Petit: Arsenal powinien sprzedać Lacazette'a latem

Petit: Arsenal powinien sprzedać Lacazette'a latem 09.02.2018, 10:51, Mateusz Szyller 75 komentarzy Emmanuel Petit, były gracz The Gunners uważa, że Arsenal powinien sprzedać Alexandre'a Lacazette'a już najbliższego lata.

26-latek dołączył do ekipy z północnego Londynu w lipcu 2017 roku za rekordową, jak na tamte chwilę, kwotę 53 milionów euro. Do tej pory reprezentant Francji strzelił 9 bramek dla Arsenalu i zaliczył przy tym 4 asysty w 28 spotkaniach z armatką na piersi.

- Alexandre musi się znacząco poprawić lub zmierzyć się z wizją odejścia po tym sezonie. Wenger sprowadził do swoich szeregów Aubameyanga, co może oznaczać, że Lacazette zostanie zepchnięty na boczny tor i będzie już za późno na pokazanie swojej wartości.

- Wydaję mi się, że zaufanie Wengera do Lacazette'a znacząco spadło. Po sześciu miesiącach w klubie, statystyki Alexa nie są wybitne. Uważam, że Aubameyang jest kluczem do sukcesu Arsenalu.

Alexandre LacazetteEmmanuel PetitSklep z gadżetami Arsenalu autor: Mateusz Szyller źrodło: goal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
dominrr komentarzy: 181 12.02.2018, 22:26

Absolutnie NIE ! Sprzedaż Lacy było by dużym błędem . Ledwo co przyszedł i nie zdążył nawet rozwinąć skrzydeł a już ludzie mówią o jego sprzedaży .. bez sensu ...!

dudekns komentarzy: 5555 12.02.2018, 07:43

Sprzedać Lacazetta, a zostawić Welbecka - WTF ??!

zly_kanonier komentarzy: 2738 11.02.2018, 13:45

Bez Laki nie mamy rezerwowego. Z drugiej strony wiadomo, że piłkarz za takie pieniądze nie powinien siedzieć na ławce, bo tylko się marnuje. Są chyba dwie racjonalne opcje. Albo któryś z dwójki Laca/Obama nauczy się grać na skrzydle (bo wczoraj to nie wyglądało tak jak powinno), albo 4-4-2 z tym, że wtedy też musieliby się oswoić z nowym ustawieniem.
Ja bym dał szansę jeszcze, bo to tylko 6 miesięcy, a bramek kilka strzelił, więc jak na pierwszy sezon nie najgorzej.
Arsenal też nie jest taki rozrzutny i jeśli już za kogoś wybulili spory hajs to od tak mu nie pozwolą odejść po jednym sezonie.

MartiniKS komentarzy: 225 09.02.2018, 22:31

Ja też wciąż się dziwię dlaczego AW tak się umarł na tę grę jednym napastnikiem. Teraz mamy dwóch naprawdę bardzo dobrych, więc dlaczego nie można spróbować zacząć z nimi od początku? Przychodzi Aubameyang i od razu gra cały mecz a Laca nie wchodzi nawet na 10 minut. Trochę to dziwne i żeby się nie odbiło na "jego psychice" :-)

Ogi35 komentarzy: 86 09.02.2018, 21:30

Żarty się trzymają widzę Petita. Skoro inni (Welbzinio ,Iwobinio czy Xhakazette) dostają tyle szans to tym Laca na nią zasługuje,żeby pokazać więcej niż do tej pory! Jak ktoś tam pisał niżej,nie wyobrażam sobie gry z jednym napastnikiem w takim klubie jak Arsenal!

henry1996 komentarzy: 833 09.02.2018, 21:17

a moze petit to imprecis?? na to nie wpadl nikt!
****a sprzedac lacazett'a. bo jego pierwsze POL roku w angli nie jest wybitne, bo ma TYLKO 9 goli. ludzie. czego wy oczekujecie? absurdalny pomysl

bayakus komentarzy: 880 09.02.2018, 20:21

Giroud też grał słabo na początku, a Laca jest chyba bardziej utalentowany i wciąż dość młody. Oczywiście to dwa różne typy napastników, ale myślę, że Alex jeszcze zaskoczy ze skutecznością i będzie trafiał od Olivera częściej, choć Oli by się teraz przydał ;)

hidd3nly komentarzy: 275 newsów: 3 09.02.2018, 19:57

Sprzedać Lacazetta bo ma słabe pół roku. Zostawić Welbecka bo.. bo... bo..... Sprzedać Lacazetta.

hubix108 komentarzy: 172 09.02.2018, 19:39

@Forever_gunner: ja tam mysle ze fizycznie to auba bedzie miał gorzej. lacazette wcale taki słaby nie jest. tylko brakowało podań. w ostatnich meczach było widać jak czesto musiał wracać na własną połowe do rozegrania. teraz kiedy by miał asystentów takich jak auba ostatnio to mysle ze by nie skończył na 1 trafieniu

Forever_gunner komentarzy: 1376 09.02.2018, 19:26

Niektórzy byli piłkarze nie powinni się wypowiadać. To jest dopiero pierwszy sezon Lacazette'a w Arsenalu. Dajmy się chłopakowi zaklimatyzować. Może teraz się zaciął, ale nie znamy powodów tego stanu rzeczy. Trzymamy w składzie zawodników, którzy kompletnie nic nie rokują, a sprzedajemy Alexa po jednym sezonie. Znamy jego umiejętności. Wiemy, że ma kliniczny finisz. Widać jednak na boisku, że przegrywa pojedynki fizyczne. Może to jest klucz do wszystkiego. Laca musi popracować nad tężyzną, bo wzrostu sobie nie doda. Może wówczas będzie dochodził do większej ilości sytuacji. Poczekajmy i rozliczamy po drugim sezonie.

P29LJ komentarzy: 394 09.02.2018, 19:06

Porąbało go. Zagrać 4-4-2. Jak po pół roku może stracić do niego cierpliwość?! A co z walcottem, welbeckiem itp.

thide (redaktor) komentarzy: 25686 newsów: 129 09.02.2018, 18:42

jak Wenger przez 12 lat wierzył w Walcotta to wątpię, że przestanie wierzyć w Lacazetta po 6 miesiącach

Marioht komentarzy: 3980 09.02.2018, 18:39

Ta... zostańmy z jednym napastnikiem, klasowym.
Jedni aklimatyzują się szybciej, inni wolniej.
Dajmy mu czas do lata i wtedy wrócimy do tej rozmowy.

ZielonyLisc komentarzy: 6368 09.02.2018, 18:02

Laca - nie zbyt udany początek w AFC (pół sezonu) - sprzedać

Xhaka - kupa przez 1,5 sezonu - dać szansę, poczekać, okazać wyrozumiałość i truskawka na torcie Xhaka > Pogba

mitmichael komentarzy: 42466 09.02.2018, 17:59

Taa i zostac z samym Aubameyangiem, Welbecka nie wliczam bo z niego zaden wysuniety napastnik

bayakus komentarzy: 880 09.02.2018, 17:51

Ciekawe czy niektórzy wzięli pod uwagę kim będziemy grali jak wypadnie Welbeck...

imprecis komentarzy: 16986 newsów: 21 09.02.2018, 17:13

Welbeck taki słaby, a z nim gra na szpicy w końcówce zeszłego sezonu lepiej wyglądała, niż z Francuzem. Niektórzy to mitologizują tutaj Alexa tak jakby miał już 20+ bramek strzelonych, a gość ma 9 w 28 spotkaniach. Tyle to i Danny by wykręcił grając cały czas na szpicy.

bayakus komentarzy: 880 09.02.2018, 17:05

Arsenal powinien sprzedać Lacazette'a latem i w razie kontuzji Aubameyang'a grać Dannym W...

imprecis komentarzy: 16986 newsów: 21 09.02.2018, 17:04

Po co nam rezerwowy za 50m jak można za tą kasę mieć skrzydłowego do pierwszego składu? Chciałbym by taki gracz u nas był zmiennikiem, ale to jest przecież nierealne, nie jesteśmy City. Który skład mocniej wyglądałby na papierze:

Miki Ozil Iwobi
Auba

ławka: lacazette

czy może:

Miki Ozil Mahrez
Auba

brak Lacazette

Dla mnie decyzja tutaj jest oczywista. Nie stać nas na to trzymać takiego gościa na ławce, a do tego kupić jeszcze world class ŚO, GK oraz skrzydłowego. Trzeba więc w lecie poświęcić Francuza.

adamkanonier komentarzy: 280 09.02.2018, 16:46

powiedział co wiedział .... xD

Pitu88 komentarzy: 420 09.02.2018, 16:19

@ljungberg77: ty tutaj pierwszy zachowujesz się jak dzieciak, ekspercie. Za szybko go skreślacie, jeszcze się przyda , bo jest dobrym i solidnym napastnikiem pasującym do naszego stylu.

aaddii9042 komentarzy: 705 09.02.2018, 16:16

przecież 2 napastników to nie jest wcale tak dużo a rywalizacja o skład być musi, chyba wszyscy wolą żeby drugim napastnikiem był Laca a nie jakiś Welbeck xD

ljungberg77 komentarzy: 1194 09.02.2018, 16:08

Petit my man!!
Sprzedać na maksa, do jakiejś odry wodzisław.
Po cholere tego dziada wogóle to ściągali. Tak to jest jak się chce zadowolić dzieciarnie nie mającą pojęcia o piłce.

mistiqueAFC komentarzy: 22844 09.02.2018, 16:05

Nigdy nie byłem zwolennikiem transferu Alexa ale sprzedanie go będzie idiotyzmem.Nie ma co specjalnie się rozpisywać.Francuz musi zostać

Adi17 komentarzy: 236 09.02.2018, 16:03

Dajcie spokój. Sprzedamy Lacazette'a i co? Zostaniemy z PEA i Welbeckiem. Laca jeszcze się przyda, to jego pierwszy sezon,a nie gra jakoś tragicznie. Skupiłbym się na innych zawodnikach, którzy od dłuższego czasu ciągną razem z Wengerem klub w dół.

The_Gunner1886 komentarzy: 211 newsów: 13 09.02.2018, 15:57

Zauważyłem, że czasami ludzie mają tendencję do krytyki i to chyba dla zasady. Częste wybrzydzanie, a bo w newsie nie był podany wiek zawodnika, a bo po co pisać o kolejnej plotce transferowej, albo tak jak w tym przypadku - 'niepoprawne' tłumaczenie. Uważam, że ludziom, którzy piszą dla was newsy należy się większy szacunek, bo robią to dla właśnie dla was. Niektórzy z przyjemności, z pasji, a inni po to, aby pomóc zrozumieć tekst w języku polskim i dać fanom klubu bieżące informację. Trochę więcej pokory i wdzięczności za pracę włożoną w tłumaczenie tekstu.

Diam51 komentarzy: 1482 newsów: 82 09.02.2018, 15:42

Zgadzam się z Petitem. Niech Lyon oddaje kasę i go bierze do siebie.

szosti122 komentarzy: 5 09.02.2018, 15:20

Przecież tłumaczenie w tym newsie w pełni oddaje znaczenie wypowiedzi, nie rozumiem w czym problem.

Nomad komentarzy: 949 09.02.2018, 14:48

@RahU:

Zmuś mnie

RahU (administrator) komentarzy: 2002 newsów: 1994 09.02.2018, 14:44

@Nomad: Daruj już sobie :)

Nomad komentarzy: 949 09.02.2018, 14:39

@RahU:

Zupełnie jak Ty. Reprezentacyjna osoba strony popadła właśnie w samozachwyt.

Zwróciłem komuś uwagę (grzecznie)

Nomad komentarzy: 949 09.02.2018, 14:35

@paciu06:

No właśnie nie macie tutaj edytora swoich komentarzy i to "or" już przeoczyłem ale dostrzegłem chwilę po wciśnięciu enter..

A co do reszty to zależy gdzie się przebywa. W UK znaczenia słów w kontekście zdania są bardzo elastyczne. Słownikowe recytowanie regułek nie do końca zdaje tutaj egzamin.
Fakt, Improve jest bliższe podnoszeniu swoich wartości niż ich udowadnianiu ale już mierzenie się z 'decyzją' jest bliższe mierzeniu się z wizją. Wizje można mieć lub nie.. decyzję trzeba podjąć lub jej nie podejmować więc........
.......logika podpowiada mi, że jedynie z czym możemy się rzeczywiście mierzyć w naszych głowach to traumy lub lęki (zazwyczaj związane z przeszłością). Reszta to same wyobrażenia..
Więc chyba masz rację. Pierwsza wersja wyszła Ci lepiej niż druga.. aczkolwiek w moim odbiorze daleka od potocznego rozumowania czytając wersję angielską

ale mogę nie mieć racji.........
Bez urazy

Również pozdrawiam

Catalonczyk komentarzy: 1663 09.02.2018, 14:27

Kazdy wypowiada sie o Lacazette a czy nikt nie widzi że w tej drużynie jest Welbeck, Mertesacker, Chambers, Cech? Jak można się pozbywać dobrych zawodników zostawiając szrot? nie tędy droga.

RahU (administrator) komentarzy: 2002 newsów: 1994 09.02.2018, 14:26

@Nomad: Toś się popisał, książkowe samozaoranie.

paciu06 komentarzy: 7 09.02.2018, 14:16

@Nomad: No to oryginalne tłumaczenie było lepsze :D

Improve znaczy polepszyć. Pomyliło Ci się chyba z prove. Natomiast nie ma tam spójnika i (and) tylko lub (or).

"He needs to improve or face the exit this summer. Aubameyang’s signing tells me it might already be too late"

"Musi się poprawić lub zmierzyć się z wizją odejścia tego lata. Zakontraktowanie Aubameyang'a mówi mi, że może być już za późno".

Pozdrawiam i nie oskarżałbym za szybko na przyszłość.

Nomad komentarzy: 949 09.02.2018, 14:10

"He needs to improve or face the exit this summer. Aubameyang’s signing tells me it might already be too late"

"Musi udowodnić (swoją wartość) i zmierzyć się z decyzją odejścia tego lata. Zakontraktowanie (lub pozyskanie) Aubameyang'a mówi mi (lub oznacza) iż może być na to za późno."

- goal.com

Jak czytam te niektóre tłumaczenia tutaj to myślę, że te spiny są właśnie przez 'bujną wyobraźnie' tłumacza/tłumaczy...

Dobrze, że chociaż podajecie źródło bo kaszana straszna później wychodzi ze zrozumieniem

ArsenalFever komentarzy: 63 09.02.2018, 14:09

mokry sen diama XD

Argudo komentarzy: 5500 newsów: 4 09.02.2018, 13:30

Trochę clickbaitowy tytuł.
Przecież Petit nigdzie nie powiedział nic o sprzedaży Lacazette'a.

ziom komentarzy: 840 09.02.2018, 13:04

Ten Petit ma idiotyczne myślenie.Wystarczy kontuzja Auby i zostajemy z ręką w nocniku.Niech on pokaże na rynku lepszego napastnika od Lacy za te pieniądze.Jeśli chcemy mieć sukcesy to musimy mieć mocną ławkę rezerwowych jak np.M.City czy PSG.

aikon90 komentarzy: 328 09.02.2018, 13:03

Iwobi na ławke a Laca na prawą.

schnor25 komentarzy: 13476 09.02.2018, 12:55

No tak, najlepiej po pół roku skreślać zawodnika. 53 mln w błoto. Co innego gdyby kosztował 15 mln, wtedy można byłoby dać czas na aklimatyzację i takie tam. Czasami odnoszę wrażenie, że młodszy Francuz jest hejtowany jeszcze bardziej niż ten, który Nas opuścił na rzecz CFC.

tomek105 komentarzy: 402 09.02.2018, 12:55

@AlexVanPersie: Ktoś tu mało wie o piłce w Anglii

AlexVanPersie komentarzy: 6379 09.02.2018, 12:40

Sprawa jest prosta.

Albo gramy o Top4 w przyszlym sezonie i wtedy Auba i Danny wystarcza.

Albo gramy o majstra i wtedy Auba i Laca cisna temat razem.

Niech kazdy zdecyduje sam jakie ma oczekiwania od Arsenalu.

ZielonyLisc komentarzy: 6368 09.02.2018, 12:34

@imprecis: puknij się w łeb

lays komentarzy: 31063 09.02.2018, 12:31

Petit jest zabawny.

Najpierw mówił, że takie transfery jak Auba nie wprowadzą Arsenalu na wyższy poziom i musimy mierzyć wyżej, a teraz sprzedaje Lace i mówi, że Auba jest kluczem do sukcesów? W łeb się Pan punknij.

Traitor komentarzy: 4470 newsów: 9 09.02.2018, 12:28

Tylko gdzie lub kiedy Lacazette udowodnił, że jest klasowym napastnikiem?

Gryzek komentarzy: 2069 09.02.2018, 12:25

Na chwilę obecną nie wiemy jak spisze się Aubameyang w Anglii. Wszyscy pamiętamy historie Kagawy czy Sahina, którzy przychodzili do BPL jako gwiazdy, a ne poradzili sobie na Wyspach. Na ten moment nie ma co wyrokować, bo równie dobrze Auba może nic specjalnego nie pokazać.

imprecis komentarzy: 16986 newsów: 21 09.02.2018, 12:24

Tag wszystko opisuje [Sklep z gadżetami Arsenalu]

W lecie do sprzedania i kasa z niego na skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia.

schnor25 komentarzy: 13476 09.02.2018, 12:18

Sami tworzymy sobie problemy. Zamiast się cieszyć, że w końcu mamy dwójkę klasowych napadziorów, to wjechało narzekanie na obecny stan posiadania. Dobrze, że City wygodnie rozsiadające się na pozycji lidera ma w d... takie problemy jak ilość gwiazd w zespole i panująca konkurencja w walce o skład.

Traitor komentarzy: 4470 newsów: 9 09.02.2018, 12:18

Swietna wypowiedz Petita. Niech wreszcie Laca poczuje jakąś presję na plecach, bo klepanie go po nich, wieczne usprawiedliwianie i narzekanie na wszystkich wkoło oprócz niego jakoś mu nie służyło do tej pory.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Manchester City 1.03.2018 - godzina 20:45
? : ?