Nketiah zostanie wypożyczony do Bristolu?

Nketiah zostanie wypożyczony do Bristolu? 13.10.2019, 11:09, Tomasz Kowalski 10 komentarzy

Eddie Nketiah może wrócić do Arsenalu i wybrać się na kolejne wypożyczenie, ale tym razem do Bristolu City.

20-latek imponował występami na Elland Road. Napastnik zdobył 4 bramki w 8 meczach na wszystkich frontach.

Nketiah mógł trafić do ekipy The Robins w letnim okienku transferowym, jednak zdecydował się na ruch do Leeds. Patrick Bamford jest pierwszym wyborem Marcelo Bielsy, przez co napastnik Arsenalu nie pojawia się na boisku zbyt często.

Taki stan rzeczy niepokoi Arsenal, który wolałby, aby ich obiecujący zawodnik gromadził doświadczenie w klubie, w którym mógłby grać. Z tego też powodu Kanonierzy myślą nad wypożyczeniem 20-latka do Bristolu.

Eddie Nketiah autor: Tomasz Kowalski źrodło: express.co.uk
kaman17 komentarzy: 497813.10.2019, 19:11

Napastnik bez strzału nie robiłby tak kosmicznych liczb w młodzieżowych rozgrywkach.
Gość jest niesamowitym talentem, a zacząłem go obserwować zanim było o nim głośno.
Teraz ma najtrudniejsze zadanie, bo musi się przebić z juniorskiego grania na seniorskie. I bardzo dobrze, że zdecydował się na wypożyczenie. W Arsenalu łapałby głównie ogony, a to granie po 90 minut najbardziej rozwija.
Wszystkim się wydaje, że jak nie gra w takim Leeds to kariery nie zrobi. Gówno prawda. Na wypożyczeniu wcale nie jest łatwiej przebić się do pierwszej jedenastki niż w macierzystym klubie. Szczególnie jeśli rywalizuje się o miejsce w składzie z innym perspektywicznym zawodnikiem, który jest zawodnikiem tej drużyny, a nie tylko wypożyczonym.
Nketiah ma 4 bramki po 8 meczach. Daje to 0.5 bramki na mecz. Przelicznik minut na gole robi jeszcze większe wrażenie. Gość daje konkretny powód na to, żeby grać w pierwszym składzie i statystykami na to zasługuje. Więc dobrze, że myśli nad zmianą klubu. Jemu zależy na tych 90 minutach najbardziej.
I sam gram w piłkę, wiem jak czuje się na początku sezonu kiedy niby przetrenowałem cały okres przygotowawczy, mam siły biegać od pola karnego do pola karnego przez 90 minut, ale to dopiero grając wchodzę na jeszcze wyższy poziom. Jak zagram z 5-6 meczów od deski do deski to jestem dwa razy mocniejszy niż przed pierwszym meczem.
Żeby zawodnik zaistniał w wielkiej piłce musi mieć dużo szczęścia. I Nketiah teraz tego szczęścia potrzebuje. Musi trafić na trenera, który dostrzeże jego talent i będzie na niego uparcie stawiał tak jak Klopp na Lewandowskiego. Polak na początku irytował, wydawał się drewniany, marnował stu procentowe sytuację. Ale Klopp dawał mu szansę, z każdym meczem coraz więcej minut. W końcu wygryzł Barriosa i już miejsca w pierwszym składzie nie oddał do tej pory. Zmienił drużynę, zmieniali się trenerzy, a wybieranie pierwszej jedenastki dalej zaczyna się od Lewandowskiego.
To pokazuje, że nie tylko umiejętności się liczą. Do tego trzeba jeszcze mieć szczęście oraz zaufanie.

Trzeba mu kibicować i go nakręcać. Arsenal może na tym tylko zyskać, a chyba każdemu na tym zależy.
W Arsenalu zawsze było kilka talentów w akademii, ale nigdy nie byli oni w tak dużej ilości tak blisko pierwszego składu. Jeden napędza drugiego i widać bardzo zdrową rywalizację, która działa na nich tak jak powinna.
Nelson, Smith-Rowe, Willock, Guendouzi, Saka, Martinelli, Nketiah. Miło się na nich patrzy, ale mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ci chłopcy właśnie starają się pokonać najtrudniejszy krok ku piłkarskiej karierze.

coooyg11 komentarzy: 317113.10.2019, 17:23

@Czeczenia: a czy to czasem nie ty w tamtym sezonie straciłeś Guenduziego na straty ? Chyba nie uczysz się na błędach :)

MarioG komentarzy: 121913.10.2019, 14:03

@MarioG: wróć 3 klubach

MarioG komentarzy: 121913.10.2019, 14:02

@kuzguwu: do zimy w danym roku nie mkz a grać w dwóch klubach (co jest dziwne bo w Arsenalu oficjalnego nie zagrał)

Marcel90 komentarzy: 809613.10.2019, 13:33

Napastnik bez strzału, nie wiem co ludzie w nim widzą. Dla mnie on nie ma szans zaistnieć w Arsenalu

kuzguwu komentarzy: 538313.10.2019, 12:40

Jest możliwe, żeby zrobić to teraz, czy trzeba czekać do zimy?

Czeczenia komentarzy: 1247513.10.2019, 12:38

@Adrian12543: ale ostatecznie to trener decyduje. Widocznie nie było aż tak dużej woli. Zresztą bez znaczenia kto i co. Po prostu łatwiej o minuty niż w tym sezonie to już mieć nie będzie.

Czeczenia komentarzy: 1247513.10.2019, 11:47

On nie zaistnieje tu na Emirates. Odejdzie sobie za jakiś czas, bo skoro nie dostał szansy w tym sezonie, gdzie zwolniło się miejsce po Welbecku, to kiedy ma dostać? Jak Auba skończy 50 lat? Wciąż gramy w LE i zakładamy przecież, że za rok to się zmieni.

kaman17 komentarzy: 497813.10.2019, 11:38

Też mnie dziwi to, że Nketiah tak mało szans w pierwszym składzie dostaje.
Z drugiej strony po co Leeds ma ogrywać nam zawodnika jak mają swojego młodego.
Myślę, że jeśli w Bristol miałby grać częściej i konkurent do pierwszego składu byłby starszy, mniej perspektywiczny to wybrałbym to rozwiązanie. Eddie poszedł, żeby łapać jak najwięcej minut, a nie po 20-30 w meczu. Tyle dostawałby w Arsenalu i takie wypożyczenie mija się z celem tym bardziej biorąc pod uwagę to, że zaczął naprawdę dobrze i 4 bramki zdążył już strzelić.