Oceny Kanonierzy.com: Arsenal 2-1 Leicester City

Oceny Kanonierzy.com: Arsenal 2-1 Leicester City 11.02.2015, 12:55, Jakub Knapik 35 komentarzy

Poniżej prezentujemy oceny spotkania przygotowane przez naszego redaktora Jakuba Knapika. Tym razem ocenione zostało domowe spotkanie w Premier League z Leicester City.

David Ospina: 6

Miał kilka niepewnych wyłapań piłki, jedno z nich, po którym zgubił futbolówkę, mogło się skończyć tragicznie. Bez szans przy straconym golu.

Héctor Bellerin: 5

Mahrez brutalnie sprowadził na ziemię wszystkich zwolenników Hiszpana jako podstawowego prawego obrońcy. Robił z Bellerinem co tylko chciał.

Laurent Koscielny: 7

Zdobyty gol podwyższa ocenę Francuza. Oprócz strzelonej bramki, zagrał poniżej swojego normalnego poziomu.

Per Mertesacker: 6

Kilka razy ratował skórę obronie Kanonierów, ale miał też kilka słabszych chwil.

Nacho Monreal: 5

O ile w ofensywie był aktywny i pomocny, tak w defensywie przez większość meczu oglądał numer na plecach Mahreza.

Francis Coquelin: 6

Zdarzyło mu się kilka złych decyzji, jak wtedy, gdy po jego strzale Leicester przeprowadziło groźną kontrę, która niemal nie skończyła się bramką. Musiał jednak nie tylko czyścić środkową strefę boiska, ale i często wspierać nie radzących sobie zupełnie z Mahrezem bocznych obrońców Arsenalu.

Santiago Cazorla: 6

Nie był to najlepszy mecz Hiszpana. Swoim strzałem zmusił Schwarzera do świetnej interwencji, ale to właściwie tyle, co Santi nam dzisiaj zaoferował. Fakt, że kończył spotkanie mocno poobijany pokazuje jednak, jak ciężkie miał życie podczas wczorajszego meczu.

Tomas Rosicky: 6

Co tu dużo pisać - Czech zagrał słaby mecz. Był skutecznie powstrzymywany przez Hutha, przez co nie mógł pokazać pełni swoich możliwości.

Mesut Özil: 8

Za pierwszą połowę Niemiec zdecydowanie powinien otrzymać ocenę w granicach 9-10 - był po prostu najlepszy. Zaliczył asystę przy golu Koscielny'ego, a po jego groźnym strzale piłkę w siatce umieścił Theo Walcott. Jakkolwiek po pierwszej połowie zasługiwał na więcej, tak w drugiej znacznie przygasł.

Theo Walcott: 7

Strzelił gola i zmarnował kilka wybitnych podań od Özila - nic nowego, jeśli chodzi o Anglika. Jednak widać, że wciąż nie wrócił do pełni sprawności po kontuzji.

Alexis Sánchez: 6

Był to jego pierwszy mecz po wyleczeniu urazu mięśnia. Jakkolwiek na początku spotkania można było zobaczyć, że z minuty na minutę Chilijczyk się rozkręca, tak po zderzeniu z obrońcą Leicester i poturbowaniu jego kolana, Alexis zniknął z radarów i nie pokazał nic wielkiego.

Olivier Giroud: 5

Nie wniósł zupełnie nic do gry Kanonierów.

Aaron Ramsey i Mathieu Flamini:

Grali zbyt krótko, by ich ocenić. Walijczyk opuścił boisko 82 minucie z powodu kontuzji.

Arséne Wenger: 7

Zespół prowadzony przez Francuza mógł kompletnie zawalić sobie mecz. Wenger wystawił jednak mocny skład, przeprowadził jakościowe zmiany, a winić należy piłkarzy, którzy nie zagrali tak, jak menadżer oczekiwał.

Leicester CityOceny autor: Jakub Knapik źrodło: własne
Paniu76 komentarzy: 1246412.02.2015, 22:28

sorki za double.

Bardzo słaby mecz, dobrze, że Mesut miał swój dzień.

Sadu komentarzy: 160612.02.2015, 19:34

Skala ocen na tej stronie jest troche śmieszna. Ktoś kto nic nie wniósł do gry ( Giroud ) i ktoś kto kompletnie sobie nie radził ( Bellerin ) dostają 5.
Chyba tutaj jest skala 5-10 bo inaczej nie potrafie powiedziec dlaczego np. Rosicky ma 6. W tej skali powinien dostac 3/4

IPiotrek komentarzy: 213912.02.2015, 08:35

@ziom

Od dawna mam podobne odczucia co do Theo. To nie jest materiał na gwiazdę ze względu na jego słabe panowanie nad piłką i żenujące podania. Nawet w najwyższej formie nie dorówna do Sancheza, Hazarda czy innego Sterlinga.

Do tego częste poważne kontuzje nie pomagają mu wydobyć z siebie całego potencjału.

Z drugiej strony jest to zawodnik, który potrafi strzelać gole i notować sporo asyst - mimo, żenujących podań:) - a jeśli poprawi wykończenie może tych bramek nastrzelać całkiem sporo.
Szkoda tylko, że kiedy rywal jest silny, dobrze broni Theo przeważnie nie istnieje.

Wg mnie Ox i Welbeck są lepszymi zawodnikami i cieszy to, że Walcott ma taką konkurencję.

ziom komentarzy: 190012.02.2015, 07:31

Theo dostał za wysoką notę,tylko dlatego że strzelił bramkę.Irytuje mnie jego postawa,facet przeczłapał cały swój występ,z Tottenhamem podobnie,zauważcie że jak zespół przeciwny się dobrze broni to Theo jest często bezproduktywny.Cały czas czeka na prostopadłe podanie a sam nic nie potrafi stworzyć.Ktoś w jego obronie powie że strzelił bramkę,tylko ile sytuacji on nie wykorzystał.W poprzednich meczach było podobnie.Wolę żeby na jego pozycji grał Welbeck.Walcott nigdy nie będzie piłkarzem klasy światowej jak Sanchez,Welbeck może nim zostać ale pod jednym warunkiem,musi poprawić swoją skuteczność pod bramką rywali.

Lucas6Z komentarzy: 182211.02.2015, 23:18

Monreal i Coquelin zdecydowanie wyżej. Mimo rzucających sie w oczy nieudanych zagrań to przez cały mecz wykonali ogromna prace jaka spadła na nich przez nieporadności linii pomocy.

Fuentes komentarzy: 15011.02.2015, 19:39

Trzeba czekać na formę Walcotta i będziemy mieli te top4 , bo narazie forme ma tragiczną - zero panowania nad piłką - jest potwornie szybki, ale jak już ma piłkę to sobie kompletnie nie radzi - jego podania są kompromitujące - ale dobrze ,że potrafi się odnależć i strzelić - to zbuduje jego pewnośc siebie i za chwile będziemy mieli totalnego killera - zespól bardzo go potrzebuje

Giroud - 5.5

Mecz wygrany, ale oceny niestety bardzo przeciętne...

SMTX komentarzy: 204811.02.2015, 18:17

Lol co wy się tak czepiacie tego Ospiny, miał moment niepewności, ale bronił dobrze. Gdyby Szczęsny bronił w meczu z Tottenhamem to moim zdaniem skończyłoby się pogromem. Szczęsny bardzo rzadko broni sytuacje przy których trzeba się wykazac. Dopoki nie robi błędów jest w porządku, ale przez swoją arogancje i brak koncentracji zdarza mu się je popełniac.

Ashburton komentarzy: 450211.02.2015, 18:05

Nie podoba mi się ten Ospina, zawsze jak ma coś bronić to mam lekkiego stracha.

filon komentarzy: 8311.02.2015, 17:45

Ozill w I połowie miał świetne podania i strzały na bramkę. Ogólnie coś Santi słabo :/ ostatnio tak ładnie grał, a teraz widać u niego spadek formy, może to przez zmęczenie? Wallcot ocena 7 to zdecydowanie za wysoko, to podanie co dostał od Ozilla powinno byc bramką, ogólnie w 2 połowie nasz atak pozycyjny był tak do dupy...

Leehu komentarzy: 1049611.02.2015, 17:40

A i jeszcze dodam że według mnie był to najsłabszy mecz Ospiny w Arsenalu, po tym co pokazywał w sobotę można było liczyć na to że będzie bardziej pewny. :)

Leehu komentarzy: 1049611.02.2015, 17:39

@Traitor: Poza tym nie słusznie dostał żółtą kartkę, w jaki sposób przeszkadzał Schwarzerowi w rozpoczęciu gry, w żaden sposób i nie wiem czemu arbiter przerwał wtedy grę nie wina Giroud że się urodził wysokim chłopakiem. :)

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2411.02.2015, 17:27

Giroud 5? wygral wszystkie glowki, a wszedl jak juz sie bronilismy..

tyson880 komentarzy: 1049611.02.2015, 17:24

Ospina zagrał niepewnie w kilku interwencjach, ale o tym, że kilka razy nas ratował przed utratą gola już nie zostało wspomniane.

jaro22162 komentarzy: 26011.02.2015, 16:51

@IAlwaysTrust
A niby po czym to wnioskujesz że nie spełnia?? Bo jak dla mnie to Wojtek w tym sezonie zawalał mecze a już z Soton szczególnie. A co takiego zrobił Ospina by go skreślać. Z Tottenhamem był u nas najlepszy na boisku, gdyby nie on wyglądało by to znacznie gorzej... Dzisiaj również wywiązywał się ze swoich obowiązków a przy straconych przez niego bramkach nie ponosi jakiejś znaczącej winy. Może i nie jest tak widowiskowy jak niekiedy Wojtek ale jak dla mnie jest pewniejszym punktem naszej defensywy a przypominam że to dopiero jego pierwsze występy. Jak dla mnie aktualnie nasz podstawowy bramkarz.

IAlwaysTrust komentarzy: 139511.02.2015, 16:38

Ospina ewidentnie notuje spadek formy. Jezeli Wojtek trenuje tak mocno, jak mowi o tym Wenger, uwazam, ze powinien wrocic do bramki. Rok temu wszyscy zesmy sie nim zachwycali, czas by pokazal pelnie swych umiejetnosci, to odpowiedni czas i moment sezonu na zamurowanie bramki odpowiednim zawodnikiem. Ospina nie spelnia, aktualnie norm do bycia nasza 1-nka.

marz2 komentarzy: 521911.02.2015, 15:57

Może i nie posiadamy już piłki przez 65/70% czasu ale chociaż wygrywamy...

ku33ba komentarzy: 8511.02.2015, 15:03

Monreal i Coquelin zdecydowanie o 1 ocene do góry.

Frytek komentarzy: 319711.02.2015, 14:44

"Wenger za wysoko" :D

Locaporelchocolate komentarzy: 44911.02.2015, 14:34

Ozil był zdecydowanie najlepszy na boisku. Ospina trochę się poturbował. Jak patrze czasem na to z jaką gracją ląduje na murawie po swoich interwencjach to aż mnie wszystko boli. Kolumbijczyk wydaje mi się jakiś taki kruchy. Żeby za chwilę nie okazało się, że Wojtek wróci do bramki z powodu kolejnej kontuzji Davida.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.02.2015, 14:29

Walcott obok Alexisa byl najgorszy na boisku, no ale udalo mu sie wbic tego gola.

shark31 komentarzy: 601311.02.2015, 14:26

Hector nie zagrał aż tak źle...

kowalski komentarzy: 269711.02.2015, 13:59

Wenger za wysoko

jin komentarzy: 41011.02.2015, 13:41

Co do mahreza to gość jest kozakiem i swietnie wchodzil w szczeliny w naszej obronie bazujac na genialnej kontroli, więc nic dziwnego że miotał naszymi jak szatan :) Dziwi mnie zatem wielkie "sprowadzenie na ziemię" w kwestii Hektora po zaledwie jednym meczu.. (btw Monreal tylko "oglądał numer" mahareza a Hektor już nie zasługuje na 1 skład). Jak Gwiazdorki z naszej ekipy daja d**y z meczu na mecz to sie ich glaszcze po jajkach a prospektow cisnie sie jak padline..Hektora i Coq prosze traktowac z należytą wyrozumiałością bo dzwigają ciężar narzucony przez opieszałość transferową Wengera..

Kawalekh komentarzy: 9611.02.2015, 13:41

Wg mnie błąd Wengera, że Alexis grał od początku po pauzie. Na takich drwali powinien wyjść Giroud i ich trochę porozbijać, ewentualnie na ostatnie 30 min Alexis. No ale teraz można gdybać

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.02.2015, 13:19

Ciężko by Giroud wniósł coś do gry skoro od momentu jego wejścia większość czasu się broniliśmy.
A tak w ogóle Francuz w pół godziny wygrał więcej pojedynków powietrznych niż poszczególny piłkarz Leicester.

haczker komentarzy: 135911.02.2015, 13:17

@Uzill
Akurat Ospina w tym meczu bronił niepewnie.

basti_fantasti komentarzy: 12011.02.2015, 13:08

może nie cała, ozil zagrał dobry mecz

Uzill komentarzy: 34011.02.2015, 13:08

dla mnie za niska ocena dla Ospiny Rosickiego i Monreala

gunners007 komentarzy: 954311.02.2015, 13:06

Cała nasza pomoc zagrała słabo dlatego, że nie było na boisku żadnego napastnika i nie mieli komu podawać piłki. Nasze akcje dochodziło do pola karnego i trzeba było piłkę wycofywać.

Bobson komentarzy: 1411.02.2015, 13:03

Jak jak też nie znoszę, do wyniku 2:0 wszystko pięknie a później stracili gola i nerwówka jak zwykle...

maciekbe komentarzy: 1245811.02.2015, 12:58

Walcott 7? hahaha

Attempted just 9 passes in the game, completed only 6. Had less touches of the ball than Giroud despite playing 50 minutes more.