O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal

O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal 05.03.2016, 14:55, Sebastian Czarnecki 2318 komentarzy

To były bardzo trudne i niezwykle istotne derby dla obu zespołów. Każdy nie tyle chciał, co po prostu musiał wygrać ten mecz, by wciąż liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Remis co prawda zastopował obie drużyny, jednak na pewno nie wykluczył z dalszej walki, choć umożliwił liderowi z Leicesteru powiększenie swojej przewagi.

Arsenal wyglądał w tym meczu naprawdę nieźle. Choć teoretycznie przez dłuższy czas był zespołem gorszym od Tottenhamu, to tak naprawdę Koguty nie zrobiły wcześniej niczego, by wygrać to spotkanie. Dopiero czerwona kartka Coquelina pozwoliła podopiecznym Pochettino nabrać wiatru w żagle i wyprowadzić dwa zabójcze ciosy. Zawiodła jednak psychika gospodarzy, którzy myśleli, że grający w dziesiątkę Kanonierzy nie będą już w stanie podnieść się z kolan, a tymczasem walczyli do samego końca, zdołali wyrównać, a w końcówce nawet mogli wyjść na prowadzenie. Zabrakło niewiele, a może jednak bardzo dużo, bo aż jednego zawodnika. Gdyby nie głupie zachowanie Coquelina, słabo grający Tottenham wcale nie musiałby strzelić tych dwóch bramek.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs - Coquelin, Elneny (75. Giroud) - Ramsey, Özil (90. Campbell), Alexis - Welbeck (85. Flamini)

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Wimmer, Rose (78. Davies) - Dembele (82. Son), Dier - Lamela (67. Mason), Eriksen, Alli - Kane

Koguty od pierwszych minut starały się narzucić swoje tempo gry. Częściej utrzymywały się przy piłce i starały się stworzyć zagrożenie. Arsenal wyjątkowo dobrze się bronił i nie pozwalał przeciwnikowi na za wiele. Harry Kane został zmuszony do strzelania z każdej pozycji, w czym brakowało zarówno pomysłu, jak i precyzji. Albo nie trafiał w bramkę, albo dobrze interweniował Ospina.

Dopiero w 13. minucie Kanonierzy stworzyli pierwsze zagrożenie. Bardzo aktywny Welbeck, który starał się mocno naciskać na obrońców, w końcu doszedł do strzału, jednak został on zablokowany przez obrońcę.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Tottenham utrzymywał inicjatywę po swojej stronie, jednak nie miał żadnego pomysłu na to, jak posługiwać się futbolówką. Akcje nie były do końca przemyślane, a życia na pewno nie ułatwiała im dobrze ustawiona defensywa Arsenalu.

W 26. minucie Koguty stworzyły sobie naprawdę dobrą sytuację. Lamela oddał dobry strzał zza pola karnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Ospina.

Festiwal kartek w ciągu kolejnych trzech minut. W tak krótkim okresie sędzia aż trzy razy pokazywał zawodnikom żółty kartonik. Ukarani zostali Bellerin, Lamela i Coquelin.

W 33. minucie ciekawą interwencją popisał się Hugo Lloris, któy głową wybił piłkę z własnego pola karnego, żeby ubiec Welbecka przed oddaniem strzału.

W 39. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dobra akcja zakończyła się dograniem Bellerina do Ramseya, a Walijczyk umieścił piłkę w siatce pięknym zagraniem piętą, stojąc tyłem do bramki. 1-0!

Trzy minuty później mogło być 2-0. Dobry strzał głową oddał Danny Welbeck, ale Hugo Lloris poradził sobie z interwencją.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi 1-0.

Drugą część spotkania Koguty zaczęły od szturmu. W 50. minucie na strzał zdecydował się Kyle Walker, ale nie stanowił on żadnego wyzwania dla dobrze spisującego się Ospiny.

W 55. minucie Arsenal został zmuszony do grania w dziesiątkę. Francis Coquelin został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za kolejny bezmyślny faul na Harrym Kane'ie.

Tottenham uwierzył w swoje zwycięstwo. Zaledwie dwie minuty później Harry Kane groźnym strzałem zmusił Ospinę do ofiarnej interwencji, która uratowała zespół przed straconą bramką. Jak pokazała technologia goal-line, milimetry dzieliły gospodarzy od strzelenia gola.

W 60. minucie stało się nieuniknione. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Erik Lamela, który zdołał urwać się obrońcy, a Toby Alderweireld w końcu zmusił Ospinę do kapitulacji strzałem z półwoleja.

Remis nie wystarczał Kogutom w walce o mistrzostwo, toteż od razu po wyrównującej bramce starali się strzelić kolejną.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 62. minucie Harry Kane przepięknym strzałem z ostrego kąta podkręcił piłkę w taki sposób, że ta idealnie wpadła do bramki przy długim słupku. Fenomenalne uderzenie, Ospina bez żadnych szans.

Pochettino wiedział, że w tym momencie meczu musi zabić go w środku pola, gdzie Arsenal miał ubytek. W miejsce Erika Lameli na boisku pojawił się Ryan Mason.

Mimo gry w osłabieniu, Kanonierzy wcale się nie poddawali i próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. W końcu po zawodnikach widać było wolę walki i zaangażowanie. W 75. minucie Arsene Wenger zdecydował się na wpuszczenie Girouda za Elneny'ego, poświęcając kolejnego pomocnika. Francuz nie miał niczego do stracenia.

W 76. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania! Hector Bellerin znalazł się na prawej stronie i celnym podaniem obsłużył Alexisa Sancheza, który po ręce Llorisa umieścił piłkę w siatce. 2-2!

Ostatnie zmiany w Tottenhamie. Za Rose'a pojawił się Davies, z kolei miejsce Dembele zajął bardziej ofensywny Son. Arsene Wenger z kolei poświęcił Welbecka i posłał do boju Flaminiego, aby uzupełnić lukę powstałą w środku pola.

Koguty dwukrotnie próbowały zaskoczyć Ospinę mocnymi strzałami, ale Kolumbijczyk nie musiał specjalnie się wysilać, ponieważ piłki leciały prosto w niego. Należy jednak pochwalić dobre ustawienie się w bramce.

Bramkę dla Tottenhamu mógł zdobyć... Gabriel Paulista, który niefortunnym wybiciem mógł zaskoczyć Davida Ospinę. Na szczęście piłka wylądowała na, a nie w bramce.

W 87. minucie Arsenal otrzymał rzut wolny z bardzo groźnej pozycji. Kiedy wydawało się, że to Özil będzie próbował znaleźć w polu karnym wyższych zawodników, Alexis Sanchez nieoczekiwanie huknął na bramkę. Piłka posłana w samo okienko sprawiła Llorisowi wiele problemów, piękna interwencja Francuza.

Przed doliczonym czasem Wenger wpuścił Campbella za Mesuta Özila.

Arsenal mógł w ostatnich minutach wygrać ten mecz! W akcji sam na sam z Llorisem znalazł się fantastycznie uruchomiony Aaron Ramsey, jednak Kevin Wimmer w ostatniej chwili zdążył ze wślizgiem, ofiarnie ratując drużyną przed stratą gola.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, w hitowym meczu kolejki padł remis 2-2.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.12.2017, 17:14

no to niezle baniki

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52407.03.2016, 22:39

Mecz ligi rumuńskiej ASA Targu Mures - Pandurii przyniósł 13 żółtych kartek i 4 czerwone. Szalone spotkanie.

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 22:12

Steve Bruce na temat Wengi:

“When you are a manager as long as he has been, and what he has been able to do at Arsenal, who is anybody to criticise him?”

“He has helped build a fantastic club, he has helped finance it, he has had to sell players,” Bruce said, echoing a sentiment that many use to defend Wenger.

“He has never been able to really compete the way everyone else has at a top club but he has kept them in the [Champions League] for 17, 18 years.”

“From me, he will only get one thing, which is respect.”

Perhaps speaking to some sections of the Arsenal fanbase, Bruce went on to say: “I think he deserves a bit more than he gets dished out, considering what he has achieved.”

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 307.03.2016, 22:02

Sorry chodziło mi ogólnie czy ugra, bo fajny kurs jest.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.03.2016, 21:59

Szakapowa oglosila ze stosowala doping.

Hubertus888 komentarzy: 367407.03.2016, 21:38

illpadrino

PSV jutro nie gra i nie ugra nic z Atletico

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52407.03.2016, 21:22

Mecze Arsenalu z Tottenhamem przynoszą najwięcej bramek w PL - 137.
Na kolejnych miejscach są:
Liverpool - Tottenham - 134
Liverpool - Newcastle - 134
Everton - United - 133
United - Newcastle - 133

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 21:08

Specjalnie zremisowali z Hull żeby zmniejszyć oglądalność meczy w LM.To cwaniaczki

pierre_afc komentarzy: 1207107.03.2016, 20:56

@ill - Nie ma takiej możliwości. No chyba, że któryś z zawodników Atletico złapie czerwoną kartkę ;)

Qarol komentarzy: 1450207.03.2016, 20:55

Ja myślę, że jutro nic nie ugra.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 307.03.2016, 20:51

myślicie, że PSV może jutro coś ugrać?

smoG komentarzy: 6407.03.2016, 20:50

Jak by ktoś był chętny mam na sprzedaż bluzę Arsenalu więcej na PW.

BTW. ciekawe czy jutro zobaczymy Gnabriego pod koniec meczu np

Qarol komentarzy: 1450207.03.2016, 20:50

@navy

Oczywiście, ale zawsze szkoda, że się odpuści jednak LM, bo można było to załatwić meczem na Emirates ; p

Qarol komentarzy: 1450207.03.2016, 20:45

To nas popularni Kanonierzy załatwili. Jutro mecz z Hull, a w tym samym czasie LM. O tyle dobrze, że w jutrzejszych parach raczej wszystko rozstrzygnięte i nie będzie bólu jak się nie obejrzy.

grzegorz1211 komentarzy: 1026907.03.2016, 20:42

navy
Fabs też mówił że nigdy nie założy koszulki Chelsea

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 20:35

aguero10

Chciałem cię tylko ostrzec, że właśnie się w czymś zgadzamy. :)

sebastix11 komentarzy: 599107.03.2016, 20:33

AlexVanPersie

no to pół na pół wyjdzie, bo w obronie zmiana będzie jedynie Chambers za Bellerina

w srodku pomocy pewnie Flamini Elneny

na skrzydłach Joel/Theo Sanchez

AMF Iwobi

na ataku Giroud/Theo

aguero10 komentarzy: 852307.03.2016, 20:31

Illpadrino

Nie wiem czy Niemiec odnalazłby sie w klubowej piłce.

Szkoda ze Carlo idzie do Bayernu.

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 20:30

sebastix11
Widzę, ze wynik widzisz na ostro. :)
Mi bardzie chodziło czy wyjdziemy grubym składem czy raczej takim rezerwowym.

Joachim Loew?
Kolejny z moich ulubieńców. :D
Człowiek, który lepiej zna się na mankietach niż na zapachu szatni. Zanim się przestawi z selekcjonowania wśród najlepszej obecnie nacji futbolowej świata i wybieranie między setkami wybitnych zawodników na trenowanie i wychowywanie 25 zawodników, to Arsenal bedzie walczył w barażach z Sunderlandem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.03.2016, 20:28

Heisenberg kończy dziś 60 lat.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185107.03.2016, 20:26

Czyli Auba do Barcy, a Suarez do nas? :-)

mitmichael komentarzy: 4924307.03.2016, 20:22

Barcelona zainteresowana Aubameyangiem. Juz to widze jak idzie do nich siedziec na ławie

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185107.03.2016, 20:22

Myślisz że zawodnicy przeglądają kanonierzy.com?

Hubertus888 komentarzy: 367407.03.2016, 20:21

Wenger jak ma zostać już ten rok to niech na kolanach błaga Pata Rice'a żeby wrócił di Arsenalu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 307.03.2016, 20:20

Na pewno lepiej ,żeby nowy manager miał czas na jakieś transfery i zrobił je po swojemu.

Podobno Jednym z kandydatów do zastąpienia Wengera jest Joachim Löw.

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 20:19

Na pewno.Tylko żeby nie wybrał nowego Moyesa, bo SAF dla United wybrał słabo

sebastix11 komentarzy: 599107.03.2016, 20:19

stawiam, ze bedzie ze 3:0 przynajmniej dla nas, chciałbym zobaczyć Chambersa na ŚO, ale pewnie zagra na PO bo musi dac odpocząć Hectorowi

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 20:17

Aguero

Skoro tak to niech wygra znów FA, dorzuci do tego top4 i nara.Lepiej niż ten wynik to z nim nigdy nie będzie :P

aguero10 komentarzy: 852307.03.2016, 20:16

Wenger: "One day someone will replace me. That is life. As long as you've given your best [that is what matters]

Ciekawe czy będzie ingerował w wybór następcy ?

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 20:16

A zmieniając temat, to myślicie panowie, że wyjdziemy na Hull na ostro czy na miękko?

aguero10 komentarzy: 852307.03.2016, 20:11

Wenger: "I try to leave this club in the best shape so the next guy after me will have good potential to work with.

simpllemann,
widziałeś co się wydarzyło po derbach Dolnośląska?

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 20:07

Łatwo jest być z zespołem, gdy wygrywa.

Kopanie z koniem? Może
Ale teraz jest też czas próby, czas kryzysu i teraz trzeba stanąć przy chopakach i wesprzeć ich, bo jak nie my to kto ich wesprze? Kibice Tottenhamu?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185107.03.2016, 20:05

AVP

Nie, chciałem zobaczyć co mają do powiedzenia ludzie którzy załamali się gdy zobaczyli że Ospina będzie bronił i żalili się jaki to z niego słaby bramkarz

afc4life komentarzy: 478307.03.2016, 20:04

Wenger moze wynajdywac sobie miliony wymowek co sezon, ale z pomijania Campbella sie nigdy nie usprawiedliwi.

Jak rok temu gdy druzynie nie szlo to Sanchez ciagnal ten zespol tak w tym sezonie to Campbell zajal jego miejsce i bierze wszystko na swoje barki. To jest niepojete.

sebastix11 komentarzy: 599107.03.2016, 20:02

Kanonier204

tylko wolałbym lepszą wersje niż na chomiku a takowej znalezc nie moge z polskim komentarzem ;/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.03.2016, 20:00

sebastix11
No trzeba bedzie sciagac bo rowniez chce obejrzec.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.03.2016, 20:00

AVP

Twój najazd na Atletico jest komiczny. Strzeliliśmy o całe 4 braki więcej niż gracze Simeone, rozgrywając jedno spotkanie więcej, natomiast straciliśmy aż 18 goli więcej, to jest przepaść. Gra piłkarzy z Madrytu nie jest może tak efektowna jak dawny Wengerball, ale na chwilę obecną zaryzykuję stwierdzenie, że piłkarze Los Colchoneros grają od nas ładniej.

sebastix11 komentarzy: 599107.03.2016, 19:59

chciałem obejrzec sobie ponownie mecz z kurami, ale po polsku nie ma w HD nigdzie ;/ na chomiku jest, ale wersja srednia ;/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.03.2016, 19:52

AVP
Widzisz tylko ty ogladasz mecze Arsenalu bo ja rowniez nie widzialem szlagieru. Za to SZLARIER z Hull ogladalem ; d

Czeczenia komentarzy: 1244807.03.2016, 19:51

Ospina zagrał tak, jak oczekiwałem od niego w piątek, czyli:

"Bramkarz jest ważny, ale w pojedynkę nic nie zrobi. Ospina to nie klasa Cecha, ale pokazał już (chociażby na Copa America), że bronić potrafi. Ja mu ufam, a jutro przekonamy się czy słusznie.
"

Wenger? Rozumiem krytykę, rozumiem moc argumentów. Są jednak tu ludzie, którzy czekają tylko na porażki AFC. Nie ma sensu kopać się z koniem.

AlexVanPersie komentarzy: 806407.03.2016, 19:51

allord

My się zgadzamy? Cza to opić zanim to się zmieni. :D

Gunnerrsaurus
Już trzy dni po meczu, wciąż nie obejrzałeś meczu? Czy ktoś tu oglądał mecz oprócz mnie??!! :o
K.com jako portal botów, z którymi ja dyskutuję? Czas odstawić internet...

aguero10
Powiem ci w tajemnicy(ale nie mów innym, bo mnie tu zjedzą i będą mi to wypominać, szczególnie ci bez poczucia humoru), że czasami też nie mogę patrzeć na grę Arsenalu.

Ale potem włączam sobie Chelsea, MU, Atletico i zęby mnie bolą jeszcze bardziej.:P

sebastix11 komentarzy: 599107.03.2016, 19:48

kurde ///

youtube.com/watch?v=BCml8yyJGJw

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.03.2016, 19:48

Pogoń dzisiaj miała wskoczyć na 3 miejsce, a tu taki zonk.Brawa dla Slowika.Ja na jego miejscu bym uciekał z szatni bo Michniewicz z reszta drużyny go tam zatłuką