Özil: Pokazaliśmy charakter i jakość

Özil: Pokazaliśmy charakter i jakość 22.10.2017, 20:41, 13 komentarzy

Mesut Özil pojawił się wraz z Perem Mertesackerem w strefie dla mediów, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami po dzisiejszym zwycięstwie 5-2 nad Evertonem. Oto co do powiedzenia miała wspomniana dwójka:

O meczu...

Per Mertesacker - Weszliśmy w ten mecz bardzo dobrze, więc byliśmy rozczarowani faktem, że to oni strzelili otwierającą bramkę. W pierwszej połowie stworzyliśmy wiele szans, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że po prostu musimy być bardziej skuteczni i na szczęście nasi ofensywni zawodnicy dali popis swoich umiejętności. Uważam, że obecność Mesuta w tym spotkaniu bardzo nam pomogła. Wykreował kolegom wiele okazji do strzelania gola, a w dodatku sam zaliczył bardzo ważne trafienie.

Mesut Özil - Koniec końców udało nam się przekonująco wygrać, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Oczywiście wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na trudny teren, ale pokazaliśmy nasz charakter. Cały czas wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie wywieźć stąd trzy punkty.

O rozpoczęciu meczu obok Alexisa i Lacazette'a...

MÖ - Na treningach zawsze pokazujemy naszą jakość, więc możliwość zaprezentowania tego samego podczas ligowego meczu niezmiernie nas cieszy. W pierwszej połowie mieliśmy trochę pecha pod bramką Pickforda, ale już w drugiej odsłonie spotkania pokazaliśmy na co naprawdę nas stać.

O wyniku meczu...

PM - Już od pierwszych minut dało się wyczuć, że dzisiaj padnie wiele bramek. Stworzyliśmy mnóstwo szans, tylko po prostu na początku meczu nie byliśmy wystarczająco skuteczni. Po tym, jak strzelili nam bramkę, zaprezentowaliśmy naszą jedność i nadal trzymaliśmy się przedmeczowego planu na to spotkanie. Wiedzieliśmy, że nie idzie im najlepiej w lidze i będą pod olbrzymią presją, co skrzętnie wykorzystaliśmy.

O tym, czy piłkarze chcieli dzisiaj odpowiedzieć na krytykę, jaka na nich spadła...

PM - Nie. O takich sprawach zawsze rozmawiamy bezpośrednio ze sobą podczas treningów i analizujemy daną sytuację. Nie potrzebujemy innych ludzi, żeby to robili za nas.

EvertonMesut ÖzilPer Mertesacker autor: źrodło: arsenal.com
n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36223.10.2017, 17:34

Dobra taktyka panie ozil, kilka lat olewki a teraz przez dwa miesiące będzie grał na swoim wysokim poziomie żeby przekonać najlepsze kluby. Nie powiem dobrze na tym wyjdzie

Marioht komentarzy: 611423.10.2017, 09:43

Świetny mecz Niemca. Zaskoczył pozytywnie.

Teraz pora byście pokazali podobną jakość gdy to na was leży większa presja.

dudekns komentarzy: 605023.10.2017, 08:37

Dobry mecz w wykonaniu Mesuta, zobaczymy co pokaże w kolejnych...

depu (zawieszony) komentarzy: 21023.10.2017, 04:39

City ugasi ten zapal z Evertonem

schnor25 komentarzy: 1854623.10.2017, 00:34

Ozil chyba wziął się do roboty i zaczął na boisku walczyć o te 250k, czy ile się domaga jego agent. Mnie dzisiejszy występ Ozila ani grzeje, ani ziębi, bo w takiej dyspozycji powinien być przez co najmniej pół sezonu. Szkoda, że siła Ozila tkwi w dobrej postawie całej drużyny. Jako element układanki, truskawka na torcie jak najbardziej pasuje (więc jest to gracz skrojony na Reale, Barcelony, PSG, drużyny z piłkarzami najwyższej jakości), ale żeby w gorszym momencie dźwignąć drużynę, stać się liderem na boisku, to nie.

f4bregas komentarzy: 103722.10.2017, 21:24

Ja obstawiam, ze Mesut zostanie z nami. Nie mozna sadzic go po tym co pisza media.

P29LJ komentarzy: 79822.10.2017, 21:19

Oby tak özil grał co tydzień jak dzisiaj.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268322.10.2017, 21:18

Po Swansea mamy prawdziwy test. Ah ahhhy i inne zachwyty....
Ozil i tak jest daremny. Zniknie jak nie w następnym to na mecz z City i tak w kółko.. do z........

tom8203 komentarzy: 149522.10.2017, 20:57

Mam wrazenie ze slowa Troya Deeneya podzialaly jak plachta na byka na kanonierow . Troy dzieki!!!

Elastico07 komentarzy: 1243722.10.2017, 20:56

Szkoda tylko ze tak rzadko wychodzic z takim nastawieniem jak dzisiaj,narazie mozna wymienic na palcach u jednej reki spotkania w tym sezonie.dzisiaj,Leicester i Chelsea,pozostaje wierzyć ze w nastepnym meczu tez zobaczymy ładną ofensywną,szybką grę,jak dzisiaj i oczywiście więcej skuteczności,środek pola do wymiany.

SoulStorm komentarzy: 735122.10.2017, 20:56