Olbrzymi wysiłek, marny rezultat: Arsenal 1-1 Sheffield

Olbrzymi wysiłek, marny rezultat: Arsenal 1-1 Sheffield 18.01.2020, 17:01, Łukasz Wandzel 1440 komentarzy

W 23. kolejce Premier League Arsenal zmierzył się z Sheffield United, prawdziwym zaskoczeniem sezonu. Nikt nie przypuszczałby, że na tym etapie sezonu to właśnie beniaminek będzie wyżej w tabeli od Kanonierów. Wiedząc jednak jak potoczył się ten sezon, piłkarze Mikela Artety z respektem podeszli do rywala i byli bardzo blisko zdobycia trzech punktów na własnym stadionie. Przełamali żelazną defensywę gości i wydawało się, że utrzymają prowadzenie do samego końca. Tak się jednak nie stało i w końcówce ekipa Chrisa Wildera wyrównała, wywożąc z The Emirates jeden punkt. Największym grzechem Arsenalu w tym meczu było więc niestrzelenie drugiego gola.

Składy, w jakich obie drużyny wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Mustafi, Luiz, Saka - Torreira, Xhaka - Pepe, Özil, Martinelli - Lacazette (74' Nketiah).

Sheffield United: Henderson - Baldock, Basham (76' Besić), Egan, O'Connell, Stevens - Lundstram (67' Robinson), Norwood, Fleck - Mousset (56' Sharp), McBurnie.

Zespół Sheffield udowodnił, że gra w ten sam sposób niezależnie od stadionu. Na początku meczu to Kanonierzy czuli się nieswojo na Emirates Stadium. Przede wszystkim grali niepewnie w obronie, co mogło kilkukrotnie w trakcie całego spotkania mogło skończyć się tragicznie. Gdyby główka Lysa Mousseta była celniejsza, Francuz mógłby otworzyć wynik spotkania już w 7. minucie, a wszystko przez błąd Maitlanda-Nilesa, który podał piłkę wprost pod nogi rywala. Dopiero kilka minut później Arsenal opuścił własną połowę dzięki kontratakowi wyprowadzonemu przez Alexandre'a Lacazette'a. Francuski snajper zagrał do Pepe na prawą stronę, a ten dośrodkował w pole karne, skąd uderzał Gabriel Martinelli. Strzał młodego Brazylijczyka niestety ominął bramkę Hendersona.

Na kolejną akcję londyńczyków trzeba było czekać kolejne kilka minut. Wtedy to Pepe postanowił wziąć na siebie odpowiedzialność i otoczony przez rywali zaczął dryblować. Skrzydłowy Arsenalu wypracował sobie sporo przestrzeni i znowu odnalazł podaniem Martinellego. Ten jednak był źle ustawiony względem bramki i nie nadał uderzeniu odpowiedniej siły. Te dwie sytuacje pomogły podopiecznym Mikela Artety odnaleźć się na boisku, ale nie zyskali oni przewagi. Sheffield to drużyna grająca według jasno określonego stylu. Beniaminek zagrywał bardzo wysokie piłki, licząc na wygranie pojedynku główkowego w polu karnym albo szukał długich piłek za plecy obrońców. Tak klarownego planu brakowało u gospodarzy.

Arsenalowi trudno było tworzyć okazje, kiedy ekipa gości podręcznikowo broniła własnej szesnastki, angażując w to aż ośmiu graczy. Sposób na złamanie żelaznej defensywy znalazł dopiero tuż przed przerwą... Bukayo Saka. Lewy "obrońca" dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie świetnie ustawiony był Gabriel Martinelli, 1-0!

Zawodnicy Sheffield niefrasobliwie rozpoczęli drugą połowę, nie mogąc poradzić sobie z Saką szarżującym lewą stroną. Następnie na 10 minut przycisnęli gospodarzy. Pressing rywali zaczął sprawiać trudności piłkarzom z Londynu. Granit Xhaka fatalnie podał przez środek pola, co sprawiło, że rywale przejęli futbolówkę i mogli przeprowadzić szybką kontrę. Szwajcarowi należy jednak oddać to, że uratował zespół, wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej, kiedy goście rozegrali rzut rożny. Podopieczni Artety przetrwali najtrudniejszy okres w tym meczu, po czym szukali drugiego gola. W 68. minucie wydawało się, że Pepe został faulowany w polu karnym, ale Martin Atkinson nie wskazał na wapno. Również zdaniem VAR-u rzut karny nie należał się Arsenalowi.

Brak kropki nad i w końcu się zemścił. Cały wysiłek, jaki piłkarze Arsenalu włożyli w to spotkanie, poszedł na marne w 83. minucie. Futbolówka odbiła się od Billy'ego Sharpa po dośrodkowaniu Calluma Robinsona i wylądowała tuż pod nogami Johna Flecka. Ten uderzył piłkę, która po odbiciu się od ziemi wpadła do siatki. Kanonierzy nie mieli już sił, by odpowiedzieć na wyrównującego gola. To przyjezdni byli bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce, ale ostatecznie nie wywieźli z The Emirates kompletu punktów.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.01.2020, 10:29

Kto tam u was na kapciu w fpl? ja mam mały ból głowy z tym.

bocian18 komentarzy: 1563 newsów: 121.01.2020, 10:26

Może jakiś pub w Łodzi gdzie można obejrzeć mecz

Alonso komentarzy: 1282421.01.2020, 10:25

Mourinho w drodze po top4 z Tottenhamem bez Harrego Kane:

twitter.com/SwearingSport/status/1219322797861888001

mitmichael komentarzy: 4924321.01.2020, 10:19

@Arsenal96l napisał: "Czy tylko ja mam zamiar oglądać ten mecz w piwnicy ? :D"
Ja ostatnio robie tak, pierwsza polowe ogladam w całosci, na druga nie właczam transmisji, jak widac wychodzi to moim nerwom na dobre bo jak strzelamy to w pierwszej, jak nie gramy nic i tracimy punkty to w drugiej.

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 321.01.2020, 10:19

KFC musiało Nas pokonać też w najgorszych dealach transferowych.

mikowhy komentarzy: 3208 newsów: 1021.01.2020, 10:16

@Kowal96: najpierw trzeba uwierzyć, że jest szansa wygrać na Stamford. Ostatni raz udało nam się to chyba 9 lat temu xd

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185121.01.2020, 09:58

@mikowhy:

Ktoś w końcu dał się zrobić w bambuko bardziej od Arsenalu.

Kowal96 komentarzy: 1758121.01.2020, 09:54

Dzisiaj 3 punkty i odzyskujemy wiarę ^^

mikowhy komentarzy: 3208 newsów: 1021.01.2020, 09:52

Według Sky Sports transfer Eriksena do Interu ma wynieść 11 mln funtów. Powiedzieć, że to promocja jak na takiego grajka, to jak nie powiedzieć nic. Biorąc pod uwagę ile jeszcze sezon-dwa temu Tottenham mógł wyciągnąć za niego, to niezła wtopa.

miki9971 komentarzy: 6230 newsów: 221.01.2020, 09:47

Manchester United kontaktował się z AC Milan w sprawie transferu Krzysztofa Piątka - twierdzi David Ornstein z "The Athletic".

songoku95 komentarzy: 2348521.01.2020, 09:45

Ozil człapie po boisku od 60 minuty a Cebulos siedzi i grzeje ławe. Niesprawiedliwe mając na uwadze, że Mesut (mimo ogromnej sympatii) jest bezproduktywny to i tak gra.

A odnośnie dzisiejszego meczu to Martinelli pokażę wszystkim dlaczego Auba tak o nim mówi. Zaorane zostanie Stamford.

Barney komentarzy: 2058821.01.2020, 09:33

Hej ten 2 fantasy mozna wykorzystac do 38 kolejki bo nie moge znalezc wyjasnienia.

Wiem , że kiedyś był jakiś od 21 do 28koljeki i przepadal

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9221.01.2020, 09:24

Dokładnie 5 lat temu Arsenal kupił Krystiana Bielika.

Arsenal96l komentarzy: 499921.01.2020, 09:24

Czy tylko ja mam zamiar oglądać ten mecz w piwnicy ? :D

czesiek_4 komentarzy: 111221.01.2020, 09:19

Dzień dobry Kanonierzy!
Czy jest jakiś bar/pub w Warszawie gdzie dzisiaj zbierają się nasi kibice na wspolne oglądanie meczu ?

Arsenal96l komentarzy: 499921.01.2020, 09:16

@thegunner4life: Pewnie tylko do pierwszego gwizdka :D

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1421.01.2020, 08:42

@Bednar napisał: "Jak dobrze przysiadziesz, znasz się mniej więcej na temacie o którym piszesz i masz już przygotowane wstępnie jakieś źródła, to powiem Ci że w 3 dni da się inżynierkę napisać spokojnie."
Dzieki za dobre rady. W takim razie zacznę sobie na spokojnie za tydzień :)

Gofer999 komentarzy: 1452321.01.2020, 08:40

Jak tam Kante i Hudson-Odoi? Zagraja?

thegunner4life komentarzy: 891821.01.2020, 08:26

Dzień Dobry!

Dzisiaj mecz z Chelsea już nie mogę się doczekać.

To się chyba nazywa klejnuty

@TakKrzysiu: Krzysiu powiedz mi, czy pięć posiłków dziennie Tobie wystarczy :)

sWinny komentarzy: 772921.01.2020, 07:26

Reca wbija szpilke swojemu byłemu klubowi. Bardzo dobrze go wuja wyszkolił. Dzięki tej asyście podstawa w meczach na euro to absolutne minimum.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 221.01.2020, 07:04

@TakKrzysiu napisał: "Dzień dobry, czy mnie się wydaje, czy nie? Bo aktualnie myślę że dziś o 21:15 gramy z Chelsea. Z poważaniem
-Krzysiu"

@TakKrzysiu: TakKrzysiu

TakKrzysiu komentarzy: 893621.01.2020, 06:21

-Krzysiu

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333021.01.2020, 05:05

Ostatnio czułem remis z Szabelkami w kosciach. Dzisiaj czuje wygrana z Chelsea, zdecydowanie jest w naszym zasiegu.

miki9971 komentarzy: 6230 newsów: 221.01.2020, 03:57

Brawo Hurkacz! Ależ stresu młodziak sprawił. Pora spać...

SMTX komentarzy: 204521.01.2020, 00:15

@Dawid04111: Jak dobrze przysiadziesz, znasz się mniej więcej na temacie o którym piszesz i masz już przygotowane wstępnie jakieś źródła, to powiem Ci że w 3 dni da się inżynierkę napisać spokojnie.

Jacek1s komentarzy: 764620.01.2020, 23:29

@Damaks: Tottenham

NaliniAFC komentarzy: 95920.01.2020, 23:26

Aston Villa ma nowego naoadziora więc Piątek odpada.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282120.01.2020, 23:26