Ostatni mecz i ostatnia wygrana Wengera

Ostatni mecz i ostatnia wygrana Wengera 13.05.2018, 19:21, Kamil Garczorz 5302 komentarzy

Oficjalnie możemy powiedzieć, że to koniec wielkiej epoki. W ostatnim meczu sezonu, w ostatnim meczu Arsene'a Wengera, piłkarze Arsenalu odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym roku. Kanonierzy na John Smith's Stadium pokonali Huddersfield po golu Pierre-Emericka Aubameyanga.

Oba zespoły nie grały już o nic i widać to było w ciągu tego spotkania. Huddersfield było pewne utrzymania w Premier League, a Arsenal bez względu na wszystko zakończyłby sezon na szóstej lokacie.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Huddersfield: Lössl - Hadergjonaj, Zanka, Schindler, Kongolo, Löwe - Pritchard, Mooy, Hogg (87' Whitehead), Ince (61' Depoitre) - Mounie (79' Billing)

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (68' Monreal) - Xhaka, Ramsey - Iwobi (72' Maitland-Niles), Mchitarian, Aubameyang (67' Welbeck) - Lacazette

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktandem gospodarzy. To oni oddawali więcej uderzeń na bramkę, a to, że Arsenal nie stracił gola zawdzięcza postawie Ospiny, który do pokazania swych umiejętności został zmuszony już po kilku minutach. W 22. minucie mogliśmy oglądać piękne obrazki w Huddersfield. Dla uczczenia 22-letniej pracy Arsene'a Wengera cały stadion wstał z krzeseł i oklaskiwał francuskiego menedżera. Po pewnym czasie do głosu zaczęli dochodzić Kanonierzy, a w 38. minucie Aubameyang dał prowadzenie gościom. Kilka podań na około 30. metrze wymienili Lacazette i Mchitarian, a ten pierwszy odnalazł w polu karnym Aarona Ramseya, który pełnił funkcję kapitana. Walijczyk jeszcze dograł wzdłuż pola karnego, gdzie czekał Gabończyk. Po ładnej akcji Arsenal prowadzi 1-0.

Druga połowa toczyła się w podobnym tempie do pierwszej. Gospodarze próbowali wyrównać, ale ich uderzenia albo mijały bramkę Ospiny, albo Kolumbijczyk okazywał się przeszkodą nie do przebicia. Podopieczni Wengera również mieli swoje szanse, ale Lössl spisywał się w bramce nie gorzej od Ospiny. Mówimy o tym, że to Huddersfield częściej uderzało na bramkę i w tej statystyce wgrali 19-8, ale, co ciekawe, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko strzały w światło bramki, to górą będą Kanonierzy (4-3). To w tym aspekcie gospodarze mogą sobie pluć w brodę, bo kto wie, jakim wynikiem zakończyłby się ten mecz, gdyby celowniki gospodarzy były ustawione lepiej.

Oklaski na stojąco od kibiców nie były jedynym miłym gestem w stronę Wengera. Nad stadionem mogliśmy podziwiać samoloty. Oglądaliśmy je już we wcześniejszych etapach, ale transparenty "Wenger out" zostały zastąpione podziękowaniami dla Francuza. Śpiewając w rytm Elektrycznych Gitar "To już jest koniec", możemy stwierdzić, że ten sezon pozostawi pustkę większą, niż jakikolwiek. W historii Arsenalu kończy się ważny rozdział, a zaczyna zupełnie nowy i całkowicie nieznany.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Huddersfield Town

Skrót spotkania:

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
lays komentarzy: 3987120.05.2018, 21:45

Ja nie wiem po co Realowi Hazard :D

Dla mnie grajek fajny, ale zatrzymal sie w miejscu trochę. Real moze sciagnac kogos lepszego.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466920.05.2018, 21:43

@Marioht:

Sergej idzie do United xD

Marioht komentarzy: 611420.05.2018, 21:42

Jeśli Arsenal ma coś znaczyć to musi ściągać takich piłkarzy jak ten Milinkovic Savic a nie jakis Serri.
Dwie półki wyżej.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466920.05.2018, 21:40

@FabsFAN:

Czemu ma mieć mundial z głowy? O czymś nie wiem?

Kowal96 komentarzy: 1758920.05.2018, 21:33

Chociaż oficjalnego oświadczenia chyba jeszcze nie ma.

tomek_13 komentarzy: 243220.05.2018, 21:32

@FabsFAN: Laca In

Kowal96 komentarzy: 1758920.05.2018, 21:32

Legia koniec końców chyba ma walkowera.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041320.05.2018, 21:32

@enrique:

Kilka rac i kolesi na boisku to sceny z horroru?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.05.2018, 21:32

Dembele raczej z głowy ma mundial.

tomek_13 komentarzy: 243220.05.2018, 21:31

co za mecz o utrzymanie w lidze francuskiej!
dogrywka,117minuta, 3 czerwone kartki dla gospodarzy i jedna dla gości, Ajaccio 1-2 Le Havre

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.05.2018, 21:31

Ajaccio przegrywa 1-2 z le Havre w walce o utrzymanie w L1

czerwone kartki
108'

Coutadeur M.

114'

Sainati J.

114'

Avinel C.

113
Mateta J

Archiwald komentarzy: 109220.05.2018, 21:29

Kurła wyczekuję awansu Lazio jak 10 pucharu zdobytego przez Real i mistrzostwa przez Arsnal i druga z tych rzeczy może w końcu stać się faktem :D Brawo Felipe :D

daniken komentarzy: 349620.05.2018, 21:06

U Kroenka piłka nożna jest na ostatnim miejscu,ważniejsze są rancza,bejsbol i futbol amerykański,może dziad sprzeda Arsenal jak wypadnie nawet z ligi pasztetowej w przyszłości ^^

enrique komentarzy: 1910220.05.2018, 21:04

Co się stało w Poznaniu ?
Sceny jak z jakiegoś horroru.

Za takie coś to im Boniek powinien przywalić z 10 punktów karnych na powitanie nowego sezonu.

Michu komentarzy: 171120.05.2018, 21:02

Byłby ktoś tak dobry i wrzucił link do meczu lazio-inter?

daniken komentarzy: 349620.05.2018, 21:01

Ja teraz otwieram jakiś: "Amber Chmielowy - aromatyczny i goryczkowy,posmakuje co to

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.05.2018, 20:58

@kamilo_oo: Żubr z puszeczki i rwę wszystkie cipeczki.

daniken komentarzy: 349620.05.2018, 20:58

@kamilo_oo: przecież ten Żubr to też siki Weroniki ;)

daniken komentarzy: 349620.05.2018, 20:57

Piękny rykoszet i ta blondynka w koszulce Lazio :)

Dominik11 komentarzy: 2016420.05.2018, 20:56

Real Madrid want to complete the signing of Chelsea forward Eden Hazard before the Champions League final. (Source: Diario Gol)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.05.2018, 20:56