Özil: Wciąż możemy wygrać Premier League

Özil: Wciąż możemy wygrać Premier League 10.01.2017, 10:55, Patryk Bielski 13 komentarzy W ostatnich dniach głośno było o wywiadzie Mesuta Özila dla niemieckiego magazynu Kicker, w którym playmaker Kanonierów mówił o swojej przyszłości w północnym Londynie i roli, jaką odegra w niej Arsene Wenger. W prasie pojawiła się już dalsza część lektury materiału przygotowanego przez niemiecką gazetę, którą prezentujemy poniżej.

Czy Arsenal pogrzebał już swoje szanse na mistrzostwo kraju?
- Zdecydowanie się z tym nie zgadzam. Przeszłość pokazała, że jeszcze wiele może się zdarzyć. Rok temu o tej porze prowadziliśmy w tabeli, a w naszych głowach pojawiały się myśli, że możemy przedłużyć passę i zdobyć tytuł. Teraz Chelsea jest w podobnej sytuacji. Musimy jak najszybciej nabrać wiatru w żagle i zbliżyć się do czołówki. Jestem przekonany, że nadal możemy osiągnąć nasz cel, którym jest mistrzostwo.

Co zmieniło się w porównaniu do zespołu sprzed roku?
- Mamy większe możliwości kadrowe. Do naszej drużyny dołączyli Granit Xhaka czy Shkodran Mustafi. Jesteśmy silniejsi mentalnie. W ciągu ostatnich kilku lat na ławce rezerwowych zawsze znajdowali się piłkarze, którzy czuli się pokrzywdzeni, że nie grają. Teraz zmiennicy są nawet głodniejsi gry. Każdy w zespole wierzy w sukces.

O tym, że zdobywa obecnie więcej bramek kosztem liczby asyst...
- Wielu ludzi oczekiwało ode mnie większej liczby strzałów i bramek. Muszę przyznać, że jest z tym lepiej niż w ostatnich latach. Nie jestem bardziej egoistyczny, ale mój ruch na boisku jest nieco inny. Nie zbieram piłki głęboko w środku pola, a zamiast tego czekam na futbolówkę wyżej.

- Być może czasami zdarzy się, że przez pięć minut nie mam piłki przy nodze, ale coś kosztem czegoś - w ten sposób zwiększam swoje szanse na zdobycze bramkowe. Najważniejszą rzeczą jest dla mnie swoboda na boisku. To to, czego potrzebuję. Trener mi ją zapewnia, dlatego jestem na fali.

O tym, że krytyka czyni go silniejszym...
- Ludzie zawsze oczekują ode mnie dobrych występów. Jeśli zagram jeden słabszy mecz po dziesięciu dobrych, od razu pojawia się krytyka. Gdybym wierzył we wszystko, co o mnie piszą, oszalałbym. Jednak jestem doświadczonym piłkarzem i potrafię radzić sobie z krytycznymi opiniami, one czynią mnie tylko silniejszym.

O formie Bayernu i szansach Arsenalu na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów...
- Bayern nie jest niepokonany, szczególnie w tym roku.

Mesut OzilSklep z gadżetami Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło: 101greatgoals.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
mar12301 komentarzy: 16462 10.01.2017, 21:20

Co roku możemy wygrać, a jakoś od 13 lat gó.no z tego wychodzi. I w tym sezonie będzie podobnie.

Jurr komentarzy: 1059 10.01.2017, 20:55

Trzeba sie utrzymac top4, a nie jakies mistrzostwo, o ktore bijemy sie co roku, bez skutku.

drewniane_krzeslo komentarzy: 1052 10.01.2017, 20:36

Mesut ma rację trzeba wierzyć. Trener daje mu swobodę bo Mesut wie co robi nie raz i nie dwa ratował Arsenal.

Z kolei gdyby powiedzial, że mistrzostwo jest rozstrzygnięte to nagle byłyby komentarze z cyklu gdzie jego wola walki itp.

Armata500 komentarzy: 1371 10.01.2017, 19:41

Jasne, że możemy. Ale trzeba spiąć tyłki i zaliczyć kilka dobrych i zwycięskich meczów z rzędu.
Moim zdaniem dwumecz z Bayernem może mieć także duże znaczenie dla sytuacji w lidze. I nie chodzi o zmęczenie, tylko o pewność siebie.

Jeżeli jakoś udałoby nam się przejść Bayern, dałoby to naszym ogromny zastrzyk pewności siebie, co mogłoby dodać skrzydeł na dalszą część sezonu.

mitmichael komentarzy: 41204 10.01.2017, 17:20

Szansa zawsze istnieje ale musza zostac spelnione dwa warunki - pierwszy to ciagła gra Mustafiego, z ktorym w składzie nie przegrywamy :D a drugi to o wiele lepsza forma Ozila i reszty ekipy bo ostatnio ciezko im sie gra w pilke (oprocz meczu z CP). A co do złej gry Ozila własnie problemem moze byc to, ze teraz bardziej chce strzelac niz asystowac. W poprzednim sezonie wazniejszy był ten drugi aspekt i do Ozila za bardzo przyczepic sie nie mozna bylo. W tym chce wiecej strzelac, za bardzo sie stara i dlatego zdarzaja mu sie tak słabe mecze jak ostatnio. To takie moje małe wytlumaczenie przyczyny jego slabszej dyspozycji.

Gunnerrsaurus (zawieszony) komentarzy: 7356 10.01.2017, 14:53

Wraca Cazorla, Ozil na ławę i faktycznie można jeszcze coś ugrać

PawloPro komentarzy: 613 10.01.2017, 13:13

Ciekawe czy oni rzeczywiście wierzą jeszcze w mistrzostwo :P.

Czeczenia komentarzy: 8527 10.01.2017, 12:33

A kiedy Pan piłkarz zagrał te 10 dobrych meczów z rzędu? Bo więcej niż jeden słaby to pamiętam. Może 10 dobrych w 2016? Bliżej prawdy.

grand92 komentarzy: 7897 10.01.2017, 12:29

Nie, nie możemy.....

schnor25 komentarzy: 12777 10.01.2017, 12:04

W opowiadaniu bajek już dawno zostaliście mistrzami. Już tam po Mesucie jechać nie będę, liczę, że po chorobie wskoczy na właściwe tory.

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 10.01.2017, 11:18

Przy absencji Cazorli może jednak lepiej by było gdyby Niemiec cofał się głębiej po piłkę i brał na siebie ciężar rozgrywania, bo Xhaka czy Ramsey nie są w tym tak dobrzy, a od strzelania bramek mamy innych zawodników.

cyniek1994 komentarzy: 431 10.01.2017, 11:15

a co do jego wypowiedzi:
Bayern w tym roku jest nie pokonany bo Nie rozegrał jeszcze meczu jeśli mówimy o kalendarzowym.
I nie ma co go winić za jego brak zaangażowania skoro TRENER daje mu swobode i robi co chce.
Takim tokiem myślenia też bym stal czekal az podadza i jazda z akcja zeby strzelić czy asystowac.
Powinnien pokazać charakter i mimo ze daje mu wolna reke zapieprzać za 3 na bosiku :)

cyniek1994 komentarzy: 431 10.01.2017, 11:13

Ozil chyba juz wyzdrowiał bo co chwile jakiś wywiad.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Everton - Arsenal 22.10.2017 - godzina 14:30
? : ?