Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City

Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City 29.11.2011, 21:58, Sebastian Czarnecki 1037 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City, rozgrywanego w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Mecz w ogóle nie przypominał starcia dwóch zespołów, które w Premier League słyną z ładnej i ofensywnej gry, bowiem oglądaliśmy bardzo nudne widowisko. Co prawda obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje, jednak sam mecz nie zachwycił. Ostatecznie The Citizens okazali się drużyną po prostu lepszą, wykorzystując dogodną szansę na zdobycie gola.

Obie strony rozpoczęły mecz w mocno odmienionych składach, bowiem większość zespołu wciąż odczuwała zmęczenie po weekendowych zmaganiach na przestrzeni Premier League. Mecz w rozgrywkach Carling Cup okazał się dobrym momentem na rotację w składach oraz danie szansy zawodnikom, którzy nie otrzymują regularnie szans na grę.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Fabiański - Miquel, Squillaci, Koscielny, Djourou - Benayoun, Frimpong, Coquelin, Oxlade-Chamberlain - Park, Chamakh.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą tragicznej śmierci Gary'ego Speeda, który w niedzielę popełnił samobójstwo.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra w środku pola. Rezerwowe jedenastki obu drużyn wzajemnie się badały i ostrożnie wyprowadzały kolejne ataki. Przez ten czas wielokrotnie popis dali kibice Arsenalu, którzy za każdym razem buczeli i gwizdali w stronę Samira Nasriego, gdy tylko ten dobiegał do futbolówki.

W 10. minucie do głosu pierwszy raz doszli Obywatele, kiedy to prawą flanką szarżował Adam Johnson. Anglik swobodnie minął niedoświadczonego Miquela i huknął na bramkę Fabiańskiego, jednak zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Minutę później za ciosem poszli gospodarze, którzy przeprowadzili świetną akcję. Na prawym skrzydle odnalazł się Coquelin, który posłał piłkę w pole bramkowe, prosto do wybiegającego Parka. Koreańczyk zdołał oddać strzał, jednak został dobrze przyblokowany przez Onuohę, a na dodatek kapitalną interwencją popisał się Pantilimon.

Kolejne minuty nie przyniosły większego widowiska. Gra ponownie przeważała w środkowej części boiska, a obie strony skupiały się bardziej na ataku pozycyjnym, aniżeli na szybkich kontrach. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na stworzenie dogodnej sytuacji na pokonanie Pantilimona. Jedynym wyjątkiem był potężny strzał Chamberlaina zza pola karnego, z którym jednak bardzo dobrze poradził sobie rumuński golkiper.

W 33. minucie Roberto Mancini postanowił najwyraźniej nieco rozruszać ospałą ofensywę swojego zespołu, którą dowodził notorycznie wygwizdywany Samir Nasri. Widać było, że buczenie bardzo przeszkadzało mu w grze i był tylko cieniem zawodnika, który w lecie opuszczał Emirates Stadium. Murawę boiska opuścił jednak nie Francuz, a Kolarov, za którego desygnowany do gry został Sergio Aguero.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, a Lee Probert zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się strzałem z dystansu Edina Dżeko. Próba odważna, aczkolwiek daleka od perfekcji.

Gra ponownie skupiła się w środku pola, jednak znowu częściej atakowali gospodarze. Popłoch na prawym skrzydle notorycznie siał Oxlade-Chamberlain, który swoimi rajdami mocno dał się we znaki drużynie Obywateli. Młody Anglik był nawet bliski zdobycia bramki, ale kolejny raz jego przeszkodą okazał się Costel Pantilimon.

Coraz odważniej zaczęli atakować podopieczni Roberto Manciniego, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie świetnie spisującej się defensywy Arsenalu. Jednym świetnym odbiorem popisał się Coquelin, jednak ostoją obrony Arsenalu był Laurent Koscielny, który w przeciągu niecałych pięciu minut zaliczył trzy światowej klasy przechwyty.

W 67. minucie wreszcie groźny atak przeprowadzili Kanonierzy. Yossi Benayoun uruchomił trochę źle ustawionego Chamakha, co przyczyniło się bardzo złym strzałem Marokańczyka. Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę: za Parka na boisko wszedł Gervinho.

W 84. minucie Obywatele objęli prowadzenie. Futbolówkę wychodzącą na aut uratował Dżeko, po czym posłał świetnie prostopadłe podanie do Adama Johnsona. Anglik odegrał do wychodzącego Aguero, a ten nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. 1:0 dla Manchesteru City.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obywatele jedną akcją zadecydowali o losach spotkania, które nie stało na najwyższym poziomie. Dzisiejszego wieczora zadecydowała tylko i wyłącznie skuteczność, bowiem obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje do zadecydowania o wyniku tej potyczki.

Capital One CupEmirates StadiumManchester City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997301.12.2011, 11:57

no widzicie i MU ma juz dwie wtopy w tym sezonie na sumieniu :D

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/carling-cup-ferguson-przeprosil-za-kompromitujaca-,1,4938946,wiadomosc.html

sWinny komentarzy: 772901.12.2011, 11:55

"Chwilę temu w trakcie meczu Arsenal-Borussia komentator powiedział, że mimo, że Arsenal nic nie zdobywa od ładnych paru lat, po karnety na ich stadion jest kolejka na 25 tys. ludzi... Tak, to znaczy, że ich stadion jest pełny i że mają daleko w poważaniu, jak idzie ich drużynie.(...)"

ciekawe

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997301.12.2011, 11:24

pilkarzom tez przestanie, to w portugalii kwestia miesiecy...

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11701.12.2011, 10:59

mitmichael----> Fc Porto nie płaci koszykarzom i szczypiornistom. Piłkarzom płacą.

pajdi komentarzy: 378001.12.2011, 10:59

A widziałeś kadrę zgłoszoną do LE przez Tottenham ? Zobacz, to sam stwierdzisz, że porażka nie była taka trudna do przewidzenia.

maximum_joe komentarzy: 5201.12.2011, 10:10

acha, acha dzięki.. Brzmi bardzo groźnie! Haha!!!

concrete13 komentarzy: 869801.12.2011, 09:58

maximum-> PAOK Saloniki

maximum_joe komentarzy: 5201.12.2011, 09:54

Z kim wczoraj te kokokoguty przegrały? :D

mitmichael komentarzy: 4924301.12.2011, 09:20

FC Porto nie płaci pilkarzom - moze beda chcieli odejsc :D Brac Hulka w takim razie

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 201.12.2011, 08:11

grand92

I jeszcze powiedz, że ten wywiad z Robinem zrobiło Bravo Sport ;D

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997301.12.2011, 07:52

HappyBirthdayArsenal!!!

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997301.12.2011, 07:44

no dawac jakiegos news, bo do roboty trzeba isc, a tu nie ma co czytac, a widze, ze jakies juz z 5h czekaja!!!

badyl254 komentarzy: 264101.12.2011, 07:44

grand92 - news z Brawo Sport! Ale to śmiesznie brzmi! :))

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.12.2011, 02:50

Szanowna Redakcjo

News z Mirror Football dotyczący oferty za Goetze został przetłumaczony i czeka na akceptację.

P.S. - Smok powrócił na swoje miejsce :]

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.12.2011, 01:23

grand92

Wiesz - ja kiedyś czytałem wywiad z Henry'm w... Neo Plusie :] Gadał o tym czy woli serię FIFA czy Pro Evo, o plusach każdej serii oraz o tym jaką drużyną gra :]

grand92 komentarzy: 793701.12.2011, 01:19

Panowie nie wiem na ile można wierzyć gazecie Bravo Sport ale czytałem w niej wywiad z Robinem i jedno ze zdań brzmiało tak : "Moje największe marzenie ? Niech ludzie przestaną gadać głupoty o moim transferze . Nigdzie nie ruszam się z Arsenalu"

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.12.2011, 00:23

Manchester United and England defender Rio Ferdinand tweeted: “The boy AOC at Arsenal looking very bright. Not all pace. Playing off both feet and linking up inside.”

titi_henry komentarzy: 356801.12.2011, 00:05

Cholera... Gdybysmy ograli City to bylaby niesamowita okazja do zdobycia pucharu.. Niestety, prawie na pewno wygra go City albo Liverpool.. Jesli jednak tak, to lepiej zeby wygral Live :)

Lukasz_10 komentarzy: 27430.11.2011, 23:54

eurosport.pl/pilka-nozna/liga-europy/2011-2012/nk-maribor-club-brugge_mtc480243/live.shtml
;)

mskafc komentarzy: 579630.11.2011, 23:52

mirrorfootball.co.uk/transfer-news/Arsenal-transfer-gossip-exclusive-Mario-Gotze-lined-up-for-30m-move-from-Borussia-Dortmund-article836796.html

plotyploteczki?

ArjenRobben komentarzy: 159830.11.2011, 23:24

HAHAHAHA Crystal palace wygralo 2:1 manchester nie skuteczny i własnie tak sie konczy ich historia co z tego ze nasza tez jak my bylismy lepsi od cipy ale oni maja wiecej farta

rubo1025 komentarzy: 10330.11.2011, 23:23

dodatkowo strzele sobie jeszcze piwko przed snem

pumeks komentarzy: 2080830.11.2011, 23:22

i już mniej boli wczorajsza porażka, bo my przegraliśmy z liderem a muły? ehhhh ... szkoda słów...kompromitacja ....

jedyny minus to taki, że muły też mają dwa mecze mniej w styczniu :)

TAAAAAAK !!!!! TAAAAAAAAAAAAK!!!!!!!!
MAN UTD PRZEGRAL 2;1 TAAAAAAAAAAAAAAKK!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RvPersie komentarzy: 1145830.11.2011, 23:20

jak widzicie przegrana z City 0-1 to nic złego w pucharze ligi ; ) )) Brawo Crystal.

HellSpawn komentarzy: 618530.11.2011, 23:19

hahahha CP!!! Brawo!

mskafc komentarzy: 579630.11.2011, 23:16

JackWilshere
Monday, Tuesday, Wednesday, #Spursday, friday, saturday....sunday!

wpis Jacka z Twittera.. on jest niesamowity, uwielbiam jak cisnie Spursom :D

afc1192 komentarzy: 17230.11.2011, 23:13

drhtv.com.pl/transmisja-6508.html

tutaj macie jak man utd przegrywa XD

mskafc komentarzy: 579630.11.2011, 23:11

KameleOn

sedzia ktory stoi przy bramce stwierdzil i powiedzial glownemu, ze Defoe faulowal obronce PAOKu, ten ktory lezal przy slupku

mskafc komentarzy: 579630.11.2011, 23:09

a jak Pogba daje rade?

KameleOn komentarzy: 23430.11.2011, 23:06

wytłumaczy mi ktoś dlaczego anulowali bramkę defoe na 2-2 ? nie odgwizdał sędzia faulu po tym wślizgu na linii bramkowej,puścił dalej akcje.spalonego nie było bo gość leżał przed bramką.coś sędzia bramkowy powiedział?bo inaczej to nie wiem..

sWinny komentarzy: 772930.11.2011, 23:02

Takie pytanie na szybko: ogarnia ktoś tutaj MATLABa??

Ramsi komentarzy: 312930.11.2011, 23:01

Dzisiaj same dobre wyniki:)
Totenham 2:1 ciekawe jest to, że jeden totenhamiańczyk kopną bramkarza w klejnoty;0

I muły przegrywają 1:2 cóż za rozkosz :)

sWinny komentarzy: 772930.11.2011, 23:00