Pires: Vieira pasowałby lepiej od Artety

Pires: Vieira pasowałby lepiej od Artety 16.05.2018, 19:04, Tomasz Thide 31 komentarzy Legenda Arsenalu - Robert Pires, jest fanem Patricka Vieiry i uważa, że byłby lepszy menadżerem Arsenalu od Mikela Artety.

Vieira znajduje się w kręgu kandydatów do zastąpienia Arsene'a Wengera, jednak to Hiszpan wysunął się na prowadzenie, w celu objęcia posady menadżera. Obecny menadżer New York City jest rozczarowany tym, w jaki sposób potraktował go zarząd, uważając, że skontaktowali się z nim tylko z grzeczności, nie ukazując oznak jakiegokolwiek zainteresowania.

Pires widzi Artetę jako potencjalnego następcę 68-letniego menadżera, aczkolwiek twierdzi, że jest bardziej przekonany do postaci Vieiry, który był kapitanem zespołu Invincibles, dodając że jest idealną osoba na to stanowisko:

- Widziałem listę życzeń: Allegri, Ancelotti, Arteta. Czemu nie? Myślę, że mogą oni prowadzić Arsenal. Oczywiście, Allegri oraz Ancelotti mają doświadczenie w prowadzeniu wielkich klubów, co stawia ich na lepszej pozycji.

- Jeśli chodzi o Vieirę, moim zdaniem, dałby sobie radę. Nie dlatego, że to mój przyjaciel, zapomnijcie o tym. Radzi sobie bardzo dobrze w New York City i zdradził mi, że ta praca jest naprawdę trudna, ale ma on idealny profil, dzięki któremu zastąpiłby Wengera, bo zna tajnik futbolu, zna Premier League i Arsenal. Dlatego uważam, że Vieira jest gotowy, by prowadzić Arsenal.

Mikel ArtetaPatrick VieiraRobert PiresSklep kibica Arsenalu autor: Tomasz Thide źrodło: metro.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 3276 17.05.2018, 14:53

Przede wszystkim Veira jest pierwszym trenerem, a nie tylko asystentem. Nie chcę już teraz oceniać zatrudnienia Artety, ale mam pewne obawy, że jest w City tylko dlatego, iż jest Hiszpanem i zna ligę.

Leehu komentarzy: 8844 17.05.2018, 10:39

@londo: Unai Emery? Jak on został menadżerem roku we Francji. :D Tak wiem że prowadząc taki klub jak PSG nie był to raczej problem tym bardziej że podkupili najlepszego zawodnika swojemu największemu przeciwnikowi, no ale Sevillę faktycznie prowadził dobrze, bardzo podobna historia do Krychowiaka, został rzucony do PSG gdzie oczekiwania są większe.

A co do sytuacji też prędzej dałbym szanse Vieirze, to legenda Arsenalu i jeśli mamy wybierać między nim a Artetą to zdecydowanie Francuz wygrywa w każdym calu.

mitmichael komentarzy: 43366 17.05.2018, 09:48

I nie wiem czy by nie mial wiekszego powazania wsrod pilkarzy od Artety, ktory z wieloma zawodnikami mial okazje grac i z wieloma sie przyjazni.

page komentarzy: 1641 newsów: 4 17.05.2018, 08:52

ZielonyLisc: co ma hipoteka tutaj do rzeczy

n0thing komentarzy: 3308 newsów: 362 17.05.2018, 08:06

Dokładnie. Nie wspominając już o Henrym. Byle nie bylo relacji kolega - kolega bo w przypadku Artety tak właśnie będzie.

tomaszszef komentarzy: 326 17.05.2018, 00:07

Mozliwe . Napewno wzbudzilby strach ale i szacunek . Kazdy by wiedzial ze on jest szefem a by sie nie bal opieprzyc kogos . Tego chyba brakuje w arsenalu . Goscia z jajami co bedzie budzil respect . Taki szczesny by sie zesral pod prysznicem zanim by cos powiedzial ...

londo komentarzy: 39 16.05.2018, 22:58

@maci3j:
Bergkamp jest dobry jako trener napastników on chyba nie podejmie sie prowadzenia pierwszej drużyny.

londo komentarzy: 39 16.05.2018, 22:54

@Miszhka:
Ja bym Unai Emery nie skreślał, Sevillę dobrze prowadził a że w PSG mu nie poszło w LM to złożyłbym na ligę że słaba.

maci3j komentarzy: 223 16.05.2018, 22:53

Vieira, Henry, Bergkamp! Ci trzej zrobiliby tu porządek i powrót mentalności zwycięzców a Arteta? Ja nie mam wątpliwości ze dalej nic się nie zmieni bo będzie kolesiostwo i brak jaj

Miszhka komentarzy: 243 16.05.2018, 22:28

@londo: Jardim ok, w szczególności Jardima bym chciał, ale nie wierzę, aby odszedł z Monaco. Blanc i Emery to wielkie niewiadome takie same jak Arteta czy Vieira dla mnie.

londo komentarzy: 39 16.05.2018, 22:14

@Miszhka:
Unai Emery jest wolny, Laurent Blanc ,Leonardo Jardim no paru trenerów jeszcze by znalazł ale jak chcą Artetę to niech biorą.Już widzę jak on bedzie motywował Oezila :D

lordoftheboard komentarzy: 2404 16.05.2018, 22:03

@pawel94: Jardim byłby bardzo dobra opcją. Ale nikt pewnie nawet nie bierze go pod uwagę.

lordoftheboard komentarzy: 2404 16.05.2018, 22:02

Przecież Vieira by te panienki po pysku lał

aaddii9042 komentarzy: 712 16.05.2018, 21:58

a po co wybierać jak można wziąć obu? Vieira trener Arteta asystent i modlić się żeby było już tylko lepiej

Miszhka komentarzy: 243 16.05.2018, 21:57

Biorąc pod uwagę, że odpadają nam kolejni kandydaci tacy jak Allegri,. Tuchel, ponoć Ancelotti w Napoli (całe szczęście). Zaczyna brakować kandydatów do objęcia Arsenalu więc nie zdziwię się, jeżeli Arteta albo Vieira przejmą AFC, bo kto normalny chciałby objąć nas po Wengerze, każdy na pewno boi się, że skończy podobnie albo i gorzej niż Moyes w United.

drewniane_krzeslo komentarzy: 1294 16.05.2018, 21:49

Vieira to nie byłby ich kolega z boiska a przecież o to chodzi przynajmniej na początku gdyby Ozil wyskoczył z bólem plecków Patrick by go zaorał po powrocie

Bellerin kolejny

glock9mm komentarzy: 40 16.05.2018, 21:12

Vieira vs Arteta:biorę Vieire.przynajmniej by się nie pierd**** z naszymi dziewczynkami.

SoulStorm komentarzy: 3771 16.05.2018, 21:08

Co za kapitalna wypowiedź ! :)

pawel94 komentarzy: 757 16.05.2018, 20:33

Do mnie w ogólne nie przemawiają kandydatury naszych byłych piłkarzy. Czy to Arteta, Vieira czy Henry. Tak naprawdę dopiero zaczynają bawić się w asystentów albo trenują przeciętne kluby w przeciętnej MLS. Chciałbym zobaczyć na ławce trenerskiej Jardima z Monaco. Młody szkoleniowiec preferujący ofensywną grę. Pokazał już, że potrafi mierzyć wysoko wygrywając Ligue 1 z Monaco czy dochodząc do półfinału Ligi Mistrzów. Widać, że ma też oko do młodych piłkarzy. Lemar, Fabinho, Mbappe, Mendy, Bernardo, Rony Lopes to najlepsze przykłady. Dla mnie trener skrojony pod Arsenal. Chętnie zobaczyłbym wymianę na linii Arsenal-Monaco, Portugalczyk do nas, a Arsene na Stade Louis II.

Molas komentarzy: 232 16.05.2018, 20:23

Arteta wyglada mi na inteligentniejszego i z lepszym podejściem taktycznym,to tylko moje odczucia :)

ZielonyLisc komentarzy: 7637 16.05.2018, 20:04

Z hipotecznego punktu widzenia tak.

stahustaszku komentarzy: 457 16.05.2018, 19:57

Także wolałbym Vieire...

hidd3nly komentarzy: 331 newsów: 3 16.05.2018, 19:52

Vieira przynajmniej ma już jakieś doświadczenie trenerskie jako trener a nie tylko asystent.

Forever_gunner komentarzy: 1703 16.05.2018, 19:46

Uważam, że to nie jest moment na eksperymenty na stołku trenerskim z żadnym byłym piłkarzem Arsenalu, ale zarząd wie lepiej, co tam...

kanonier91 komentarzy: 3932 16.05.2018, 19:41

Vieira to ma autorytet przynajmniej jakiś i budzi respekt, a Arteta tylko wiecznie idealna fryzurę

thide (redaktor) komentarzy: 26161 newsów: 191 16.05.2018, 19:10

Vieira ma przynajmniej ksywę długi i pobił raz Anelkę...

Marioht komentarzy: 4748 16.05.2018, 19:09

A dla mnie obaj to dwa wielkie znaki zapytania.

Zresztą, ktokolwiek tutaj przyjdzie, będzie miał ciężki orzech do zgryzienia.
Po tym co zostawił mu w spadku Wenger...
Mam na myśli wyłącznie aspekt sportowy.

Elastico07 komentarzy: 3229 16.05.2018, 19:09

"Obecny menadżer New York City jest rozczarowany tym, w jaki sposób potraktował go zarząd, uważając, że skontaktowali się z nim tylko z grzeczności, nie ukazując oznak jakiegokolwiek zainteresowania."
Co za kur** z góry mają już założone kogo zatrudnią a kontaktują sie z innymi zeby się potem zasłaniać ze szukali róznych rozwiązań a wybrali najlepsze,zarząd OUT