North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy

North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
mallen komentarzy: 1432013.02.2018, 15:11

@kamilo_oo

"It is envisaged that he will return to the squad within four to six weeks."

:O

kamilo_oo komentarzy: 2005213.02.2018, 15:11

z Welbzem na podbój europy ;)

kamilo_oo komentarzy: 2005213.02.2018, 15:09

https://www.arsenal.com/news/lacazette-out-knee-problem

zaczyna się

schnor25 komentarzy: 1534113.02.2018, 15:09

Pitu, pitu o Nas na WeszloFM.

HJG komentarzy: 2813.02.2018, 15:05

@MarkOvermars:
Nie do końca o to chodziło. "Out" oznaczało, że startował on z toru zewnętrznego("in"-wewnętrzny), co nie zmienia faktu, że sytuacja komiczna :)

kamilo_oo komentarzy: 2005213.02.2018, 15:05

To był panczenista, a OUT oznaczało, że zaczyna na torze zewnętrznym xd

Bednar komentarzy: 44413.02.2018, 15:04

@hubix108: Btw ja już prawie 2 lata mam ostrzeżenie, w którym nie bluzgałem. 2 lata minęły, warn dalej wisi, a mentalność naszych piłkarzy bez zmian ;)

Bednar komentarzy: 44413.02.2018, 15:02

@hubix108: "Pamietam jak wenger wprowadzał do składu toure. jak ja go je...em to tylko ja wiem. A później stał się jednym z najlepszych obrońców na swiecie. teraz tak j...e bellerina co mecz może i on sie wyrobi co nie zmienia faktu że aresenal nie jest klubem na promowanie młodzieży od tego jest monaco ajax czy lyon"

Proszę bardzo, twoja wypowiedź w temacie o tym, że wg Henrego Arsene musi kupić obrońcę.

MarkOvermars komentarzy: 462713.02.2018, 15:01

Na trwających Igrzyskach w Pjongchang zawodnik ze Szwajcarii nie zakwalifikował się do finału swojej konkurencji. Zawodnik nazywa się Wenger więc przez chwilę na tablicy widniał napis WENGER ...OUT

XD

PtoOk komentarzy: 76013.02.2018, 14:59

https://www.meczyki.pl/sportbuzz/nawet_na_igrzyskach_/112943

mallen komentarzy: 1432013.02.2018, 14:58

@filo94

Xhaka w Fifie 82, jak przychodził do nas to też miał IF w BMG ;)

Szebson komentarzy: 350213.02.2018, 14:57

@filo94: Overall mnie przekonal, na ktore lotnisko mam go podwiezc?

filo94 komentarzy: 4862 newsów: 213.02.2018, 14:51

@mallen: kończy mu się kontrakt po sezonie. Podobno dobrze gra i sam podkreślał, że chce wrócić do Arsenalu. W fifie overall 82/83 i kilka informow w zeszłym roku :D

filo94 komentarzy: 4862 newsów: 213.02.2018, 14:50

@hubix108: coś tam o Koło Toure wspomniałeś, że go obrazales kiedyś tylko użyłeś innego słowa :D

mallen komentarzy: 1432013.02.2018, 14:49

Od pewnego czasu pojawia się info, że jesteśmy zainteresowani sprowadzeniem Oğuzhana Özyakupa. Pamiętam go jeszcze za czasów akademii, grał wtedy chyba jako B2B. Ktoś może coś więcej o nim powiedzieć na dzień dzisiejszy?

hubix108 komentarzy: 21613.02.2018, 14:43

@grzegorz1211: he he no wiesz zasługi wengera są wieczne to i twoje ostrzeżenia też

hubix108 komentarzy: 21613.02.2018, 14:40

@Bednar: dobrze że twoje wypowiedzi są z sensem. skoro widziałeś to było chociaż wkleić te słowo. może wtedy miałoby to sens

grzegorz1211 komentarzy: 528813.02.2018, 14:34

@hubix108:
Nawet punkty za mandaty po roku są anulowane, k.com nie wybacza "nigdy":)

Bednar komentarzy: 44413.02.2018, 14:34

@hubix108: Widać, że sam siebie nie kontrolujesz, a do tego piszesz bez sensu. Ja dzisiaj nie czytałem wszystkich komentarzy, ale akurat twojego bluzga widziałem i byłem pewny, że dostaniesz warna.

hubix108 komentarzy: 21613.02.2018, 14:31

*tylko

hubix108 komentarzy: 21613.02.2018, 14:31

@grzegorz1211: Tylku lubie wiedzieć kto i za co to wystawił. skoro tak pilnują ładu i składu to sami nie powinni robić bałaganu i to dokładnie opisać

grzegorz1211 komentarzy: 528813.02.2018, 14:27

@hubix108:
Nie przejmuj się ja już ma 2 ostrzeżenia, a jedno już mi kwitnie z 3 lata

hubix108 komentarzy: 21613.02.2018, 14:23

Otrzymane ostrzeżenia: 1/5

- wulgaryzmy (13.02.2018)

Wytłumaczy mi to ktoś WTF?
dzień sie dopiero zaczął, Arsenal dzisiaj nie grał meczu, nie przypominam sobie żebym używał dzisij wulgaryzmów

Piotrek95 komentarzy: 271113.02.2018, 14:10

Ryan Mason zakończył karierę, operacja głowy zakonczyła się sukcesem jednak po konsultacjach neurologicznych Anglik dla własnego bezpieczeństwa postanowił zawiesić buty na korki,

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3194 newsów: 6213.02.2018, 14:06

@new_star:

Gości, to sobie poszukaj w restauracji człowieku a do mnie się tak nie zwracaj jeśli nie masz powodu, bo to zabrzmiało trochę mało kulturalnie.

Co do tej dominacji to miałem na myśli, że w ostatnich sezonach do dalszej fazy przechodziło więcej klubów z Niemiec czy Włoch, a co oczywiste mam tu na myśli Juventus i Bayern, a także czasami Dortmund. Kiedy ostatnio w finale był angielski zespół?
Zanim zaczniesz wyzywać mnie od gości, proponuję się zorientować w temacie, by potem nie robić z siebie debila.

Sezon 12/13

W ćwierćfinałach brak angielskich ekip, jest Bayern, Dortmund i Juve. Półfinał Bayern i Dortmund, finał taki sam.

Sezon 13/14

W ćwierćfinałach United i Chelsea, United odpada z Bayernem. W pólfinale Chelsea, odpada z Atletico. Finał hiszpański.

Sezon 14/15

W ćwierćfinałach znowu brak angielskich ekip. Jest Bayern i Juve.
Półfinały znowu Bayern i Juve. W finale Juve.

Sezon 15/16

Ćwierćfinał to znowu dwie niemieckie ekipy, tylko jedna angielska.

Sezon 16/17

2 niemieckie drużyny i 1 włoska w ćwierćfinale, 1 angielska.
Półfinał i finał- Juve.

Jasno to pokazuje, że w ostatnich latach reprezentant Serie A Juventus radził sobie lepiej niż angielskie kluby, stąd ta "dominacja". Tak samo częściej dalej dochodziły Dortmundy i Bayerny niż reszta angielskich klubów.

Ale przecież ja poleciałem według Ciebie.

NaZawszeArsenal komentarzy: 45513.02.2018, 14:06

City wygrywa Ligę Mistrzów, Arsenal Ligę Europy i będzie git.

mallen komentarzy: 1432013.02.2018, 14:05

Milan po 20 latach zmienia Adidasa na Pumę.

praptak komentarzy: 645413.02.2018, 13:53

W LM kibicuję tylko City, Live i Juve. Coś czuję że Obywatele mogą w końcu uplasować angielski zespół na szczycie w tych rozgrywkach.
To będzie trochę jak powrót zza grobu

kamilo_oo komentarzy: 2005213.02.2018, 13:51

Jakoś wcale mnie to nie dziwi

mallen komentarzy: 1432013.02.2018, 13:50

Najwięcej porażek na wyjeździe w historii AFC:

1. 1994/95 - 11
2. 2005/06 - 9
3. 1992/93 - 8

W tym sezonie mamy już 7.
Zostało 5 meczy, rekord w zasięgu.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 16736 newsów: 11313.02.2018, 13:50

Najgorsze IO jakie pamiętam. Nie chodzi mi o wyniki polskich sportowców, a o organizację, tamtejszy klimat, atmosferę.

Szogun komentarzy: 22220 newsów: 313.02.2018, 13:49

Nawet olimpijczycy w Korei wiedzą,że : scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/27750138_2132888790274731_4711682564959154721_n.jpg?oh=c2025345e681b5b23211c5eac9d162b2&oe=5B11D85F

Dominik11 komentarzy: 1438013.02.2018, 13:49

Ja City bo grają super piłkę , i oby jak najdalej zaszli czy wygrali LM dlaczego nie fajnie by było.

Cfc100 komentarzy: 4313.02.2018, 13:40

Cos mi sie zdaje ze pjong czang będzie dla nas totalną klapą , obstawiam jeden medal w drużynowce skoczków

kanonier21afc komentarzy: 223213.02.2018, 13:39

Ja osobiście chciałbym aby angielskie drużyny zaszły jak najdalej a jeśli chodzi o wygranie LM to tylko City jest dla mnie neutralne i mogli by wygrać te rozgrywki bo grają naprawdę dobrą piłkę.

Traitor komentarzy: 5574 newsów: 1313.02.2018, 13:36

A na fp k.com znowu baitowanie Sancheza, ehh :P

arsenallord (redaktor) komentarzy: 16736 newsów: 11313.02.2018, 13:35

Ja z angielskich tylko za City i ewentualnie Liverpool. Reszta może odpaść już teraz.

new_star komentarzy: 5987 newsów: 913.02.2018, 13:33

@Armata500:
Dominacja drużyn z Włoch czy Niemiec w Europie? Nieźle poleciałes gościu..

DontCry komentarzy: 624013.02.2018, 13:33

https://twitter.com/ArsenalUrban/status/963159400532905985

A Wy tęsknicie za Giroud?

imprecis komentarzy: 17765 newsów: 2113.02.2018, 13:32

Osobiście to chciałbym by angielskie drużyny zaszły jak najdalej. Natomiast nie chciałbym by wygrali LM.

simson16 komentarzy: 221613.02.2018, 13:32

To moze ja siw wypowiem, jezeli chodzi o Lige Mistrzow jestem za druzynami angielskimi oprocz United i Tottenhamu:) City bo graja Niesamowicie, natomnaist Liverpool ze wzgledu na Kloppa:);D

darek250s komentarzy: 524113.02.2018, 13:27

@kamilo_oo:

Aj wyprzedziłeś mnie! Sorry za Internet Explorer

Dominik11 komentarzy: 1438013.02.2018, 13:27

@paw3u: Ja szczególnie nie lubię gry WBA , po prostu nie lubię drużyn które grają def i nudno.

darek250s komentarzy: 524113.02.2018, 13:27

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/27752556_2129769417039872_4797874142637791627_n.jpg?oh=2973507b0432751b8a45f54e3fab9a66&oe=5B1EDD68

Nawet na Igrzyskach domagają się zwolnienia Wengera :O

Dominik11 komentarzy: 1438013.02.2018, 13:26

Ja dziś Juve kibicuje, nie lubię Tottenhamu i nie mam zamiaru im kibicować ze względu na to że to Angielska drużyna.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 16736 newsów: 11313.02.2018, 13:21

Xhaka to dużo lepszy piłkarz niż Bakayoko.

simson16 komentarzy: 221613.02.2018, 13:17

@kamilo_oo

buhahaha, dobre;D;D;D:)

Argudo komentarzy: 7561 newsów: 613.02.2018, 13:11

@kamilo_oo:

Jeszcze flaga w kształcie plusika z kanonierzy.com.

paw3u komentarzy: 396813.02.2018, 13:09

@AceVenturaLFC: a jako fan nie tylko Arsenalu, ale również Premier League, życzę sobie aby spadło takie Stoke czy WBA.

pronik komentarzy: 516813.02.2018, 13:08

Craig Pawson to referee @Arsenal v @ManCity at Wembley.

Następny mecz
Ostatni mecz
Southampton - Arsenal 16.12.2018 - godzina 14:30
? : ?
Arsenal - Huddersfield Town 8.12.2018 - godzina 16:00
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City17142144
2. Liverpool16133042
3. Tottenham17130439
4. Chelsea16104234
5. Arsenal16104234
6. Man United1675426
7. Wolves1774625
8. Everton1766524
9. West Ham1773724
10. Watford1773724
11. Bournemouth1772823
12. Leicester1764722
13. Brighton1663721
14. Newcastle1744916
15. Crystal Palace17431015
16. Cardiff17421114
17. Burnley17331112
18. Huddersfield Town17241110
19. Southampton161699
20. Fulham1723129
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah104
Pierre-Emerick Aubameyang103
Raheem Sterling96
Harry Kane93
Callum Wilson85
Sergio Agüero84
Glenn Murray80
Richarlison80
Eden Hazard78
Aleksandar Mitrovic72
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.91
Gracz listopada wybór redaktorów Lucas Torreira
Lucas Torreira
8.06
Gracz listopada wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna