Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient

Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient 02.03.2011, 21:42, Rafal Mazur 1350 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru do północnego Londynu, na Emirates Stadium przybyła drużyna Leyton Orient, na co dzień występująca na boiskach League One, aby rozegrać rewanżowe spotkanie w ramach V rundy FA Cup. Po upływie 90 minut Kanonierzy pewnie wygrali z przeciwnikiem 5-0, a Nicklas Bendtner zaliczył hat-tricka.

Zobacz wszystkie bramki z tego pojedynku

Przypomnijmy, że w pierwszej potyczce na stadionie gości padł remis 1-1, a w VI rundzie na zwycięzce dzisiejszego meczu czeka już Manchester United. Natomiast przed środowym pojedynkiem londyńczycy musieli niezwykle zmobilizować się i wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokazać swoją siłę mentalną i psychiczną po przegranym finale Carling Cup.

Pierwsza jedenastka, którą desygnował Arsene Wenger na mecz z Leyton mogła nieco zaskoczyć. Francuski szkoleniowiec zupełnie zmienił wyjściowy skład w porównaniu do poprzednich spotkań, gdyż na boisko od pierwszych minut wybiegli tacy gracze, jak Conor Henderson i Ignasi Miquel. Ponadto na murawie pojawili się Marouane Chamakh i Nicklas Bendtner. Oczywiście skład skompletowała niezwykle silna ławka rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 Lee Mason rozpoczął gwizdkiem spotkanie, po czym Kanonierzy ruszyli do ataku.

Już w 8. minucie, po okresie wzmożonego ataku Kanonierów, rozwiązał się worek z bramkami. W środku pola dobrą akcję przeprowadził Henderson, który zgrał futbolówkę do Rosicky'ego. Czech pewnie wbiegł w pole karne, po czym zgrał piłkę do nadbiegającego Chamakha, który strzałem po ziemi wpakował ją do siatki. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy gol Marokańczyka od listopada. 1-0!

Po zdobyciu bramki podopieczni Wengera wydawali się kontrolować przebieg gry, mimo że przeciwnik miał kilka swoich szans na doprowadzenie do remisu. Jednak to Arsenal był lepiej zorganizowany w obronie, nie pozwalając na wiele Leyton Orient. Warto również odnotować, że coraz lepiej wyglądał postawa Chamakha, który rozgrywał całkiem dobre zawody.

W 29. minucie było już 2-0. Piłkę na lewym skrzydle holował Abou Diaby, który przez dłuższą chwilę na zmianę wymieniał podania z Hendersonem. Po zagraniu futbolówki przez Francuza do Gibbsa, który nabiegał z lewej strony, Anglik zdecydował się na wrzutkę. W polu karnym czekał już Nicklas Bendtner. Duńczyk znakomitym uderzeniem głową pokonał Jamiego Jonesa.

3 minuty przed zakończeniem pierwszej części gry, Bendtner dołożył drugą bramkę. Wpierw Tomas Rosicky wykorzystał niefrasobliwość obrońców gości, zabierając futbolówkę Forbesowi. Czech odegrał do Bendtnera, który po krótkim dryblingu bez wahania uderzył na bramkę Jonesa, trafiając idealnie w lewy róg bramki. 3-0

Do końca pierwszej połowy nic ciekawego nie miało już miejsca, a Kanonierzy schodzili do szatni z dużą przewagą bramkową, ale także psychiczną.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę, by rozegrać drugie, decydujące o losach spotkania, 45 minut.

Po raz kolejny sytuacja się powtórzyła. Mianowicie, londyńczycy przejęli całkowitą kontrolę na spotkaniem, cały czas będąc w posiadaniu piłki. W 50. minucie świetną dwójkową akcją popisali się Chamakh z Diabym, który po wyjściu na czystą pozycję zmarnował stuprocentową okazję.

W 59. minucie Nicklas Bendtner skompletował hat-tricka. Po fenomenalnym rajdzie Kierana Gibbsa, Anglik został brzydko sfaulowany przez jednego z obrońców gości. Sędzia nie wahał się z podyktowaniem karnego. Do piłki podszedł więc Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy i zdobył gola.

Po chwili strzelec trzech bramek opuścił boisko, a na jego miejscu pojawił się znakomity Jack Wilshere. Dodatkowo na murawie pojawili się Samir Nasri i Gael Clichy, którzy zastąpili Diaby'ego i Rosicky'ego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, której doznał po starciu z jednym z graczy Leyton.

15 minut przed zakończeniem gry ekipa The Gunners dołożyła piątą bramkę. Tym razem z prawego skrzydła dośrodkowywał Emmanuel Eboue, a piłka dość szczęśliwie minęła wszystkich graczy, trafiając pod nogi Gaela Clichy. Francuz bez zastanowienia kropnął w lewy róg bramki i tym samym zdobył swoją drugą bramkę w barwach Arsenalu.

Spotkanie zbliżało się do końca, a londyńczycy nadal nie zwalniali z tempa. Podopieczni Wengera ciągle starali się atakować i stwarzać groźne sytuacje w okolicach pola karnego gości. Dopiero w doliczonym czasie gry londyńczycy pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, co zaowocowało lekką przewagą Leyton.

Po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, arbiter zakończył spotkanie. Trzeba przyznać, że Kanonierzy zaprezentowali się dziś z bardzo dobrej strony, kontrolując przebieg gry od pierwszego do ostatniego gwizdka. Cieszy dobra postawa Bendtnera, który skompletował hat-tricka, a także powrót do formy Chamakha, który to także zaliczył udany występ. Z całkiem pozytywnej strony pokazali się młodzi Kanonierzy - Miquel i Henderson. Teraz to The Gunners czeka wyjazd na Old Trafford w ramach ćwierćfinału tychże rozgrywek.

Kapitan Arsenalu wysoce zainteresowany spotkaniem:

Leyton Orient autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.03.2011, 15:41

@pinguite
Onet ruleZzZz!

Pinguite komentarzy: 1502004.03.2011, 15:39

A wy dalej czytajcie te bzdury co was karmią na tym pseudo witrynie jaką jest niewątpliwie onet... I dalej tu wrzucajcie linki... ;) Naprawdę, jest tyle fachowych i wartych uwagi strony internetowe na których redaktorzy mają kontakty w klubach i można się co nieco dowiedzieć jak już ktoś się interesuje plotkami transferowymi... ale żeby onet? ...

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.03.2011, 15:39

-LOLO-
Nie ma info o TV5? Już od dawna jest?

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7304.03.2011, 15:34

Ponoć Feyenoord rozmawia z Arsenalem o umowie wypożyczenia Myiaichiego na kolejny sezon ;)
A Ryo ma podobno zagrać w 2 meczach towarzyskich Japonii, a potem ma wystąpić ze swoją reprezentacją w Copa America.

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2004.03.2011, 15:33

Mam nadzieję, że to plota, bo naprawdę by było szkoda...

evac komentarzy: 34104.03.2011, 15:31

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/arsenal-ma-zamiar-sprzedac-swojego-obronce,1,4201225,wiadomosc.html

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16404.03.2011, 15:01

widzieliscie ten filmik, fake ale fajny :)
video.eurosport.pl/pilka-nozna/borussia-na-autostradzie_vid169378/

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 104.03.2011, 15:01

No, wynika z tego, że tak - dobra nowina ;)

damian199656 komentarzy: 762604.03.2011, 14:56

arsenal.com/news/news-archive/ramsey-koscielny-back-to-face-sunderland

czyżby Koscielny też jutro wrócił?

Rafi komentarzy: 128104.03.2011, 14:33

lolo-dzieki:)Bo na kazdej innej stronie mam nick Rafi The Gooner i tu tez taki chcialbym miec wlasnie:)

ala_05 komentarzy: 254304.03.2011, 14:30

Słyszeliście ,że u Toure wykryto niby doping O_o . na 98 % już o tym pisaliście ( ta a Wenger został trenerem dekady ;p)

Rafi komentarzy: 128104.03.2011, 14:28

Gunner-gdyby napisali ze Gibbs mial by byc nastepca to jeszcze jakos by sie to kupy trzymalo:)Ale Gael i tak zostaje:)

Mam takie pytani,jak mozna tutaj sobie zmienic nick i czy wogole jest taka mozliwosc??Bo w edycji profilu takiej opcji nie ma...

kris18gun88 komentarzy: 52904.03.2011, 14:24

Podobno barca chce latem sprowadzić Chamberlaina...hipokryci

Gunner_995 komentarzy: 655004.03.2011, 14:22

Hahaha xD Kim jest w ogóle ten jego następca, którego tam podali ? :D

Rafi komentarzy: 128104.03.2011, 14:19

sport.onet.pl/pilka-nozna/arsenal-ma-zamiar-sprzedac-swojego-obronce,1,4201225,wiadomosc.html

Wiekszych glupot dawno nie czytalem;)

arsenal33fan komentarzy: 149804.03.2011, 14:13

chodzi mi o to ze Adam Małysz, zakonczył kariere. i szkoda mi tego

concrete13 komentarzy: 869804.03.2011, 14:12

arsenal33fan - > a kto to jest "Adam Szkoda" ? ...

Gunner_995 komentarzy: 655004.03.2011, 13:55

Miałem dzisiaj sen, że wygraliśmy 0:4 z Barceloną a najbardziej zapamiętałem z tego snu jak Jack strzelił bramkę ze szczupaka :D

arsenal33fan komentarzy: 149804.03.2011, 13:55

Co sądzicie o zakonczeniu kariery przez ADAMA SZKODA..

szymonst komentarzy: 158904.03.2011, 13:48

Dla mnie z Nasrim i Fabregasem jest jak z Iniestą i Xavim. Każdy z osobna jest wielkim piłkarzem ale gdy grają razem wchodzą jeszcze jeden poziom wyżej.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.03.2011, 13:20

pietraz: nie mam bladego pojęcia. Nic konkretnego na ten temat nie wiadomo, ale mam nadzieję, że jednak wyrobi się w 2011 T_T

Arsenal1994 komentarzy: 749704.03.2011, 13:18

pietraz > z poprzedniego albumu to jeszcze to:

youtube.com/watch?v=svGlkYjOiQg

pietraz komentarzy: 158704.03.2011, 13:11

Siema rapery:P
Patryk mam pytanie, kiedy The Game ma zamiar wypuścić swój krążek? Bo nie chce mi się szperać i szukać, a Ty pewnie wiesz coś o tym?

Arsenal1994
Nowej płytki 52 nie słuchałem, ale jak dla mnie od czasu ich pierwszego albumu nic ciekawego nie pokazują. Te kawałki, które wkleiłeś owszem niezłe ale to już nie to samo. Jeszcze ten track z poprzedniej płyty jest niezły:

youtube.com/watch?v=Ln61BJdNOQs

Arsenal1994 komentarzy: 749704.03.2011, 13:06

Owszem P-Ń VI to genialny album, ale ten ich ostatni, który zapodałem, bardziej mi podszedł :)

gargamel800 komentarzy: 53204.03.2011, 13:03

Brawo Bendtner! :)

Gunner_995 komentarzy: 655004.03.2011, 13:01

Arsenal1994----> Za polskimi kawałkami nie zabardzo przepadam, ale drugi i trzeci link jest całkiem, całkiem ;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.03.2011, 13:00

Ogólnie jeśli chodzi o 52 to nadal jaram się ich największym osiągnięciem czyli albumem "P-Ń VI". Nadal brzmi świeżo, a i ma jeden z najbardziej znanych singli w polskim rapie - "Konfrontacje" ;]

Arsenal1994 komentarzy: 749704.03.2011, 12:59

Spadłem, jakoś najmniej mi się podoba z tych co mi się podobają najbardziej :P Najlepsze jest to co dałem, 1 i 3 i dodałbym do tego jeszcze może Bellisimo. Mi się płyta podoba.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.03.2011, 12:55

A1994: z tego albumu słyszałem tylko "Spadłem" z nawet ciekawym clipem, ale ogólnie płyta przeszła bez większego echa i nie przesłuchałem jej.

Arsenal1994 komentarzy: 749704.03.2011, 12:52

A propo muzy, rok temu ten album (TRIP - 52 dębiec) chyba wyszedł, ale widziałeś go Cudi?

youtube.com/watch?v=RYcpImIBaqg

youtube.com/watch?v=2gqI91-48LQ&feature=related

youtube.com/watch?v=pLGX-QZdcT8&feature=related

Dla mnie coś kapitalnego :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.03.2011, 12:50

Spoko. Clip do "Purp & Yellow" też pewnie widziałeś? ;] Tak w ogóle to Game jest w niesamowitej formie. Coś czuję, że jak wypuści w końcu "R.E.D. Album" to konkurencją będą mogły być dla niego tylko nowe płyty Kanye Westa i Wayne'a. No i może ewentualnie Fifciaka jeśli wypuści w tym roku.

Gunner_995 komentarzy: 655004.03.2011, 12:47

Cudi---> Dzięki ;) Clip dobry, ale nutkę już dawno słyszałem bo Wayne wrzucał na facebooka :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.03.2011, 12:44

youtube.com/watch?v=iTmy8TWLw2k

Bit może niektórych irytować, ale mi akurat strasznie się podoba. No i nawijka jest mocna, szczególnie jeśli chodzi o gierki słowne i punche ;]

Gunner_995 komentarzy: 655004.03.2011, 12:42

Cudi----> Nie widziałem ;) Rzuć linkiem :]

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.03.2011, 12:41

Gunner_995: no chyba jednak nie zawsze. Z reguły pod jego nieobecność w środku (niestety) grał Rosicky, a Nasri trzymał się na skrzydle. Osobiście mam wrażenie, że Wenger nie lubi ustawiać Nasriego w środku, a sam również wolę obserwować francuza ustawionego bardziej ofensywnie.

BTW, widziałeś clip Wayne'a promujący "The Carter IV"?

Gunner_995 komentarzy: 655004.03.2011, 12:33

mir4ek----> Brednie? Jak to... A kto zastępował Fabregasa w meczu z Porto? Zresztą kto zastępuje jak ma kontuzje? Zawsze przecież Nasri go zastępuje? :D Więc o jakich bredniach mowa?

re_aktywacja komentarzy: 23904.03.2011, 12:21

(Samira nie Zizou rzecz jasna)
Natomiast wypowiedź Nasriego że my nie dajemy rady z szybka angielską piłka jest mocno na wyrost.
Przypomne że - najbardziej drastycznie- od 70 minuty meczu z Chelsea, grając w 10 na 11 to my ich cisnelismy a nie odwrotnie.

No i tempo gry reguluje ten kto ma piłkę.

re_aktywacja komentarzy: 23904.03.2011, 12:14

dla mnie Zizou jest przereklamowany (nie dlatego że grał w Realu) , ale pewnie wtedy go kupimy

samir87 komentarzy: 259304.03.2011, 12:13