Per: Ostatnie minuty z Palace lekcją

Per: Ostatnie minuty z Palace lekcją 22.02.2015, 00:37, Michał Pałasz 16 komentarzy

Per Mertesacker uważa, że drużyna Arsenalu musi wyciągnąć wnioski z nerwowej końcówki na Selhurst Park.

Wydawało się, że po golach Santiego Cazorli i Oliviera Girouda Kanonierom nic złego w tym meczu stać się już nie może, lecz w czwartej minucie doliczonego czasu gry honorowe trafienie uzyskał Glenn Murray. Kilkadziesiąt sekund później jego strzał głową zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Ospinę.

- W końcówce chcieli nas przycisnąć i wpuścili kilku napastników. Mieliśmy trochę szczęścia, gdyż byli o włos od wyrównania. Ogólnie jednak, jesteśmy absolutnie zachwyceni ze zdobycia 3 punktów i myślimy już o kolejnej rywalizacji - stwierdził Per Mertesacker.

- Z przodu byli szybcy i mieli niezłych graczy do gry w powietrzu. Prawie udało im się strzelić gola w pierwszej połowie, w końcówce również mieli swoje szanse.

- Czasami można w ten sposób przegrać spotkanie, szczególnie w ostatnich minutach. Mieliśmy dziś szczęście, ale było to dla nas pewne ostrzeżenie, by nie odpuszczać za szybko. Tak jak już powiedziałem, mimo wszystko niezwykle cieszymy się z kompletu punktów.

Niemiecki obrońca znalazł również czas, by pochwalić fanów Arsenalu, którzy pojawiają się na każdym meczu wyjazdowym swojej ukochanej ekipy.

- Wsparcie naszych fanów na wyjazdach jest w tym sezonie absolutnie fantastyczne. Z tego powodu również jesteśmy bardzo zadowoleni.

- Dla kibiców, którzy jeżdżą za drużyną, zwycięstwo jest szczególnie istotne: zagwarantowanie im trzech punktów, możliwość dyskusji o dzisiejszym trumfie. To czyni ich silniejszymi. My nie możemy już doczekać się kolejnego meczu, by znów zaprezentować prawdziwą jedność - zakończył rosły stoper Arsenalu.

Crystal PalacePer Mertesacker autor: Michał Pałasz źrodło: Arsenal.com
Verminator97 komentarzy: 1490022.02.2015, 16:37

W meczu z ASM trzeba grać do ostatniej sekundy niezależnie od wyniku. W dwumeczu każdy gol jest na wagę złota.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1422.02.2015, 15:57

Wenger nie wyciaga wnioskow, co potwierdzil wczorajszymi zmiamami, ktory niemalze doprowadzily do wyrowniania.

Holloway komentarzy: 60522.02.2015, 11:54

@cutler
Dlatego zapytałem dlaczego NADAL gra. Patrząc na jego grę ciarki przechodzą ze strachu. Łudzę się, że Wenger w końcu to zauważy.

cutler komentarzy: 79522.02.2015, 11:30

Holloway : Per zapowiadal sie jako dobry transfer , solidny 26 letni obronca z bundesligi z wtedy ok 60-70 wystepami w silnej kadrze niemiec i to jako podstawowy zawodnik a ze teraz czesto daje du...

Beliar84 komentarzy: 81222.02.2015, 11:24

Można mieć zastrzeżenia do gry Pera, ale facio zasługuje jak nikt inny na opaskę kapitana. Szacun.

Holloway komentarzy: 60522.02.2015, 11:16

Nie wiem jakim cudem Mertesacker nadal gra w takim klubie jak Arsenal. To jest jasny dowód na głęboką stagnację w naszym klubie. Tu się nic nie zmienia. Zero ambicji, zero jasno nakreślonych celów. Aby do wiosny i jakoś to będzie. To 3 miejsce w tabeli jest tak potwornie złudne, że aż strach. Nie potrafimy wygrywać z silnymi ekipami i męczymy się ze średniakami i drużynami słabszymi. Liczę, że kibice Arsenalu w Londynie w końcu zorganizują jakąś akcję i zażądają określenia priorytetów na najbliższe lata. Dosyć ściemniania, że jest kasa na transfery, że ciągle budujemy skład i już za chwileczkę będziemy walczyć o mistrza.

Paniu76 komentarzy: 1246422.02.2015, 10:32

wyniku*

Musimy poprawić grę w defie przy obronie wynik, bo tragicznie to wygląda.

kowalski komentarzy: 269722.02.2015, 10:24

Co końcówka, to zawał.

cutler komentarzy: 79522.02.2015, 09:07

powiedział Per , nasz specjalista od zawalania bramek po wrzutkach z gry i rożnych oraz w końcówkach meczu

sobpiotr komentarzy: 122722.02.2015, 07:02

Trochę irytrują mnie te nasze nerwowe końcówki faktycznie przydałoby się nad tym popracować.

afc4life komentarzy: 478322.02.2015, 02:40

Po zejsciu Alexisa i Welbecka nie mielismy nikogo do kontr. Skoro co mecz pod koniec murujemy sie na wyjazdach to czemu nie wpuszcza w takich momentach Walcotta, zeby przeciwnik nie czul sie zbyt pewnie? Przeciez oni siadli na nas cala druzyna, w takich wypadkach pila do Theo i niech wyciagaja pile z siatki. Wenger sam sobie utrudnia zycie i druzynie... Wiecznie takie farty co nas sie trzymaja nie beda trwac w nieskonczonosc, czasem trzeba dobic przeciwnika...

afctid komentarzy: 52122.02.2015, 01:26

Koroniarz, no i z WBA gdzie też w ostatnich minutach po strzale głową Berahino piłka trafiła w poprzeczkę. Ja już jestem przyzwyczajony do nerwowych końcówek.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.02.2015, 01:07

No właśnie, czy czasem za szybko o następnej rywalizacji nie zaczęliście myśleć.

Koroniarz komentarzy: 1010622.02.2015, 00:55

nie tylko z Palace w ostatnich minutach drzelismy o wynik. sytuacja sie cyklicznie powtarza i nikt nie wyciaga wnioskow. tylko w tym sezonie tak bylo z QPR, Live, WHU, CP

lays komentarzy: 3987122.02.2015, 00:52