Oficjalnie: Wilshere odchodzi z Arsenalu

Oficjalnie: Wilshere odchodzi z Arsenalu 21.06.2018, 02:26, Mateusz Szyller 146 komentarzy Jack Wilshere za pośrednictwem swojego oficjalnego konta w serwisie Facebook poinformował, że wraz z końcem czerwca odchodzi z Arsenalu FC.

Anglik w swoim oświadczeniu postanowił napisać kilka słów na temat jego dotychczasowej przygody z Arsenalem.

- Mogę potwierdzić, że opuszczę klub po wygaśnięciu mojej obecnej umowy [30 czerwca 2018 roku - przyp.red].

Po licznych rozmowach z członkami klubu, a zwłaszcza z nowym trenerem - Unaiem Emerym - czuję, że nie pozostało mi nic innego jak podjąć decyzję o odejściu, która wynika z aspektów czysto piłkarskich. Powszechnie wiadomo, iż przez kilka ostatnich miesięcy wraz ze swoim agentem odbywałem rozmowy z klubem w sprawie podpisania nowego kontraktu. Moją główną intencją było pozostanie w Arsenalu. Znajdowałem się w tej drużynie przez 17 lat i zawsze czułem się częścią struktury zespołu. Byłem gotowy podpisać nową umowę, która przedstawiała obniżone warunki finansowe, by nosić dalej armatkę na piersi. Po rozmowie z nowym menedżerem zrozumiałem jednak, że nie będę grał tak wiele jak dotychczas, jeśli zdecyduje się zostać. Mam na uwadze fakt, iż każdy powinien rozumieć moją decyzję, ponieważ znajduję się na takim etapie kariery, gdzie muszę regularnie grać w piłkę, a po spotkaniu z Panem Emerym doszło do mnie, że będzie to dla mnie trudne. Biorąc pod uwagę te okliczności, uważam, iż nie mam innego wyjścia, jak tylko wykorzystać nadarzające się możliwości, aby rozwijać swoją karierę. W Arsenalu doświadczyłem niesamowitych momentów i spotkałem przyjaciół, którzy są ze mną do dziś. Odchodzę ze wspaniałymi wspomnieniami - od mojego debiutu dla klubu przez grę w Lidze Mistrzów i po wygranie dwóch pucharów Angli. Jest wiele wydarzeń, które utarły się w mojej pamięci przez tak długi okres gry dla Arsenalu. Zapewne będziemy mieli jeszcze wiele okazji, by porozmawiać o moim pobycie na The Emirates Stadium, ale na razie chciałbym podziękować wszystkim pracownikom klubu, którzy starali się o jego rozwój przez te 17 lat, a w szczególności osobie Arsene'a Wengera i jego sztabowi szkoleniowemu. Dziękuję również wszystkim moim kolegom z zespołu, wszystkim piłkarzom z akademii, kibicom, z którymi zawsze łączyła mnie szczególna więź. Nigdy nie będę w stanie odpłacić się im za miłość, wiarę, którą we mnie pokładali - wiele to dla mnie znaczy i mam nadzieję, że będziecie mogli świętować odpowiednie sukcesy w nadchodzących sezonach. Pragnę wyrazić szacunek dla Pana Emery'ego za jego szczerość i uczciwość oraz życzę jemu, a także całemu zespołowi wszystkiego najlepszego w przyszłości. Czuję się sprawny, silny i odpowiednio przygotowany fizycznie do tego, by walczyć o najwyższe cele. Potrzebuję teraz czasu na rozważenie najlepszej opcji dla rozwoju mojej kariery.

Jack Wilshere.

Jack WilshereSklep kibica Arsenalu autor: Mateusz Szyller źrodło: Facebook
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123następna
bazibas komentarzy: 268 23.06.2018, 16:54

:(

zly_kanonier komentarzy: 3569 23.06.2018, 02:16

Wenger nie przepadał za powrotami zawodników, ale teraz jest Emery i kto wie? Może kiedyś Jacek wróci. Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia.

Jurr komentarzy: 1127 22.06.2018, 21:29

Wreszcie jakies dobre zmiany w tym klubie.

drewniane_krzeslo komentarzy: 1375 21.06.2018, 17:55

Bardzo dobra wiadomość, że Jack odchodzi. Prawda jest taka, że zagrał kilkanaście meczy na dobrym poziomie później zaczął iść w dół. Był zbędny od kilku sezonów. Nie uważam, że był sercem Arsenalu był przereklamowany gdyby chciał zostać to nie żądałby zbyt wysokiej tygodniówki.

Życzę mu zdrowia bo w piłkę raczej lepszy nie będzie

jarek1 komentarzy: 550 21.06.2018, 13:29

Hmm dla mnie ...Odejście Jacka to niestety ale nie trafiona jednak wizja Wengera ...każdy kto długo kibicuje pamięta że Arsene Wenger chciał opierać Arsenal na piłkarzach z wysp brytyjskich ....kurcze z jednej strony ja zorumiem Wengera bo miał zawodników z potencjałem i wydawało się że naprawde coś z tego może być ....ale gdzieś to wszystko prysło jak banika mydlana ...Niestety ale Kontuzje i to w Dużym stopniu to jest moje zdanie ziszczyło tych zawodników ! , (Gibbs , Teo Wolcott , Jack Wilshere , Alex oxlade Chemberlein , ) każdy z tych zawodnikow miał urazy ktore zachamowały rozwój niestety , Aron Ramsey nie wymienilem go bo jest to wyjątek chodz i on może grać jeszcze lepiej tak sądze ...na tym zakończe )

Chce pokazać to dlatego że może nie każdy pamięta ale tak było ..

Jeżeli chodzi o Alexa Oxlade Chemberleina wiem jest jeszcze uniego szansa bo całkiem dobrze gra w liverpoolu i jeżeli nie bedzie nękany przez urazy to jeszcze będzie Anglia i klub jego miał pocieche szkoda że nie Arsenal ( ..życzę mu jak najlepiej , )

ejmati (zawieszony) komentarzy: 640 21.06.2018, 13:11

@Papaciok: nigdy XDD

stahustaszku komentarzy: 492 21.06.2018, 12:59

Odejście w ostatnim czasie Szczesnego, Giroud, Santiego i Jacka uważam za ogromne błędy. To są naprawdę wspaniali gracze i zasługiwali na jeszcze jedną szansę. Uważam że wszystkie te decyzje są autorstwa Wengera bo jakby działał szybciej to mieliby wszyscy nowe kontrakty w nowym sezonie mielibyśmy naprawdę solidny core.

malyglod komentarzy: 5247 21.06.2018, 10:40

Szkoda Jacka. Ale nie jest obecnie wzmocnieniem składu.

Zdrowia Jack!

CzerwonaRoza komentarzy: 416 21.06.2018, 09:21

Ktoś wie jak wyglądamy teraz jeśli chodzi o HG?

minio7 komentarzy: 477 21.06.2018, 00:11

ktoś popsuł komentarze i po napisaniu symbolu serduszka ucina resztę wypowiedzi...

minio7 komentarzy: 477 21.06.2018, 00:09

Give this man some love

Jacek1s komentarzy: 694 20.06.2018, 23:27

@ejmati: Nawet jednej z piętki tyłem głowy, więc o czym tu gadać...

Papaciok komentarzy: 2898 20.06.2018, 22:49

@ejmati: mati daj juz sb siana z tym XDD

ejmati (zawieszony) komentarzy: 640 20.06.2018, 21:24

Jak dla mnie może odchodzić, nie strzelił dla nas ani jednego hattricka rabonami z przewrotek

lordoftheboard komentarzy: 2596 20.06.2018, 20:23

So long and thanks for all the fish.

kanapka komentarzy: 2550 newsów: 6 20.06.2018, 19:22

Jack kocham Cie nie odchodz!

softgreat komentarzy: 986 20.06.2018, 18:41

Kaczka - to max, co może z niego być.

xGun komentarzy: 444 20.06.2018, 18:27

Good luck Jack!

alekwlodarz komentarzy: 246 20.06.2018, 16:31

Kluczowy był sezon - zupełnie niepotrzebny- w Bournmouth. Gdyby został to i sezon Arsenalu ( kontuzje Cazorli,Ramseya ) mógł wyglądać inaczej. Najlepiej jakby dołączył do Wojtka w Juve ....Hit the road Jack !

mar12301 komentarzy: 17718 20.06.2018, 16:13

Powodzenia dalej!

Chakaa komentarzy: 573 20.06.2018, 16:10

@Artu: Może i tak, ale powoli przechodzi na najemnika... chociaż... Hmm zobaczymy w przyszłym i jeszcze następnym sezonie czy będzie ''pajacował'' A może nadal będzie dumnie gral z armatą na piersi. Jak mówię, zobaczymy.

Forever_gunner komentarzy: 1960 20.06.2018, 15:36

Sorry za dubla.

Forever_gunner komentarzy: 1960 20.06.2018, 15:35

Ale walnął elaborat. Przynajmniej wszystko wiadomo. Jednak nie chodziło o kasę jak to przedstawiały media. Szkoda, że odchodzi, bo lubię gościa, ale trzeba postawić sprawy jasno. Nie wiadomo czy nie złapie zaraz kontuzji. My potrzebujemy zawodnika, który będzie w pełni sprawny i gotowy do gry. Jack jest szklanką. Wenger to zaakceptował i cały czas w niego wierzył, ale nowy trener nie może sobie pozwolić na sentymenty, bo jego w przeciwieństwie do Arsene'a, będą już rozliczać z wyników. Ergo musi mieć na tej pozycji zawodników zdrowych i gotowych do gry na wszystkich frontach. Jack jest zbyt dużą niewiadomą. Dzięki za wszystko, ale czas się pożegnać.

Forever_gunner komentarzy: 1960 20.06.2018, 15:35

Ale walnął elaborat. Przynajmniej wszystko wiadomo. Jednak nie chodziło o kasę jak to przedstawiały media. Szkoda, że odchodzi, bo lubię gościa, ale trzeba postawić sprawy jasno. Nie wiadomo czy nie złapie zaraz kontuzji. My potrzebujemy zawodnika, który będzie w pełni sprawny i gotowy do gry. Jack jest szklanką. Wenger to zaakceptował i cały czas w niego wierzył, ale nowy trener nie może sobie pozwolić na sentymenty, bo jego w przeciwieństwie do Arsene'a, będą już rozliczać z wyników. Ergo musi mieć na tej pozycji zawodników zdrowych i gotowych do gry na wszystkich frontach. Jack jest zbyt dużą niewiadomą. Dzięki za wszystko, ale czas się pożegnać.

Adi17 komentarzy: 546 20.06.2018, 15:28

Lubię gościa, ale forma którą ostatnio prezentował nie była najwyższa, a po za tym niestety jest "szklany". W każdym razie powodzenia w nowym klubie!

notopyk komentarzy: 1382 20.06.2018, 14:59

wszystkiego dobrego jacek!

thide (redaktor) komentarzy: 26447 newsów: 241 20.06.2018, 14:42

Zrozumcie że taki inwalidą wilshere stracił kilka meczów więcej od ramseyA

Gofer999 komentarzy: 8625 20.06.2018, 14:34

@alexis1908: Lepszym zdrowiem, lepszą grą i lepszymi statystykami.

Alonso komentarzy: 8831 20.06.2018, 14:27

Szkoda że Wenger nie chciał się go pozbyć jak wracał z wypożyczenia sezon temu. Pewnie wpadłaby jakaś fajna sumka do budżetu klubu a tak odchodzi za darmo. Niedopuszczalna sytuacja w przypadku Arsenalu.

Mam nadzieje że nie powtórzą tego błędu z Welbeckiem. Kontrakt ma do 2019, szybka decyzja o przedłużeniu albo sprzedać.

Control komentarzy: 1250 20.06.2018, 14:24

Dzieki za wszystko Jack., powo w Barcelonie

mitmichael komentarzy: 43850 20.06.2018, 13:41

Kurde kto by sie tego spodziewal. Mialem jeszcze nadzieje, ze Emery widzi Jacka w skladzie ale jednak jego wizja jest calkiem inna. Bardzo smutna informacja, to przeciez 17 bardzo dlugich lat. Zostaje mu podziekowac za te wszystkie lata. Niech mu sie wiedzie

LunaticLama komentarzy: 368 20.06.2018, 13:09

Zawiodłeś mnie Jack. Myślałem, że to walczak i będzie walczył o pierwszy skład, ale on wolał rzucić ręcznik. Szkoda, bo umiejętności ma, a kto wie może przy Emerym wskoczył by na wyższy poziom. Ten jednak woli mieć pewny pierwszy w West Hamie czy innym Bournemouth. Jeden z ostatnich ze starej gwardii, ale to jego decyzja.

PrzeArs komentarzy: 938 20.06.2018, 13:06

Odchodzi prawdziwy kanonier... Kelejny. Dla mnie lipa. Powinien grać regularnie u nas.

daniken komentarzy: 2212 20.06.2018, 13:04

Szkoda Jack i dzięki za wszystko,powodzenia w nowym klubie!

DyktatorArsene komentarzy: 276 20.06.2018, 13:03

Dzieki Wilshere i powodzenia.

DyktatorArsene komentarzy: 276 20.06.2018, 13:03

Arsene'a plan na pozbycie sie calej starej gwardii Arsenalu jak widac mu sie powiodl. Zastanawiam sie czy Wenger chcial swojemu nastepcy utrudnic czy ulatwic zadanie odbudowy Arsenalu bo szczerze to nie mam pojecia.

Sobieski14 komentarzy: 2210 20.06.2018, 12:58

Czas najwyższy, koniec sentymentow.

Leehu komentarzy: 9002 20.06.2018, 12:54

@Gunner18AFC: Odbył rozmowę z Emerym pewnie powiedział mu że ma Xhakę, Ramseya, Elnenego a bliski przyjścia jest Torreira, bardziej z przodu są Ozil i Mkhitaryan. Jack na żadnej pozycji nie byłby nawet drugim wyborem na początku, stąd ta decyzja nie ma już 20 lat żeby siedzieć na ławce lub trybunach i czekać na swoją szansę. Szkoda że zniszczyły go kontuzje, bo zapowiadał się na mega grajka. Pamiętam jak po meczu z Barceloną był stawiany przez ekspertów na równi z Iniestą, chyba nie trzeba dodawać nic więcej. Żegnaj niespełniona legendo.

michalal komentarzy: 8071 20.06.2018, 12:51

@smakosz2016:

Kto zatęskni ten zatęskni :)

kubex komentarzy: 4406 20.06.2018, 12:51

Szkoda że jego kariera nie rozwinęła się tak dobrze jak to wyglądało kiedy miał 16 lat. Pozytywne jest to, że klub się zmienia - nie będzie grania za zasługi albo za talent. Ważna jest forma tu i teraz.

smakosz2016 komentarzy: 103 20.06.2018, 12:50

wielka szkoda takiego Kanoniera, myślę że przy braku jakiejkolwiek kontuzji poprowadziłby Nas do niejednego zwycięstwa, dziękuję i życzę powodzenia.
ps. jeszcze za nim zatęsknimy

kriss87 komentarzy: 349 20.06.2018, 12:29

no i dobre

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2900 newsów: 33 20.06.2018, 12:25

A więc stało się i odchodzisz...

Cóż, odchodzi od nas piłkarz, który był swego czasu jednym z moich ulubionych zawodników. Gracz, którego wielokrotnie miałem na tapecie. Pamiętam, że miałem na pulpicie Jacka i jego cytat " I don't need an agent, because I will never leave Arsenal" lub coś w tym stylu. Byłem dumny z takich słów i wierzyłem, że będzie to nasz kapitan na lata, pociecha i legenda. Życie zweryfikowało, ostatnio Jack obniżył loty, a dokuczające mu niemalże sezon w sezon kontuzje zatrzymały jego znakomicie zapowiadającą się karierę. Z jednej strony szkoda, bo wiadomo, nie tak to wszystko sobie niegdyś wyobrażałem. To chłopak z wielkimi umiejętnościami, miewał lepsze i słabsze momenty, ale zawsze ta wiara w niego gdzieś była. Z drugiej strony nie odczuwam dużego smutku czy żalu. Nie jest to już piłkarz nam niezbędny. W formie z pewnością potrafiłby nam dać dużo, ale czy ta forma by była? Czy zdrowie by dopisało? Z Jackiem to wszystko byłoby niepewne. Z czasem moja wiara w niego po prostu zaczęła zanikać, a pojawiało się zbyt dużo wątpliwości. Potem doszła ta saga z jego kontraktem, która, umówmy się, budziła kontrowersje. Nikt nie wie jak to dokładnie przebiegało, ale na pewno nie wpływało to na korzyść samego piłkarza.
Nie zamierzam tutaj zakłamywać rzeczywistości. Doszło do takiego momentu, że chciałem, by odszedł. Nie jest mi jednak głupio za takie słowa. Jack miał swój dobry okres, miał swoje momenty, był bardzo oddany, ale jego czas nadszedł, takie jest życie.

Cieszy mnie to, jak do sprawy podszedł Emery. Nie mam do niego pretensji o to, że puszcza Jacka. Postawił sprawę jasno, jest szczery i uczciwy, jak to mówi sam piłkarz. Mógł przecież obiecać Jackowi gruszek na wierzbie, że w niego wierzy i takie tam, a potem w czasie sezonu Wilshere gniłby na ławce. Emery wyłożył kawę na ławę, nie pozostawił Jackowi złudzeń. Będziesz u mnie rezerwowym chłopie, decyduj czy chcesz zostać i walczyć o skład, czy wolisz odejść, ale nie daję ci żadnej gwarancji, że będę na ciebie stawiał. Krótka piłka. Emery miał takie prawo, może mieć swoją wizję i plan, który Jacka nie obejmuje.

Dziękuję Jackowi za wszystko, za te lata spędzone u nas i życzę mu wszystkiego dobrego, niech znajdzie klub, w którym będzie grał regularnie i niechaj będzie szczęśliwy.

Kowal96 komentarzy: 8765 20.06.2018, 12:17

Ciekawe gdzie zagra.

softgreat komentarzy: 986 20.06.2018, 07:54

podobno ma isc do championship

maniekuw komentarzy: 1613 20.06.2018, 07:44

Czyli sam ma wątpliwości co do swojej gry i obawia się walki o wyjściowy skład. Może klub pokroju West Hamu będzie dla niego dobrym rozwiązaniem

Kerandeb komentarzy: 182 20.06.2018, 07:11

Szkoda. Liczyłem, że jednak zostanie i będzie walczył... Zostaje tylko życzyć powodzenia.

Artu komentarzy: 360 20.06.2018, 07:05

@Chakaa: Ramsey, nasz ostatni Mohikanin ( Kanonier)

keisyrAFC komentarzy: 193 20.06.2018, 07:02

Dla mnie wyjątkowy piłkarz, ożywienie jakie wnosił do akcji ofensywnych było tym czego Arsenalowi bardzo brakowało. Haniebnym jest fakt wyboru któregokolwiek z obecnie dostępnych pomocników ponad Jackiem, więc zarząd i trener już w tej chwili otrzymują ode mnie czerwoną kartkę. Wstyd!

Cartman_KG komentarzy: 305 20.06.2018, 06:48

@alexis1908: strzelił więcej bramek, miał więcej asyst... xD

poprzednia123następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City383242100
2. Manchester United38256781
3. Tottenham Hotspur38238777
4. Liverpool382112575
5. Chelsea382171070
6. Arsenal381961363
7. Burnley3814121254
8. Everton3813101549
9. Leicester City3812111547
10. Newcastle United381281844
11. Crystal Palace3811111644
12. AFC Bournemouth3811111644
13. West Ham United3810121642
14. Watford381181941
15. Brighton & Hove Albion389131640
16. Huddersfield Town389101937
17. Southampton387151636
18. Swansea City38892133
19. Stoke City387121933
20. West Bromwich Albion386131931
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah3210
Harry Kane302
Sergio Agüero216
Jamie Vardy201
Raheem Sterling1811
Romelu Lukaku167
Roberto Firmino157
Alexandre Lacazette144
Gabriel Jesus133
Riyad Mahrez1210
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna