Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal

Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal 26.10.2013, 14:39, Łukasz Kęczkowski 2128 komentarzy

Byliśmy świadkami niezbyt emocjonującego, by nie powiedzieć nudnego spotkania w Londynie. Co prawda gracze Arsenalu wygrali ten mecz, jednak nie można go nazwać porywającym. Gra była toczona w niezbyt szybkim tempie, nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych, jednak najważniejsze, że udało się zdobyć kolejne trzy punkty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Moxey - Jedinak, Dikgacoi, Guedioura - Bannan, Thomas - Chamakh

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Flamini - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud.

Od samego początku meczu to podopieczni Wengera utrzymywali się przy piłce i starali się zdominować rywala, jednak ich starania nie przyniosły skutku i w trakcie pierwszych minut nie wydarzyła się żadna ciekawa akcja.

Przez pierwsze dziesięć minut meczu najciekawszym wydarzeniem była kontuzja Flaminiego. W 8. minucie Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu uda. Na szczęście pomocnikowi udało się zejść o własnych siłach, więc możemy mieć nadzieję, że nie jest to nic poważnego. W jego miejsce na boisku zameldował się Gnabry.

W 13. minucie miała miejsce pierwsza akcja Crystal Palace. Po kontrataku, wrzutce z lewej strony Thomasa strzałem głową próbował pokonać Szczęsnego Bannan, jednak uderzył onad bramką.

Pięć minut później Özil ładnie wyszedł na wolne pole, jednak jego podanie do Girouda nie było zbyt dokładne.

W 24. minucie lekkomyślnym zagraniem popisał się Per Mertesacker. Niemiec próbował odegrać głową do Szczęsnego, jednak zrobił to tak niefortunnie, że do piłki prawie dopadł Chamakh. Na całe szczęście polski golkiper był szybszy i zdołał wybić futbolówkę.

Już trzy minuty później znowu aktywny był Chamakh. Marokańczyk wykorzystał zamieszanie i znalazł się niekryty przed szesnastką, skąd oddał ładny, celny strzał. Na szczęście Wojtek Szczęsny bez trudu wyłapał jego uderzenie. Kilka minut później po podaniu Chamakha groźny strzał oddał Guedioura, jednak i tym razem górą był polski golkiper.

W 35. minucie bliski pokonania Speroniego był Cazorla, jednak jego strzał z ostrego kąta minął dalszy słupek bramki Palace.

W 41. minucie ponownie swoją szansę na gola miał Chamakh, jednak wyskoczył minimalnie zbyt nisko i nie sięgnął szybującej z lewego skrzydła piłki.

W 46 minucie Arsenal otrzymał rzut karny! Guedioura sfaulował dryblującego Gnabry'ego, a Arteta pewnie pokonał Speroniego strzałem w lewą stronę bramki. 1:0 dla Arsenalu!

Kilka minut później bliski zdobycia bramki był właśnie Gnabry, jednak jego strącenie piłki nie było wystarczająco celne i futbolówka poszybowała minimalnie obok słupka.

W 54. minucie ładną wrzutką popisał się Bacary Sagna, jednak strzał Girouda nie był już tak dokładny, przez co nie udało mu się podwyższyć prowadzenia.

Dziesięć minut później za taktyczny faul na Chamakhu czerwoną kartkę obejrzał Mikel Arteta. Hiszpan w bezpardonowy sposób zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Marokańczyka. Od 65. minuty Arsenal będzie grał w 10.

W 69. minucie Gnabry'ego zastąpił Wilshere, natomiast dwie minuty później na boisko wszedł Jimmy Kebe, który zmienił Guediourę, a za Cazolę pojawił się Monreal.

W 74. minucie bardzo ładną akcją kombinacyjną popisali się gracze Crystal Palace. Najpierw strzał Moxeya Szczęsny sparował na poprzeczkę, a piłka opuściła boisko. Po rzucie rożnym na bardzo groźny strzał z dystansu zdecydował się Jedinak, jednak i tym razem górą był polski bramkarz.

Dziesięć minut później w wymarzonej pozycji znalazł się Chamakh. Marokańczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową na 5 metrze, jednak w ostatniej chwili Mertesacker zdołał wybić ją znad buta snajpera Palace.

W 87. minucie szansę na bramkę miał Mesut Ozil, jednak jego ekwilibrystyczny strzał poszybował ponad bramką.

Co się odwlecze, to nie uciecze! Już minutę później ładnym rajdem z lewej strony popisał się Aaron Ramsey, który idealnie dośrodkował na głowę Oliviera Girouda. Francuz nie miał problemów z pokonaniem Speroniego i mamy już 2:0 dla Arsenalu!

Crystal PalaceRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.10.2013, 14:33

gral w 3-4 meczach wiecej niz 60 minut - zaliczyl gola i asyste, to i kontrakt sie nalezy, niech pracuje sporo w obronie i dobrze sie ustawia, a za rok dwa wygryzie Walcotta

Song_o komentarzy: 125128.10.2013, 13:44

Gnabry z nowym kontraktem :) arsenal.com/news/news-archive/gnabry-agrees-new-long-term-contract

mallen komentarzy: 2123928.10.2013, 13:43

Gnabry podpisał nowy kontrakt:

arsenal.com/news/news-archive/gnabry-agrees-new-long-term-contract

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.10.2013, 13:17

luknalem historie ZP , wiem ,ze wielu grajkow jej nie dostało ,ale ze Ibry nigdy nie było na podium chocby na 3 miejscu to jakies jaja.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.10.2013, 13:13

rivaldo - zawsze rzucasz swiezymi plotami, a to akurat podawal onet wczoraj po poludniu ;)

1Ribery,2/3 Messi / Ronaldo - Lewy ma szanse na top10

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.10.2013, 13:01

Titi w formie, dobra brameczka

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.10.2013, 12:51

Dzis media podaja nieoficjalna Liste nominowanych do Złotej Piłki 33 piłkarzy : Lionel Messi, Neymar, Andres Iniesta, Xavi Hernandez, Gerard Pique, Dani Alves (wszyscy Barcelona), Cristiano Ronaldo, Gareth Bale (obaj Real Madryt), Manuel Neuer, David Alaba, Thomas Muller, Arjen Robben, Bastian Schweinsteiger, Franck Ribery, Mario Goetze, Mario Mandżukić (wszyscy Bayern Monachium), Zlatan Ibrahimović, Edinson Cavani, Thiago Silva (wszyscy PSG), Robert Lewandowski, Mark Reus, Ilkan Gundogan (wszyscy Borussia Dortmund), Robin van Persie, Wayne Rooney (obaj Manchester United), Mesut Ozil (Arsenal Londyn), Luis Suarez (Liverpool), David Luiz (Chelsea), Yaya Toure, Sergio Aguero (Manchester City), Fred (Fluminense), Didier Drogba (Galatasaray).

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.10.2013, 12:25

pracuje w drukarni i potwierdzam, ze cena nie jest wygorowana za baner :)

natala1020 komentarzy: 18028.10.2013, 12:21

mar12301
ooo.... fakt thx

Maciek_AFC komentarzy: 248628.10.2013, 12:21

tablica.pl/oferta/arsenal-londyn-baner-dla-fana-kolekcjonerski-afc-the-gooners-ID41bYB.html

Panowie puszczam w świat, może znajdzie się jakiś chętny :)

Cysiowo komentarzy: 193028.10.2013, 12:19

@thide
czyli jak w pierwszym sezonie nie zrobie żadnego transferu i rotacjii to pózniej już bedzie git ?

migus11 komentarzy: 131428.10.2013, 12:04

Czemu w ostatnim meczu mieliśmy białe getry, a nie zółto-niebieskie?

natala1020 komentarzy: 18028.10.2013, 12:03

hej czy to mozliwe, że nie ma transmisji meczu z LIV na nc+ czy jestem ślepa ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.10.2013, 11:59

@Cysiowo, tak. to powszechny problem 13stki i jak widać 14stki. nie da się tego naprawić. robiłeś jakiś transfer/rotacje w składzie i gra przez to crashuje. na konsolach chyba tego nie ma.

mar12301 komentarzy: 2311528.10.2013, 11:42

Pytanie, kiedy wrócą... Miało być po 20 października, Wenger powiedział że Theo potrzebuje jeszcze dwóch tygodni (czyli na sobotę byłby już dostępny), a tu dalej nic z tego...

Eh. Irytują mnie te kontuzje. Gdyby nie one, byłbym spokojniejszy o jakiś trofeum w tym sezonie..

shark31 komentarzy: 601328.10.2013, 11:40

Teraz wlasnie najbardziej brakuje Theo i Poldera. Gosci ktorzy potrafia zagrac z Giroud i dobrze wykonczyc akcje. Mysle ze jak wroca to nasza gra bedzie wygladala jeszcze lepiej.

DeKa komentarzy: 964 newsów: 228.10.2013, 11:35

Maciek_AFC
Wyjdź z mojej głowy! Godzinkę temu oglądałem to video i stwierdziłem to samo :D
youtube com/watch?v=C7VGXzFC8mk

Cysiowo komentarzy: 193028.10.2013, 11:34

Pytanko do FIFY : miał ktos taki problem ze gra sie crashowala na koncu sezonu i nie szło wczytac nowego ?

mallen komentarzy: 2123928.10.2013, 11:29

No fajnie by było oglądać takie prostopadłe piłki od Mesut i Santiago do szybkiego Theo.

mar12301 komentarzy: 2311528.10.2013, 11:25

mallen

myślę, że bardziej efektywnie. Bo z lepszymi rywalami (w sobotę już Liv...) bez skrzydeł znów może być bicie głową w mur.

Maciek_AFC komentarzy: 248628.10.2013, 11:20

kurde, brakuje mi Theo...

mallen komentarzy: 2123928.10.2013, 11:19

Jestem ciekaw jak będzie wyglądała nasza gra ze skrzydłami.

mar12301 komentarzy: 2311528.10.2013, 11:11

niektórzy już twierdzili, że Walcott będzie już dostępny na Liverpool, a na pewno już na rewanż w Dortmundzie :p

paw3u komentarzy: 562628.10.2013, 11:11

Jest już jakieś info odnośnie kontuzji Flaminiego? Orientuje się ktoś może?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.10.2013, 11:11

poczekajmy na Rivaldo. on ma swoje dojścia w Arsenalu, więc na pewno zarzuci jakąś potwierdzoną nowinką.

ArseneAl komentarzy: 2341728.10.2013, 10:44

Według mojego eksperckiego nosa Walcott i Flamini wrócą na Soton.

grochal14 komentarzy: 193328.10.2013, 10:26

Dzieki, czyli moze na manure wroci. Przydalby sie bardzo.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.10.2013, 10:22

@grochal, sprzed 6 dni:
England midfielder Theo Walcott is set to sit out Arsenal's next three games, and possibly more, as he continues his recovery from abdominal surgery

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.10.2013, 10:21