Piłkarski raj nadchodzi, startuje Liga Mistrzów! OM - Arsenal

Piłkarski raj nadchodzi, startuje Liga Mistrzów! OM - Arsenal 17.09.2013, 19:13, Damian Burchardt 1597 komentarzy

Przerwa reprezentacyjna, w dodatku rozpoczęta ostatnim dniem transferowego okienka, była niczym innym jak karą, torturami dla kibiców, zwłaszcza wspierających Arsenal. Przyroda nie lubi jednak próżni i piłkarscy bogowie wynagradzają nas, zsyłając zaledwie 3 dni po ligowych zmaganiach to, co tygryski lubią najbardziej - Champions League. Rozpoczynamy rywalizację europejskiej elity, Arsenal grać będzie w grupie F i zainauguruje rozgrywki już w środę wyjazdowym meczem z Olympique Marsylią!

Gdy 29 sierpnia Gianni Infantino i spółka skompletowali skład grupy Kanonierów w Champions League, kibice londyńczyków przeżyli małe deja vu. Arsenal, podobnie jak dwa lata temu, znów mierzyć się będzie z Borussią Dortmund oraz Marsylią w pierwszej fazie rozgrywek. Wtedy to Francuzi do końca walczyli z podopiecznymi Wengera o pierwsze miejsce w grupie, ostatecznie ustępując Arsenalowi o punkt. We francusko-angielskim pojedynku padł wówczas tylko jeden gol - Aarona Ramseya w 90. minucie spotkania na Velodrome.

To nie koniec faktów łączących Marsylię z Arsenalem. OM również, po poprzedniej, niezwykle udanej ligowej kampanii, ukończonej na drugim miejscu za nowobogackim Paris Saint-Germain, zakończył okres zaciskania pasa i w trakcie letniego okienka transferowego sięgał po książeczkę czekową nie raz. Marsylczycy wydali na wzmocnienia dwa razy więcej pieniędzy niż przez ostatnie dwa lata, czego owocem było m.in. sprowadzenie wyróżniających się w sezonie 12/13 w Ligue 1 Dimitri Payeta, Sabera Khalifę czy Floriana Thauvina - młodej, francuskiej gwiazdy drużyny U-20, mistrzów Europy juniorów. Podopieczni Eliego Baupa sezon rozpoczęli trzema wygranymi, zawdzięczając to przede wszystkim będącym w dobrej formie strzeleckiej Payetowi i Andre-Pierrowi Gignacowi, którzy strzelili po 3 bramki. Ostatnie dwa ligowe starcia to jednak tylko jeden zdobyty punkt i dwa trafione przez obrońcę Lucasa Mendesa gole. Obecnie marsylczycy zajmują 4. miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy.

Arsenal również świetnie rozpoczął sezon. Nikt nie pamięta już o pozornie kompromitującej porażce z Aston Villą (wszyscy znamy przebieg tego meczu oraz formę, w jakiej był sędzia Anthony Taylor), mówi się przede wszystkim o wybornej dyspozycji Oliviera Girouda i jego bramkach w czterech kolejnych spotkaniach, o pozycji wice lidera tabeli po trzech kolejnych, ligowych zwycięstwach i o nowym supernabytku londyńczyków - Mesucie Özilu. Niemiec już w pierwszym swoim meczu z armatką na piersi brylował, dominując w środku pola w pierwszej połowie spotkania z Sunderlandem, przodując statystykom kolejki i w dodatku przywitał się z Premier League asystą przy golu, a jakże, byłego napastnika Montpellier. Nie można pominąć również obecnej formy Aarona Ramseya. Walijczyk, jeszcze sezon temu skreślany przez kibiców Kanonierów, jest w swoich poczynaniach bezbłędny, dominuje na boisku, odbiera, strzela a przy tym nikogo nie zabija, jego ofiarami są teraz następni rywale. Na ten moment, Aaron to, obok Oliviera Girouda, zdecydowany pewniak w talii Wengera, człowiek, od którego zaczyna się ustalanie składu meczowego.

Elie Baup wydaje się mieć komfortową sytuację kadrową. Poza składem Marsylii powinien znaleźć się jedynie Souleymane Diawara. Zupełnie odmienny stan panuje w drużynie Arsene Wengera. Lista kontuzjowanych zawodników dorównuje wielkości ławki rezerwowych Kanonierów. Francuz z pewnością nie skorzysta z usług Łukasza Podolskiego, Santiego Cazorli, Aleksa Oxlade-Chamberlaina, Tomasa Rosicky'ego, Mikela Artety i, tradycyjnie, Abou Diaby'ego. Wczoraj odnotowano natomiast w Londynie silny wstrząs o sile przynajmniej 6 stopni w skali Richtera, wywołany spadającymi kamieniami z serc kibiców The Gunners na wieść o dostępności na środowy mecz Girouda - jedynego, nominalnego napastnika Arsenalu. Mesut Özil także powinien rozpocząć środowe starcie na Velodrome w podstawowej jedenastce.

Spotkanie Arsenal - Olympique Marsylia to, zaryzykuję, najciekawsza para pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Czy Olivier Giroud podtrzyma swoją passę strzelecką? Czy Mesut Özil swoimi zagraniami znów rozkocha w sobie fanów The Gunners? A może Mathieu Valbuena do spółki z Gignakiem i Payetem postawią opór przybyszom z Wysp i to oni zapiszą na swoim koncie 3 punkty? Odpowiedzi na te i inne pytania już w środowy wieczór, pierwszy gwizdek na stadionie w Marsylii rozebrzmieje punktualnie o godzinie 20:45!

Olympique Marsylia - Arsenal

Rozgrywki: 1. kolejka Ligi Mistrzów

Miejsce: Francja, Marsylia, Stade Velodrome

Data: 18 września 2013 roku

Arbiter spotkania: Olegário Benquerença

Skład Kanonierzy.com: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Wilshere, Flamini - Walcott, Özil, Ramsey - Giroud

Typ Kanonierzy.com: 1-2

Liga MistrzówOlimpique Marsylia autor: Damian Burchardt źrodło:
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 118.09.2013, 21:33

Weidenfeller czerwona

gunners1886 komentarzy: 74218.09.2013, 21:33

Jak my wyjdziemy z grupy grając takie gówno.

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 218.09.2013, 21:33

No to BvB jest załatwione na amen. Hummels kontuzja. 0:1 i Romek z czerwoną kartką.

Wroblos014 komentarzy: 48318.09.2013, 21:33

Boring Boring Boring...

w00jtek komentarzy: 36318.09.2013, 21:33

Panowie, działo się coś w tej pierwszej połowie bo nie mogłem oglądać ?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 118.09.2013, 21:33

Nudy, bez pomysłu na grę, za mało dynamiki. Trzeba poprawić się w drugiej połowie.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 118.09.2013, 21:33

Trzeba wrzucic drugi bieg i więcej dokładności

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3418.09.2013, 21:33

Początek meczu był niezły w naszym wykonaniu, mieliśmy dwie szanse na objęcie prowadzenia. Później przestaliśmy grać i to Marsylia dominowała. Ogólnie mówiąc nudne to spotkanie, liczę na lepszą drugą połowę.