Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient

Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient 02.03.2011, 21:42, Rafal Mazur 1350 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru do północnego Londynu, na Emirates Stadium przybyła drużyna Leyton Orient, na co dzień występująca na boiskach League One, aby rozegrać rewanżowe spotkanie w ramach V rundy FA Cup. Po upływie 90 minut Kanonierzy pewnie wygrali z przeciwnikiem 5-0, a Nicklas Bendtner zaliczył hat-tricka.

Zobacz wszystkie bramki z tego pojedynku

Przypomnijmy, że w pierwszej potyczce na stadionie gości padł remis 1-1, a w VI rundzie na zwycięzce dzisiejszego meczu czeka już Manchester United. Natomiast przed środowym pojedynkiem londyńczycy musieli niezwykle zmobilizować się i wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokazać swoją siłę mentalną i psychiczną po przegranym finale Carling Cup.

Pierwsza jedenastka, którą desygnował Arsene Wenger na mecz z Leyton mogła nieco zaskoczyć. Francuski szkoleniowiec zupełnie zmienił wyjściowy skład w porównaniu do poprzednich spotkań, gdyż na boisko od pierwszych minut wybiegli tacy gracze, jak Conor Henderson i Ignasi Miquel. Ponadto na murawie pojawili się Marouane Chamakh i Nicklas Bendtner. Oczywiście skład skompletowała niezwykle silna ławka rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 Lee Mason rozpoczął gwizdkiem spotkanie, po czym Kanonierzy ruszyli do ataku.

Już w 8. minucie, po okresie wzmożonego ataku Kanonierów, rozwiązał się worek z bramkami. W środku pola dobrą akcję przeprowadził Henderson, który zgrał futbolówkę do Rosicky'ego. Czech pewnie wbiegł w pole karne, po czym zgrał piłkę do nadbiegającego Chamakha, który strzałem po ziemi wpakował ją do siatki. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy gol Marokańczyka od listopada. 1-0!

Po zdobyciu bramki podopieczni Wengera wydawali się kontrolować przebieg gry, mimo że przeciwnik miał kilka swoich szans na doprowadzenie do remisu. Jednak to Arsenal był lepiej zorganizowany w obronie, nie pozwalając na wiele Leyton Orient. Warto również odnotować, że coraz lepiej wyglądał postawa Chamakha, który rozgrywał całkiem dobre zawody.

W 29. minucie było już 2-0. Piłkę na lewym skrzydle holował Abou Diaby, który przez dłuższą chwilę na zmianę wymieniał podania z Hendersonem. Po zagraniu futbolówki przez Francuza do Gibbsa, który nabiegał z lewej strony, Anglik zdecydował się na wrzutkę. W polu karnym czekał już Nicklas Bendtner. Duńczyk znakomitym uderzeniem głową pokonał Jamiego Jonesa.

3 minuty przed zakończeniem pierwszej części gry, Bendtner dołożył drugą bramkę. Wpierw Tomas Rosicky wykorzystał niefrasobliwość obrońców gości, zabierając futbolówkę Forbesowi. Czech odegrał do Bendtnera, który po krótkim dryblingu bez wahania uderzył na bramkę Jonesa, trafiając idealnie w lewy róg bramki. 3-0

Do końca pierwszej połowy nic ciekawego nie miało już miejsca, a Kanonierzy schodzili do szatni z dużą przewagą bramkową, ale także psychiczną.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę, by rozegrać drugie, decydujące o losach spotkania, 45 minut.

Po raz kolejny sytuacja się powtórzyła. Mianowicie, londyńczycy przejęli całkowitą kontrolę na spotkaniem, cały czas będąc w posiadaniu piłki. W 50. minucie świetną dwójkową akcją popisali się Chamakh z Diabym, który po wyjściu na czystą pozycję zmarnował stuprocentową okazję.

W 59. minucie Nicklas Bendtner skompletował hat-tricka. Po fenomenalnym rajdzie Kierana Gibbsa, Anglik został brzydko sfaulowany przez jednego z obrońców gości. Sędzia nie wahał się z podyktowaniem karnego. Do piłki podszedł więc Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy i zdobył gola.

Po chwili strzelec trzech bramek opuścił boisko, a na jego miejscu pojawił się znakomity Jack Wilshere. Dodatkowo na murawie pojawili się Samir Nasri i Gael Clichy, którzy zastąpili Diaby'ego i Rosicky'ego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, której doznał po starciu z jednym z graczy Leyton.

15 minut przed zakończeniem gry ekipa The Gunners dołożyła piątą bramkę. Tym razem z prawego skrzydła dośrodkowywał Emmanuel Eboue, a piłka dość szczęśliwie minęła wszystkich graczy, trafiając pod nogi Gaela Clichy. Francuz bez zastanowienia kropnął w lewy róg bramki i tym samym zdobył swoją drugą bramkę w barwach Arsenalu.

Spotkanie zbliżało się do końca, a londyńczycy nadal nie zwalniali z tempa. Podopieczni Wengera ciągle starali się atakować i stwarzać groźne sytuacje w okolicach pola karnego gości. Dopiero w doliczonym czasie gry londyńczycy pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, co zaowocowało lekką przewagą Leyton.

Po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, arbiter zakończył spotkanie. Trzeba przyznać, że Kanonierzy zaprezentowali się dziś z bardzo dobrej strony, kontrolując przebieg gry od pierwszego do ostatniego gwizdka. Cieszy dobra postawa Bendtnera, który skompletował hat-tricka, a także powrót do formy Chamakha, który to także zaliczył udany występ. Z całkiem pozytywnej strony pokazali się młodzi Kanonierzy - Miquel i Henderson. Teraz to The Gunners czeka wyjazd na Old Trafford w ramach ćwierćfinału tychże rozgrywek.

Kapitan Arsenalu wysoce zainteresowany spotkaniem:

Leyton Orient autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52003.03.2011, 23:57

Przytoczę dwa przykłady co do PD.
Kiedy Messi nie strzelił bramki w uwaga dwóch meczach z rzędu z Gijoni i z Nami, zaczęto już dokonywać obliczeń kiedy ostatni raz to już mu się zdarzyło ponieważ uznano to za coś wręcz niesamowitego - wręcz oderwanego od rzeczywistości co w głowie się nie mieści.

Z kolei po meczu z Nami kiedy to ich ograliśmy a Barca była po serii 6 meczy bez porażki w tym 5 zwycięstw i straconej bodajże jednej bramce w nich wszystkich "fachowcy" z polsatu z Kowalczykiem na czele stwierdzili że są w katastrofalnej formie i co rusz popełniają błędy a Shakira-Pique to już w ogóle masakra i jeszcze ze 20 wywodów jak to zjawisko w ogóle nastąpiło.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16803.03.2011, 23:56

Nie zapominajmy o naszej, jakże atrakcyjnej Ekstraklasie. Ciekawe czy kiedykolwiek będziemy mogli powiedzieć z dumą: "Ta liga wyrasta na potęgę".

zuczek1987 komentarzy: 640303.03.2011, 23:56

zgadzam się że niemiecka i francuską są 2 razy atrakcyjniejsze od Hiszpańskiej ;/ Niemiecka rośnie w siłe głownie dzięki ilości kibiców na jednej kolejce

re_aktywacja komentarzy: 23903.03.2011, 23:56

Liga francuska - ile razy ja oglądam (a rzadko)- jest fajna.
To jest zagłębie dobrych piłkarzy z zadatkami na świetnych.

GunnerForLife komentarzy: 335503.03.2011, 23:56

w niedziele może być ładnie bo na mecz z Mułami , wróci już Caroll , więc o ile wysatwi dwójke Suarez Carool to mysle ze Liverpool ma wielkie szanse , Cech sie wypowiadał ze wlacza do konca o tytul czyli mozemy sie spodziewac waki Chelsea na OT

Seraphee komentarzy: 102303.03.2011, 23:55

kamil_malin

faktycznie Ligue 1 się wyrobiło. Jeszcze parę sezonów temu była nudna jak szachy, cudem był jeden gol w spotkaniu

kamil_malin komentarzy: 933203.03.2011, 23:54

Ligue 1 rox! Dla mnie to jest druga liga pod względem atrakcyjności. :)

Seraphee komentarzy: 102303.03.2011, 23:53

poziom sędziowania w lidze hiszpańskiej jest jeszcze gorszy niż w EPL...połowa goli ze spalonych. Nic dziwnego, że padają takie wyniki

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 23:52

Ja tam ostatnio się fascynuję Bundesligą. Świetne spotkania. Ta liga wyrasta na potęgę ;)

re_aktywacja komentarzy: 23903.03.2011, 23:52

ja nie rozumiem jak można podniecać się liga angielską, gdzie akcje rozpoczyna się kopem bramkarza na 70 m i niech się dzieje ;)), a parafrazują Linekera- gra 20 zespołów a mistrzem i tak jest MU lub Chelsea :P

tło meczu Real- Malaga?

Malaga gra w w tym w sezonie w la Liga TYLKO DLATEGO, że w ostatnim meczu ubiegłego sezonu Real pozwolił im zremisowac i tym samym utrzymać się w lidze.

A pozwolił bo równolegle Barcelona wygrywała juz 4-0 i dowolny wynik dawał im drugie miejsce w lidze.

Malaga spłaca z odsetkami

zuczek1987 komentarzy: 640303.03.2011, 23:52

jeszcze trochę to w Hiszpanii zaczną padać wyniki dwucyfrowe :D

kamil_malin komentarzy: 933203.03.2011, 23:50

@ IceMan

Ja czasami lubię sobie pooglądać tą żenadę (głównie ze względu na ojca, fan Realu). Chociaż trochę można się pośmiać z poziomu sędziowania w PD oraz z samej siły zespołów spoza czołowej 5... ;)

pedro61 komentarzy: 219903.03.2011, 23:50

IceMan-->Toż to kraina torr(gol)eadorów.Oni wszystko muszą robić z przytupem.Byka(ogórki)nie wystarczy pokonać,trzeba go(je)zabić.A torr(gol)eadorów wielu być nie może.

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 23:44

Po tym hat-tricku zrównuje się z Messim i mają po 27 goli. Haha Drogba miał chyba 28 jak został królem strzelców EPL XD Ale ta La Liga jest świetna...

pedro61 komentarzy: 219903.03.2011, 23:40

Gunner-995-->Ciekawe,kiedy zaczniemy mówić o nim -po barcelońsku-"więcej niż piłkarz"?

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 23:37

Cristiano ma nowe mercuriale i hat-trick :D

pedro61 komentarzy: 219903.03.2011, 23:22

concrete13-->ująłeś istotę problemu.Z tego,że facet ubiera się "od zawsze" w barwy żółto-czerwone(prawie że wyjazdówki Arsenalu w bieżącym sezonie)nie wynika iż ma cokolwiek(mądrego)do powiedzenia.To najwyżej legitymacja do bycia "gwiazdą medialną",którą-niestety-jest.

aRamsey komentarzy: 948603.03.2011, 23:22

@Seraphee,
Dziwisz się? Ze świecą szukać Pań na portalach o piłce nożnej. Raczej każdy z góry zakłada, że pisze do mężczyzny. /nie każdemu chce się zaglądać do czyjegoś profilu i sprawdzać płeć :p/

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 23:21

Charles----> Rano jeden kibic Barcelony skierował swą wypowiedź do Seraphee tak jakby była płci brzydkiej :D

Seraphee komentarzy: 102303.03.2011, 23:18

tak grzecznie? bez przesady, za dużo razy już mi tutaj dorabiali penisa

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3003.03.2011, 23:16

@Seraphee
Nie rozumiem tylko czemu taki brutalny ten avek, według mnie zwykłe Jestem Kobietą by wystarczyło! ;) Tylko Kobietą, nie kobietą ;)

Seraphee komentarzy: 102303.03.2011, 23:15

wywołujecie wilka z lasu...

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3003.03.2011, 23:15

Aaaa już rozumiem ;)

@c13
Gada od rzeczy, nie gada... przynajmniej coś robi. A polityka to najgorsze szambo w jakim można się umoczyć i ja się trzymam bardzo daleko od niego.

concrete13 komentarzy: 869803.03.2011, 23:09

Owsiak gada od rzeczy..najbliżej mogłem tego posłuchać na Woodstocku ..

Arsenal1994 komentarzy: 749703.03.2011, 23:08

Charlie > Pedro kiedyś mówił, że politycznie jest bardziej po prawej stronie, więc chyba rozumiesz dlaczego go nie trawi ;)

pedro61 komentarzy: 219903.03.2011, 23:05

Charles-->Owsiak nie jest człowiekiem z mojej bajki,ot i przyczyna.Co do pierwszego pytania-przyjrzyj się nowemu avatarowi Seraphee.

pedro61 komentarzy: 219903.03.2011, 23:01

Cieszą mnie szeroko dzisiaj komentowane "wzmocnienia" bloków defensywnych MU i MC.Oby tak dalej.Szkoda,że takie wieści nie dochodzą z WHL.No ale do 20.04 pozostało jeszcze trochę czasu.Może i tam coś ciekawego się wydaży.

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 23:01

W niedzielę po meczu jak Birmingham strzeliło na 2:1 wyłączyłem kompa, rzuciłem telefonem o ścianę i położyłem się do łóżka. Nie ukrywam, że łzy same mi płynęły.
Ale teraz widziałem powtórkę i widziałem jak Jack płakał... i jak Szczęsny go pocieszał.
A Jack akurat był najlepszy z naszych na boisku... ;/

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3003.03.2011, 22:59

@pedro61
A co się stało takiego, bo chyba jestem nie w temacie?

I miałem zadać Ci to pytanie, czemu nie trawisz Owsiaka?

pedro61 komentarzy: 219903.03.2011, 22:53

Mam wrażenie,że zmiana avatara przez Cudi'ego jest następstwem powalającego comming out Seraphee.Wybrał formę prostą,nie wzbogacając jej o nowości w dziedzinie interpunkcji.

Szef komentarzy: 1303503.03.2011, 22:35

.skysports.com/story/0,19528,12040_6793012,00.html

polecam haha Kolo Toure zawieszony za doping

arsenalGT komentarzy: 17003.03.2011, 22:31

Benzema gol i real prowadzi 1:0 z malagą ;)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3003.03.2011, 22:22

@Patyk
Dawno Cię nie było, jak przygotowania do matury? :)

Miszek komentarzy: 35403.03.2011, 22:17

Jeśli to prawda to Toure już ma po karierze, a szkoda zawsze go uważałem za świetnego zawodnika
News z jednego z portali:
"Piłkarz Manchesteru City i reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej Kolo Toure został bezterminowo zawieszony przez klub po wykryciu w jego organizmie zabronionych środków dopingowych.

O wynikach badania próbki A klub zawiadomiła Angielska Federacja Piłkarska (FA). Nie podano, jaki środek stwierdzono podczas testu.

Toure nie może wystąpić w żadnym meczu do czasu oficjalnego wyjaśnienia sprawy. Na temat sportowej przyszłości zawodnika klub nie chciał się wypowiadać.

Prawie 30-letni Toure do The Citizens trafił latem 2009 roku z Arsenalu Londyn. Kosztował 14 mln funtów."

Gunner_995 komentarzy: 655003.03.2011, 22:16

Cudi coś ty zrobił z avatarem ? :D

Szef komentarzy: 1303503.03.2011, 22:11

Cudi>>>ojj dziekujemy hehehe ale nie byl ten avat najgorszy i tak xD

Pozdro

arsenalGT komentarzy: 17003.03.2011, 22:11

Arsfabreue--> pamiętaj że Bendtner nie grał z najlepszą druzyną świata tylko z piłkarzami Leyton Orient którzy jak tylko weszli na murawe wyglądali jakby pogodziili się z porazką.. a to różnica.

Arsfabreue komentarzy: 10303.03.2011, 22:01

Arsen zastanawiając się nad odświeżaniem szatni, zastanawiał się nad sprzedaniem Benia. A tu niespodzianka. Okazało się, że Bendt potrafi się znaleźć na boisku a nawet zaliczyc hat tricka pod warunkiem, że puści się go od 1. minuty :) kto by pomyślał, że tyle wystarczy. Od dawna drzemał w nim wielki potancjał. Czekam na sobotę, a może nawet na jego występ z Barcą. :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9803.03.2011, 21:55

concrete: moja nadzwyczaj potężna psychika została złamana w niedzielę. Teraz już może wydarzyć się wszystko.

concrete13 komentarzy: 869803.03.2011, 21:51