North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy

North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
KochamArsenal88 komentarzy: 99213.02.2018, 18:13

@Tevez: mi bardziej w naszej środkowej strefie brakuje sprytu, kreatywności, ruchliwość i co najważniejsze inteligencji wybór w lato będzie ogromny wśród takich graczy tylko za większość trzeba płacić i to nie mało :( A też nie mamy wabika jakim jest LM.
Jorginho, Lucas Torreira, Seri, Max Mayer, Kovacic, Lobotka i gdy zaspokoimy ta potrzebę powinniśmy skupić się na tym silnym, świetnym w odbiorze DM.

MarkOvermars komentarzy: 591013.02.2018, 18:12

Pytanie czy borussia będzie chciała sprzedać nam kolejnego zawodnika

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18897 newsów: 11713.02.2018, 18:10

Weigl i Fabinho fajne opcje.

Muszę coś pospamować jeszcze dzisiaj bo jak zły wynik będzie wieczorem to do końca sezonu odpoczywam od komentarzy :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1068213.02.2018, 18:10

@yatq:

Weigl to moim zdaniem zupełnie inny piłkarz od pozostałych

MarkOvermars komentarzy: 591013.02.2018, 18:09

Chambers, już grywał na tej pozycji

illpadrino komentarzy: 8516 newsów: 313.02.2018, 18:07

Ciekawe kto będzie grał za Bellerina na prawej. Wróci Jenkinson z wypożyczenia? Przecież ja umrę tutaj wtedy.

praptak (zawieszony) komentarzy: 668413.02.2018, 18:04

Mlk@
Rzuciły mi się w oczy Twoje komentarze i tak się zastanawiam, dlaczego 90% z nich zawiera słowo "Wilshere" a kontekst każdego jest związany z jego krytyką? To aż tak słaby zawodnik w tym sezonie, żeby go tak krytykować? Prawie każdy komentarz to krytyka jednego zawodnika, który prawie co mecz jest oceniany wysoko, o ile nie najwyżej.

yatq komentarzy: 144513.02.2018, 18:03

@Tevez: dodałbym kandydatury takich piłkarzy jak:
Danilo Pereira
Fabinho
Julian Weigl
Steven N'Zonzi

KochamArsenal88 komentarzy: 99213.02.2018, 18:00

@Leehu: 4 był Walcott :D
Ja wiem że wymiana Sanchez -Mkhitaryan była dla nas korzystna.
Sprzedaż Giroud i kupienie Auby to też super deal, ale jak pozbywasz się dodatkowo Walcotta automatycznie tracisz opcję na wypadek kartek czy kontuzji/rotacji, należałoby wtedy jakoś, na taki wypadek się zabezpieczyć. Jak nie masz kasy, ściągasz Pereza z wyp. Albo kupujesz kogoś w jego miejsce, na ta chwilę w naszym klubie mamy jednego skrzydłowego jest to 18-letni Nelson.
Iwobi, Ozil czy Miki to nie są skrzydłowi.
Pomoc naszego zespołu to jest dramat, wszystkie problemy nasze w defensywie zaczynają się od tej strefy I jak rozumiem sprzedaż Coquelina (nie był w stanie przeskoczyć pewnego poziomu) tak nie rozumiem nie kupienia zawodnika w jego miejsce który mógłby wskoczyć do naszej 11-stki i być realnym wzmocnieniem.
Aaa i bym zapomniał wiem że Debuchy nie gral, ale też Bellerin był cały czas zdrowy, ale zawsze byłaby to jakaś opcja.
Ogólnie dziwna sytuacja że tak duży klub nie jest w stanie przeznaczyć w ciągu sezonu 50 milionów na transfery, tylko wychodzimy na plus około 15-20, mega dziwna sytuacja.

kamilo_oo komentarzy: 2197713.02.2018, 18:00

Carvalho jest mega przehajpowany.

MarkOvermars komentarzy: 591013.02.2018, 17:54

@Tevez: czyli Lemar

Tevez komentarzy: 331213.02.2018, 17:53

Niesamowite jest to że Tottenham ma w składzie 3 wysokich, silnych, doskonale skoordynowanych defensywnych pomocników (Wanyama, Dembele, Dier) a Arsenal nie ma w swojej kadrze ani jednego gracza o takim profilu. Wysoki jest tylko Xhaka ale jego koordynacja ruchowa jest dramatyczna więc musi uciekać się do wślizgów na urwanie nogi. Francuski Jodłowiec (Coquelin dla niewtajemniczonych) może i miał całkiem fajne przyśpieszenie ale w pojedynkach bark w bark niszczył go nawet taki liliput jak Hazard. Teraz jednak już chyba wiemy kogo potrzebujemy. A więc taki William Carvalho. Chłop jak dąb od którego rywale będą się odbijać jak od ściany.

MarkOvermars komentarzy: 591013.02.2018, 17:52

*liczyc miało być, słownik

MarkOvermars komentarzy: 591013.02.2018, 17:51

@illpadrino: to ma sens. Przez to tez ściągnęliśmy PEA bo sam Giroud by nie dał rady grać a na Welbecka moczyć nie można. Ale okazało się ze transakcja jest wiązana wiec szybka decyzja padła - oddajemy Gorouda który i tak nie gra na rzecz PEA. Jak zacznie grać to wyślemy w końcu Lace na operacje i wróci pod koniec marca. Tylko poczekajmy as Welbeck się wykuruje i wróci.

Wenger ......

RosaRambo komentarzy: 5113.02.2018, 17:45

@imprecis czy Anelka nie biegal przypadkiem z 9? I Alan Smith ale to w sumie era przedwengerowska... Wychodzi na to ze od '99 bodajze kazdy byl albo za slaby albo zbyt pechowy na nr 9

TurboGrosik komentarzy: 169413.02.2018, 17:40

Sory za slabe sprecyzowanie, chodzi mi o czasy niewolnictwa nigerow w USA. Panami ziem, ktorzy mieli swoich niewolnikow byli rowniez czarni Panowie, ktorzy mieli swoich czarnych niewolnikow.

mallen komentarzy: 1679213.02.2018, 17:39

To dawać Monreala na ST.

XD

illpadrino komentarzy: 8516 newsów: 313.02.2018, 17:37

@Redzik:

Jakby to był uraz z treningu to by o tym napisali. Wg mnie ściemniali przy nim bo nie chcieli, żeby wyszło, że przyszedł z kontuzją i dawali mu grać niecałe mecze dopóki mógł. Z blokadą w kolano jest to jak najbardziej możliwe. Dużo piłkarzy bierze taką blokadę bo mają powycierane chrząstki bardziej niż nasze babki.

Connor7 komentarzy: 46613.02.2018, 17:36

dobrze ze jest jeszcze Elneny, z nim mamy zapewniony awans w LE

TurboGrosik komentarzy: 169413.02.2018, 17:34

A propos niewolnictwa jest jakis film, ktory pokazuje niewolnictwo gdzie Panami niewolnikow byli tez czarni? Czy sa tylko filmy z bialymi Panami niewolnikow?

TurboGrosik komentarzy: 169413.02.2018, 17:15

@illpadrino:
Cos w tym jest.

Slaviola komentarzy: 328413.02.2018, 17:07

@mistiqueAFC:

Chodzi Ci o serial na Netfliksie?
Jeśli tak - oglądałem wszystkie odcinki, włącznie z premierowym, wczorajszym :)

mistiqueAFC komentarzy: 2675913.02.2018, 17:05

Ludziska, oglądał ktoś Star Trek: Discovery?

MarkOvermars komentarzy: 591013.02.2018, 16:56

@illpadrino: tez mi się tak wydaje bo nie wyglądało na to, żeby odniósł kontuzje podczas meczu wiec wcale się nie zdziwie

illpadrino komentarzy: 8516 newsów: 313.02.2018, 16:51

@MarkOvermars:

Wcale bym się nie zdziwił jak zatajali kontuzje Cazorli, Koscielny bierze blokadę co mecz do nogi, to taki Lacazzete mógł sobie biegać z lekkim bólem kolana i grać tylko do 70 minuty...

To co tutaj się dzieje jest zdrowo popierdzielone.

Leehu komentarzy: 994613.02.2018, 16:48

@Chrisho38: Od biedy i Mkhitarian zagra na szpicy ale raczej nie będzie takiej potrzeby.

Chrisho38 komentarzy: 40313.02.2018, 16:45

@MarkOvermars: Jakby nie patrzeć to Reiss Nelson jest napastnikiem. Prawym bo prawym, ale napastnikiem

Leehu komentarzy: 994613.02.2018, 16:43

@tidzejjj: Kurde jak łatwo o nim zapomnieć. :)

new_star komentarzy: 6388 newsów: 913.02.2018, 16:40

@Armata500:
I wszystko jasne. Dla mnie słowo dominacja można użyć w kontekście LaLigi. Ot całe nieporozumienie.

tidzejjj komentarzy: 136913.02.2018, 16:35

@Leehu

Walcott jako czwarty :)

Argudo komentarzy: 10240 newsów: 613.02.2018, 16:34

Tego się niestety spodziewałem. Co z tego, że mamy superekstrafajny kwartet w ofensywie, skoro i tak cały czas przynajmniej jeden będzie kontuzjowany, inny bez formy, a pozostali będą zmuszeni grać z Welbeckiem. W sumie nie wiem, co najgorsze xD

MarkOvermars komentarzy: 591013.02.2018, 16:33

Welbeck , Nketiah, kyos jeszcze został na LE ? Rozumiem ze Akpom wypożyczony w końcu czy nie ?

Leehu komentarzy: 994613.02.2018, 16:30

@KochamArsenal88: Sprzedał Sancheza który nie chciał tu grać, Coquelina, który przy konsekwentnym stawianiu na Xhakę łapałby tyle minut co ja i Girouda który jest chyba słabszy od Aubameyanga, nie wiem kto jest 4 ale chyba nikt ważny skoro o nim zapomniałem. :D

MarkOvermars komentarzy: 591013.02.2018, 16:30

Teraz przydałby się ten myślący dinozaur z memów :

,, a co jesli tak naprawdę Lacazette od początku roku zmagał się z dyskomfortem kolana co przekładało się na jego słabsza grę ...... a kibice zaczęli na nim wieszać psy i palić koszulki ?”

:DDDD

filo94 komentarzy: 5775 newsów: 213.02.2018, 16:28

Śmieszy mnie pisanie o tym, że #9 to przeklęty numer, ale patrząc na to co się dzieje z Alexem to... xD

Leehu komentarzy: 994613.02.2018, 16:26

@Kaczaza: Ściągniemy go a będzie grał Welbeck :) Już wolę postawić na tego Nketiah, a nóż chłopak wystrzeli i latem będziemy opychać Aube z Lacazettem bo będziemy mieć napadziora lepszego od Kane'a. :D

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18897 newsów: 11713.02.2018, 16:26

Teraz wyjdzie nasza kapitalna ławka rezerwowych. Skrzydłowy to obowiązek w lecie. Tak jak bramkarz, środkowy obrońca i defensywny pomocnik. Ciekawe czy Wenger chociaż dwie z tych czterech pozycji wzmocni.

Szebson komentarzy: 351013.02.2018, 16:26

Och nie, znowu narzekacze, ze Wenger zly, Wenger niedobry. Hurr durr zwolnic natychmiast.

Wolicie emeryta Giroud, czy w sile wieku Aubameyanga?

KochamArsenal88 komentarzy: 99213.02.2018, 16:04

Super!!! Wenger i jego planowanie!!! Sprzedał 4 zawodnikow w ich miejsce pozyskał 2, a po zakończeniu okienka wypada mu że skladu dwóch!! Brawo mistrzu

imprecis komentarzy: 17989 newsów: 2113.02.2018, 16:01

@mallen: gdyby pewno nie to, że Wenger musi ratować sezon to możliwe, że dałby mu szansę. Taki Rashford wybił się w MU tylko dlatego, że dostał szansę. Czemu Eddie miałby nie powtórzyć jego sukcesu?

Redzik (redaktor) komentarzy: 14767 newsów: 8813.02.2018, 16:01

Ciekawe co z tą kontuzją Lacazette'a. Czy to jakiś ciągnący się uraz czy coś coś się stało podczas meczu/treningu?

imprecis komentarzy: 17989 newsów: 2113.02.2018, 15:59

@Redzik: grał już na tej pozycji w reprezentacji i w młodzieżówce AFC. Patrząc na jego skuteczność wydaje się to poroniony pomysł, jednak zasugerowałem go z powodu doświadczenia jakie ma na tej pozycji. Natomiast nie chciałbym go tam zobaczyć.

mallen komentarzy: 1679213.02.2018, 15:59

@imprecis

Nie ma opcji, ale ciekawe jakby to wyglądało.
1-skład i na szpicy Eddie.

imprecis komentarzy: 17989 newsów: 2113.02.2018, 15:58

@mallen: w sumie chciałbym zobaczyć jakby sobie poradził. W Premier League 2 strzela jak na zawołanie. Dobra sugestia, ale pewno Wenger nie zaryzykuje.

Redzik (redaktor) komentarzy: 14767 newsów: 8813.02.2018, 15:57

Iwobi na szpicy? xD Przecież gimnazjalista ma mocniejszy strzał od niego.

mallen komentarzy: 1679213.02.2018, 15:55

@imprecis

Eddie Nketiah

imprecis komentarzy: 17989 newsów: 2113.02.2018, 15:54

@Gunnerrsaurus: nie był zły, ale czy był dobry? Czy grał na tym poziomie co w Koln? Czy był to poziom z repki Niemiec? Z tego co pamiętam to był chyba w top3 strzelców Bundesligi przed tym jak do nas dołączył. Nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Nie mówiąc już o tym, że miał grać na szpicy, a radził sobie tak tragicznie, że został przesunięty na skrzydło.

imprecis komentarzy: 17989 newsów: 2113.02.2018, 15:52

Swoją drogą to na kogo postawilibyście na szpicy? Na Welbecka, czy bawić się w eksperymenty (Ramsey, Iwobi, Ozil)? Chyba mimo wszystko Anglik jest niestety najlepszą z opcji.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3484 newsów: 7313.02.2018, 15:52

@new_star:

Owszem, prócz Juve z Serie A żadna włoska drużyna daleko nie zachodziła ostatnio, podobnie jak z Bundesligi oprócz BVB i Bayernu.

Ale co to zmienia? Może ta dominacja to za duże słowo, bo tak to można określić La Ligę w ostatnich latach, ale tak czy siak Serie A i Bundesliga w LM w ostatnich kilku sezonach > Premier League w LM. I takie są fakty, tylko to chciałem podkreślić.
Nie oznacza to w żaden sposób, że te ligi są mocniejsze od naszej, ale ich reprezentanci po prostu wypadali lepiej, a nasi częściej zawodzili. Stąd użyłem słowa "dominacja" La Ligi i DRUŻYN z Serie A i Bundesligi, czyli w domyśle Juve, Bayernu i Dortmundu, a nie, że cała liga dominuje nad naszą.

kamilo_oo komentarzy: 2197713.02.2018, 15:52

Jakbyśmy ściągnęli Brożka, to by pokazał, gdzie ma całą tą "klątwę". Założyłby 9 i pykał bramki w każdym meczu.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Crystal Palace 27.10.2019 - godzina 17:30
? : ?
Sheffield United - Arsenal 21.10.2019 - godzina 21:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool981025
2. Man City961219
3. Leicester952217
4. Chelsea952217
5. Arsenal843115
6. Crystal Palace942314
7. Tottenham933312
8. Burnley933312
9. Bournemouth933312
10. West Ham933312
11. Aston Villa932411
12. Wolves925211
13. Man United924310
14. Everton931510
15. Sheffield United82339
16. Brighton92349
17. Southampton92258
18. Newcastle92258
19. Norwich92167
20. Watford90454
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero82
Tammy Abraham80
Pierre-Emerick Aubameyang70
Teemu Pukki62
Raheem Sterling61
Jamie Vardy61
Sadio Mané51
Harry Kane51
Callum Wilson50
Mohamed Salah43
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.33
Gracz września wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
7.53
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna