Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea

Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea 23.12.2013, 21:56, Damian Burchardt 934 komentarzy

"Mission completed" - zapewne pomyślał po meczu Jose Mourinho. Portugalczyka w tym meczu interesowało jedynie czyste konto bramkowe, stąd obecność trzech defensywnych pomocników w wyjściowej jedenastce Chelsea. W wykonaniu zadania bezsprzecznie pomógł rywalom Arsene Wenger, który mimo coraz defensywniejszej postawy gości, postanowił z wiadomych tylko sobie względów nie skorzystać z żadnej zmiany ustawienia, nie wprowadzając ani jednego wypoczętego piłkarza na boisko. Swoje trzy grosze postanowił dołożyć także Mike Dean, który fatalnie poprowadził zawody na Emirates Stadium.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozpocząć mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Rosicky - Giroud

Chelsea: Cech - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Willian, Hazard – Torres

Pierwszy kwadrans gry mógł przyprawić o senność niejednego widza, zasiadającego na trybunach Emirates Stadium. Od składnych akcji więcej było indywidualnych błędów piłkarzy, czy podań obrońców do swoich bramkarzy. Tymczasem telewidzów Canalu+ zabawiał Rafał Nahorny sentencjami typu „Nerwowa nerwowość i nerwowa atmosfera”.

W 22. minucie Mesut Özil próbował prostopadłym podaniem wprowadzić Aarona Ramseya w pole karne Chelsea. Walijczyka zastopowali jednak obrońcy rywali, więc piłka trafiła z powrotem do Niemca. Ten został sfaulowany, ale wykonanie przez 25-latka stałego fragmenty gry było podobne do dotychczasowego przebiegu spotkania – nijakie.

W 32. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Frank Lampard. Anglik odebrał piłkę w środku boiska, holował ją aż pod pole karne gospodarzy, podał Edenowi Hazardowi, Belg lobem oddał ją Lampardowi, a doświadczony pomocnik obił poprzeczkę bramki Szczęsnego. Szczęście Polaka.

W 35. minucie dwa fatalne błędy popełnił arbiter – Mike Dean. Najpierw nie wychwycił ostrego wejścia Johna Obiego Mikela w nogi Mikela Artety, a potem nie dostrzegł faulu Williana na Theo Walcottcie w polu karnym gości. Oba zdarzenia miały miejsce podczas jednej akcji Kanonierów.

Pod koniec trzeciego kwadransa spotkania koszmarnie zachował się Aaron Ramsey. Walijczyk wycofał piłkę wprost pod nogi Edena Hazarda, pozwalając The Blues na groźny kontratak, wyprowadzany w przewadze atakujących. Akcję zakończył Willian strzałem wprost w Wojciecha Szczęsnego.

Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, który zapowiadanym przez wszystkich szlagierem był jednak tylko z nazwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie ciekawiej. W ciągu 10 minut dwie groźne kontry wyprowadzili goście. W obie zaangażowany był Willian, obie jednak zakończyli obrońcy Kanonierów.

W 63. minucie pierwszą żółtą kartkę pokazał Mike Dean. Otrzymał ją Ramires za ostry faul na… Mikelu Artecie. Minutę później kolejne „żółtko” pokazane przez arbitra derbów Londynu. Walcott podciął biegnącego na skrzydle Azpilicuetę.

W 66. minucie Frank Lampard próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego mocnym, dalekim strzałem zza pola karnego. Polak nie miał jednak problemów z interwencją. Następnie swoją okazję na strzelenie bramki miał Mesut Özil, któremu piłka spadła pod nogi w jedenastce Petra Cecha. Niemiec został jednak zablokowany.

Chwilę później doszło do starcia Niemca z Branislavem Ivanowiciem. Serb mocno potraktował byłego pomocnika Realu Madryt, co rozwścieczyło Özila. Wywołało to małe spięcie, z udziałem innych zawodników obu drużyn.

Gra niesamowicie zaostrzyła się na przestrzeni ostatnich minut. Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky za faul na Ivanowiciu.

W 72. minucie szokującą zmianę przeprowadził Jose Mourinho. Andre Schurrle zastąpił Edena Hazarda. 4 minuty później Oscar zmienił Williana.

78. minuta na zegarze, a najlepszą akcję w tym meczu przeprowadził Arsenal. Ramsey, ponad obrońcami Chelsea, podał piłkę w pole karne do Oliviera Giroud, ten jednak fatalnie przestrzelił. Warto wspomnieć, że do tej pory Arsenalowi nie udało się jeszcze zaangażować Petra Cecha w żadną interwencję.

W 84. minucie kolejna świetna akcja Arsenalu! Piłka krążyła jak hokejowy krążek po obwodzie pola karnego Petra Cecha, następnie Rosicky wpuścił prostopadłym podaniem Gibbsa w jedenastkę Czecha, ten dośrodkował piłkę do Girouda, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

W 87. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Jose Mourinho. David Luiz daje odpocząć Fernando Torresa.

W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bacary Sagna uderzył futbolówkę w kierunku bramki Chelsea, wybił ją jednak na aut Cesar Azpilicueta.

Do końca meczu nic się już jednak nie stało. Po kiepskim widowisku na Emirates Stadium, Arsenal zrównuje się punktami z Liverpoolem, spada jednak na drugie miejsce w tabeli przez gorszy bilans bramkowy.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
dudekns komentarzy: 605026.12.2013, 12:37

Mecz rzeczywiście dup...nie urwał...

kaden komentarzy: 170324.12.2013, 16:34

Szczęsny nie miał się czym popisać i nie popełnił żadnego błędu, może z wyjątkiem tego, gdy podczas wrzutki z rożnego minął się z piłką, ale nie przyniosło to żadnych konsekwencji. Wybronił to co musiał, a przy strzale Lamparda nie miałby szans.

Obrona nie popełniała znaczących błędów. Podobała mi się walka Sagny, cały czas włączał się do ofensywy, a po jednej z wrzutek mógł zaliczyć asystę.

Nasza pomoc nie potrafiła się przedrzeć przez ten "mur" złożony z trzech zawodników Smerfów, a gdy już się przedarli nie potrafili zrobić tego co kochamy, czyli szybkiej klepy, błyskawicznych podań z pierwszej piłki. No, ale nie możemy oczekiwać, że co mecz będziemy grać jak z Norwich :/

Giroud coraz mniej mi się podoba. Potrzebujemy rasowego killera, który sam będzie kiwał obronę i strzelał nie do obrony, a Giroud nawet w setce trafia w boczną siatkę.

No i co straciliśmy 2 punkty. Wenger nie wykonał żadnej zmiany, a my straciliśmy całą naszą 5-punktową przewagę nad wiceliderem i zajmujemy 2. miejsce. Ale trzeba żyć dalej. Fotel wicelidera to nie jest zły wynik w okresie bożonarodzeniowym. Mamy jeszcze mnóstwo spotkań do rozegrania i teraz musimy liczyć na wpadki rywali, a sami być skoncentrowani. Czy w tym sezonie mamy szanse na mistrzostwo... na pewno, ale czy je zdobędziemy, tego dopiero dowiemy się pod koniec sezonu, a w razie czego mamy jeszcze następny sezon. Mam nadzieję, że Wenger rzeczywiście się przebudził i zacznie sprowadzać rasowych graczy, a szczególnie napastnika.

Kurczak007 komentarzy: 76324.12.2013, 15:55

Ozil słabiutko

kb8konrad komentarzy: 142824.12.2013, 01:33

dzejcoop

zły wybór - Goodfellas obejrzyj.

kb8konrad komentarzy: 142824.12.2013, 01:31

swoją drogą Mertesacker na prawdę ma świetny sezon.
Dobrze nieć tak świetnie dysponowanych SO.

MatArsenal9870 komentarzy: 216724.12.2013, 01:29

Z westhamem musi zagrać flam ale nie z Artetą bo flam gdy gra z Artetą to "zapomina" o tym, że jest defem.

DzejCoop komentarzy: 326424.12.2013, 01:28

Okej to ja ide ogladac American Gangster, miłej nocy/spamowania/fapowania (skreślić niepotrzebne)

MatArsenal9870 komentarzy: 216724.12.2013, 01:26

Liverpool może naprawdęvnamieszač kto wie są w stanie walczyć o mistrzostwo. Wygrališmy z nimy dxięki pięknej bramce Ramseya i braku skuteczności Suareza. Suarez mógł nas na ES zniszczyć ale szczęście byłoo naszej stronie. (Oczywiście gol santiego też był ważny).

faber10 komentarzy: 42124.12.2013, 01:25

dzejcoop
american gangster lub chlopcy z ferajny. oba dobre

kb8konrad komentarzy: 142824.12.2013, 01:22

recydywa dla Mikela.

dobrze ze nie dostal żóltej , zawieszka dla niego pewna jak prezenty pod choinka ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.12.2013, 01:21

gdyby ode mnie zalezalo poslal bym lfc w czeluscie 10 miejsca, ale musze oceniac realnie taka moja praca

DzejCoop komentarzy: 326424.12.2013, 01:21

I tak drogie dzieci nabija sie komentarze.

pauleta19

Przed sezonem pisalem dla mnie glowny faworyt to city, pisze tylko do tych ktorzy nie widza lfc nawet w top 4, a oni naprawde moga namieszac. Jeszcze taka ciekawostka lfc ostatni raz z chelsea przegrala na SB za czasow Carlo.

pauleta19

pauleta19

DzejCoop komentarzy: 326424.12.2013, 01:15

Panowie, Wesołych i udanych Świąt. Dobrego melo na sylwestra i dobrego prezentu pod choinke :P
A teraz z innej beczki, ma ktoś fajny film o gangsterce? (czarnuchy, gangi, etc) coś typu Dzień Próby, taki do snu :D

turysta komentarzy: 608924.12.2013, 01:15

pauleta

a kto mówi o mistrzostwie, rok temu byliśmy na 7 miejscu

#midtablecrap

MatArsenal9870 komentarzy: 216724.12.2013, 01:12

Fabik

Chelsea prowadziła ze stoke więc chcieli utrzymać wynik a przegrali.

Z nami grali inaczej ale nie stawiali autobusu odrazu bo chcieli to wygrać. Jakby lampard tamto strzelił to chelsea z miejsca postawiła by autobus a tak dopóki się nie zmęczyli - starali się to wygrać

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.12.2013, 01:11

R700, mogę się założyć, że LFC, ani UTD nie zdobędą mistrzostwa.

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 01:06

Camillo144 > Spoko. Chyba trochę źle to zinterpretowałem. :P Po dzisiejszym meczu wybacz mi taką pomyłkę. Pomyślałem, że wy tak na serio z tym Verthongenem. :P Mój błąd.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.12.2013, 01:05

MatArsenal9870, serio myślisz, że Chelsea grała tą samą taktyką ze Stoke jak z Arsenalem?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.12.2013, 01:01

Swoja droga caly czas sporo widze ludzi nie docenia tu czerwoniakow. Jako ciekawostke podam, ze na wyjezdzie z topu zostalo im tylko city i chelsea, reszta meczy u siebie w domu, gdzie teraz passe maja chyba 5 meczy wygrana z rzedu. Jeszcze raz pisze, nie olewajcie lfc, bo oni maja to co jest wazne w kazdym sezonie ,,patent na sredniakow'', a i ogrywanie mocnych/united,spursy,remis z evertonem. Ja czerwonki nie skreslam na SB.

veron komentarzy: 459224.12.2013, 00:57

101greatgoals.com/blog/gary-neville-and-jamie-carragher-pick-their-premier-league-team-of-the-season-so-far-pic-video/

koledzy tutaj prawie takie same dawali 11 :)

mallen komentarzy: 2123824.12.2013, 00:57

Boss on big decisions, Giroud, Chelsea:

arsenal.com/news/news-archive/wenger-on-big-decisions-giroud-chelsea

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.12.2013, 00:57

Verminator97;
Nikt poważnie nie myśli o Vertonghenie, został poruszony w formie żartu, jako, że Sherwood - nowy menedżer Tottenhamu - jest kibicem Arsenalu.

Kowalczyk11 komentarzy: 325324.12.2013, 00:57

Rivaldo
No pewnie że można na różne sposoby na to spojrzeć , oczywiście najlepsze wyjście to pojechać wszystkich i wtedy matma do niczego nie potrzebna. No jedyny minus tego jest taki że zakładając wysoki pressing się odkrywasz i narażasz sie na strate goli przez kontry , naturalnie nie w kazdym przypadku , niektórzy są na tyle mocni że nie boja sie kontrataków bo maja takich zawodników żeby się obronić , przede wszystkim szybkich bocznych obronców którzy zazwczaj asekurują np stałe fragmenty

MatArsenal9870 komentarzy: 216724.12.2013, 00:55

Apropos autobusu... Autobus w pole karne Chelsea zajechał ok 75 minuty wcześniej a zwłaszcza w 1 połowie grali bardziej ofensywnie, mieli mnóstwo strzałów a my kupy w gaciach. Posiadanie piłki z którą nic nie potrafiliśmy pożytecznego zrobić... Zrestą jak Chelaea stawia tak autobusy bardzo często to dlaczego na stoke to nie podziałało?
Ten "autobus" to nie przyczyna naszego re,isu a przyczyną jest nasza gra w ataku a konkretnie brak napastnika potrafiącego atrzelać bramki.

mallen komentarzy: 2123824.12.2013, 00:55

Per MOTM (najlepszy nasz rozgrywający dzisiaj przy okazji :/).

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.12.2013, 00:53

Kowalczyk11

Tomozna rozpatrywac na rozne czynniki, moglbym napisac z perspektywy sympatyka chelsea, a czemu grac na remis, nie lepiej zgarnac 3 pkt z kanonierami. Tak szczerze to ten remis smerfom dal tyle co nic.

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 00:51

Camillo144 > Bez przesady jako 4 stoper pownien grać jakiś młody obiecujący zawodnik, a nie Verthongen. Jak dla mnie głupotą byłoby sprowadzenie Belga. Na środek obrony bardzo chciałbym u nas Zoume z Saint-Etienne. Tak, wiem, że i tak nie mamy szans na Jana, więc nie wiem po co zaczynaliśmy ten temat. :P Pamiętam, że gdy przechodził do Tottenhamu to miał przyjść do nas, ale Wenger widział go na pozycji defensywnego pomocnika o czym już wspominał Mid i wybrał Tottenham. Mówi się trudno, ale ja i tak jestem zadowolony z tej naszej super trójki defensorów.

Rivaldo
Z pełnym poszanowaniem twojej eksperckiej znakomitości , dwa remisy dają 2 pkt , przegrana i wygrana 3 , jednakże grając z zespołami które konkurują z tobą bez pośrednio do mistrzostwa chyba lepiej z nimi zremisować i URWAĆ im punkty , niz załóżmy ogrywać jeden team a z drugim wtapiać i dac mu uciec na kilka oczek ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.12.2013, 00:46

swoja droga, jak mnie smieszy u dziennikarzy te wieczne gadanie,,swietna taktyka mou'' itp, przeciez postawienie autobusu nie jest jakims czyms niesamowitym, z reszta mou stawia go od lat.
A tu caly czas jaranie sie ta nikomu,, nieznana taktyka.'' , eksperty za worek sliwek aka nahorny,,torres bedzie graczem sezonu BPL 2014''

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.12.2013, 00:46

MaciekGoooner;
Dobrze wiemy, że Vertonghen do nas nie przyjdzie, ale przynajmniej byłaby jakaś rywalizacja.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.12.2013, 00:45

Verminator97

Ponoć gdy Vertonghen był przymierzany do Arsenalu, miał on u nas występować na pozycji defensywnego pomocnika. Ale nawet jeśli - mógłby on powalczyć z pozostałą trójką stoperów o miejsce w składzie. Nie ma jednak co klawiatury eksploatować - i tak nie przyjdzie.

cakE256 komentarzy: 221724.12.2013, 00:43

Rivaldo

A co mamy nie wierzyc? Dobry napastnik i obronca w zimie i lecim .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.12.2013, 00:41

Dzis ten remis, uswiadomil mi czytajac komenty, ze sporo osob tu wierzy w mistrza BPL, fajnie.

cakE256 komentarzy: 221724.12.2013, 00:41

Camillo

A harry Redknap nie byl kibicem arsenalu ?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.12.2013, 00:40

A może dlatego, że mamy tylko 3 stoperów ?

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 00:38

Mid > Po co nam Verthongen skoro na jego pozycjach (środek obrony, lewa obrona) mamy Pera, Kose, Verme, Kierana i Nacho. Chyba, że chodzi Ci o pozycje DP, ale tam mamy Artete i Flama, a Verthongen chyba ich nie przewyższa jeśli chodzi o predyspozycje do granie na pozycji defensywnego pomocnika.

slepywenger komentarzy: 262924.12.2013, 00:36

Niech juz ten styczen nadchodzi i niech Wenger szuka szybkiego technicznego napadziora bo inaczej bedziemy raczej spadac niz utrzymywac lub juz teraz wznosic sie na pozycje lidera

Mourinho vs Wenger 2-0

Nie dość, że strollował Wengera na konferencji to jeszcze na boisku.

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 00:34

Shinev > Dobra jest. Dla Cb Crouch jest lepszym napastnikiem od Giroud, a dla mnie jest o wiele słabszym i tyle. Dla mnie to po prostu jakiś absurd żeby stawiać wyżej Croucha i Longa od Giroud, ale to może ja nie znam się totalnie na piłce. Nie chce już dalej ciągnąć tego tematu bo to do niczego dobrego nie prowadzi. :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.12.2013, 00:34

mou to dziwnty facet, zwykly nieuk wie, ze remis + remis= 2 pkt, zwyciestwo + porazka= 3 pkt.

oby tak dalej, a moze nudziarze wyleca z top 4. Wcale nie moga byc pewni ogrania swansea.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.12.2013, 00:33