Od 0-2 do 2-2. Remis Standardem

Od 0-2 do 2-2. Remis Standardem 12.12.2019, 20:50, Kamil Garczorz 473 komentarzy

Arsenal zdołał ugrać jeden punkt w Belgii, dzięki czemu wygrał swoją grupę w Lidze Europy. Bohaterem Kanonierów okazał się Saka, który najpierw asystował, a później sam doprowadził do remisu.

Freddie Ljungberg nieco zaskoczył wyjściową jedenastką, a największą niespodzianką było ustawienie Bukayo Saki na wahadle w ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami. Tak prezentowały się składy obu drużyn:

Standard Liege: Bodart - Fai, Vanheusden, Laifis, Gavory - Carcela-Gonzalez, Bastien, Amallah, Cimirot, M'Poku Ebunge - Emond.

Arsenal: Martinez - Sokratis, Luiz, Mawropanos - Maitland-Niles, Willock, Guendouzi, Saka - Nelson, Lacazette, Smith Rowe.

Pierwsza godna odnotowania sytuacja miała miejsce już w pierwszej minucie. Guendouzi padł na murawę po uderzeniu łokciem, ale jego reakcja wyglądała nie nieco przesadzoną. Po około 30 minutach gry byliśmy świadkami dość rzadkiej sytuacji, kiedy to arbiter, Ekberg, podyktował rzut wolny dla Standardu za to, że on sam zmienił bieg piłki po podaniu Carcela-Gonzaleza. Pierwsze 45 minut nie były najlepsze dla Mawropanosa lub Mawropulosa jak nazwał Greka jeden z komentatorów stacji, która transmitowała to spotkanie. Po kilkunastu minutach wybijając piłkę z pola karnego, podał do Carcela-Gonzaleza, ale na szczęście jego uderzenie nie sprawiło problemów Martinezowi. Później Grek po stracie piłki próbował naprawić swój błąd faulem. Bodart, bramkarz Standardu miał zdecydowanie więcej pracy niż Emi Martinez, czterokrotnie dobrymi interwencjami ratował swój zespół przed utratą bramki. Najpierw na rzut rożny sparował strzał Smitha Rowe'a, później z bliskiej odległości próbował go pokonać Saka, ale trzeba przyznać, że przy tej próbie kąt był bardzo ostry. Tuż przed końcem znów obronił uderzenie Saki oraz poprawkę Nelsona.

Od mocnego uderzenia drugą część meczu rozpoczęli gospodarze. Dwie minuty po rozpoczęciu piłkę w bramce Martineza umieścił Bastien. Piłka po jego strzale odbiła się ręki Sokratisa i zmyliła golkipera Arsenalu. To piłkarzom Standardu dodało animuszu i próbowali podwyższyć wynik. Ta sztuka udała im się w 69 minucie. Amallah zwodem w polu karnym uwolnił się spod opieki obrońców i oddał strzał, a piłka po drodze do bramki odbiła się ręki Mawropanosa. Po greckich rykoszetach zdobywali bramki gospodarze. Widząc co dzieje się na boisku, Ljungberg postanowił wezwać posiłki. Na boisku pojawili się Chambers i Martinelli, a kilka minut przed końcowym gwizdkiem Aubameyang. To trochę pobudziło londyńczyków i po niespełna dziesięciu minutach było 2-1. Po dośrodkowaniu Saki piłkę głową do bramki skierował Lacazette. Po trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 2-2. Po ładnie rozegranej akcji z Martinellim, Saka uderzeniem zza "szesnastki" skierował piłkę do bramki.

Trudno się nad tym meczem rozwodzić, a kibice powinni o nim jak najszybciej zapomnieć i spróbować się nastawić pozytywnie przed kolejnym starciem. Arsenal wygrał swoją grupę, ale wygrał zaledwie trzy spotkania, ostatnie wyniki to dwa remisy i porażka.

Liga EuropyRaport pomeczowyStandard de Liege autor: Kamil Garczorz źrodło: własne

simson16 komentarzy: 461414.12.2019, 12:31

@Dawid04111: Ja bym zostawil Kelleyego;)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.12.2019, 12:22

Ja nie wiem, czy Tierney jest klasowym piłkarzem, bo zagrał w Arsenalu na rszie 25 minut i wcale nie wyglądał dużo lepiej niz Kolasinac.

Alonso komentarzy: 1282414.12.2019, 12:21

kupić Sancho za 150m, Arsenal już go u siebie ma. Martinelli taki sam wielki talent.

wojtek1256 komentarzy: 298614.12.2019, 12:21

@TakKrzysiu: Nie gral w pierwszym skladzie w LE, wiec mysle ze zagra z City od początku

Inni chcą kupić S

TakKrzysiu komentarzy: 893614.12.2019, 12:19

Mam nadzieję, że Fredi jutro postawi na Martinelliego od pierwszych. On robi na mnie wrażenie, jakby wchodząc na murawę mówił do trenera "potrzymaj mi piwo" i szedł z nastawieniem na spuszczenie rywalom bęcków. Głodny gry jak mało kto i nie widać ani presji ani strachu, a to jeszcze dzieciok przecie.

pLYTEK komentarzy: 411814.12.2019, 12:13

@Patriko:

Jak już gadaliście o interpunkcji to mógł Ci jeszcze powiedzieć, że poprawiając innych w tym temacie, jednocześnie samemu nie stawiając kropki na końcu zdania, wychodzisz na ignoranta.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.12.2019, 12:12

@ZielonyLiszaj: jak kupon, ktory podsylales ostatnio?

lordpat komentarzy: 336514.12.2019, 11:48

@Pampiszon:

Torepka z lui witoł

Patriko komentarzy: 528514.12.2019, 11:48

@thide: Faktycznie ktoś się tam ładnie pykną i chyba nie wie dla jakiego klubu pracuje xD

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.12.2019, 11:41

haha

wejdźcie na tę stronę i sprawdźcie logo Arsenalu. problem w tym, ze to logo Arsenalu de Sarandi

macc komentarzy: 472814.12.2019, 11:36

@Jogurt:

Legendy głoszą, że wspomina wraz z rodziną i przyjaciółmi swój występ z Burnley...

Jogurt komentarzy: 166014.12.2019, 11:33

ktos wie co sie dzieje z ceballosem?

macc komentarzy: 472814.12.2019, 11:33

Jutro Freddie wyjaśni wszystkich poszukiwaczy idealnego trenejro dla Arsenalu. Po 2 tygodniach treningów, przygotuje drużynę na 30 minut dobrej gry, co pozwoli na odniesienie zwycięstwa nad City.

Patriko komentarzy: 528514.12.2019, 11:16

@pLYTEK napisał: "A co Ci jeszcze Poch zdementował jak rozmawialiscie przez skajpaja ?"
To, że nie stawia się spacji przed znakami interpunkcyjnymi :)

Spejsik komentarzy: 341614.12.2019, 11:02

@Piotrek95: Ja nie jestem tego aż tak pewny. Zobaczymy jak będzie co nie zmienia faktu, że z obecnym składem są w stanie osiągnąć 4 miejsce

pumeks komentarzy: 2080814.12.2019, 11:02

@Pampiszon:

To dziewczyny czy żony ?

pumeks komentarzy: 2080814.12.2019, 10:59

@mitmichael:

Musiałbym sprawdzić czy Rudzki przynosi nam pecha komentując nasze mecze....

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.12.2019, 10:41

@ZielonyLiszaj napisał: "patelnia/mop"

Ewentualnie czekolada o smaku czekoladopodobnym.

mitmichael komentarzy: 4924314.12.2019, 10:40

17:30 Arsenal - Manchester City, CANAL+ Sport, CANAL+ 4K Ultra HD (w 4K z odtworzenia o godz. 19:30) Komentarz: Przemysław Pełka, Przemysław Rudzki

znowu skazani na Rudzkiego ale Pełka idealnie

Garfield_pl komentarzy: 2796414.12.2019, 10:39

@Pampiszon napisał: "Panowie, jakie pomysły na prezent dla dziewczyny /żony, wiek 26 lat?"
Książki, biżuteria, bon podarunkowy, może coś związanego z jej hobby.

Gorczi komentarzy: 44014.12.2019, 10:38

@Pampiszon: zależy co lubi, każdy jest inny :D

Książki, ciuchy, biżuteria, bilet na koncert ulubionego zespołu, coś związanego z jej pasją/zainteresowaniami.

Garfield_pl komentarzy: 2796414.12.2019, 10:32

@ziom: wystarczy trener, który to poukłada i wymieni paru piłkarzy jeśli Ci nie wszyscy odpalą. Trochę takie dramatyzowanie, ale najpierw trzeba zaczekać na nowego trenera, który przejrzy drużynę i oceni przydatność, a nie bzdurzyć o słabości. Zgadzam się Luiz to porażka, ale kto wie, czy przy nowym trenerze nawet on nie wróci do formy. Jak przyjdzie słaby trener, to jedynie co, będzie syf jak w utd, zmiany zawodników i trenerów co chwila do niczego nie prowadzą. Każdy trener ma swoją wizję i zawodników do niej, ale na to trzeba czasu i okienek. Zmień wszystkich zawodników, daj trenera któremu nie pasują i dalej będzie gadka, że nie ma zasobów ludzkich dobrych... To nie Fifa panowie, kiedy to zrozumiecie.

ZielonyLisc komentarzy: 2027914.12.2019, 10:30

@Pampiszon: patelnia/mop

pumeks komentarzy: 2080814.12.2019, 10:30

@domino178:

Ale przegrał z czerwonką przy prowadzeniu 3-0 do przerwy :/

Pampiszon komentarzy: 29214.12.2019, 10:28

Panowie, jakie pomysły na prezent dla dziewczyny /żony, wiek 26 lat?

Garfield_pl komentarzy: 2796414.12.2019, 10:23

@tom8203: jak to sobie fajnie rozpisali po swojemu dziennikarze, bo nie do końca tak w sky mówili. Obejrzyj sobie tą analizę, tam mówili po prostu o tym jak wygląda procedura, i jakie są jej etapy a o agentach wspomnieli jedynie, że pewnie każdy z nich dzwoni i próbuje swoich klientów wcisnąć, a koncową decyzję podejmuje Kroenke, więc wystarczy zaczekać.

pumeks komentarzy: 2080814.12.2019, 10:22

@Tevez:

Gdyby Wenger nie był taki uparty to mielibyśmy już dawno Kloppa, który bardzo chciał do nas przyjść.

Piotrek95 komentarzy: 962814.12.2019, 10:21

@Spejsik: Chelsea kupi w tym okienkiu klasowych pilkarzy za duze pieniadze, my nie

Tevez komentarzy: 408714.12.2019, 10:10

Wszyscy mamy już tego dość. Tej niepewności. Tego braku stabilności. No i po co nam to było? Po co zwolniono Wengera? Dziś daleko nam do topu choć miała nadejść nowa era. Jesteśmy w tym samym miejscu w którym byliśmy. Z Emerym za sterami straciliśmy tylko czas. Niczego nie udało się zbudować. Żadnych fundamentów.

tom8203 komentarzy: 150614.12.2019, 10:07

@Kowal96: I to niczego dobrego nie wróży!!

ZielonyLisc komentarzy: 2027914.12.2019, 10:06

Dawac tego Allegriego ^^

Spejsik komentarzy: 341614.12.2019, 10:00

@ziom: Jak my nie mamy materiału ludzkie to co ma powiedzieć Chelsea?

lays komentarzy: 3987114.12.2019, 09:52

@ziom:

Oczywiscie, że mamy materiał ludzki na top4.

Top4 to nie jest wcale nie wiadomo jaki wyczyn. Wystarczy wygrać i zremisować kilka spotkań jakie przegraliśmy, a zespoły jak Brighton, Sheffield, Watford, Palace, na których traciliśmy punkty to serio nie jest wielki wyczyn.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1414.12.2019, 09:47

Lundstram vs Villa,
Kelly vs Brighton,
Czy Pieters vs Newcastle

Wszyscy grają u siebie. I mam spory dylemat

El_Artillero komentarzy: 108314.12.2019, 09:44

@domino178: czym jest liga mistrzów dla kogoś kto kocha swój klub (mówię o kibicach) przy mistrzostwie kraju?

Kowal96 komentarzy: 1758914.12.2019, 09:43

@tom8203:

Czyli jest trochę syfu w zarządzie...

ziom komentarzy: 190014.12.2019, 09:39

W obecnej sytuacji nawet Klopp nie wprowadziłby nas do pierwszej czwórki w tym sezonie.Dlaczego?Nie mamy materiału ludzkiego na top 4.Powiedzmy szczerze,letnie okienko transferowe pozwoliło nam ściągnąć tylko dwóch jakościowych piłkarzy-Pepe i Tirneya.Luiz i Cebula z Realu to dwa wielkie niewypały transferowe.Pierwszy ze względu na wiek nie nadąża fizycznie za przeciwnikami a drugi jest za wolnym piłkarzem aby zrobić różnice w najlepszej lidze świata.Oprócz bramkarza,duetu napastników to nie posiadamy zawodników z najwyższej półki.Pepe i Tirney i Martinelli mają potencjał aby takimi zostać w przyszłości.Zobaczymy czy się oni rozwiną.Arsenal potrzebuje topowych piłkarzy aby zacząć zgarniać trofea.Niestety nasz właściciel nie sypnie prywatną kasą jak szejk na transfery.Jak mamy z takim M.City rywalizować o jakąś gwiazdę?skoro oni przebiją każdą naszą ofertę za piłkarza.Ljunberg-ten facet powinien zostać do końca sezonu.On stawia na ofensywną piłkę wiedząc dobrze,że cała nadzieja na korzystny wynik jest w ofensywnych zawodnikach a nie w obrońcach.Dodatkowo on ma duże poważanie w drużynie ponieważ on sam był bardzo dobrym piłkarzem,członkiem elitarnej ekipy-Invincibles.

domino178 komentarzy: 242414.12.2019, 09:36

@El_Artillero: Bratku Ancelotti zdobył z Milanem 2x Ligę Mistrzów więc Carletto to Ty szanuj :D

tom8203 komentarzy: 150614.12.2019, 09:28

Na nowego trenera to sobie chyba poczekamy

Jacek1s komentarzy: 764614.12.2019, 09:26

@Gunnerrsaurus napisał: "Brzęczek nie odejdzie z reprezentacji do póki nie zdobędzie mistrzostwa świata, więc dla mnie opcja nierealna"

Nie no, może się skusi na zespół z niesamowitą historią, zdobycie tutaj w jednym sezonie dzięki niemu pucharu ligi mistrzów i wygranie ligi bardzo podpromuje jego nazwisko.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189514.12.2019, 09:25