Obszerny wywiad z Gervinho

Obszerny wywiad z Gervinho 01.01.2013, 00:18, Maciek Żmudzki 62 komentarzy Poniżej prezentujemy wywiad, który francuska strona SoFoot.com przeprowadziła ze skrzydłowym Arsenalu Londyn – Gervinho.

Jak cię nazywać – Gervinho czy Gervais?

- Jak sobie życzysz. Gervais to moje prawdziwe imię, ale Gervinho zaczęto do mnie mówić już od najmłodszych lat, więc naprawdę, nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Mieszkasz w Londynie już półtora roku, jak wrażenia?

- Londyn to przepiękne miasto, w którym po prostu nie sposób się nudzić. Mieszka tu wielu bardzo życzliwych ludzi i jeśli ktoś osiądzie na dłużej, to zazwyczaj nie chce już wracać. Jedynym minusem jest niska temperatura, bo w Anglii jest naprawdę zimno. No ale nic, na to akurat niewiele da się poradzić.

Co utwierdza cię w przekonaniu, że transfer do Arsenalu był dobrym wyborem?

- Przede wszystkim angielska miłość do futbolu, ponieważ dla tych ludzi piłka nożna jest prawdziwą pasją. Kibice wspierają swoje drużyny nawet w tych najtrudniejszych momentach, jeżdżą na odległe mecze wyjazdowe i osobiście uważam, że to jest naprawdę piękne.

Arsenal miał bardzo kiepski początek sezonu. Jakie były wtedy nastroje w klubie?

- Kiedy notujesz tak niezadowalający start, to zawsze jest ciężko. Staraliśmy się nie stracić wiary w siebie i przede wszystkim zachować spokój. W piłce nożnej jest różnie, czasem się wygrywa, a czasem nie – trzeba być przygotowanym na różne scenariusze. Wiedzieliśmy, że musimy myśleć pozytywnie, ponieważ w każdy kolejny weekend czekał nas następny ważny mecz.

Kibice wciąż was wspierają, ale - co oczywiste - są rozczarowani wynikami, które osiągacie. Niektórzy domagają się nawet dymisji trenera. Jak sobie z tym radzicie w szatni?

- Fani wyrażają swoje opinie, a my w całości rozumiemy ich niezadowolenie. Nie wszystko zawsze układa się po myśli i dokładnie tak jest w tym przypadku. Boss zrobił dla tego klubu bardzo dużo i nie można o tym zapominać. W futbolu jest jednak tak, że jeśli zanotujesz parę wpadek, to ludzie dość szybko wyrzucają z pamięci twoje wcześniejsze zasługi.

Jak układa się twoja relacja z Wengerem?

- Bardzo dobrze. Znajduję się w klubie, w którym chciałem grać od zawsze, więc nie mam prawa na nic narzekać. Mamy doskonałego trenera, który zmierza we właściwym kierunku. Arsene Wenger to profesjonalista w każdym calu, bez dwóch zdań.

Półtora roku temu Francuz zgłosił się po ciebie do Lille. Co wtedy czułeś?

- Byłem w siódmym niebie. Miałem znaleźć się w wymarzonej drużynie, która posiada świetnych piłkarzy i genialnego szkoleniowca – czego można chcieć więcej? Wenger to trener, z którym chciałbym osiągnąć sukces. Wiem, że mogę się od niego bardzo dużo nauczyć i mam nadzieję, że zrobi ze mnie jednego z najlepszych piłkarzy, z którymi dotąd współpracował.

Czasami jednak decyduje się pozostawić cię na ławce rezerwowych. Czy jest to częścią nauki podczas bycia w wielkim klubie?

- W tych najlepszych zespołach rywalizacja jest rzeczą całkowicie naturalną, więc nie mam z tym problemu. W moich poprzednich klubach też zawsze musiałem walczyć o miejsce w składzie. Jeśli trener każe mi siąść na ławce, to działa to na mnie motywująco. Pokazuje mi, że wciąż muszę się poprawiać, zachęca do pracy i pomaga wrócić mocniejszym.

Jeden z twoich kolegów – Olivier Giroud – dołączył do Arsenalu kilka miesięcy temu. Jak go przywitałeś i jak czułeś się, gdy Francuz sfinalizował swój transfer do klubu?

- W Arsenalu jest wspaniale, ponieważ nie ma żadnych problemów z aklimatyzacją. Jesteśmy młodzi, w szatni stanowimy bardzo zwartą grupę i naprawdę dużo się śmiejemy. Olivier trafił do zespołu, w którym występuje wielu jego rodaków, a na dodatek szkoleniowiec również jest Francuzem, co z pewnością wszystko ułatwia. Przystosowanie się do realiów Premier League wymaga jednak trochę czasu – zwłaszcza pod kątem fizycznym – więc trzeba poczekać aż wejdzie się w odpowiedni rytm. Większość z piłkarzy, która grała w Anglii nie miała błyskotliwego początku. Popatrzcie na przypadek Robina van Persiego. Spędził w klubie siedem lat zanim jego talent na dobre eksplodował.

W Arsenalu niedługo może pojawić się Thierry Henry. Czy Francuz będzie twoim rywalem o miejsce w składzie?

- Jako młody chłopak byłbym po prostu zachwycony, gdybym mógł grać u boku takiego piłkarza jak Henry. To zawodnik, którego darzę ogromnym szacunkiem i na którym staram się wzorować. Tak samo było, kiedy trenował z nami w zeszłym sezonie. Jeśli Boss uzna, że przyjście Thierry’ego przyniosłoby korzyści drużynie, to na pewno wszyscy przywitamy go z wielką radością. Arsenal to wielki klub, więc konkurencja jest czymś normalnym. Sama możliwość rywalizowania z Francuzem to już jest coś wielkiego! Dlatego nie będę mówił, że będę zachwycony, jeśli Henry będzie grał zamiast nie, ale na pewno zmotywuje mnie to do jeszcze cięższej pracy. Zrobię wszystko, aby udowodnić menadżerowi, że zasługuję na to miejsce w składzie.

Masz zamiar kiedyś opuścić Arsenal?

- Powtórzę jeszcze raz. Gram u boku świetnych piłkarzy, pod okiem fantastycznego szkoleniowca i w dodatku w klubie moich marzeń – to chyba oczywiste, że nie chciałbym odchodzić. Arsenal nie jest dla mnie opcją na krótki czas, pragnąłbym związać się z tym klubem na długo. Mój cel jest prosty – chciałbym stać się najlepszym piłkarzy, jaki tu kiedykolwiek grał. W futbolu wszystko szybko się zmienia, ale powiem wprost: tu jest moje miejsce i nie chcę się nigdzie ruszać.

Pomówmy teraz o Lidze Mistrzów. Wylosowaliście Bayern Monachium…

- To będą dwa wielkie spotkania. Gra przeciwko takim piłkarzom i na tak wspaniałym stadionie jest jak marzenie – każdy piłkarz do tego dąży. Dwa lata temu byliśmy w Barcelonie, rok temu w Mediolanie, czas na Monachium. Zamierzamy zrobić wszystko, aby awansować do kolejnej rundy i wierzę, że poprzeczkę postawimy Bayernowi naprawdę wysoko.

Jak uniknąć takiej klęski jak w zeszłym roku, kiedy na San Siro przegraliście aż 0-4?

- Każdego sezonu staramy się wyciągać wnioski z tego, co wydarzyło się poprzednio. Musimy zachować odpowiednią dyscyplinę i koncentrację, ponieważ tego typu wynik nie ma prawa powtórzyć się w przyszłości.

Wciąż śledzisz rezultaty w Ligue 1?

- Oczywiście! Żyję w Anglii, ale cały czas kontroluję to, co się dzieje we Francji. Z tymi rozgrywkami łączą mnie piękne wspomnienia i nie mam wątpliwości, że Ligue 1 na zawsze pozostanie w moim sercu.

W ostatnich dwóch latach odszedłeś nie tylko ty, ale i Cabaye oraz Hazard. Widzisz jakiś związek między tymi transferami, a tym co się teraz dzieje w Lille?

- Przykro mi patrzeć na Lille, które jest w tarapatach. To zespół, który zawsze tracił świetnych zawodników, ale na ich miejsce zdołał sprowadzać równie dobrze wyszkolonych zastępców. Wierzę, że szkoleniowcowi oraz moim byłym kolegom uda się odbudować drużynę i ponownie wrócić na właściwą ścieżkę. Jestem przekonany, że w Lille poradzą sobie z wszystkimi problemami.

Wciąż masz kontakt z partnerami z byłego klubu?

- Tak, z kilkoma z nich – oraz z trenerem - wciąż utrzymuję relacje. Nie zamierzam palić za sobą mostów, ponieważ czas, który tam spędziłem był naprawdę wyjątkowy. Poza tym, w tym roku w Londynie pojawił się inny były gracz Lille – Eden Hazard.

Pytałeś go, jak mu się podoba w stolicy Anglii?

- Mówił, że wszystko jest w porządku. Ze swojej strony dodam, że wolałbym, aby zamiast do Chelsea dołączył do Arsenalu. On jednak wybrał The Blues, więc trzeba to uszanować. Zanotował świetny start w nowym klubie, więc nie sądzę, aby miał większe problemy z aklimatyzacją. Premier League jest wymagająca, ale Eden bardzo szybko się do niej przyzwyczaił. Rozpoczął nowy rozdział kariery, a mnie się wydaje, że ma niesamowity talent i za kilka lat może zostać najlepszym piłkarzem na świecie!

Czego ci można życzyć na rok 2013?

- Najlepiej zacząć od zwycięstwa w Pucharze Narodów Afryki, a później poproszę o udaną drugą połowę sezonu i trofeum z Arsenalem!

GervinhoPamiątki kibica Arsenalu autor: Maciek Żmudzki źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
kapusta komentarzy: 7 09.04.2013, 17:27

gervias he

klinka12 komentarzy: 4909 01.01.2013, 13:03

Fajnie mówi. Szkoda tylko, że równie fajnie nie gra.

jimmykanonier1886 komentarzy: 10784 31.12.2012, 12:39

Gervinho gdyby więcej ogarniał, to może coś by z niego było, a tak to na razie troszkę niewypał transferowy

Leehu komentarzy: 8343 31.12.2012, 10:37

W takim razie życzę Gervinho pucharu z Arsenalem. ;P

WSP komentarzy: 715 31.12.2012, 08:51

Gervinho jeszcze pokaże na co go stać i będzie liderem w drużynie, jestem tego pewien, bo ma wszystko czego potrzebuje dobry skrzydłowy, tylko może brak mu pewności siebie.

Jeżeli ktoś lubi oglądać let's playe, to zapraszam na mój kanał, gdzie gram Arsenalem w FMa youtube.com/watch?v=mJlbYk0NFeM&list=PL2eog3aI63fW2koD_3mRkdQ9YCxFhjSIt

ozzy95 komentarzy: 665 31.12.2012, 01:39

Może i ma dobre nastawienie. Może i się stara...To nie zmienia faktu że umiejętnościami odstaje. Rzekomo jego największą zaletą jest drybling. Tylko że ja nie widziałem meczu, w którym dzięki tym wątpliwym zdolnościom udało mu się ogrywać raz za razem obrońców przeciwnika. Jak to mawiał mój trener nie jedno intelektualne zero na boisku myśli za kilku innych. W przypadku Gervinho mamy do czynienia z gościem który jak widać wysławiać się potrafi może nawet jest miły, ale na bosiku nie myśli jakby kto mu mózg wyłączył. To jest zbyt elektryczny piłkarz, przychodził jako gwiazda Ligue 1 i praktycznie przez półtora roku nie zrobił żadnych postępów, a nawet nieco się cofnął. Cóż dopiero poważna liga jak PL zweryfikowała jego umiejności i braki zarazem. Wyszło na jaw to, że nie potrafi podejmować dobrych decyzji na boisku, ma tak naprawdę problemy z grą pod presją, niecelnie podaje bo i tempo gry jest inne. Jego wykończenie to kpina i jeśli my graliśmy z nim na szpicy na początu sezonu tym bardziej szokujące jest dla mnie, że nie skorzystaliśmy z Theo. Oczywiście może się mylę i Gervinho nagle przebudzi się i zacznie grać na miarę Piresa jak to sam powiedział...Dla mnie na tym etapie stanowcze nie dla tego zawodnika w pierwszym składzie.

henry1996 komentarzy: 779 30.12.2012, 22:14

a ja myślę, że chłopak ma dobre nastawienie i sie stara...

MociumPAN komentarzy: 1265 30.12.2012, 21:50

Troche mi się śmiać a troche płakać chcę jak to czytam "mam nadzieje że zrobi ze mnie jednego z najlepszych piłkarzy z jakimi pracował" , ciekawe co Gervinho czuje jak się pytają czemu go Wenger sadza na ławie i odpowiada że to normalne w wielkich klubach że jest rywalizacja a tak naprawdę dobrze wie że według nie których to nawet nie powinien ławy grzać...

AnimeFan komentarzy: 453 30.12.2012, 21:33

Zamiast za wywiady to bierz się za treningi!

Arsenal4Ev3R komentarzy: 9527 30.12.2012, 21:25

Gervinho ogarnij się i zacznij w końcu grać

Borekenema komentarzy: 7886 newsów: 1 30.12.2012, 20:49

wolałbym, żeby mówił, że mu się tutaj nie podoba, bo przynajmniej byłaby szansa na jego odejście

kulkis451 komentarzy: 183 30.12.2012, 20:22

stanyal -----> są, ale młodsza generacja piłkarzy atrzy tylko na kasę. Nie liczą się prawdziwe wartości. Zresztą też, potrafię to zrozumieć, najprawdopodobniej też bym tak zrobił jak niektórzy piłkarze.
Kurdę nie nawidzę jak piłkarze, deklarują swoją lojalność do klubu, a nie potrafią przewidzieć w tych swoich ciasnych mózgownicach, że mogą dostać ofertę od MUłów, Barcy czy też szejkowatych klubów- i dochodzi duża kasa, każdy zwieje mogę Ci to zagwarantować

Corthal komentarzy: 1064 30.12.2012, 19:13

Gervinho swoim zachowaniem na boisku przypomina mi kota goniącego za laserową kropką albo psa dającego się nabrać na rzekomo rzuconą piłkę.

Niestety, ale jedyne co przychodzi w takiej sytuacji ludziom, jako inteligentniejszym istotom na myśl to "głupi kot/głupi pies"- z Iworyjczykiem jest analogiczna sytuacja- ciągle te same błędy, za dużo dryblingu w miejscu, cały czas znosi go do linii końcowej, niby łysieje w okolicy czołowej więc nic nie powinno mu przesłaniać pola gry ale on wciąż nie zauważa lepiej ustawionych kolegów, a jak już posyła piłki do środka to ciągle tym samym schematem- na pałę, po ziemi, mniej więcej po środku pola karnego, a nóż tym razem się uda...

Rok temu wszyscy jeszcze myśleli że Gervinho się wyrobi, w tym roku nie wiem jak bardzo niepoprawnym optymistą trzeba być żeby dalej dawać mu szansę. To już jest ukształtowany piłkarz, nic z niego nie będzie. Kolejny błąd transferowy Wengera, tańszy zamiennik Nasriego który miał wypełnić lukę po bardziej znanym koledze. Takich graczy powinniśmy sprzedawać natychmiast bez sentymentów, a nie dawać im rok w rok kolejną szansę, przeobrażając się w klub nieudaczników.

Na tą chwilę według transfermarkt Iworyjczyk jest wart 12,5 mln funciaków- ten sam portal wycenia Isco na 13 baniek, czyli tylko pół miliona więcej- jeszcze jakieś pytania?

stanyal komentarzy: 624 30.12.2012, 19:03

kulkis451--> zgadzam się ale są też prawdziwi piłkarze z przywiązaniem do barw w świecie pieniędzy. Gerrard, Lampard,Terry, Drogba, Raul, Giggs, Scholes, Shearer i wielu innych a u nas to będzie Jacek i Wojtek tak mi się wydaje :)

kulkis451 komentarzy: 183 30.12.2012, 17:21

Wiecie co, mówicie o dobrym nastawieniu, ale przypomnę, że Robin Van Persie, Nasri, Clichy i wielu wielu innych piłkarzy deklarowali swoją lojalność do tego klubu i przypomnę, że wielu z nich brali nogi w zapas i odchodzili z tonącego statku. Gervinho tez tak zrobi jak zobaczy, że podszlifował swoje umiejętności iiii pojawi się większa kasa, niestety taka jest prawda. Nie wierzę w szczerość zawodników, oni gadają co im ślina na język przyniesie. Z Gervinho też tak bd odejdzie, jak zobaczy, że interesuje się nim Barca, Real czy ManUTD

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 30.12.2012, 15:21

nastawienie ma bardzo dobre, ale gorzej z samą grą, a w naszych czasach jest włąśnie odwrotnie zazwyczaj ...

Lukiner komentarzy: 1949 30.12.2012, 14:54

Chciałbym, aby każdy piłkarz w Arsenalu był tak ambitny jak on. Szkoda, że Gervinho jest teraz takim słabiakiem, oby odbudował sobie formę, ale niech gra na skrzydle a nie na szpicy na litość Boską!

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39211 newsów: 1 30.12.2012, 14:51


BaliHenry14, bo redaktorzy 'zawiesili' tego newsa do 01.01.2013 u góry innych artykułów. Nowszy artykuł spycha starsze na dołu, dzięki takiemu 'zabiegowi' ten nie będzie spychany na dół do końca tej daty.

BaliHenry14 komentarzy: 11 30.12.2012, 14:19

Ja mam pytanie czemu ja mam tutaj date 01.01.2013? Wyruszyłem do przyszłości? :P A tak w ogóle to takie podejście powinien mieć każdy kanonier jak on. Szkoda że słabawo gra :/

imprecis komentarzy: 15321 newsów: 21 30.12.2012, 13:29

Dałbym mu czas do końca sezonu - jeśli nie poprawi swojej gry to niestety, ale trzeba się z nim pożegnać. Talent i potencjał ma spory - drybling, przyspieszenie, siła, dynamika. Do tego jest naprawdę waleczny i zawsze daje z siebie na boisku 110%, czego np o Nasrim nie można było powiedzieć. Może dobry PNA doda mu potrzebnej pewności siebie. Obecnie jest tragiczny, a może być jednym z lepszych skrzydłowych w lidze.

Adrian12543 komentarzy: 13944 newsów: 2 30.12.2012, 12:55

Nie można go skreślać. Co prawda drugi Pires z niego nie będzie ale możemy mieć z niego pożytek. Ale on sam musi zacząć grać jak należy bo teraz jest cieniutki

Marzag komentarzy: 31734 newsów: 1 30.12.2012, 12:50

patrykob, grał podobnie z tego co widzę, w 2 pierwszych akcjach mógł podać dużo wcześniej, ale zwlekał i były straty ;p u nas jest mniej pewny siebie, ale to przez to że to co mu wychodziło z trochę słabszymi graczami Ligue1 nie wychodzi mu z dobrymi obrońcami w PL, już nie stara się biec do przodu bo nie ufa swojej prędkości, więc jest lipa

NineBiteWolf komentarzy: 8131 newsów: 47 30.12.2012, 12:47

Umiejętności ma, musi tylko zacząć myśleć i dobrze wykańczać akcje. No ale w sumie o Theo rok temu mówiliśmy to samo.

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 3 30.12.2012, 12:40

Nie wierzę, że jest to slaby zawodnik. W Lille wymiatał...
Zresztą sami zobaczcie: youtube.com/watch?v=wypv7-IwMY8
On myślał na boisku. Musi się odblokować. Trzeba dać mu szansę...

Henry221 komentarzy: 84 30.12.2012, 12:07

Powodzenia w Pucharze Narodów Afryki Gerwazy. Mam nadzieję że po powrocie z nich błyśniesz formą i będziesz wyróźniająca się postacią w zespole.

Rider komentarzy: 2221 30.12.2012, 12:02

Gervinho w zeszłym sezonie też robił dużo błędów i nie trafiał na pustą bramkę. Walcott w drugiej części sezonu już się ogarniał

Marzag komentarzy: 31734 newsów: 1 30.12.2012, 11:37

Petroniusz, mówię tylko jak jest, staram się nie unosić emocjami, taka wypowiedź nie sprawi że nagle przestanie być ostatnią sierotą

bialysul (zawieszony) komentarzy: 3699 30.12.2012, 11:26

W zeszlym roku Theo byl nazywany jezdzcem bez glowy, techniki, dryblingu, a juz o wykanczaniu akcji nie bylo mowy...

teraz wszystcy placza ze moze odejsc, uswiadomili sobie w koncu ze to wyjatkowy pilkarz, majac 23 lata juz dosyc doswiadczony, poprawil umiejetnosci, i zaczal strzelac i asystowac, do tego ma szybkosc, i przyspieszenie, ktorego prozno szukac u innych, na jego poziomie.

poczekajmy wiec na Gervinho, i Ramseya, ktorzy teraz sa na celowniku hejterow, bo naprawde obaj maja umiejetnosci, i mozliwosci, by byc wiodacymi postaciami w klubie, a nawet w lidze.

olizet komentarzy: 242 30.12.2012, 11:25

Czoło ciągnie grę, potrafi sam wykreować okazję strzelecką, ale ta samolubna gra i nieskuteczność jest *****iście irytująca. Generalnie z czasem może się wyrobić:)

Rider komentarzy: 2221 30.12.2012, 11:09

jeszcze mu bardzo duzo brakuje do poziomu druzyny a co dopiero jako najlepszy gracz ;d

Adrian12543 komentarzy: 13944 newsów: 2 30.12.2012, 11:08

Gervinho jest irytujący na boisku i raczej słaby ale może coś z niego będzie. Ciągnie grę do przodu i stara sie grać ofensywnie. Niezbyt mu to wychodzi ale trzeba dać mu szansę. Widać że chłop jest ambitny może coś z niego będzie.

pasterz (zawieszony) komentarzy: 138 30.12.2012, 11:00

Bardzo dobrze że stawia przed sobą tak wygórwane cele, jest ambitny, i mam nadzieję że to mu pomoże w dążeniu do coraz lepszego grania

mitmichael komentarzy: 41522 30.12.2012, 10:50

Ambitne ma cele nie ma co chociaz z wypełnieniem moze byc bardzo duzy kłopot. Gdyby grał w Arsenalu tak jak to robi w kadrze juz teraz byłby lepszym pilkarzem. Dobrze, ze stawia sobie takie cele. Ciekawe, czy to co mowił o Arsenalu gdy Wenger sie zainteresował to prawda czy nie. A co do Hazarda szkoda, ze nie było wzmianki o tym co kiedys gadał jak to uwielbiał Arsenal i chciałby w Nim grac - ciekawe jakby sie na to zapatrywał Gervinho.

Zelek954 komentarzy: 502 30.12.2012, 10:39

"chciałbym stać się najlepszym piłkarzy, jaki tu kiedykolwiek grał." Nawet ja nie jestem takim optymistą :P Powodzenia czoło !

MateuszK4nonier komentarzy: 4404 30.12.2012, 10:37

Mądrze się wypowiada, widzę u niego tą samą sympatię do klubu co i u Chamakha. Szkoda tylko, że obaj odstają poziomem od reszty. Gervinho jednak ma jeszcze czas, czasami potrafi zrobić różnicę, tylko musi zacząć myśleć na boisku.

roko90 komentarzy: 869 30.12.2012, 10:13

Ławka mu dobrze zrobi :) aczkolwiek trzeba mu zaufac i dac szanse w koncu Arsenal dla niego to cos wiecej

Kubo komentarzy: 978 30.12.2012, 09:56

Oby był dobrym rezerwowym który przydaje sie w meczu :)

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42532 newsów: 244 30.12.2012, 09:25

Powodzenie w nowym roku Grevinho.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 2 30.12.2012, 09:12

Gerwazy walcz ! Może i nie jest najinteligentniejszym piłkarzem na ziemi, ale wiatr potrafi robić :) i to nawet czasami sktuecznie

DodoGUNNER komentarzy: 191 30.12.2012, 09:07

Gościu, zacznij strzelać i podnoś głowe do góry, to Twoja gra będzie zachwycać w całej Anglii!

obama1996 komentarzy: 202 30.12.2012, 08:55

w ostatnim meczu w lidze mistrzów ładnie zwiódł kilku obrońców by późnij podać do rosickiego noi brama:)

karlo (zawieszony) komentarzy: 9069 30.12.2012, 06:12

oby te jego rzyczenia sie spelnily

Sakahai komentarzy: 2028 30.12.2012, 03:24

Spokojnie, Gervinho jeszcze się wyrobi ; )

petroniusz7 komentarzy: 1535 newsów: 2 30.12.2012, 03:01

Marzag

wiecznie narzekasz co jest z toba ?? ogarnij sie....

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39211 newsów: 1 30.12.2012, 02:40

wierzę, że Gervinho jest znacznie lepszy niż to pokazuje w ostatnich meczach. poprzedni sezon przecież nie był taki słaby w jego wykonaniu :/ nowego Henryego z niego nie będzie, ale nie musi okazać się też wtopą transferową. wysłać na PNA, przymusić go do nauki angielskiego i dawać szanse na skrzydle, gdy jest w formie.

Mizii komentarzy: 3963 30.12.2012, 02:14

Z Gervinho może być drugi Chamakh. Marokańczyk też mówił, że zawsze pragnął grac w Arsenalu, że nie odejdzie i teraz ciężko się go pozbyć. Jednak Iworyjczyk według mnie ma potencjał, tylko podejmuje złe decyzje na boisku i często głupio się kiwa. Jeśli popracowałby nad tym mógłby naprawdę być solidnym zawodnikiem. Tylko pytanie czy jest w stanie to zmienić

Sakahai komentarzy: 2028 30.12.2012, 02:09

Przynajmniej jest ambitny ; )

badyl254 komentarzy: 2628 30.12.2012, 01:37

Gdyby miał chłodniejszą głowę, to byłby świetny. Brak mu opanowania...