Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal

Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal 11.04.2015, 19:30, Łukasz Wandzel 4389 komentarzy

Wyjazdowe spotkanie, rozgrywane dziś na Turf Moor miało klimat sielankowego spotkania przy grillu. Zawodnicy Arsenalu grając przeciwko drużynie z dołu tabeli wyglądali na co najmniej oszczędzających siły. Szybko zdobyte prowadzenie zamienili na usypiającą grę, która tylko momentami potrafiła przebudzić widza. Podopieczni Wengera w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania. Zdobyli zaledwie jedną bramkę, choć wydawało się, że po przerwie szybko dobiją rywala i z pewnością, że zdobędą trzy punkty, dobrną do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety dla widowiska, ale tak się nie stało. Zespoły stające dzisiaj w szranki w ogóle nie zmieniły obrazu gry w drugiej połowie.

Nawet takie, niezachwycające widowisko ma jednak dobre strony. Nasz ulubiony Arsenal po raz kolejny zdobył trzy punkty. Nie przypominał co prawda dominatora z meczu przeciwko piłkarzom z Liverpoolu, ale znowu zwyciężył a liczba oczek ma przecież taką samą wartość.

Składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis (90+3. Chambers) - Giroud (81. Welbeck)

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Boyd, Arfield, Jones (90+3. Taylor), Barnes - Vokes, Ings

Tuż po rozpoczęciu meczu doszło do podyktowania rzutu wolnego dla Kanonierów. Swoich sił, z okolicy dwudziestego metra, spróbował Alexis, lecz piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później, już w polu karnym przeciwnika, Sanchez doszedł do okazji, która również nie zakończyła się golem.

Już w 12. minucie Arsenal prowadził 1-0! Najgłodniejszym gola zawodnikiem był nie kto inny jak Alexis, ale jego strzał po udanym dryblingu został zablokowany. Po nim starał się poprawić Monreal, lecz całe zamieszanie rozstrzygnął dopiero Ramsey!

Pierwszy kwadrans w pełni kontrolowała drużyna The Gunners. Zespół z Londynu nie dawał się zaskoczyć i szybko wyjaśniał nieliczne sytuacje stworzone przez gospodarzy.

W 23. minucie do interwencji zmuszony został David Ospina. A to za sprawą rzutu wolnego, do którego podszedł Trippier. Zawodnik drużyny z Lancashire mierzonym uderzeniem sprzed szesnastki poważnie zagroził bramce Arsenalu. Zaledwie 2. minuty później podobną szansę miał Cazorla. Jednak Hiszpanowi nie udało się trafić w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednocześnie żadna z drużyn nie kwapiła się, by zmienić rezultat.

Sędzia Mike Dean postanowił gwizdkiem zaprosić wszystkich na przerwę. Druga część meczu rozpoczęła się w tym samym, ociężale spokojnym tonie.

Początkowe minuty wyróżniały się jedynie niepotrzebnymi faulami w środku pola.

W 58. minucie niespodziewanym strzałem z dystansu popisał się Alexis, jednakże futbolówkę wędrującą po ziemi pewnie wyłapał Heaton.

Niewiele ponad 10 minut po tym wydarzeniu to gospodarze byli bliscy zdobycia bramki. Gracze Burnley zdołali uśpić Arsenal, dzięki czemu Mee zdołał dośrodkować. Jednak Boyd minął się z zaadresowaną przez partnera piłką. Chwilę później następną, groźną sytuacje stworzył swoim uderzeniem Ings. Na szczęście kolumbijski bramkarz Kanonierów był tam, gdzie być powinien i zażegnał niebezpieczeństwo.

Piłkarze Arsenalu zrozumieli, że jeśli będą nieostrożni, gracze Burnley są w stanie odebrać im punkty. Wzięli się, więc do roboty i w następnych minutach trochę częściej - choć nieskutecznie - zagrażali bramce rywali.

Pierwsza zmiana w całym spotkaniu miała miejsce dopiero w 81. minucie. Danny Welbeck zastąpił Oliviera Girouda.

Koniec spotkania poprzedziły zmiany z obu stron. Za Jonesa wszedł Taylor, z kolei Alexisa zmienił Chambers.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył mecz.

@simplle

nic mi nie mów. Spursy mi zawaliły (najniższy kurs), za włożone 2 zł wyciągnąłbym 66.

kelob komentarzy: 86217.04.2015, 16:27

Aaron:

Mistrzostwo Anglii

maciek146c komentarzy: 45917.04.2015, 16:15

Finał na narodowym i wygrana Sevilli z Krychowiakiem byłyby magiczne :)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457317.04.2015, 16:06

Ciekawe co by było gdyby Pardew objął Crystal we wrześniu.

pietraz komentarzy: 158717.04.2015, 16:06

*mlody, ja dałem akurat dnb 1.70 też niezły kurs. Zwłaszcza, że zagrałem kilka meczów

Wrightwawa komentarzy: 4717.04.2015, 16:05

moim zdaniem jose, wenger i koeman. w tej kolejnosci

AaronJamesRamsey komentarzy: 457317.04.2015, 16:02

Kto według Was powinien zostać trenerem roku?

tutaj mała statystyka
facebook.com/158807354140680/photos/a.381901655164581.86464.158807354140680/936263339728407/?type=1&theater

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52417.04.2015, 16:00

mlody13
Jak Twoje wyniki NBA?

mlody13 komentarzy: 337417.04.2015, 15:54

Strasznie niepewna ta liga. Ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana :D Dam czystą 1.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2015, 15:48

To tak z mojej oceny:

Brugge v Liege - kapitalna gra i wynik otworzony juz w 3 minucie meczu.

Standard Liege v Anderlecht - 3-1 i kapitalna gra na wlasnym boisku.

Po dwoch spotkaniach bardzo pozytywnie wbili w te play offy. Ja bym dal na jedynke ewentualnie 1X bo Gent jest nieprzewidywalne ostatnio.

mlody13 komentarzy: 337417.04.2015, 15:44

A może dać 1 dnb?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2015, 15:42

mlody
Jesli zagraja tak jak zaczeli play offy to tak.

dope komentarzy: 5417.04.2015, 15:41

Czy bylby ktos tak uprzejmy, zeby bardzo skrupulatnie wytlumaczyc o co chodzi w zabawie "Arsenal Lotto"? Czy trzeba koniecznie posiadac konto w banku, karte kredytowa?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.04.2015, 15:40

wrightwawa - to dobrze, niech wraca, formy to raczej miec nie bedzie po przerwie

rivaldo700

pilkarsko slaby, ja bym chcial Krychowiaka :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2015, 14:48

fajny byłby finał LE na narodowym

Zenit vs Dnipro/ Dynamo Kijów

emocji co nie miara, hehe.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2015, 14:47

Mnie rowniez nie interesuje mecz United. Tylko nasz polfinalowy meczyk. Zagrac swoje na Wembley a bedzie dobrze. Powtorki z Madejski nie bedzie jesli chodzi o wynik to pewne.

A newsa dalej nie ma bo po co.

Ziebka komentarzy: 265817.04.2015, 14:37

- Byłem po prostu wyczerpany po mistrzostwach świata w Brazylii - tłumaczy teraz Niemiec.

- W tej chwili jestem zadowolony z konsekwencji, jaką prezentuję na murawie. Czuję, że w tym momencie gram najlepiej od momentu dołączenia do Arsenalu. Zacząłem profesjonalnie uprawiać piłkę nożną w wieku 16 lat i nigdy nie miałem tak poważnej kontuzji jak ta w ostatnim czasie. Myślę, że 10 lat ciągłego grania miało na to wpływ. W Premier League na początku walczyłem także ze swoją fizycznością. Tutaj futbol jest bardziej fizyczny i gra się w szybszym tempie. Musiałem mocniej pracować, aby dostosować się do tego poziomu. Teraz jest lepiej - dodaje Mesut Oezil, który po urazie wrócił na boisko w styczniu.

smokus komentarzy: 13917.04.2015, 14:35

Napisałem, że praktycznie zbudował stadion, bo to jego transfery do klubu pomagały łatać dziury w drużynie za smieszne pieniądze. Mimo to druzyna zawsze grala i zarabiala na lidze mistrzów a i dobre pieniądze miala z ligi angielskiej. Jego wklad finansowy napewno jest ogromny i bardzo mocno pomogl w spłacie kredytu

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.04.2015, 14:19

to żeś thide przyśmieszył, ho ho ho

maciek146c komentarzy: 45917.04.2015, 14:15

schnor25
Shad to nie Niemiec, tylko Amerykanin ;)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 217.04.2015, 14:02

lays
To samo z LVG. Jeszcze niedawno fala krytyki na niego spadła, przyszły wyniki to i stawiają go na piedestale.

A to pierwszy sezon Angela i moim zdaniem jeszcze pokaże na co go stać ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.04.2015, 13:59

@skrobinho, biała

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 217.04.2015, 13:59

instagram.com/p/1NJudvog5q/
Ktoś wie co to za rasa?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.04.2015, 13:54

A ja w dupie mam Chelsea-United. W weekend interesuje mnie tylko AFC, reszta może sobie grać nawet i o 4 w nocy. Aby tylko wyniki były pod nas :P

zwierz komentarzy: 154917.04.2015, 13:50

Czy w tym sezonie terminarz układała jakaś banda pijaków? Jak można było dać nasz półfinał o tej samej godzinie co szlagier Chelsea - United? A o 16 oczywiście same nudy...
Gdzie te czasy, kiedy człowiek w sobotę mógł obejrzeć 3 dobre mecze z udziałem czołowych ekip?

marimoshi komentarzy: 472217.04.2015, 13:37

Dobre i 20 min :D Ja nie zdarzę wrócić na czas :P

schnor25 komentarzy: 1854617.04.2015, 13:35

Znowu mecz w sobotę i znowu zobaczę max ostatnie 20 min :/

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52417.04.2015, 13:33

Jutro zwycięstwo Arsenalu, Widzewa i strata punktów United - sobota będzie udana.

lays komentarzy: 3987117.04.2015, 13:29

Per dalej udziela wywiadu na temat mistrzostwa.

Hitem najbliższej kolejki Premier League będzie starcie Chelsea z Manchesterem United. Spotkaniu z dużą uwagą z pewnością będą przyglądali się piłkarze Arsenalu, którzy za zmierzą się z ekipą Jose Mourinho za tydzień.

Kanonierzy z pewnością ściskają kciuki za potknięcie Chelsea które zmniejszy lukę dzielącą ich od The Blues. Per Mertesacker podkreśla jednak, że nawet strata punktów przez londyńczyków nie zwiększy zbytnio szans Arsenalu na tytuł.

Niezależnie od tego, czy wygra United czy też nie, my musimy starać się o zwycięstwa we własnych meczach. To co czyni nas silnym to koncentracja na samych sobie. Nie przykładamy dużej uwagi do tego co robi Chelsea, United czy City, liczymy się tylko my - mówi Niemiec.

Zobaczymy, gdzie znajdziemy się na koniec sezonu. Faktycznie nasz los jest zależny od wyników Chelsea, nie leży w naszych rękach więc trudno przewidywać co się stanie. Musimy zadbać o własne wyniki i pilnować, aby nie wrócić do tego co było na początku sezonu. Chelsea przegrała dwa mecze, a my sześć. Naprawdę trudno obecnie powiedzieć, czy będziemy mieli szansę na mistrza nawet jeśli Chelsea poniesie porażkę z United - dodał Mertesacker.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2015, 13:28

Moim zdaniem bedzie 1-1 jutro.

Co do naszego meczu to 2-0 dla naszych.

marimoshi komentarzy: 472217.04.2015, 13:27

Znając życie to będzie mecz na 0-0

lays komentarzy: 3987117.04.2015, 13:27

Ale mi szkoda tego Di Marii, taka krytyka na niego leci.

Teraz kibice MU już piszą, że idealne dla Di Marii są ostatnie 30 minut, gdy prowadzą 2-0/3-1 :P Wtedy wejdzie sobie za Younga i cos tam moze asyste zaliczy. To jego maksimum...

lays komentarzy: 3987117.04.2015, 13:24

No to MU nie wygra ;D

karmel567 komentarzy: 346617.04.2015, 13:20

Blind, Rojo, Carrick i Jones nie zagrają z Chelsea.

schnor25 komentarzy: 1854617.04.2015, 13:06

Wenger = Arsenal, Arsenal = Wenger, nie wiem czy w najbliższym czasie trafi się taki człowiek z pasją, który poświęci swoje życie i pracę dla jednego klubu w tak długim okresie, osiągając przy tym satysfakcjonujące wyniki.

Ziebka komentarzy: 265817.04.2015, 13:04