Ox: Kontrolowaliśmy ten mecz 08.05.2017, 01:22, Michał Kruczkowski 3 komentarzy

Widać, że nowe ustawieniu Arsenalu pasuje Alexowi Oxlade-Chamberlainowi. Reprezentant Anglii zaliczył dzisiaj asystę przy golu Danny'ego Welbecka i po raz kolejny był jednym z bardziej wyróżniających się Kanonierów na boisku.

Oto co powiedział po zakończonym starciu z United:

O czystym koncie i trzech punktach...

Właśnie tego potrzebowaliśmy, aby na nowo nabrać rozpędu. Zeszłotygodniowa porażka była rozczarowująca i musieliśmy się po niej pozbierać. Wiadomo, że gra przeciwko Manchesterowi United jest wymagająca. Myśleliśmy tylko o komplecie punktów i według mnie wyglądaliśmy przekonująco. W drugiej połowie naprawdę dobrze operowaliśmy piłką i rozegraliśmy solidne zawody.

O tym, co było powiedziane w przerwie...

Bezbramkowy remis był odpowiednim wynikiem, aby wyjść na drugą połowę i zaatakować rywali. Chcieliśmy grać intensywniej i wywrzeć na nich presję. Dosyć wcześnie zdobyliśmy pierwszą bramkę i przejęliśmy kontrolę. Pod koniec meczu mieli kilka prób ataku, jednak dobrze sobie z tym poradziliśmy. Przy rezultacie 2:0 powinniśmy panować nad boiskowymi wydarzeniami i tak właśnie było.

O odbudowaniu pewności siebie...

To było niezwykle istotne. Do końca sezonu musimy wygrać wszystkie pozostałe spotkania. Mecze przeciwko Manchesterowi United nigdy nie są łatwe. Dzisiejsza wygrana jest bardzo ważna i daje nam świetną pozycję wyjściową do tego, aby w środę również zdobyć trzy punkty i zakończyć sezon najlepiej, jak tylko możemy.

Alex Oxlade-ChamberlainManchester UnitedPremier League autor: Michał Kruczkowski źrodło: Arsenal.com
Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13008.05.2017, 21:51

Ox był jednym z pierwszych do odstrzału dla mnie, ale zaczyna mnie przekonywać na tej pozycji. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało do końca sezonu, ale generalnie dałbym mu szansę na kolejny sezon, a sprzedałbym właśnie Theo.

Marioht komentarzy: 611408.05.2017, 17:37

Mam podobne przemyślenia jak kolega poniżej.
Na uzupełnienie składu można go zostawić.