Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull

Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull 04.01.2015, 19:32, Marcin Stefaniak 1584 komentarzy

Arsenal w świetnym stylu rozpoczął walkę o obronę Pucharu Anglii, pewnie pokonując Hull 2-0. Kanonierzy nawet przez chwilę nie musieli obawiać się zagrożenia ze strony rywali, bo zamiast walecznych Tygrysów mogliśmy oglądać jedynie leniwe koty domowe.

Podopieczni Wengera poza awansem do czwartej rundy zrehabilitowali się również za fatalny występ na St Mary's Stadium.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mertesacker, Monreal, - Coquelin, Rosicky - Cazorla, Walcott (76. Chamberlain), Campbell (90. Maitland-Niles) - Alexis (83. Akpom).

Hull City: Harper - Figueroa, Davies, Huddlestone, Brady - Maguire, McShane, Sagbo (66. Hernandez), Ince - Aluko (61. Elmohamady), Quinn

Podopieczni Wengera od pierwszych minut ruszyli do ataków i z czasem zdobywali coraz więcej pola. W 4. minucie świetną akcję na lewym skrzydle rozpoczął Joel Campbell. Kostarykanin zagrał piłkę na jeden kontakt z Alexisem Sanchezem i znalazł się w sytuacji sam na sam z Harperem, ale nie był w stanie pokonać bramkarza Tygrysów.

W 10. minucie przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy Hector Bellerin popisał się skrajną nieodpowiedzialnością, źle podając do Francisa Coquelina. Francuz musiał ratować się brutalnym faulem, który mógł nawet skończyć się czerwoną kartką, ale arbiter spotkania nie zdecydował się na żadne upomnienie.

4 minuty później po raz kolejny wielką walecznością wykazał się Sanchez. Chilijczyk odebrał piłkę rywali w okolicach koła środkowego, zagrał ją do Cazorli, który skierował akcję na prawą stronę boiska. Tam znalazł się Theo Walcott, który prostopadłym podaniem wprowadził Alexisa w pole karne. Ten oddał strzał, jednak obrońcy Hull zdążyli go zablokować.

Kilkadziesiąt sekund później najgroźniejszą akcję przeprowadzili podopieczni Bruce'a, a właściwie jeden podopieczny - Tom Ince. To właśnie 22-latek bezproblemowo zwiódł na prawym skrzydle Nacho Monreala i Joela Campbella i oddał groźny strzał, który nie był jednak skierowany w bramkę.

W 20. minucie mieliśmy okazję oglądać coś niespotykanego, bo Arsenal zdołał zdobyć bramkę po rzucie rożnym! Do piłki standardowo podszedł Alexis Sanchez i dośrodkował ją prosto na głowę Pera Mertesackera, który tym razem nie kręcił się w okolicach krótkiego słupka i z bliskiej odległości pokonał bezradnie interweniującego Harpera.

2 minuty później mogło być już 2-0. Cudowną indywidualną akcją popisał się Tomas Rosicky. Ową akcję zakończył jeszcze lepszym podaniem do Sancheza, który zwiódł obrońcę Hull. Po tym pozostało już tylko umieścić futbolówkę w pustej bramce i zapewne tak uczyniłby Chilijczyk, gdyby nie interweniujący w ostatniej chwili Stephen Quinn.

W 26. minucie jeszcze jedną interesującą zespołową akcję przeprowadzili podopieczni Wengera. Wszystko rozpoczął Walcott, który podał piłkę do Cazorli, ten popisał się dobrym odegraniem i wprowadził Anglika w szesnastkę. Theo w swoim zwyczaju chciał zmieścić piłkę w długim rogu, ale po raz kolejny dobrze ustawiony był Harper.

W 30. minucie Hull mogło odpowiedzieć trafieniem z rzutu rożnego, ale strzał Maguire'a pewnie wychwycił Ospina.

W ostatnim kwadransie pierwszej części spotkania Kanonierzy spuścili z tonu i nie napierali już z takim zapałem na bramkę Tygrysów. Gra toczyła się więc przez większą część czasu w środku pola.

Drugą połowę z wysokiego "C" chciał rozpocząć nie kto inny, jak Alexis Sanchez. Chilijczyk przebił się przez defensywę rywala, jednak oddał za lekki strzał.

W następnych minutach mieliśmy okazję oglądać festiwal nieskuteczności i złych decyzji Kanonierów. Najpierw, w 60. minucie, nie popisał się Campbell, który w dogodnej sytuacji zdecydował się na absurdalne dośrodkowanie. Niestety jego intencji nie zrozumiał żaden z kolegów. 7 minut później Theo Walcott powinien wpisać się na listę strzelców, jednak wpadł na zły pomysł lobowania wychodzącego z bramki Harpera i fatalnie chybił.

W 73. minucie na radarze znów pokazał się jeden z najlepiej grających zawodników Arsenalu - Francis Coquelin. Francuz spróbował bardzo trudnego prostopadłego podania i pomylił się tylko o kilka centymetrów, bo choć Theo Walcott dopadł do piłki, to nie był w stanie jej skontrolować.

Kanonierzy wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na nerwową końcówkę, więc cały czas starali się o podwyższenie prowadzenie. W 79. minucie bardzo bliski był Alex Oxlade-Chamberlin, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Anglik mógł zamienić podanie Sancheza na bramkę, ale dośrodkowanie Chilijczyka było odrobinę za mocne.

Planowany cel został jednak wykonany w 82. minucie. Przed szesnastką z piłką obrócił się Santi Cazorla, zagrał krótkie podanie do Sancheza, który bezproblemowo przyjął piłkę i oddał mierzony strzał w prawy dolny róg bramki Harpera, pozostawiając angielskiego golkipera bez najmniejszych szans na interwencję.

Zgodnie z przewidywaniami po trafieniu na 2-0 końcówka meczu była nadzwyczaj spokojna. Ospinę próbowali niepokoić jeszcze Huddlestone i Ince, ale nie były to najlepsze próby. Po trzech doliczonych minutach arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1028405.01.2015, 19:19

RamseyTheBest
Jeśli jest to orginalna koszulka Pumy.To Puma udziela 24-miesiącznej gwarancji na wszystkie artykuły

Xander
Giroud pauzowal juz 3 mecze: WHU, Soton, Hull, tak wiec na Stoke moze byc juz brany pod uwage :)

mitmichael komentarzy: 4924305.01.2015, 19:10

Podobno Wojtek miał powiedziec do Wengera - by onet :D

"- A Ty jesteś bardziej zaangażowany ode mnie?"

RamseyTheBest komentarzy: 100905.01.2015, 19:02

Panowie będzie jakiś link z dzisiejszego losowania par tutaj podany?

kb8konrad komentarzy: 143205.01.2015, 19:01

Arsenal's Ramsey, Welbeck and Cazorla pranked by stunt driver

youtube.com/watch?v=jP3PWVJzWsg

haha

RamseyTheBest komentarzy: 100905.01.2015, 19:01

Grzegorz
Nie chce cię kłamać,chyba był ale nie pamiętam.Koszulka bądź co bądź jest z pumy.Ale nie mam herbu;c

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.01.2015, 19:01

XandeR

Ze Żwirem w ataku i cementem w obronie :P

royal87 komentarzy: 142405.01.2015, 19:00

ostatni mecz bez zwira to stoke

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.01.2015, 19:00

No to warto dzisiaj obejrzeć meczyk i zobaczyć jak Podol sobie radzi.

XandeR komentarzy: 966505.01.2015, 18:59

Na Stoke wychodzimy bez Zwiru czy ze Zwirem juz?

grzegorz1211 komentarzy: 1028405.01.2015, 18:55

A jak dostałeś koszulke była przy niej metka z naklejką hologramem z herbem Arsenalu.

Mihex komentarzy: 2360405.01.2015, 18:55

F.C. Internazionale ‏@Inter_en 4 min.4 minuty temu

.@Podolski10 will wear the No.11 shirt. He is in the squad for #JuveInter and is on his way to Turin with the rest of the team #WelcomePoldi

Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał czy Poldi będzie w składzie tu ma odpowiedź.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 18:52

Szkoda Lallany. Jako jedyny się wyróżniał z LFC.

Frankly komentarzy: 76405.01.2015, 18:51

Lallana kontuzja uda - prawdopodobnie miesiąc przerwy.

Express podaje że Liverpool przewyższył o 10tys funtów tygodniowo warunki oferowane przez Inter Shaqiriemu i obecnie to klub z nad Mersey jest bliższy ściągnięsza szwajcara.

Osobiście uważam że z tym Shaqirim to od początku była i jest bujda bo dziennikarze związani z klubem stanowczo zaprzeczali doniesieniom ze w ogóle interesujemy się Xherdanem.

royal87 komentarzy: 142405.01.2015, 18:49

żiru grał kiedyś janosika ;]

michalm1 komentarzy: 702005.01.2015, 18:48

danielosik
Przeciez Morgan powiedzial ze nie odejdzie w zimie nigdzie.

michalm1 komentarzy: 702005.01.2015, 18:47

Paniu76
Nie uwazasz ze to glupie ? Kibic chcialby miec identyczna koszulke w ktorej graja zawodnicy... :/

Dodam jeszcze ze nowa koszulke niezle smierdzi benzyna nie wiem dlaczego...

Mihex komentarzy: 2360405.01.2015, 18:45

facebook.com/AndrzejTwarowskiIRafalNahorny/photos/a.317013991738300.61132.212884465484587/633631236743239/?type=1