North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy

North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 113.02.2018, 01:16

Z puszczaniem 'taśm' jest tak samo jak z graniem w lotto - dla głupków. Jeśli chcecie oddawać kasę, to chętnie podam wam swój numer konta, obiecuję że lepiej ją spożytkuję ;)

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2413.02.2018, 01:02

@wojt3q
Spoko, bez szalu. Powinien jedna strzelic. Widac, ze z Hazardem w przyszlosci moga sporo namieszac w grze kombinacyjnej

XandeR komentarzy: 965413.02.2018, 00:41

Btw, ten serial "modyfikowany Wengiel" pokrywa tylko lata pracy Arsena w Anglii?

new_star komentarzy: 6851 newsów: 913.02.2018, 00:40

@XandeR: to najgorsze

XandeR komentarzy: 965413.02.2018, 00:39

Też byłem kiedyś na treningu bokserskim.

Robiłem za worek.

Nie polecam.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 913.02.2018, 00:35

@Gunnerrsaurus: boks trenowałes? Czy coś jeszcze?

XandeR komentarzy: 965413.02.2018, 00:31

@KingOfLoyal:

Wszystko mają, linki aktywne, szybko dodają, ja Ci nie polecam tej stronki żebyś ja na walentynki zapraszał, tylko żebyś filmy mógł oglądać.
Wenger jest przyjazny i hoduje takie pasożyty jak Xhaka, stanowcze nie dla przyjaznych trenerów i stron z filmami, kurła!

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187413.02.2018, 00:30

@new_star:

Zależy co lubisz... Ja na przykład trochę trenowałem i nigdy nie lubiłem kopać, najbardziej odpowiada mi boks

roxx292 komentarzy: 37813.02.2018, 00:19

Ja to pamiętam jak jakoś przed komunia obejrzałem 6 zmysł a potem sam mówiłem że widzę duchy xd

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 112.02.2018, 23:45

Ej no. Kto usunął tę ścianę tekstu? Chciałem przeczytać ten zacny artykuł :D

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161712.02.2018, 23:41

@AlexVanPersie:

Przypomniało mi się, że "newsy" pod nickiem nie zliczają tekstów publicystycznych, pełne dane pokazują się po wejściu w profil. Więc jeszcze nie upadłem! I będę walczyć ;)

new_star komentarzy: 6851 newsów: 912.02.2018, 23:40

Za to wiekowy Valencia będzie trzymał..

Fanatic komentarzy: 599112.02.2018, 23:40

eden hazard pierdzieli chelsea, wziął się za grę i pracuje na transfer do realu, bo czyha jego konkurent salah, po którego mogą się zgłosić.

Cfc100 komentarzy: 4312.02.2018, 23:36

A ja szczerze widział bym valencie z utd na prawą obronę u nas , bellerin nie trzyma tego poziomu co kiedys

Cfc100 komentarzy: 4312.02.2018, 23:33

@new_star: kraw maga

MarkOvermars komentarzy: 912312.02.2018, 23:33

@Multi09: tyle to i my wiemy :P

new_star komentarzy: 6851 newsów: 912.02.2018, 23:30

Są tu jacyś spece od sztuk walki? Jaka polecacie do trenowania?

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 112.02.2018, 23:22

A u nas w obronie padaka. Pewnie widziałeś. Przydałby się taki Virgil tutaj.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 112.02.2018, 23:12

@AceVenturaLFC: Pytam serio, bo nie oglądałem ostatnio innych drużyn.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 912.02.2018, 23:12

@AceVenturaLFC: @DontCry:
Dzięki. Na apce tego chyba nie,wiex temu miałem problem. Swoją drogą w jednej kolejce na ławce miałem 24 punkty..

Gram w to 6 sezon, a pierwszy był niepodważalnie najlepszy. Tendencja spadkowa niestety.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 112.02.2018, 23:08

@AceVenturaLFC: A jak tam u was Van Dijk i OX?

DontCry komentarzy: 760812.02.2018, 23:06

My team / points - > view gameweek history

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 112.02.2018, 23:05

Jakby Kante i Oblak przeszli w lecie do PSG to mają team piekło.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 912.02.2018, 23:02

Wie ktoś jak sprawdzić, który jestem w tej kolejce w fantasy jeśli chodzi o zdobycz punktowa? Bo ja tylko widzę punktacja generalna

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 112.02.2018, 23:01

Według portalu FiveThirtyEight mamy 10% szans zarówno na Top 4 jak i wygranie Ligi Europy.

Linki do predykcji:

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 112.02.2018, 23:00

@MaciekGoooner:

Swoją drogą to co się dzieje w LAC? Nie zagłębiałem się w temat, ale na pierwszy rzut oka dziwacznie to wygląda.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11712.02.2018, 22:59

PSG przejedzie się po Realu.

Kysio2607 komentarzy: 1336012.02.2018, 22:58

@MaciekGoooner: Jesienią zmarła moja babcia, jakies dwa tygodnie po pogrzebie mój chrzesniak (4 letni chłopak), a jej prawnuk rano przy sniadaniu zaczął machać do okna. Siostra zapytala co robi a on ze babcia do niego macha. Wiem, ze to moze niekoniecznie w tematyce duchów ale czasami w życiu dzieją się takie "dziwne" sytuacje.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 112.02.2018, 22:56

@MaciekGoooner: tak

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 112.02.2018, 22:55

@AceVenturaLFC: Paris

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18412.02.2018, 22:54

Ja wierzę. W wyjazdowych meczach Arsenalu ich pełno. Niby nasi wychodzą w 11, a połowa zawsze niewidoczna.

Power10 komentarzy: 134012.02.2018, 22:54

Wie ktoś jak mogę zdobyć jakikolwiek kontakt do Ed Woodward lub Jose?

pumeks komentarzy: 2080812.02.2018, 22:51

@Power10:

Przynajmniej wiesz dlaczego nie wygrałeś w przeciwieństwie do naiwniaków wysyłających kupony lotto .....

DontCry komentarzy: 760812.02.2018, 22:50

Moses 12 punktów w FPL, miodzio, jeszcze bonusik poproszę.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18412.02.2018, 22:49

Innego Francuza trzeba było za 18 milionów opchnąć...

Power10 komentarzy: 134012.02.2018, 22:48

Witam Panowie. Jestem załamany w chxxxxj. Mam pytanie ktoś kiedykolwiek tak miał?
Obstawiłem w weekend 15 meczy za 40 zł do wygrania 100 tyś. Nie wszedł mi tylko ManUtd mimo kilku setek.... ja pierdxxxxxle!!!!!

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 112.02.2018, 22:43

Jestem ciekaw jak się jutro Totki zaprezentują w Turynie. Moim zdaniem są w stanie wyrwać jakiś remis. Ogólnie fajny meczyk się szykuje.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 112.02.2018, 22:39

Jutro i pojutrze LM, a cisza na stronie taka jak w przerwie reprezentacyjnej. Naprawdę was ten mecz ze Spurs tak dobił? Przecież to było do przewidzenia.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 112.02.2018, 22:36

@Marcinafc93: Nie ma szans na top 4. Przykro mi.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 112.02.2018, 22:36

patrząc*

Oli miał być naszym talizmanem, a tu 3:0.

Jakby Arsenal tak złapał formę to by była jeszcze szansa dogonić rywali w walce o top4 bo grają w LM, ale payrzacjak gramy to szansę są małe

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 112.02.2018, 22:33

Super mega wciągający serial? Zależy kto co uważa za super. La casa de papel, jest dobrym i wciągającym serialem. A co super to był musiał zarzucać klasykami.