Özil: Wciąż możemy wygrać Premier League

Özil: Wciąż możemy wygrać Premier League 10.01.2017, 10:55, Patryk Bielski 13 komentarzy W ostatnich dniach głośno było o wywiadzie Mesuta Özila dla niemieckiego magazynu Kicker, w którym playmaker Kanonierów mówił o swojej przyszłości w północnym Londynie i roli, jaką odegra w niej Arsene Wenger. W prasie pojawiła się już dalsza część lektury materiału przygotowanego przez niemiecką gazetę, którą prezentujemy poniżej.

Czy Arsenal pogrzebał już swoje szanse na mistrzostwo kraju?
- Zdecydowanie się z tym nie zgadzam. Przeszłość pokazała, że jeszcze wiele może się zdarzyć. Rok temu o tej porze prowadziliśmy w tabeli, a w naszych głowach pojawiały się myśli, że możemy przedłużyć passę i zdobyć tytuł. Teraz Chelsea jest w podobnej sytuacji. Musimy jak najszybciej nabrać wiatru w żagle i zbliżyć się do czołówki. Jestem przekonany, że nadal możemy osiągnąć nasz cel, którym jest mistrzostwo.

Co zmieniło się w porównaniu do zespołu sprzed roku?
- Mamy większe możliwości kadrowe. Do naszej drużyny dołączyli Granit Xhaka czy Shkodran Mustafi. Jesteśmy silniejsi mentalnie. W ciągu ostatnich kilku lat na ławce rezerwowych zawsze znajdowali się piłkarze, którzy czuli się pokrzywdzeni, że nie grają. Teraz zmiennicy są nawet głodniejsi gry. Każdy w zespole wierzy w sukces.

O tym, że zdobywa obecnie więcej bramek kosztem liczby asyst...
- Wielu ludzi oczekiwało ode mnie większej liczby strzałów i bramek. Muszę przyznać, że jest z tym lepiej niż w ostatnich latach. Nie jestem bardziej egoistyczny, ale mój ruch na boisku jest nieco inny. Nie zbieram piłki głęboko w środku pola, a zamiast tego czekam na futbolówkę wyżej.

- Być może czasami zdarzy się, że przez pięć minut nie mam piłki przy nodze, ale coś kosztem czegoś - w ten sposób zwiększam swoje szanse na zdobycze bramkowe. Najważniejszą rzeczą jest dla mnie swoboda na boisku. To to, czego potrzebuję. Trener mi ją zapewnia, dlatego jestem na fali.

O tym, że krytyka czyni go silniejszym...
- Ludzie zawsze oczekują ode mnie dobrych występów. Jeśli zagram jeden słabszy mecz po dziesięciu dobrych, od razu pojawia się krytyka. Gdybym wierzył we wszystko, co o mnie piszą, oszalałbym. Jednak jestem doświadczonym piłkarzem i potrafię radzić sobie z krytycznymi opiniami, one czynią mnie tylko silniejszym.

O formie Bayernu i szansach Arsenalu na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów...
- Bayern nie jest niepokonany, szczególnie w tym roku.

Mesut OzilSklep z gadżetami Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło: 101greatgoals.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
mar12301 komentarzy: 16249 10.01.2017, 21:20

Co roku możemy wygrać, a jakoś od 13 lat gó.no z tego wychodzi. I w tym sezonie będzie podobnie.

Jurr komentarzy: 987 10.01.2017, 20:55

Trzeba sie utrzymac top4, a nie jakies mistrzostwo, o ktore bijemy sie co roku, bez skutku.

drewniane_krzeslo komentarzy: 892 10.01.2017, 20:36

Mesut ma rację trzeba wierzyć. Trener daje mu swobodę bo Mesut wie co robi nie raz i nie dwa ratował Arsenal.

Z kolei gdyby powiedzial, że mistrzostwo jest rozstrzygnięte to nagle byłyby komentarze z cyklu gdzie jego wola walki itp.

Armata500 komentarzy: 1353 10.01.2017, 19:41

Jasne, że możemy. Ale trzeba spiąć tyłki i zaliczyć kilka dobrych i zwycięskich meczów z rzędu.
Moim zdaniem dwumecz z Bayernem może mieć także duże znaczenie dla sytuacji w lidze. I nie chodzi o zmęczenie, tylko o pewność siebie.

Jeżeli jakoś udałoby nam się przejść Bayern, dałoby to naszym ogromny zastrzyk pewności siebie, co mogłoby dodać skrzydeł na dalszą część sezonu.

mitmichael komentarzy: 40023 10.01.2017, 17:20

Szansa zawsze istnieje ale musza zostac spelnione dwa warunki - pierwszy to ciagła gra Mustafiego, z ktorym w składzie nie przegrywamy :D a drugi to o wiele lepsza forma Ozila i reszty ekipy bo ostatnio ciezko im sie gra w pilke (oprocz meczu z CP). A co do złej gry Ozila własnie problemem moze byc to, ze teraz bardziej chce strzelac niz asystowac. W poprzednim sezonie wazniejszy był ten drugi aspekt i do Ozila za bardzo przyczepic sie nie mozna bylo. W tym chce wiecej strzelac, za bardzo sie stara i dlatego zdarzaja mu sie tak słabe mecze jak ostatnio. To takie moje małe wytlumaczenie przyczyny jego slabszej dyspozycji.

Gunnerrsaurus komentarzy: 7185 10.01.2017, 14:53

Wraca Cazorla, Ozil na ławę i faktycznie można jeszcze coś ugrać

PawloPro komentarzy: 613 10.01.2017, 13:13

Ciekawe czy oni rzeczywiście wierzą jeszcze w mistrzostwo :P.

Czeczenia komentarzy: 8287 10.01.2017, 12:33

A kiedy Pan piłkarz zagrał te 10 dobrych meczów z rzędu? Bo więcej niż jeden słaby to pamiętam. Może 10 dobrych w 2016? Bliżej prawdy.

grand92 komentarzy: 7887 10.01.2017, 12:29

Nie, nie możemy.....

schnor25 komentarzy: 12128 10.01.2017, 12:04

W opowiadaniu bajek już dawno zostaliście mistrzami. Już tam po Mesucie jechać nie będę, liczę, że po chorobie wskoczy na właściwe tory.

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 10.01.2017, 11:18

Przy absencji Cazorli może jednak lepiej by było gdyby Niemiec cofał się głębiej po piłkę i brał na siebie ciężar rozgrywania, bo Xhaka czy Ramsey nie są w tym tak dobrzy, a od strzelania bramek mamy innych zawodników.

cyniek1994 komentarzy: 397 10.01.2017, 11:15

a co do jego wypowiedzi:
Bayern w tym roku jest nie pokonany bo Nie rozegrał jeszcze meczu jeśli mówimy o kalendarzowym.
I nie ma co go winić za jego brak zaangażowania skoro TRENER daje mu swobode i robi co chce.
Takim tokiem myślenia też bym stal czekal az podadza i jazda z akcja zeby strzelić czy asystowac.
Powinnien pokazać charakter i mimo ze daje mu wolna reke zapieprzać za 3 na bosiku :)

cyniek1994 komentarzy: 397 10.01.2017, 11:13

Ozil chyba juz wyzdrowiał bo co chwile jakiś wywiad.

poprzednia1 następna
Ostatni mecz
Następny mecz
Arsenal - Chelsea 27.05.2017 - godzina 18:30
2 : 1
Sydney FC - Arsenal 13.07.2017
vs
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Chelsea38303593
2. Tottenham Hotspur38268486
3. Manchester City38239678
4. Liverpool382210676
5. Arsenal38236975
6. Manchester United381815569
7. Everton3817101161
8. Southampton3812101646
9. Bournemouth3812101646
10. West Bromwich Albion381291745
11. West Ham United381291745
12. Leicester City381281844
13. Stoke City3811111644
14. Crystal Palace381252141
15. Swansea City381252141
16. Burnley381172040
17. Watford381172040
18. Hull City38972234
19. Middlesbrough385132028
20. Sunderland38662624
ZawodnikBramkiAsysty
Harry Kane297
Romelu Lukaku256
Alexis Sánchez2410
Diego Costa207
Sergio Agüero203
Dele Alli187
Zlatan Ibrahimovic175
Eden Hazard165
Joshua King162
Christian Benteke152
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady