North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy

North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11713.02.2018, 16:26

Teraz wyjdzie nasza kapitalna ławka rezerwowych. Skrzydłowy to obowiązek w lecie. Tak jak bramkarz, środkowy obrońca i defensywny pomocnik. Ciekawe czy Wenger chociaż dwie z tych czterech pozycji wzmocni.

Szebson komentarzy: 351013.02.2018, 16:26

Och nie, znowu narzekacze, ze Wenger zly, Wenger niedobry. Hurr durr zwolnic natychmiast.

Wolicie emeryta Giroud, czy w sile wieku Aubameyanga?

KochamArsenal88 komentarzy: 100313.02.2018, 16:04

Super!!! Wenger i jego planowanie!!! Sprzedał 4 zawodnikow w ich miejsce pozyskał 2, a po zakończeniu okienka wypada mu że skladu dwóch!! Brawo mistrzu

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.02.2018, 16:01

Ciekawe co z tą kontuzją Lacazette'a. Czy to jakiś ciągnący się uraz czy coś coś się stało podczas meczu/treningu?

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:59

@imprecis

Nie ma opcji, ale ciekawe jakby to wyglądało.
1-skład i na szpicy Eddie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.02.2018, 15:57

Iwobi na szpicy? xD Przecież gimnazjalista ma mocniejszy strzał od niego.

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:55

@imprecis

Eddie Nketiah

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13013.02.2018, 15:52

@new_star:

Owszem, prócz Juve z Serie A żadna włoska drużyna daleko nie zachodziła ostatnio, podobnie jak z Bundesligi oprócz BVB i Bayernu.

Ale co to zmienia? Może ta dominacja to za duże słowo, bo tak to można określić La Ligę w ostatnich latach, ale tak czy siak Serie A i Bundesliga w LM w ostatnich kilku sezonach > Premier League w LM. I takie są fakty, tylko to chciałem podkreślić.
Nie oznacza to w żaden sposób, że te ligi są mocniejsze od naszej, ale ich reprezentanci po prostu wypadali lepiej, a nasi częściej zawodzili. Stąd użyłem słowa "dominacja" La Ligi i DRUŻYN z Serie A i Bundesligi, czyli w domyśle Juve, Bayernu i Dortmundu, a nie, że cała liga dominuje nad naszą.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2018, 15:52

Jakbyśmy ściągnęli Brożka, to by pokazał, gdzie ma całą tą "klątwę". Założyłby 9 i pykał bramki w każdym meczu.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187413.02.2018, 15:51

Podolski nie był w sumie zły.

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:50

To co gramy na dwóch napastników?

Kaczaza komentarzy: 721813.02.2018, 15:46

Czy Pereza można ściągnąc i wykorzystać w LE?

gunners007 komentarzy: 954313.02.2018, 15:43

@imprecis:
Myślałem, że chociaż ty nie wierzysz w durne przesądy. Czyli, że gdyby Laca miał inny numer to nagle zacząłby grać jak Aguero czy Kane?

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:41

@mallen

1/16*

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:36

Jak przejdziemy Östersunds FK to 1/60 będzie 08.03.2018.
Czyli bez Lacazetta...

Cfc100 komentarzy: 4313.02.2018, 15:35

Lacazette i tak niczego dobrego nie pokazywał , w ostatnich meczach tracił piłkę przy każdym kontakcie ..
Lukaku byl spokojnie do wyciągnięcia a jest to piłkarz ktory niesamowicie umie przytrzymać piłkę , rozegrac , pokiwac a co najważniejsze strzelić
Ale trudno , należy wierzyc ze auba odpali w co wątpię ;)

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:32

Jak przejdziemy Östersunds FK to jaka data następnego meczu?

ejmati komentarzy: 94813.02.2018, 15:31

Dzień dobry, dziś mamy 13 lutego 2018 roku, do końca kontraktu Wengera pozostały 502 dni.

Gunner_995 komentarzy: 655013.02.2018, 15:29

No to w Lidze Europy lecimy z Welbeckiem

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2018, 15:27

W sumie, to i tak Lacazette długo wytrzymał.

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:27

Hejterzy Lacazetta już otworzyli Szampany?

gunners007 komentarzy: 954313.02.2018, 15:26

Piotrek95 komentarzy: 947313.02.2018, 15:26

@schnor25: Co tam gadali Ci idioci bez szkoly o nas ?

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:21

Możecie już przestać wklejać tego łyżwiarza?

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2413.02.2018, 15:20

Lacazette szykuje sie gorszy debiutancki sezon niz dla Giroud w 12/13 :/

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:20

No to teraz Laca będzie miał problem, żeby przekroczyć te 10 bramek w PL...

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2018, 15:17

Formą może nie powalał, ale to i tak o wiele lepsza opcja niż granie Welbeckiem :P

hubix108 komentarzy: 32713.02.2018, 15:16

ooooooooo sie porobiło...

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:16

Miał operację? Co tu się odwengeruje?

new_star komentarzy: 6851 newsów: 913.02.2018, 15:16

@Armata500:
To że Juve docieralo dalej w LM od angielskich ekip nie oznacza, że Serie A dominowało. Juventus to nie cała liga. Gdzie pozostałe 2-3 ekipy?

FanekAFC komentarzy: 511213.02.2018, 15:15

Tragedia z Laca, będziemy zmuszeni oglądać żałosnego Welbecka.

DontCry komentarzy: 760813.02.2018, 15:15

Lacazette out for 4-6 weeks after knee surgery. Wow, winning the Europa League just became a bit more difficult. @CharlesWatts

Alonso komentarzy: 1282413.02.2018, 15:14

liga europy z Welbeckiem będzie xD

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:14

A ja się nakręcałem na ten mecz właśnie ze względu na Lacazetta :/
Z City też sobie nie pogra.

hubix108 komentarzy: 32713.02.2018, 15:13

@Bednar: dzieki. a to jesteś pewien że za to? to jest wulgaryzm? jeszcze w takim znaczeniu. ja rozumiem jak bym napisał ze je... tam kogoś albo coś a to tylko wspomnienie było poza tym te słowo chyba jest uznany za wulgaryzm ale w przedszkolu

mallen komentarzy: 2123913.02.2018, 15:11

@kamilo_oo

"It is envisaged that he will return to the squad within four to six weeks."

@MarkOvermars:
Nie do końca o to chodziło. "Out" oznaczało, że startował on z toru zewnętrznego("in"-wewnętrzny), co nie zmienia faktu, że sytuacja komiczna :)

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2018, 15:05