North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal:
Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham HotspurPamiątki kibica Arsenalu autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunnerrsaurus komentarzy: 8670 13.02.2018, 21:31

No Cazorla to taki nie do końca Dembele

arsenallord (redaktor) komentarzy: 14406 newsów: 108 13.02.2018, 21:31

W przerwie zmieniłbym Coste i Bentancur za niego.

TurboGrosik komentarzy: 1460 13.02.2018, 21:28

Tottki zaczely grac swoj futbol.

fizjo_afc komentarzy: 1145 13.02.2018, 21:27

Miał takiego Dembele, w postaci Cazorli, który od długiego czasu leczy kontuzję.

navy komentarzy: 1464 13.02.2018, 21:27

@Diam51:

VV Zester Zoutkamp gra?

wojtek1256 komentarzy: 2301 13.02.2018, 21:26

@Marcinafc93: Niedawno miał - Cazorle a teraz drewniany, zupełnie niemobilny Xhaka

TurboGrosik komentarzy: 1460 13.02.2018, 21:26

Slabe wyjscie Buffona. Szkoda, ze Szczesny nie broni.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 14406 newsów: 108 13.02.2018, 21:26

Super mecz ogólnie. Oj daleko nam Europa odjechała, daleko.

Marcinafc93 komentarzy: 13618 13.02.2018, 21:26

Jakby Arsenal miał takiego Dembele

navy komentarzy: 1464 13.02.2018, 21:25

@Papaciok:

Tak, nawet na Mistrzostwach Europy się ze sobą spotkali w meczu Albanii ze Szwajcarią.

wojtek1256 komentarzy: 2301 13.02.2018, 21:25

Teraz to Spurs całkiem w dobrej sytuacji wzgledem rewanżu :D a jeszcze ile meczu...

AtheneWins komentarzy: 6241 newsów: 2 13.02.2018, 21:24

Xhaki to w genach mają jednak zło XDD

Diam51 komentarzy: 1482 newsów: 82 13.02.2018, 21:24

Liga Mistrzów, Europy... Nuda. Dawać mi piątek i moje Eredivisie.

AlexVanPersie komentarzy: 6379 13.02.2018, 21:24

Tottki dominują Juve w środku pola.

Dembele znów magik, klej w nodze, piłka nie do odebrania mu.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 14406 newsów: 108 13.02.2018, 21:22

Juve, nawet jak na siebie, za mocno wycofane.

Alonso komentarzy: 8090 13.02.2018, 21:22

Szczęsny by obronił

TurboGrosik komentarzy: 1460 13.02.2018, 21:22

I gooool. Ciekawy mecz. Spurs sie rozgrzewaja.

navy komentarzy: 1464 13.02.2018, 21:21

To jest według mnie straszna różnica klas jeśli popatrzeć na to co dzieje się w lidze mistrzów i lidze europy.

Też dzisiaj dałem pewniaka na Juve.

pumeks komentarzy: 16166 13.02.2018, 21:21

Sanchez ostatnio w identycznej sytuacji nie strzelił gola Newcastle....i taka jest między nimi różnica.

Armata500 komentarzy: 1905 13.02.2018, 21:21

I proszę, zasłużone 2:1. Dobry wynik teraz dla Kur.

NaZawszeArsenal komentarzy: 62 13.02.2018, 21:21

Ale błędy Juve

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39430 newsów: 1 13.02.2018, 21:21

Babolada przy tym golu jak u nas.

AceVenturaLFC komentarzy: 4210 13.02.2018, 21:21

@pumeks: Nie. Pisałem wcześniej, że LM nie typuję.

MaciekGoooner komentarzy: 24976 newsów: 5 13.02.2018, 21:20

Dembele to przekot już od wielu lat. Tak bardzo chciałem, żebyśmy go podkupili kurom... eh

pumeks komentarzy: 16166 13.02.2018, 21:20

booków ;)

pumeks komentarzy: 16166 13.02.2018, 21:19

czyli obstawiłeś pewniaka u boków?
;)

AceVenturaLFC komentarzy: 4210 13.02.2018, 21:19

Typowy mecz Juve z Serie A. Do przewidzenia.

Armata500 komentarzy: 1905 13.02.2018, 21:18

Ale meczyk. I tego mi brakowało, w końcu futbol na wysokim poziomie. Po oglądaniu tydzień w tydzień Arsenalu odetchnąłem.

grzegorz1211 komentarzy: 4417 13.02.2018, 21:18

Dembele jest *****isty, żeby Xhaka tak szukał gry do przodu

navy komentarzy: 1464 13.02.2018, 21:17

Dlaczego my nie gramy w lidze mistrzów, dlaczego?............................

Pukawka komentarzy: 181 13.02.2018, 21:16

Ojaaaaa powinno być 3:0. Ale patrząc na ten mecz to do poziomu LM dużo nam brakuje w tym momencie :(

MaciekGoooner komentarzy: 24976 newsów: 5 13.02.2018, 21:14

No ale KFC zaczęło grać.

Armata500 komentarzy: 1905 13.02.2018, 21:14

@NaZawszeArsenal:

Po prostu nie ma co wydawać wyroków jeszcze. Pożyjemy zobaczymy, ja uważam z kolei, że w tym sezonie angielskie ekipy coś tam pokażą, ale się okaże, czy mam dobre przeczucie :)

Kane.... Masakra, co zwalił.

tomek_13 komentarzy: 1847 13.02.2018, 21:13

nigdy bym nie powiedział że Mandzukic będzie grał na lewej obronie podczas gry defensywnej

TurboGrosik komentarzy: 1460 13.02.2018, 21:13