North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy

North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kylo100 komentarzy: 361912.02.2018, 21:02

Co z tym Aliez...

wojtek1256 komentarzy: 298512.02.2018, 21:00

Jakiś super serial? Mega wciagajacy? Z mniej znanych, bo te bardziej juz widziałem

mitmichael komentarzy: 4924312.02.2018, 20:59

Na szczescie z Krychowiakiem wszystko w poprzadku

Piotrek95 komentarzy: 892512.02.2018, 20:56

@MaciekGoooner: Oglądam właśnie, raz zagra loba, potem dropshota, gdzie wszycy bija brawo, by po chwili przegrać 6 piłek meczowych i z prostej piłki zagrywać świecę z której ta niemka ją rozbija,
Nasz kochana Isia,

Piotrek95 komentarzy: 892512.02.2018, 20:46

@grzegorz1211: dobry pushup :)

kamilo_oo komentarzy: 2356712.02.2018, 20:43

Te studia Eurosportu na Igrzyska, to mistrzostwo świata ;P

grzegorz1211 komentarzy: 1026912.02.2018, 20:43

Czy mi się wydaje czy Radwańskiej cycki urosły ??

Piotrek95 komentarzy: 892512.02.2018, 20:35

Gra Radwańska z jakąś niemką, w pewnym momencie polka zdobyła punkt ale pani sędzia wcisnęła punkt dla niemki. Kobietki dograły gema, który Radwańska przegrała, po czym podeszła do pani sędzi i powiedziała żeby policzyłą punkty jeszcze raz. Sędzia przyznała że nie umie matmy po czym wznowiono tego niby przegranego gema i tam Radwańśka zdołała przełamać tą niemkę i jednak go wygrała.
Cyrk na kółkach,

grzegorz1211 komentarzy: 1026912.02.2018, 20:24

@filo94:

Jak ktoś lubi inne filmy niż tylko akcji, może to tylko kino skandynawskie ale właśnie jestem po seansie i mi się podobał

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2412.02.2018, 20:22

@filo94
powrot skorpiona, 21 na c+ sport :> xD

MarkOvermars komentarzy: 908412.02.2018, 20:17

@filo94: Ciemniejsza strona greya xDxDxD

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 212.02.2018, 20:13

Polecicie jakiś fajny film na wieczór? Obojętnie jaka kateogria, może być horror np :D

@CFC20
Wielu kibiców nie chciało Cahila w podstawowym składzie. To przez ostatni mecz, czy powodem jest cały sezon?

grzegorz1211 komentarzy: 1026912.02.2018, 20:04

Jest Krycha to obejrzę

MarkOvermars komentarzy: 908412.02.2018, 20:04

@arsenallord: no Kownacki i tak jest rezerwowym, Linetty cos tam gra a jak uz gra to wygląda solidnie. O Szczesnym nie mówie. Nie sledze losów innych zawodników. Glik chyba gra nie ? a co z Kubą ?

Ranczomen komentarzy: 1225212.02.2018, 20:00

@Kysio2607: Biorąc pod uwagę fakt, że następny mecz ligowy gramy u siebie z City pewnie to pierwsze.

Gunner915 komentarzy: 276712.02.2018, 19:59

@Simpllemann

przez zadowolenie miałem na myśli rozpływanie się nad grą Arsenalu po jednym meczu. Przepowiednie, że duet Miki-Auba schowa w kieszeń tą ligę. Tu nic nie da się napisać w postaci skrótu myślowego. Wszystko trzeba dokładnie opisać i wyjaśnić, bo można obrazić Simple albo Eryka. Dramat.

Kysio2607 komentarzy: 1336012.02.2018, 19:59

Co będzie pierwsze - przegramy na Emirates w lidze czy wygramy na wyjezdzie?

hidd3nly komentarzy: 448 newsów: 312.02.2018, 19:58

@MuodyWenger: Według teabsfermarkt zagrał w LA Liga 3 mecze, w których zagrał 89 minut, strzelił bramkę i zanotował asystę. Do tego 23 minuty w Copa Del Rey. Bardzo łagodnie mówiąc to nie są to powalające liczby. Aktualnie ma chyba kontuzje.

henry1996 komentarzy: 129412.02.2018, 19:57

gunner915 - bo tylko wengerstaye ciesza sie ze zwyciestw ( i to w swietnym stylu) arsenalu? idąc tą logiką, to tylko oni sa kibicami aresanalu, a reszta to hejterzy klubu. oto samozaoranie, i to pierwszorzedne

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11712.02.2018, 19:54

@MarkOvermars: Niby tak, ale często ogony. Podstawę w Serie A ma tylko Bereszynski.

amadeo komentarzy: 514912.02.2018, 19:51

@gunner1704: o co biega ?

MarkOvermars komentarzy: 908412.02.2018, 19:51

@arsenallord: najwięcej grają we Włoszech + Lewy w Bayernie, poza tym dość słabo

maniekuw komentarzy: 258712.02.2018, 19:51

@ChatCrapGetBanged: z tego co wiem to Peszko jeszcze głosu nie zabrał, po prostu w samy wykonaniu telefonu nie doszukiwałbym się winy dziennikarzy tylko bardzej Sławka, że dał się w to wszystko wkręcić. Co innego poziom jej przeprowadzenia bo tu już ten dziennikarz przesadził. W mojej oponi jest to powód do dyskusji czy reprezentatowi polski i zawodowemu piłkarzowi wypada być w takim stanie 2 godziny po meczu bo to raczej nie świadczy o jego profesjonaliźmie.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11712.02.2018, 19:50

Patrząc na to jak nie grają nasi piłkarze to bardzo obawiam się o mundial. To może być faza grupowa i do domu.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52412.02.2018, 19:48

Bo to już tylko "WengerStay'e" mogą być zadowoleni po efektownym zwycięstwie.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492512.02.2018, 19:44

@maniekuw

Yy, nie, a Peszko obwinia? Nie wiem, bo nie śledzę tej aferki.

Chodzi mi tylko o to, że nie ma co chłopa demonizować, bo prawie każdy z nas był w takiej sytuacji. Nie mówię, że jest bez winy i nie chcę go usprawiedliwiać - po prostu nie uważam, że to powód, by jakoś szczególnie po nim jeździć. Sam ma pewnie moralniaka, po co mu dokładać internetowym hejtem.

schnor25 komentarzy: 1854612.02.2018, 19:44

Peszko jest cienki jak sik pająka, potrafi tylko się wywracać i wymuszać faule na połowie rywala. W tym aspekcie jest mistrzem, to jest jedyna umiejętność, która predysponowała by go do grania w Barcelonie ;]

Gunner915 komentarzy: 276712.02.2018, 19:37

@Traitor

generalizujesz. To WengerStay'e byli zadowoleni po meczu z Evertonem.

gunner1704 komentarzy: 131912.02.2018, 19:37

Btw Świetny motyw z tymi gwizdami na Alexisa w Fifa18 :)

maniekuw komentarzy: 258712.02.2018, 19:30

@ChatCrapGetBanged: Nie podejmuje samych dobrych decyzji, ale to chyba sam odpowiadam za to zrobię po alkoholu a nie ktoś inny. I jak coś zrobię głupiego to mam obwiniać innych, że mnie nie powstrzymali?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492512.02.2018, 19:19

Peszko sam jest sobie winien? Jak kolega po alkoholu podejmuje same dobre decyzje, to szanuję. Ja się cieszę, że za mnie wiele razy ktoś wziął odpowiedzialność i nie narobiłem głupot które chciałem.

Mogli pomyśleć za Peszkina, ale wybrali kręcenie afery i trudno się dziwić.

ZielonyLisc komentarzy: 2020212.02.2018, 19:18

#TeamWengerOUT
#TeamWengerStay
#TeamAlexis
#Teamimprecis

Co tu się dzieje, rozbicie dzielnicowe!!

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492512.02.2018, 19:17

Dla mnie drużyna nie ma jaj i Alexis jest toksyczny. Jednocześnie.

karmel567 komentarzy: 346612.02.2018, 19:13

@Traitor:

Idealne zobrazowanie k.com w ostatnich tygodniach.

maniekuw komentarzy: 258712.02.2018, 19:04

@Qarol: Z tego co czytałem dzwonili wcześniej do trenerów z ligi i nie było problemu i nikt tego tematu nie porusza. Jeśli Peszko jest na tyle głupi, że zgadza się na takie rozmowy w takim stanie jest sam sobie winien. Jedynie sporą przesadą był teksty o Gliku.

karmel567 komentarzy: 346612.02.2018, 19:04

Peszko w tym momencie może obronić się tylko na boisku. Jednak powiedzmy sobie szczerze, gość kompletnie nie wyróżnia się w słabej ekstraklasie od momentu powrotu do Polski. W reprezentacji jest dla atmosfery i dlatego, że nie ma nowych lepszych skrzydłowych. Smutne, ale prawdziwe.

maniekuw komentarzy: 258712.02.2018, 19:00

Swoją drogą jestem ciekawy reakcji klubu, wydają mase kasy na zgrupowania zimowe, żeby jak najlepiej przygotować się do reszty sezonu przychodzi pierwszy mecz i ich piłkarz 2 h po meczu jest kompletnie pijany. Do jakieś odpowiedzialności powinien być pociągnięty chyba, że nic się nie zmieniło i dalej jest to obraz typpwy dla całej polskiej piłki.

karmel567 komentarzy: 346612.02.2018, 19:00

@schnor25:

Uważam, że Nawałka powinien pomyśleć o Mierzejewskim. W tym momencie cieżko szukać fajnych alternatyw w ofensywie. Kapustka przepadł, Makuszewski kontuzja, o Wszołku ciezko napisać coś dobrego, Peszko hehe, wciąż niewiadomo co będzie z Milikiem.
Adrian to doświadczony i charakterny piłkarz, nie mówie by stał się podstawowym piłkarzem reprezentacji, ale myśle, że byłby bardzo fajna opcją na ławke.

Qarol komentarzy: 1450212.02.2018, 18:59

@maniekuw:

Nadział się na minę, która w ogóle nie powinna mieć miejsca. Wyczuli okazję i tyle, wg mnie nie powinni tak robić.

maniekuw komentarzy: 258712.02.2018, 18:55

@Qarol: W całości słabe było wmieszanie tu tylko osób postronych jak Glik. Peszko sam się nadział na minę zgadzając się na rozmowę będąc w takim stanie.

karmel567 komentarzy: 346612.02.2018, 18:55

Zacznijmy od tego, że poważne radio nie wydzwania o 1 w nocy do publicznych osób. Zachowanie Peszki oczywiście karygodne, bo gość nawet nie ogarniał z kim gada. Sytuacja przedstawia w złym swietle i piłkarza i radio.
Cóż myśle, że wszystko rozejdzie się po kościach... radio zyskało rozgłsu, a Sławek już na zawsze będzie kojarzony z alko hehe.