Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.10.2012, 20:36

Oby Gibbs wrócił na United.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141428.10.2012, 20:36

Brodziol takie rzeczy można tylko usprawiedliwiać gdyby robił wślizg... a on przecież stał w miejscu jak drzewo....

ArjenRobben komentarzy: 159828.10.2012, 20:35

koledzy powiecie mi czy to prawda ze Webb bedzie sedziowal nasz mecz z united

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141428.10.2012, 20:34

Athene czyli twoim zdaniem jak wystawie rece jak do bloku w siatce i mi je nabiją to też jest w porządku ? Pomyśl trochę?? Co z tego, że z bliska i bez ruchu, to wina zawodnika, że nie ma ręki przy ciele. Przestać oglądać footlball? Powinieneś to zrobić po kartce dla Torresa...

Brodziol komentarzy: 14528.10.2012, 20:33

I_Tak_I_Nie,
Wg mnie było wszystko naturalnie. Zobacz sobie jak symetrycznie się jego ręce poruszają. Nie było nic umyślnego. Nic tymi rękami nie widziwiał.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 20:30

Znowu z tym karnym.

1. Nie ma ruchu ręką
2. Sprobuj schować rękę, kiedy ktoś kopie w nią piłką z odległości 1m.

Jeśli uważacie że to karny to pozdrawiam. Tyle razy puszczali takie akcje w Premier League, w tym przeciwko i dla nas, że jakby to odgwizdał chyba bym przestał oglądać football i na golf sie przerzucił.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141428.10.2012, 20:27

meczyki.pl/skroty/19988/chelsea_londyn_manchester_united_23.html

2.05, jeśli to dla Was jest naturalne położenie to pozdrawiam.... Karny dla MU ewidentny

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 20:26

Nie los, tylko sędzia.

cycuu89 komentarzy: 7828.10.2012, 20:24

The Telegraph " Za jednym razem los odpłacił Manchesterowi United za wszystkie dziejowe niesprawiedliwości, których piłkarze doświadczyli na Stamford Bridge. ".

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141428.10.2012, 20:24

Brodziol a właśnie ręka Luiza nie była ułożona w naturalny sposób -_-

Brodziol komentarzy: 14528.10.2012, 20:23

Pronik,
To była ironia. Borekenema sądził, że Torres symulował, to ja sądzę, że Young udawał. (czerwona zasłużona)

I_tak_I_Nie,
Jeśli jest ruch ręki i dotyka ona piłka to jest karny, nawet jak jest z bliska. Jak ręka jest w nienaturalny sposób ułożona(nad głową, wyciągnięta itp.) to karny powinien być gwizdnięty.

damcio145 komentarzy: 26428.10.2012, 20:21

Boreknema
O ile faul na Torresie był ewidentny co ukazują powtórki więc jest karygodne pokazanie mu karki do szatni.
Z tego co czytam bo nie widziałem tej sytuacji z karnym, ale jeśli piłkarz jest nastrzelony w polu karnym i to z dodatku metra, nie ma prawa być karnego, znaczy zależy od charakteru sędziego.
Sam gram w klubie (nie jest to może to nawet polska ekstraklasa) i wiem jak to jest. Co do kibiców Arsenalu: pisali, że bramka ze spalonego i nikt się z nimi tutaj nie musiał kłócić kolego, żeby im to wpoić.

Obiektywizm? Nie kibicuje, żadnemu z klubowi z PL. Więc akurat potrafię być obiektywny.

pronik komentarzy: 517928.10.2012, 20:19

Brodziol
dla Serba zasluzona czerwien skrobnal Younga po lydkach

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 20:15

A Rooney nie powinien dostać drugiej żółtej za faul taktyczny który się z góry takową kończy? Powinien, no ale po co.

zidanefrance komentarzy: 24028.10.2012, 20:15

pronik
Ok dzięki, bo przeglądałem skrót i lekko się zdziwiłem, że bramkarz The Reds ma włosy :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.10.2012, 20:14

@damcio145
że niby ja kibicem United? fajnie się dowiedzieć.
nigdzie nie kwestionowałem tego, że bramka ze spalonego, tylko się dziwie, że najbardziej oburzają się ludzie którzy mówili, że to nic, że Arteta strzelił ze spalonego.
lubie tekst "powinni mieć karnego? może i powinni ale sędzia tego nie odgwizdał", to właśnie pokazuje gdzie tu obiektywizm. "torres nie powinien dostać 2 żółtej? może i nie powinien ale sędzia to odwizdał"

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141428.10.2012, 20:14

jaki ruch do piłki i jakie blisko? To nie ma znaczenia bo ręka nie była ustawiona naturalnie!!! Jakby wyciągnąć dwie ręce do góry i by dostał to też być napisał że brak ruchu do piłki i z bliska?? Praoszę Was. Luiz jest ciamajdą i nie ma doświadczenia a za błędy się płaci.

damcio145 komentarzy: 26428.10.2012, 20:13

Brodziol
Ja nie jestem ciekaw kolejnych meczu takiego klubu jak Manchester Utd. Po tym co widziałem po paru meczach w tym sezonie to mi przypomina Barcelone za najlepszych lat. W tym sezonie, gdzie nie siedzę na forum to wszędzie: skandal Czerwonych Diabłów w roli głównej.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 20:13

O jakim karnym mowa? To nastrzelenie z metra w rękę? Żart?

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 20:12

Ci co twierdzą że Torres udawał - proponuje czasami wyjśc pograć w piłkę i spróbować utrzymać równowagę w pełnym biegu z piłką, będąc w LEKKIM KONTAKCIE z obrońcą wykonującym wślizg.

Powodzenia.

pronik komentarzy: 517928.10.2012, 20:11

zidanefrance;
Jones bronil

damcio145 komentarzy: 26428.10.2012, 20:10

Borekenema
Nie jestem kibicem Arsenalu ani innych klubów angielskich. I będąc obiektywnym i czytając pare komentarzy na tej stronce. Kibice Arsenalu zgadzali się, że Arteta zdobył ze spalonego.
A Wy kibice Mancheseru Utd. Nie umiecie przyznać się do prawdy. Czerwona kartka dla Torresa się nie należała z prostej przyczyny: symulacji NIE BYŁO. Obejrzyj sobie powtóreczki + z innych kamer i będziesz miał czarno na białym, że nie było. Powinni mieć karnego? Może i powinni ale sędzia tego nie odgwizdał. A bramka ze spalonego? Może to nie był spalony, co? Gdyby nie przerwa to Chelsea wkręciła by w ziemie Manchester. Tylko przerwa potem dwie karteczki ( dla Ivanovicia była zgodna z przepisami, ale dla Torresa już nie) i bramka, która nie powinna być uznana.

afckonrad9101 komentarzy: 783428.10.2012, 20:10

Ciezko bedzie za tydzien o jakiekolwiek punkty, remis bralbym w ciemno, biorac pod uwage nasza ostatnia forme i to ze united maja por swojej stronie sedziow

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.10.2012, 20:09

właśnie, "zdawało".
zero obiektywizmu tutaj, zero

Brodziol komentarzy: 14528.10.2012, 20:09

Borekenema;
Kartka dla Ivanoniva nie zasłużona, aktorzyna Young udawał.

Karny za rękę Luisa? Widziałeś z jakiego bliska on dostał? Z metra zawodnik mułów mu w nią trafił. W dodatku nie było ruchu ręki.

Jako kibic Milanu ciekaw jestem dwóch kolejnych meczów MU, zarówno z Chelsea, jak i z Arsenalem.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141428.10.2012, 20:07

A moim zdaniem kartka dla Torresa to jest istny skandal, bramka ze spalonego też - bo na takie mecze powinni być wybierani najlepsi sędziowie. A karny dla MU się należał koniec kropka,

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 20:06

@Borekenema Najpierw obejrzyj mecz a potem komentuj = = jaki Valencia? Chyba relacje na stronie MU przeczytałeś.

Ars3n komentarzy: 1235428.10.2012, 20:06

A tak w ogole to Torres dostal czerwo czy 2 zolta kartke ? Pytam, bo jestem ciekaw na ile zawieszony.

A tak w ogole kuraki wygraly na old trafford, to my zgodnie z tradycja przegramy.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.10.2012, 20:04

Valencia strzela po spalonym to już oburzenie tutaj, Arteta strzelił będąc na spalonym-wszystko ok, wygrał lepszy :/
Czerwona dla Torresa słuszna bo udawał, do tego United powinni mieć karnego po ręcę Luzia.
bądźcie bardziej obiektywni

zidanefrance komentarzy: 24028.10.2012, 20:03

Kto stał na bramce Liverpoolu przeciwko i dlaczego nie był to Reina?
Man. utd to klub, który otrzymuje od sędziów najwięcej rzutów karnych (w zeszłym sezonie 11 na 3 przeciwko!) i najmniej czerwonych kartek - w zeszłym sezonie dosłownie j e d n a !!!

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7228.10.2012, 20:03

Powtórzę jeszcze raz - David Gill i wszystko jasne.

Kartka dla Torresa z dupy, przy pełnym biegu nie trzeba dużo, żeby się wywalić. Nawet jeśli symulka, to na pewno czerwa by nie dał.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12628.10.2012, 20:03

malyglod, na razie z tego co czytam ta niby kontrowersyjna sytuacja ma obozy: Clattenberg, malyglod kontra reszta świata. Nie obraź się :P Pamiętaj też, że co innego jest nie odgwizdać faulu, a co innego wypieprzyć gościa z boiska.

theblueskings komentarzy: 2328.10.2012, 20:02

witam kanonierow mam dla was rade przed meczem z Mu a raczej dla pilkarzy zeby starali sie woglule nie dotykac pilakrzy Mu ;p
a tak na marginesie moze kilka osob skonczy mowic ze to Chelsea ma wiecznie szczescie bo w tym meczu nawet jakby ono bylo to i tak by nie mialo nic do gadania pozdro i powodzenia w nastepnej kolejce z sedziami z old trafford

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 20:02

Gdzie niby ploty?

matt21 komentarzy: 541428.10.2012, 20:02

3 punkty odrobione do lidera, jeżeli patrzeć pod względem aspiracji na mistrza..
jednak patrząc pod względem aspiracji zarządu.. coraz ciaśniej w top4.

tomekafc95 komentarzy: 413628.10.2012, 20:01

chodza ploty ze webb ma byc sedzia naszego meczu z manure o fuck ;/

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 128.10.2012, 20:00

Sędziowanie bez komentarza. Wróciłem do domu po 6h na cmentarzu roboty, a tutaj patrzę na tego "Klatenberga..." i rzygać mi się chcę... Webb 2 ;d

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 128.10.2012, 19:57

podpressingiem.wordpress.com/2012/10/16/prawda-jest-na-wyciagniecie-reki/

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 128.10.2012, 19:56

to pod pressingiem "prawda jest na wyciagniecie reki" jest bardzo ciekawe, Clattenburg nie sedziowal meczu Utd od porazki z City, a teraz się im zrekompensował? Tam są bliźniacze sytuacje... Masakra

Zuzu komentarzy: 73428.10.2012, 19:56

Witam,

ktoś parę dni temu podrzucił ciekawy artykuł na temat sędziowania dla MU, bardzo byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby podrzucić link właśnie do niego,

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7228.10.2012, 19:56

Sędzia frejer, ale przynajmniej zmniejszyliśmy stratę do lidera. ^^

Ale za tydzień cienko to widzę. Jak przegramy to możemy wylecieć nawet na 10 miejsce.

malyglod komentarzy: 648728.10.2012, 19:55

Topek

ja nic nie próbuję. ja piszę, że był kontakt który nie powodował faulu. Faul jest specyficznym rodzajem kontaktu. Nie każdy kontakt jest faulem. Ten wg sędziego nie był. Wg. mnie też nie. I tyle.
Było natomiast symulowanie faulu.

Jednym słowem. Był kontakt, ale nie faul. Nie każdy kontakt jest faulem. Była też próba wymuszenia rzutu wolnego, bo wcześniejszy kontakt zawodników nie powodował zachwiania, upadku, zmiany tempa czy sposobu biegu napastnika. Po lekkim kontakcie Torres odwinął klasycznego nura. Ja tak to widzę. Do sędziego należy interpretacja przepisów. On ocenił to podobnie.

Możemy się oczywiście nie zgadzać i dyskutować. Ale ocena zagrania należy do sędziego. I znając życie piłkarskie znajdziesz 10 mówiących o ewidentnym faulu i 10 mówiących o klasycznym nurku. Dlatego to się nazywa sporna sytuacja.

DamiannArteta komentarzy: 22428.10.2012, 19:54