Paul Merson: Arsenal powinien sięgnąć po Conte

Paul Merson: Arsenal powinien sięgnąć po Conte 09.02.2018, 18:32, Przemysław Lech 45 komentarzy Jak twierdzi Paul Merson, Antonio Conte powinien zastąpić Arsene'a Wengera w przypadku odejścia Włocha z Chelsea. Pomimo zdobycia tytułu Premier League w zeszłym sezonie, Conte znajduje się pod rosnącą presją po serii słabych wyników.

Wenger w zeszłym roku podpisał nową, dwuletnią umowę. Paul Merson twierdzi jednak, że ruchy za kulisami sugerują, iż Francuz może odejść z Arsenalu już najbliższego lata.

- Będąc na miejscu zarządu Arsenalu, sięgnąłbym po telefon w dniu, kiedy Conte odszedłby z Chelsea. Menadżerowie tacy jak on nie są dostępni zbyt często. Włoch chce, byś grał w określony sposób. Sprawi, że będziesz solidny w tyłach. Jeśli Arsenal zagra dobrze w obronie, będzie mocny.

- Myślę, że zarząd mógłby tego żałować, gdyby nie sprowadził Włocha. To wszystko do siebie pasuje. Arsenal nie może przegapiać wszystkich menadżerów. Nie powiesz mi, że Pep Guardiola nie chciałby pracować na The Emirates. Gdyby miał taką możliwość, poszedłby do Arsenalu. Jurgen Klopp, Jose Mourinho poszli do zespołów rywali, ponieważ Wenger nadal zarządzał zespołem, zamiast powiedzieć, że to czas, by odejść. Jest również Massimiliano Allegri w Juventusie, ale jemu zajęłoby rok, aby dostosować się do Premier League, tak jak to miało miejsce w przypadku Kloppa.

Merson potrafi wyobrazić sobie odejście Wengera pod koniec obecnego sezonu. Były Kanonier powołuje się przy tym na transfer Aubameyanga, twierdząc, że szkoleniowiec Arsenalu stracił kontrolę nad zespołem.

- To nie wygląda dla mnie na transfer Wengera. Kiedy ostatnio sprowadził 29-latka za 60 milionów funtów? - zakończył Merson.

Antonio ContePaul MersonSklep kibica Arsenalu autor: Przemysław Lech źrodło: Sky Sports
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dominrr komentarzy: 523 12.02.2018, 22:24

Według mojej skromnej opinii, ściągnięcie Pana Conte było by błędem i zabiło by styl gry Arsenalu

dudekns komentarzy: 5907 12.02.2018, 08:43

Franek Smuda czyni cuda !

zly_kanonier komentarzy: 3128 11.02.2018, 13:50

Ja mam wrażenie, że Wenger zostanie do końca kontraktu i jeśli nic nie wygramy to już koniec będzie, ale na pewno nie po tym sezonie.

kulkis451 komentarzy: 185 10.02.2018, 17:19

Wenger kiedyś odejść musi. Osiągną dużo, teraz czas na zmiane. Takie są fakty

ziom komentarzy: 856 10.02.2018, 08:58

Z Conte jest problem w Chelsea kiedy odebrano mu władzę nad transferami.Abramowicz ograniczył fundusze z prywatnej kieszeni więc Włoch dostał zawodników takich których nie chciał oprócz Moraty.

Marioht komentarzy: 4555 10.02.2018, 08:27

@Fanatic: Włochowi niczego nie udowodniono w przeciwieństwie do Big Sama.
Polecam jego książkę "Głowa, serce i nogi".
Warto poznać zdanie drugiej ze stron.

lordoftheboard komentarzy: 2282 10.02.2018, 07:16

Tylko Allegri

AlexVanPersie komentarzy: 6577 10.02.2018, 01:14

Przeczytałem te wasze propozycje i tylko się uśmiechnąłem.

-Sam Allerdyce(właśnie dostał od Papcia 5:1)
-Van Gaal(to mój ulubiony :) )
-Conte, ale musiałby dostać dużo pieniąedzy(podoba mi się ten warunek. Papcio musi równoważyć budżet sprzedani/zakupieni a Conte za NIC ma dostać hajs na dzień dobry. Potraficie być fair wobec swojego trenera legendy)
-Howe
-Bielsa( to by był roz pierre dziel)
-Simeone(zasypiam na samą myśl)

To ja może zaproponuje trenera, który tylko raz skończył poniżej Tottenhamu, 7 krotnego zdobywce FA, 3 krotnego mistrza ligi, 20 lat grającego w LM, niejakiego Arsena Wengera.

luis008 komentarzy: 115 10.02.2018, 00:46

Niech Nawałka zostanie trenerem Arsenalu. Ciekawe czy dał by rade?

Fanatic komentarzy: 5118 10.02.2018, 00:20

Tak jak user @Marioht ja również jestem na NIE dla ludzi skorumpowanych w futbolu - nie dla conte w AFC.
IMO gość pasuje idealnie na selekcjonera, gdzie jak ktoś mu podskoczy to może sobie powołać innego i z obstawianiem spotkań nie bedzie mial po drodze a jego naród Italia jest w tarapatach po braku awansu na Mundial.

Fanatic komentarzy: 5118 10.02.2018, 00:15

Conte to co zbudował w chelsea sam zniszczył. Po odpałach z Costą i luizem popsuł atmosferę w szatni, dodatkowo dołki kopie pod nim zarząd chelsea kupując drewno za drewnem (nie mowie o olim). W Arsenalu lepiej by nie było na dłuższą metę.

ejmati komentarzy: 421 09.02.2018, 23:25

Tomuś Tuchel najlepszy najsilniejszy

Arsenal2004 komentarzy: 58 09.02.2018, 22:59

Nie no tak na serio to bym chciał zobaczyć Henrego jako menadżera

Arsenal2004 komentarzy: 58 09.02.2018, 22:57

A może Merson jeszcze nim zostanie :)

Arsenal2004 komentarzy: 58 09.02.2018, 22:52

Wiecie jak by coś brał to by mówił żeby murino chciał jak trenera

Arsenal2004 komentarzy: 58 09.02.2018, 22:49

Na miejscu Wengera bym podpisał kontrakt do końca życia
Przynajmniej jest stabilność

Sobieski14 komentarzy: 1862 09.02.2018, 22:16

Chyba oszalał...gość pierwszy raz minimalnie miał kurek przykręcony i nic tylko syf w klubie a on ma być dobrym trenerem Arsenalu?
Wszyscy chcieli żeby Wenger krytykował piłkarzy, narzekał na transfery, na brak kasy...Conte to robi i proszę jest efekt ;D
A i tak kupe kasy wydał i zrobił debilne wymiany Matic na Bakayoko i Moirata za Coste...

Archiwald komentarzy: 845 09.02.2018, 20:21

Jeden chce sprzedawac Lace drugi zatrudniac Mourinho... Tym bylym gwiazdeczkom sie w glowie przewraca

gabilondo komentarzy: 80 09.02.2018, 20:18

Arsenal pokochalem za ofensywna gre pelna polotu, nie wiem czy ktorykolwiek wloski szkoleniowiec nie zabije ducha Arsenalu

Marioht komentarzy: 4555 09.02.2018, 19:57

@Pukawka: Mówił też, że wciągu trzech lat zdobędzie mistrzostwo.
I co w związku z tym?

hubix108 komentarzy: 216 09.02.2018, 19:53

ja jeszcze bym sie zainteresował marcelo bielsa. koleś ma jaja zrobiłby porządek w szatni. Pamietam kiedyś jak prowadził rep. chile myślałem że tym sanchezom i vidalom do dupy nakopie tak sie wkurzył. Ewentualnie jeszcze ancellotti jego nazwisko ułatwiłoby transfery lepszych zawodników

imprecis komentarzy: 17448 newsów: 21 09.02.2018, 19:51

On nie pasuje do AFC. Potrzebujemy trenera z radosnym footballem, a nie murarza.

Chlopek komentarzy: 579 newsów: 1 09.02.2018, 19:46

Van Gaal/Tuchel/Simeone na 2 lata + asystent Thierry Henry po 2 latach on trenerem.

Pukawka komentarzy: 406 09.02.2018, 19:36

Wenger nie odejdzie, mówił tyle razy że dopełnia kontrakty. A zarząd go nie wywali z szacunku za tyle lat pracy. Jest jeszcze szansa że będzie chciał odejść "W blasku chwały" i może będzie ofensywa transferowa latem by mu to umożliwić

pumeks komentarzy: 16763 09.02.2018, 19:30

Z jednym się zgodzę z Mersonem....... wenger OUT

hubix108 komentarzy: 216 09.02.2018, 19:28

masakra. przecież to jest typ ala wenger. gościu podejmuje fatalne decyzje jak u nas papcio. siwy stoczył arsenal ale to co zrobił conte z chelsea to ja jako kibic arsenalu jest mi ich żal.

Rimas87 komentarzy: 8 09.02.2018, 19:22

Wenger od kilku ładnych lat sukcesywnie i z imponującym uporem zasypuje swój własny pomnik. Pomnik, który sam zbudował. Kiedyś był dla jak Bóg, a teraz wywołuje u mnie raczej złe emocje. Wenger powinien odejść po tym sezonie bo w Arsenalu już nic raczej nie zdziała. Z Wielkim Stanem w fotelu prezesa też na szczyty nie wrócimy

hodor komentarzy: 633 09.02.2018, 19:21

taaaa... niech jeszcze Wengera zwolnią sms-em

Marioht komentarzy: 4555 09.02.2018, 19:19

@Piateczek25: NIGDY.

NIE dla ludzi skorumpowanych w futbolu.
Powinien mieć dożywotni zakaz.

Chyba, że napisałeś ironicznie.

Piateczek25 komentarzy: 20 09.02.2018, 19:17

Ja chciałbym zobaczyć na posadzie trenera Arsenalu Sama Allardyce'a

Rimas87 komentarzy: 8 09.02.2018, 19:12

Wenger od kilku ładnych lat sukcesywnie i z imponującym uporem zasypuje swój własny pomnik. Pomnik, który sam zbudował. Kiedyś był dla jak Bóg, a teraz wywołuje u mnie raczej złe emocje. Wenger powinien odejść po tym sezonie bo w Arsenalu już nic raczej nie zdziała. Z Wielkim Stanem w fotelu prezesa też na szczyty nie wrócimy

Marcel90 komentarzy: 3187 09.02.2018, 19:04

Osobiscie za Conte nie przepadam + w chwili obecnej jego zespol gra slabo a Wloch widac, ze nie wie co ma z tym robic (z calym szacunkiem dla Żiru, sciaganie go jako ratunek do zespolu ktory bije sie o LM i broni mistrzostwa Anglii to slaby ruch)

Marioht komentarzy: 4555 09.02.2018, 19:02

@PabloCebular: Dołożyłbym jeszcze Jardima. To trochę taki typ szkoleniowca ala Wenger, tyle, że z dawnych lat jego świetności.

Forever_gunner komentarzy: 1564 09.02.2018, 19:00

Kolejne mądrości Mersona. Nie wiem czy Conte jest dobrym trenerem dla nas, ale nawet się nad tym nie zastanawiam, bo Wenger nie zostanie zwolniony przed końcem kontraktu. Trzeba czekać do końca następnego sezonu. Można ewentualnie już w przyszłym sezonie podpisać porozumienie z nowym trenerem, że obejmie stery w Arsenalu od sezonu 2019/2020.

PabloCebular komentarzy: 369 09.02.2018, 18:54

Giovanni van Bronckhorst albo Sarri. Pierwszy wymieniony pan wie jak wprowadzać młodych, do tego potrafi korzystać z doświadczonych graczy, też sprzedają mu zawodników co roku a jego drużyna jak na taki potencjał prezentuje się dobrze i fajnie się ogląda jego ekipę. Co do drugiego pana to też uważam, że wyciąga maksa ze swojej drużyny a do tego styl jaki prezentuje jest ciekawy dla oka i przede wszystkim skuteczny.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 44900 newsów: 277 09.02.2018, 18:53

"Conte postawiłby ten selfie team do pionu."

A tych, których nie będzie chciał, to poinformuje o tym wiadomością tekstową.

Marioht komentarzy: 4555 09.02.2018, 18:46

Tak! Conte postawiłby ten selfie team do pionu.
Musiałby jednak dostać pieniądze i pełne zaufanie od zarządu.
"Arsenal nie może przegapiać wszystkich menadżerów"
Już raz to zrobił. A później nawet zwolennicy Francuza pisali... "nawet jeśli Wenger miałby odejść to kto go zastąpi? Howe? Nie ma lepszych na rynku dostępnych obecnie".
Otóż to. Trzeba wykorzystać nadarzającą się okazje.

Nic dodać nic ująć.
"Będąc na miejscu zarządu Arsenalu, sięgnąłbym po telefon w dniu, kiedy Conte odszedłby z Chelsea. Menadżerowie tacy jak on nie są dostępni zbyt często. Włoch chce, byś grał w określony sposób. Sprawi, że będziesz solidny w tyłach. Jeśli Arsenal zagra dobrze w obronie, będzie mocny."

Czeczenia komentarzy: 8922 09.02.2018, 18:45

Nie wiem po kogo powinien sięgnąć Arsenal, ale wiem po co sięgać nie powinien Merson. Po alkohol i narkotyki.

thide (redaktor) komentarzy: 25908 newsów: 154 09.02.2018, 18:41

typowe wypowiedzi Mersona:

Paul Merson: Arsenal powinien sięgnąć po Conte
Merson: Arsenal powinien kupić Mchitariana
Merson: Arsenal powinien kupić Drinkwatera
Paul Merson przewidział czarny scenariusz
Merson optuje za transferem Lukaku
Merson: Arsenal potrzebuje napastnika
Paul Merson: Arsenal zdobędzie tytuł mistrzowski
Merson: Sprzedać Walcotta, kupić Bale'a
Merson: Welbeck będzie skuteczniejszy od Falcao

Topek komentarzy: 12761 newsów: 125 09.02.2018, 18:41

Mieliśmy już w PL sporo trenerów, którzy wyskakiwali na jeden sezon bardzo wysoko, a później mieli gruby problem, żeby utrzymać mocny poziom. Po części to wina warunków pracy, gdzie każdy chce trofea "na już", ale ogólnie ciężko znaleźć szkoleniowca, który byłby na dekady. Fergusona niestety nie odmłodzą.

Ciekawe czy dominacja Pepa się utrzyma.

cwalin komentarzy: 1021 09.02.2018, 18:41

Denerwuja mnie ci eksperc .Mozr od razu Smude.

wenger2345 komentarzy: 458 09.02.2018, 18:39

@Misq: Conte narzeka że nie dostaje 400 mln na transfery jak tam dostaje 200mln to u nas ze 100mln może być problem