Oficjalnie: Xhaka z nowym kontraktem!

Oficjalnie: Xhaka z nowym kontraktem! 15.06.2018, 18:12, Tomasz Kowalski 4055 komentarzy

Granit Xhaka podpisał nowy długoterminowy kontrakt z Arsenalem - informuje oficjalna witryna klubu.

25-latek wystąpił we wszystkich 38 spotkaniach w rozgrywkach Premier League 2017/18, zaś od pierwszej minuty pojawił się w 37 meczach. Jak dotąd, Szwajcar reprezentował barwy Kanonierów w 94 spotkaniach, a w swoim pierwszym sezonie na The Emirates udało mu się sięgnąć po FA Cup.

Xhaka jest etatowym zawodnikiem swojej reprezentacji, w której zanotował 61 spotkań na arenie międzynarodowej i pojawi się na Mistrzostwach Świata w Rosji.

Xhaka

Granit zasilił Arsenal z Borussi Monchengladbach w maju 2016 roku, kiedy to pomógł im w utrzymaniu czwartego miejsca w Bundeslidze i w dwukrotnym pojawieniu się w Lidze Mistrzów.

Unai Emery wyraził swoje zdanie na temat nowego kontraktu dla Granita:

- Cieszę się, że Granit przedłużył swój kontrakt. To ważny zawodnik naszego zespołu i wciąż jest młody, więc na pewno będzie w stanie się jeszcze rozwijać. Mam nadzieję, że czekają go owocne Mistrzostwa w Rosji, a gdy z nich powróci, będzie w odpowiedniej formie, gotowy na kolejny sezon.

Xhaka skomentował podpisanie kontraktu w serwisie Facebook:

- Jestem bardzo dumny z tego, że jestem Kanonierem i dlatego też jestem bardzo szczęśliwy, że związałem się z Arsenalem na dłużej. Możliwość gry ze szczególnym numerem, którym jest 34, było zawsze ważne dla mojej rodziny i dla mnie.

Granit Xhaka autor: Tomasz Kowalski źrodło: arsenal.com
DontCry komentarzy: 760819.06.2018, 20:19

@Freo98: Sędzia pozwolił wejść Niangowi, na powtórce wyraźnie to widać i w który momencie.

Michal123 komentarzy: 154119.06.2018, 20:18

@DontCry: Nie rozumiem czego nie rozumiesz :D. Bednarek nie widzi zawodnika, więc wszystko jest pod kontrolą, ale nagle zauważa, że Szczęsny wychodzi z bramki i leci w jego stronę, więc okręca się żeby zobaczyć co się dzieje.

Freo98 komentarzy: 612819.06.2018, 20:17

Który niby mu pozwolił wejść xd?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.06.2018, 20:16

@mar12301: sędzia nie jest bogiem nieomylnym..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.06.2018, 20:16

@illpadrino:

Krychowiak przejął piłkę. Zagrał ją niechlujnie, ale to nie stanowiłoby to żadnego zagrożenia, gdyby Bendarek po prostu do niej pobiegł, a nie zatrzymał się z głupią miną patrząc na liniowego. Jak szukać dla niego usprawiedliwienia to może wstrząs mózgu po zderzeniu w 46 minucie.

"Wcale nie uważam, że byliśmy gorsi od Senegalu. Po prostu mieliśmy więcej pecha. "

Nie chcę być uszczypliwy, ale nic innego poza radą, żebyś obejrzał mecz ponownie nie mogę napisać. Najgorszy mecz reprezentacji od lat. Amatorskie błędy w obronie. Dziesiątki niewymuszonych strat. Senegal nie pokazał niczego wybitnego, ale zagrał zgodnie z planem. Bezpiecznie i punktował błędy Polaków. Zasłużona wygrana.

enrique komentarzy: 1894319.06.2018, 20:16

@DontCry: A to nie wiesz że zawsze winna jest pogoda, zbyt wysokie ciśnienie i listonosz który nie przyniósł poczty przed 14-tą ?

Tak to jest z tą kadrą. Pompowali, balonik pękł, to teraz szukają jakichś idiotycznych wytłumaczeń. Za chwilę jakiś dziennikarzyna napisze że przez tą sytuację sędzia odebrał nam zwycięstwo w tym meczu.

DontCry komentarzy: 760819.06.2018, 20:15

@Michal123: Nie rozumiem, jak ktoś biegnie w Twoim kierunku, to obracasz się do tyłu? Po co?

mar12301 komentarzy: 2310119.06.2018, 20:14

A propo wejścia Nianga, sędzia pozwolił mu wejść, bramka jak najbardziej słuszna, Janusze krzyczą, ale nie ma tutaj kontrowersji.

DontCry komentarzy: 760819.06.2018, 20:14

Obejrzałem "klatka po klatce" po raz piąty powtórkę drugiej bramki dla Senegalu, każdy z trójki - Krychowiak, Bednarek, Szczęsny mógł się zachować lepiej. Nie wiem po co tam szukać winy sędziego.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 319.06.2018, 20:14

Popatrzcie na Golovina, wychodzi do podania i szybko oddaje pilke. Przeciwienstwo Zielinskiego.

enrique komentarzy: 1894319.06.2018, 20:13

Problemem jest pompowanie balonika bez umiaru.
Wpierw setki newsów z tyłka o transferach naszych kadrowiczów, jakby się po nich kluby w kolejkach ustawiały, potem wspaniała atmosfera w kadrze, negowanie słabszych występów, delektowanie się wygrywaniem z ogórami, wszechobecność w mediach dosłownie bez umiaru, a potem przychodzi mecz... i otwierają się oczy.
Co, Cionek winny ? Błędy mogły zdarzyć się każdemu. Równie dobrze Glik mógł zagrać i zrobić coś podobnego i byłby płacz że po co się wyleczył mógł nie jechać itd.
Cała drużyna G grała. W najlepszym wypadku szło tu ugrać remis, bo nasza ofensywa istnieje... jedynie na papierze. Nasze skrzydła to jakaś kpina, Rybusowi jeden z tych Senegalczyków zabierał piłki jak dziecku, Milik jak zwykle zniknął, a Lewy ? Na niego jest prosty sposób - odciąć od podań. I jeśli tak zagrają kolejni nasi przeciwnicy, to Lewy wróci do domu z 0 golami na koncie.

Michal123 komentarzy: 154119.06.2018, 20:13

@DontCry: jakbyś zobaczył Szczęsnego lecącego w twoją stronę na pełnej q, to byś się nie obrócił żeby zobaczyć co się dzieje?

mar12301 komentarzy: 2310119.06.2018, 20:11

@FabsFAN: Może już Glik zagra, a to będzie duuuże wzmocnienie po tym co widzieliśmy dziś.

DexteR_000 komentarzy: 756219.06.2018, 20:11

@illpadrino:imo. Bednarek go widzial, tylko nie wiedzial jak sie zachowac. Nie wiem musze obejrzec jeszcze powtorki.

DontCry komentarzy: 760819.06.2018, 20:09

@illpadrino: Powiedz mi proszę jedno - skoro Bednarek nie wiedział, że wszedł Niang na boisko, to po co spojrzał do tyłu? Sprawdź sobie powtórkę i wytłumacz mi po co spojrzał do tyłu i zwolnił tempo biegu?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.06.2018, 20:09

Milik to nieporozumienie..Kownacki wiecej wniosl.

DontCry komentarzy: 760819.06.2018, 20:07

@polandblood: Peyton poleciał wcześniej.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 319.06.2018, 20:07

Nawalka nic nie zmieni, ewentualnie wywali Milika i wstawi Linettego :)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.06.2018, 20:06

@DontCry: @pauleta19:

Ja napisałem, że wg mnie nawet jakby tam był Glik to by uja zrobił jak mu wchodzi koleś, który był zza linią boiska w ogóle ze strony w którą nawet nie patrzy.

Krycha zagrał jak jakiś żak tą piłkę do tyłu i dla mnie tutaj jest jego wina. A Bednarek razem ze Szczęsnym miał ratować to co zawalił nasz hiper defensywny pomocnik...

Wcale nie uważam, że byliśmy gorsi od Senegalu. Po prostu mieliśmy więcej pecha. Chłopaki nie zagrali rewelacyjnej piłki i się im nie dziwię bo nie mieli na to miejsca, ale skrzydła szarpały kiedy mogły.

Milik też nie pomógł.

Aha, no i ten mecz uja pokazał, a nie "POKAZAŁ" -typowe biadolenie po przegranym meczu. Wystarczy wygrać kolejne mecze a na to jest szansa większa niż z Senegalem, który dodatkowo nas tłamsił fizycznie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.06.2018, 20:06

Krychowiak dostał żółtą kartkę głównie dlatego, że Cionek miał podobną stratę po której faulował. Sędzia policzył drugi podobny faul i dlatego pokazał żółtą kartkę.

polishbrigadesx komentarzy: 1017319.06.2018, 20:05

Potrzebne są zmiany na mecz z Kolumbia mam nadzieję że kilku graczy usiądzie na ławce.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 119.06.2018, 20:05

Krycha wiedział co zawalił i odrobił to bramką.

Co do nowego stuffu

Data/Video Analyst, Victor Manas.

A ten trener bramkarzy co nie potrafiłby dziecka nauczyć chodzić został?

DontCry komentarzy: 760819.06.2018, 20:05

Winny sędzia i oczywiście Thiago Cionek. Przy porażce ujawniają się Janusze Futbolu. Typowo.

silvano95 komentarzy: 977619.06.2018, 20:04

Kto miał racje? Krycha Janda

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 319.06.2018, 20:02

Jezeli ta statystyka strat Piszczka jest prawdziwa, to ja sie zdziwie, jesli Nawalka go wystawi na Kolumbie. Kuffa 21 strat jako boczny obronca to moze robic Marcelo napedzajacy kazda akcje swojej druzyny, a nie gosc, ktory jedyne zagrozenie stworzyl, kopiac pilke w trybuny, majac pilke na 12 metrze.

DexteR_000 komentarzy: 756219.06.2018, 20:02

@Jacek1s: ": Skoro wygrał to wyraźnie był lepszy"
Serio uwazasz, ze wynik meczu opisuje przebieg kazdego meczu??? aha.

grzegorz1211 komentarzy: 1026919.06.2018, 20:02

Kłos na*****y wypowiada sie w studio

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36219.06.2018, 20:01

@schnor25: krychowiak biegał jakby miał kilo węgla na plecach. Przyjęcie piłki zajmuje mu 10 minut, chyba dłużej od Xhaki. Żadnej dynamiki, przyspieszenia akcji. No i mógł wylecieć juz w pierwszej połowie. Nie wiem co się z nim stało. Środek pola nie istnial

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.06.2018, 20:01

@RIVALDO700:

Takich gości to powinni wpuszczać w trakcie przerw w meczu - aut/ rożny / faul / przerwanie gry / jak bramkarz się zbiega do piątki/ cokolwiek /

a nie kuwa w trakcie zamieszania w środku pola gdzie piła leci w kierunku naszej 16...

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 519.06.2018, 20:01

Nie ma co szukać błędu u sędziego. Krychowiak przy stracie drugiej bramki jednocześnie pokazał, dlaczego PSG go odstrzeliło, a wziął West Brom.

Dominik11 komentarzy: 2005619.06.2018, 20:00

Dzisiejszy mecz pokazał jak ta reprezentacja jest słaba i taka prawda, owszem coś ugraliśmy na ME i awansowaliśmy do MŚ fajnie.

Ale ta drużyna jest słaba nie można opierać drużyny na 3-4 graczach.

Lewy , Szczęsny, Krycha i Grosik bo jeśli oni są bez formy to leżymy do tego grona można zaliczyć Piszczka który po MŚ kończy karierę reprezentacyjną i Błaszczykowskiego który co raz częściej ma kontuzje i nie jest tym graczem co parę lat temu.

polishbrigadesx komentarzy: 1017319.06.2018, 20:00

Krycha przy 2 golu zachował się jak by grał na orliku.

DexteR_000 komentarzy: 756219.06.2018, 20:00

@RIVALDO700: Ja odnioslem z powtorki takie wrazenie, ze sedzia przy linii mu zbytnio nie pozwolil, ale zeby nie robic sensacji to przymknęli na to oko.

DontCry komentarzy: 760819.06.2018, 19:59

@illpadrino: Można zagrać bardo dobry mecz - "mimo błędu", gdy Twoja drużyna przegrywa? Ciekawa opinia.

Tak serio - Bednarek wszedł i miał swój udział przy straconej bramce, dla mnie to oczywiste - słaby występ.

Jacek1s komentarzy: 764619.06.2018, 19:59

@DexteR_000: Skoro wygrał to wyraźnie był lepszy. Dobrze grali fizycznie i przez brak porozumienia w zespole Polski zyskali dwie bramki.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.06.2018, 19:59

"Bednarek zagrał bardzo dobry mecz mimo tego błędu"

Tak jakby można było przymknąć oko na błąd, który zakończył nasze szanse na chociaż remis.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36219.06.2018, 19:59

Przecież to jest wina Krychowiaka a ludzie robią z Bednarka kozła ofiarnego. Co za profesjonalny pilkarz z psg podaje piłkę w ten sposób. Przecież to była totalnq amatorszczyzna

DexteR_000 komentarzy: 756219.06.2018, 19:58

@Jacek1s: Sluchaj ja nie spodziewalem sie po Polsce niczego wielkiego, uwazam tylko, ze Senegal nie byl lepszy.

I masz racje, moze sie do Ciebie pomylilem, moze... ;)

schnor25 komentarzy: 1854619.06.2018, 19:57

Błędem w pierwszej połowie było, że Krycha sam musiał ogarniać środek pola w pierwszej połowie. Destrukcja on, rozegranie on, bo żaden z ofensywnych piłkarzy nie schodził głębiej po piłkę. Dwa, zabrakło długich piłek na Lewego, co by wygrał to by wygrał, a co przegrał, to przegrał, ale można byłoby spróbować zbierać te piłki i zrobić z tego coś pożytecznego. A tak atakiem pozycyjnym mogli się zesrać dzisiaj.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.06.2018, 19:57

Właśnie sędzia powinien go nie wpuszczać. Równie dobrze bramkarz wykopuje piłkę w 2 pole karne, sędzia sobie mówi dobra chłopaki w chodźcie, a obrońcy są wtedy zaskoczeni. Dla mnie taka sytuacja to niezły skandal.

rafnar komentarzy: 7319.06.2018, 19:57

Zrobiłem coś głupiego
postawiłem na Egipt

polishbrigadesx komentarzy: 1017319.06.2018, 19:57

Pazdan dzisiaj był najlepszy w naszej ekipie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.06.2018, 19:57

@Barney:

Bednarek zagrał bardzo dobry mecz mimo tego błędu, który tak naprawdę nie wyniknął z jego winy.

Później czyścił wszystko i był bardziej pewny od CIONKA.

Może inny mecz oglądałeś?

DexteR_000 komentarzy: 756219.06.2018, 19:56

@Dominik11: Tak Polacy zagrali zle, nawet b.zle ale Senegal w ofensywie tez swietnie nie zagral. Ja chyba naliczylem jeden celny strzal na 2:0.
Bo ta pierwsza bramka to nawet nie leciala w strone siatki.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.06.2018, 19:55

Krychowiak to mógł nawet sobie tą piłkę skleić pod siebie i podać po ziemi.

Dla mnie największy błąd popełnił właśnie on grając górnego farfocla do tyłu nie wiadomo do kogo. Bednarek nawet pewnie nie widział, że mu gość wbiega z lewej strony bo znalazł się tam z dupy i Sędzia nie powinien wpuszczać zawodnika w trakcie TAKIEJ akcji.

Szczęsny wyszedł bo widział co się dzieje od tylu.

Bednarek popełnił błąd ale myślę, że co drugi grajek by był zdziwiony takim obrotem sprawy.

Dla mnie bez tych dwóch błędów spokojnie moglibyśmy strzelić gole w drugiej połowie. Poza tym ciężko się grało z Milikiem, który się zachowywał jak Ozil i nie było go widać + jakieś kaszaloty grane nie wiadomo do kogo.

Mecz sam w sobie kuriozum.

polishbrigadesx komentarzy: 1017319.06.2018, 19:55

Krycha jest bez formy i dzisiaj to pokazał.

Jacek1s komentarzy: 764619.06.2018, 19:55

@DexteR_000: Niby skąd takie wnioski? Oceniasz mnie po jednym komentarzu i to jeszcze z wyraźnym sarkazmem? xD
Przeżywasz to jakby Polska była jakąś niewiarygodnie dobrą drużyną, a tam połowa emerytów, połowa ekstraklasy i spodziewasz się gruszek na wierzbie... Przegrali to przegrali, po co drążyć temat? Mają jeszcze szansę do rehabilitacji, Kolumbia też przegrała i nikt z tego wielkiej rzeczy nie robi, a Polska przegrała na własne życzenie dając obydwie bramki Senegalowi bo jeden samobój i jedna na pustą bramkę i o czym Ty do mnie mówisz? ;_;

DontCry komentarzy: 760819.06.2018, 19:55

@DexteR_000: Zielu zagrał słaby mecz.

DexteR_000 komentarzy: 756219.06.2018, 19:54

Szpaku tez doyebal z sensacja, on chyba nie orientuje sie w jakich klubach graja Senegalczycy.

Dominik11 komentarzy: 2005619.06.2018, 19:54

@DexteR_000: Zielu zagrał tak samo źle jak Krycha , obaj zawiedli po całej linii.