North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal:
Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham HotspurSklep kibica Arsenalu autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
mitmichael komentarzy: 4443713.02.2018, 20:54

@Kysio2607: juz dawno odjechali

no to 2-0 Pipita

FabsFAN komentarzy: 1424113.02.2018, 20:50

Czyżby przeciwko dobrej defensywie Kane sobie nie pogra :D ?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 46154 newsów: 29313.02.2018, 20:50

Na pohybel angielskim klubom w LM.

bigMick komentarzy: 44813.02.2018, 20:49

Europa to juz lata świetlne od Arsenalu xDD

pauleta19 komentarzy: 40107 newsów: 113.02.2018, 20:49

Ładnie rozegrany SFG. Dawać Juve rozstrzygnąć to w pierwszym meczu.

Slaviola komentarzy: 242613.02.2018, 20:49

Hłe hłe... kuraki co zaczęli xD

Brawo Iguain, świetne uderzenie z 1szej piłki.
Brawo!

3rdpitch komentarzy: 285913.02.2018, 20:49

Nie ma co się podniecać. Elneny z Welbeckiem też potrafią taka akcje zagrać

GROMALL komentarzy: 321813.02.2018, 20:49

szybko poszło :)

FabsFAN komentarzy: 1424113.02.2018, 20:49

Totki skupiają się na lidze.

MaciekGoooner komentarzy: 26379 newsów: 513.02.2018, 20:48

Szybko

kamilo_oo komentarzy: 1935213.02.2018, 20:48

Niedoszły Kanonier :D

Kysio2607 komentarzy: 1052413.02.2018, 20:48

Wielka defensywa Tottenhamu, my przez 90 minut z jednym celnym strzałem :D

To przerażające jak nam Europa odjechala

gunners007 komentarzy: 770013.02.2018, 20:48

Kuźwa jak zawsze przegapiłem!

kaljot komentarzy: 33113.02.2018, 20:48

Bravo juve :D

Paczuszek komentarzy: 42513.02.2018, 20:48

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/27867609_982583628562224_4475958298123663547_n.png?oh=99c61a4d810d5900257e8a21b71bbe6f&oe=5B1163B1
Jak trwoga to do Boga , tylko Welbz !!!

kamilo_oo komentarzy: 1935213.02.2018, 20:48

GONZALO1!!

NaZawszeArsenal komentarzy: 41513.02.2018, 20:47

Juventus brawo!

zly_kanonier komentarzy: 395413.02.2018, 20:47

No i tak ma być xD

mitmichael komentarzy: 4443713.02.2018, 20:47

Ale poczatek Juve

tomek_13 komentarzy: 197813.02.2018, 20:46

@kamilo_oo: wolałbym grać w półfinale a może finale LE niż odpaść w 1/8 LM

MaciekGoooner komentarzy: 26379 newsów: 513.02.2018, 20:44

acestream://860e3ffdb74c7862d507dfeb81b5117c5b3ef855

kamilo_oo komentarzy: 1935213.02.2018, 20:44

Tottenham w LM, a my gdzieś na peryferiach.

Nie o taki Arsenal walczyłem.

MaciekGoooner komentarzy: 26379 newsów: 513.02.2018, 20:41

@Kyrtap: Bzdura. 4-in-hand na mniej zwężającym się krawacie wygląda bardzo dobrze.

+ 4-in-hand jest piękny. ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2465113.02.2018, 20:37

http://www.sport247.live/pl/player/5a82a0e90106d568151002/4/115/5a833e708a4ae/JuventusFC-TottenhamHotspurFC/768/432

Kyrtap komentarzy: 4342 newsów: 113.02.2018, 20:35

@MaciekGoooner:

Przy wysokim wzroście węzeł prosty zawsze będzie mały i to już raczej nie kwestia krawata. Więc w Twoim przypadku raczej jakiś podwójny węzeł wchodzi w grę.

+ jako fan symetrii nie uważam four-in-handa za ładnego

kamilo_oo komentarzy: 1935213.02.2018, 20:29

aliezy padają jak muchy

http://aliez.me/live/kfcfc3kj276hdkhj90/

wojtek1256 komentarzy: 260913.02.2018, 20:28

@jaro22162: Przewiń troche w dół, Ventura wrzucał

jaro22162 komentarzy: 21913.02.2018, 20:26

Ma ktoś link do Juve?? :)

MaciekGoooner komentarzy: 26379 newsów: 513.02.2018, 20:25

@Kyrtap: To kwestia krawata, każdy węzeł będzie kiepski. Akurat jeden jest jeszcze węższy od drugiego, który jest w miarę ok, i się wkurzyłem, bo nie nadaje się do niczego oprócz wyrzucenia.

Ja chcę sobie zawiązać ładnego 4-in-handa a nie bawić się w wykwintne węzły, których raz, że mi się nie chce uczyć, a dwa - wcale nie są piękne.

wojtek1256 komentarzy: 260913.02.2018, 20:21

A ktoś link do City?

Kyrtap komentarzy: 4342 newsów: 113.02.2018, 20:16

@MaciekGoooner:

Spróbuj Pratta albo św. Andrzeja.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 16122 newsów: 11013.02.2018, 20:15

Początek końca LM na NC+. Smutek.

Alonso komentarzy: 908613.02.2018, 20:01

Licze na dobry wieczór, mam nadzieje że kura będzie dziś bita.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 16122 newsów: 11013.02.2018, 19:59

Pjanic, Bernardeschi i Higuain są w fajnej formie. Liczę na chociaż 2-0.

simson16 komentarzy: 204313.02.2018, 19:52

Ma ktos linka do meczu Juve Totth?dzieki z gory!!!

kamilo_oo komentarzy: 1935213.02.2018, 19:50

Juventus XI: Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Bernardeschi, Douglas Costa, Mandzukic; Higuain

THFC: Lloris (C), Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Dier, Dembele, Eriksen, Dele, Lamela, Kane

Dominik11 komentarzy: 1393313.02.2018, 19:46

http://www.sport.pl/skoki/7,65074,23020567,pjongczang-2018-wiatr-znowu-moze-przeszkodzic-skoczkom-sobotni.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Sport

MaciekGoooner komentarzy: 26379 newsów: 513.02.2018, 19:44

Panowie, gdzie w internecie kupić krawaty, które się nie zwężają jak poje#*&@%, ekhm, porąbane? Bo te Vistulowe czy Wólczankowe/inne nowatorskie gówno o szerokości niby 8 cm tak się zwężają, że jak zawiążę na odpowiednią długość(a jestem wysoki, do tego długi tułów) to nawet Windsor wygląda jak ziarnko grochu. Help

Bednar komentarzy: 42513.02.2018, 19:40

Pany to nie miało być tak, że Sane sobie odpocznie z 2 miesiące? Dzisiaj sobie już siedzi na ławce. A w Arsenalu jak to w Arsenalu lekkie szturchnięcie 3 mecze w tygodniu i już kontuzja, na magiczne 3 tygodnie.

DanteZZ komentarzy: 106013.02.2018, 19:34

@mitmichael:

Świetne do treningu:)

Bednar komentarzy: 42513.02.2018, 19:30

@Marzag: @Marioht: Marzag ma racje. Nawet z wyliczeń w artykule wynika, że sami się gubią w tym jaki majątek posiadają. Zapewne nieogarnięty twórca artykułu nie wie, że "trillion" angielski, to nasz bilion czyli "zaledwie" jedynka i 12 zer, a nie 18.

AlexVanPersie komentarzy: 685813.02.2018, 19:30

Ja dziś jestem srogo nastawiony na mecz Tottków z Juve.

Ciekawi mnie pojedynek na taktyki i zobaczenie co można ciekawego ustawić przeciwko Mauricio.

Włosi to najlepsi taktycy i Allegri na pewno coś rozkminiał.

Mam nadzieję, że nie ucierpi na tym widowisko.

Nie tyle interesuje mnie wynik co sprawdzenie któremu uda się zdominować drugiego.

Marzag komentarzy: 31823 newsów: 113.02.2018, 19:18

Marioht, to nie może być prawda, to by oznaczyło że mogą każdego jednego człowieka na ziemi obdarować kwotą ponad 150 mln dolarów.

mitmichael komentarzy: 4443713.02.2018, 19:08

Do fanow Dragon Ball, wreszcie jest premiera Akira Kushidy - Ultimate battle piosenki z walki Goku z Jirenem, jedna z najlepszych w DBS
https://www.youtube.com/watch?v=XlB8msy_uko

Traitor komentarzy: 5344 newsów: 1013.02.2018, 19:00

@mateussz7
Z reprezentacji, meczów LM i szlagierów Bundesligi. Nie wiem jakie tam były sytuacje w tabeli, ale jak Schalke/Wolfsburg gralo Z Bayernem czy kims to starałem się oglądać

Traitor komentarzy: 5344 newsów: 1013.02.2018, 18:54

@hot995
Hej dopiero przeczytalem o Tuchelu, a jak rok temu dyskutowałem to najwidoczniej wychodziłem czy coś, bo funkcja pisania bezpośrednio do kogoś jeszcze nie istniała. Dzieki za odp, nie śledzę kompletnie bundesligi i nie wiem co tam sie wyrabia

Marioht komentarzy: 530813.02.2018, 18:52

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/737410/manchester-city-w-rodzinie-tyranow

Myślicie, że to prawda?
Jeśli tak to ja nie chciałbym takich pieniędzy w Arsenalu.

Dawid04111 komentarzy: 10807 newsów: 1413.02.2018, 18:52

@FanekAFC: 2.57

FanekAFC komentarzy: 416613.02.2018, 18:48

@Dawid04111: Po jakim kursie pograłeś ? :)

Marioht komentarzy: 530813.02.2018, 18:43

Mega ciekawy pojedynek z punktu menadżerów, z punktu taktycznego.

W europejskich pucharach trzymam kciuki za wszystkie angielskie drużyny... oprócz Tottenhamu rzecz jasna.

Wydaje mi się jednak, że mają spore szanse na awans do następnej rundy, są mocni. Świetnie zdyscyplinowani taktycznie i silni fizycznie.
Zacieram ręce na to spotkanie i kibicuje Juve.
Musisz Allegri.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 23.09.2018 - godzina 17:00
? : ?
Newcastle - Arsenal 15.09.2018 - godzina 16:00
1 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Chelsea550015
2. Liverpool550015
3. Man City541013
4. Watford540112
5. Bournemouth531110
6. Tottenham53029
7. Arsenal53029
8. Man United53029
9. Wolves52218
10. Everton51316
11. Leicester52036
12. Crystal Palace52036
13. Southampton51225
14. Brighton51225
15. Fulham51134
16. West Ham51043
17. Cardiff50232
18. Huddersfield Town50232
19. Newcastle50141
20. Burnley50141
ZawodnikBramkiAsysty
Eden Hazard52
Romelu Lukaku40
Sadio Mané40
Glenn Murray40
Aleksandar Mitrovic40
Sergio Agüero32
Ryan Fraser32
Marko Arnautovic31
Richarlison30
Pedro30
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.53
Gracz września wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
7.61
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna