Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.10.2012, 20:56

Ojć, Henderson to akurat za stary, ale mamy wielu zawodników na dziwnych wypożyczeniach.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.10.2012, 20:55

@I tak i nie

Podskoczyć o szczebelek wyżej? ;o

Bihmoutine jest o dwa lata starszy od Gnabry'ego, a widzę jego nazwisko po raz pierwszy. Większość to no-name'y bez przyszłości, wystawieni z braku lepszych opcji. Henderson się kisi na wypożyczeniu gdzie chyba nawet minuty nie rozegrał, a tu jakieś ogórki będą nam mecze u-21 przegrywać...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 20:49

Shinev

Owszem - dziwny skład.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141429.10.2012, 20:47

Shinev, jak nie ma przecież grają?? Dla mnie same +, że wszyscy mogą podskoczyć o szczebelek wyżej, nie wiem czego Ty chcesz?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.10.2012, 20:45

Arsenal Under-21s team to play Blackburn: Charles-Cook, Angha, Hajrovic, Fagan, Bihmoutine, Hayden, Mugabo, Rees, Toral, Olsson, Neita.

Ale żenua. Wszyscy się szykują na Reading i nie ma kim grać...

Catalonczyk komentarzy: 519829.10.2012, 20:42

mid

Prędzej Iker .

kanonierosll komentarzy: 197929.10.2012, 20:41

@polandblood
co ty chrzanisz benzema jest napastnikeim kompletnym! poda, strzeli głową wolejem z za pola karnego. top 6 spokojnie. jest gra z pierwszej piłki to poziom światowy

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 20:41

Jeśli chodzi o złotą piłkę, to tym razem realnym zagrożeniem dla Messiego jest osoba Iniesty - głównie za Mistrzostwa Europy. Kwestią sporną jest to, czy na nią zasłużył.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 129.10.2012, 20:38

Koczan, taa, ramsey mu bedzie glownym asystentem :-P

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.10.2012, 20:36

Widzieliście nominacje do złotej piłki?
Jak zwykle smiech na sali.
Od paru lat jest tam Benzema ZA NIC! Od paru lat od kad przeszedł z Lyonu zawsze jest nominowany chyba tylko za to ze jest Francuzem. Nic do niego nie mam, jest dobrym napastnkiem ale na świecie jest kilkudziesięciu lepszych od niego. O nominacji dla grupy teatralnej zwanej FC Barcelona a dokladnie dla Besquetsa i Pique nie wposmne.

koczan_4 komentarzy: 330229.10.2012, 20:35

Wróci Afobe z wypożyczenia to będzie ładował bramki ;D

papiez4 komentarzy: 35929.10.2012, 20:34

Wielo dzięki za informację. Niestety jestem na delegacji gdzie mam neta EDGE, myślałem, że może jakiś zagraniczny kanał będzie transmitował.

Catalonczyk komentarzy: 519829.10.2012, 20:30

Mid

Tak sądzę . Oglądając mecze Arsenalu , dostrzegam brak typowego egzekutora .
Ba rozwiązał by ten problem . Bo miałby mu kto podawać .

Wielo komentarzy: 147429.10.2012, 20:29

ani sportklub anie orange sport jutro nie transmitują :(
jedyna opcja to internet...

papiez4 komentarzy: 35929.10.2012, 20:26

Będzie jutro pokazywany nasz mecz na jakimś niekodowanym kanale na hotbird ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 20:26

Catalonczyk

Na serio tak sądzisz? Mi się nie wydaje. Wenger też na ogół szuka zawodników, którzy potrafią robić coś więcej poza strzelaniem bramek.

koczan_4

Może i jest ciekawym zawodnikiem, ale tak jak mówię - mam awersję do takich piłkarzy.

koczan_4 komentarzy: 330229.10.2012, 20:19

Jak uważasz. Ale Isco to bardzo ciekawy zawodnik, szkoda było by go nawet nie spróbowac kupic.

Catalonczyk komentarzy: 519829.10.2012, 20:19

Mid

Mając takie skrzydła jakie posiada Arsenal , Ba byłby idealnym egzekutorem .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 20:18

Catalonczyk

Zawodnik musi też charakterystyką pasować do stylu gry drużyny. Nie jestem przekonany, czy Ba by do nas pasował.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 20:16

koczan_4

To nie ma znaczenia - Hiszpanie zawsze marzą o grze w Realu lub barcelonie. Dlatego jak już coś, to jestem za kupowaniem Hiszpanów w wieku około 25 lat - wtedy nic lepszego ich w życiu może nie spotkać, a kiedy im się będzie kończył kontrakt, to będą za starzy, by Real czy farca zawracali sobie nimi głowę.

Catalonczyk komentarzy: 519829.10.2012, 20:15

Robizg1

Nie byłbym tego taki pewny . gdyby był za 10 mln do wzięcia , to by oznaczało że Wenger to idiota . Mieć takiego snajpera , pod nosem i kupić Giroud'a z Francji . ;p

koczan_4 komentarzy: 330229.10.2012, 20:14

Tylko Villa przeszedł z Valencii a nie z angielskiej drużyny.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 129.10.2012, 20:12

Catalonczyk
To i tak nie zmienia faktu że za 10 mlnów go wytargasz ;d

kanonierosll komentarzy: 197929.10.2012, 20:11

w naszej ligowej rzeczywistości kompletna żenada. zachowanie kiboli standardowe. kiepski mecz. fatalny krajobraz. to idzie w europe ; )

Catalonczyk komentarzy: 519829.10.2012, 20:11

Przestańcie gadać o tej klauzuli (8mln) za Dembe Ba , bo takowej nie ma

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.10.2012, 20:10

Villa też nie jest wychowankiem barcelony.
I co z tego?

koczan_4 komentarzy: 330229.10.2012, 20:09

Midgardsorm
Dobra młody Hiszpan ale nie jest wychowankiem ani Barcy, ani Realu, więc nie jest pewne, ze chciałby odchodzić od razu.

kanonierosll komentarzy: 197929.10.2012, 20:09

haha koleś za 3 komenty zarobił bana :D:D:D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 20:06

koczan_4

Czemu nie chcę Isco? Bo to młody Hiszpan - wystarczy?

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.10.2012, 20:05

VR? a nie czasami GR?

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.10.2012, 20:03

Ale może byc z nim tak samo jak z Gourcuffem.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.10.2012, 20:02

Kolejny argument: zna się z VR z Cazorlą. Pewnie znowu by powtórzył 30 goli na sezon ^^

koczan_4 komentarzy: 330229.10.2012, 20:01

Midgardsorm
Czemu nie chcesz Isco? IMO to jest mega kozak. A co do napastnika to Adrian - szybki, dobry techniczne, idealny po prostu. Aleciekawe czy w ogóle kogos kupimy.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.10.2012, 20:01

Oj tam oj tam, takiego napastnika nam trzeba. Zresztą to zbiło jego cenę. Kontuzja kiedyś się skończy.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 129.10.2012, 20:00

duzy
Ba ma klauzulę wykupu 7 mln funtów bodajże ;). Poza tym perspektywa LM mogłaby go skusić a w Ncastle nawet na lewym skrzydle go Pardew rzucał, a sam otwarcie mówił że tylko poz. typowa 9 go interere ;d

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.10.2012, 20:00

Rossi leży połamany, więc ryzyko troche.

Barney komentarzy: 2085229.10.2012, 19:59

ogladał ktoś od początku Ruch-Górnik ja dopiero zaczałem kto lepszy?

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.10.2012, 19:58

Jakby Wenger nie wierzyl w Ryo, to by go nie wypożyczał do Premier League.

Narazie nie rozegrał jednego pełnego sezonu PL, więc dajmy mu czas.

cypis141 komentarzy: 2229.10.2012, 19:58

Po co nam od razu 4,5 piłkarzy można jednego dobrego.Jak mamy wystarczająco ludzi do grania w piłkę.Moim zdanie dać szanse wszystkim a nie od razu ich skreślać i kupować nowych.:)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.10.2012, 19:57

Ja powiem jedno: Pato, bo Diabiemu przykrzy się samemu.

Jak dla mnie jedyny napastnik który by wniósł coś nowego i byłby w zasięgu to Rossi, Dzeko. Ewt. M. Suarez

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 19:57

Arsenalfcfan

Pamiętaj, że w klubie musi być konkretne ilość zawodników z Anglii. Jeśli Walcott odejdzie, to może sprowadzenie tego całego Zahy nie byłoby wcale chybionym pomysłem - a nóż okaże się drugim Chambo. Choć ja osobiście i tak wolałbym Andre Ayew - niesamowicie doświadczony jak na swój bardzo młody wiek.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 19:54

"koro zawodnicy tych co mamy nie są w stanie zdobyć pucharu to znaczy, że nie gwarantują odpowiedniej jakości."

Jak to się ma do 19-letniego Chamberlaina, 17-letniego Gnabry'ego czy 20-letniego Ryo, którzy jeszcze nie pokazali pełni swoich umiejętności?

"AOC by został i się ogrywał po parenaście minut + puchary, a do tego ważny byłby w rotacji, a Ryo jest na wypożyczeniu.. i kolejny sezon również powinien tam spędzić.. "

Chcesz trzymać Ox'a po to, żeby grał ogony mało ważne mecze pucharowe? Wiele osób sądziło, że dla Jacka też jest za wcześnie na grę na takim poziomie. A może Ryo wróci i będzie wymiatał?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.10.2012, 19:54

Mid,

to ja wole aby Ryo wrócił z wypożyczenia :D
nie chce już żadnych wynalazków w zespole. Jak dla mnie już teraz powinni dochodzić topowi zawodnicy, którzy bądź co bądź nie będą warci dużo.

duzy469 komentarzy: 76629.10.2012, 19:52

robizg ja tak samo mysle Demba Ba tez nie jest jakis bardzo drogi a za to ograny w Premier League

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 129.10.2012, 19:50

A ja powiem skromnie. Demba Ba jako typowa 9tka siałby wiór pod bramką i mógłby się u nas bić o króla strzelców.

cypis141 komentarzy: 2229.10.2012, 19:48

Alę wątpię aby Real sprzedał Benzeme.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 19:48

Nawet jeśli przyjdzie ten cały Zaha, to już będzie coś.

fabregas1987

Isco gra też w środku pomocy. Ale ja i tak go nie chcę.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.10.2012, 19:47

fabregas1987,

pamiętaj, że w piłce nożnej istnieją zawodnicy lepsi i gorsi. Skoro zawodnicy tych co mamy nie są w stanie zdobyć pucharu to znaczy, że nie gwarantują odpowiedniej jakości..

do tego pamiętaj, że od przybytku głowa nie boli.. a problem jest wtedy kiedy zawodników brak, zobacz sobie co się dzieje ostatnio.. Ramsey gra na skrzydle, na którym lepiej wypadłby Mertesacker.. więc dalej chamujemy innym zawodnikom rozwój?

AOC by został i się ogrywał po parenaście minut + puchary, a do tego ważny byłby w rotacji, a Ryo jest na wypożyczeniu.. i kolejny sezon również powinien tam spędzić.. prawda jest taka, że nie możemy być już takim zespołem, który stawia na takiego młodego Ryo, który ma 19 lat..

kilku zawodników sprzedać co jest oczywiste.

Wielo komentarzy: 147429.10.2012, 19:46