Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Barney komentarzy: 2084829.10.2012, 11:10

cze jak myslicie czy Reading wyjdzie najlepszym skladem. Trudno tu wytypowac wynik.

srv92 komentarzy: 60229.10.2012, 10:59

tomek
napewno nie takim jak na ManU ; d
Mysle, że napewno zagra Koscielny, Arshavin, Gnabry, Coquelin i Frimpong, reszta to dla mnie zagatka ;d

tomekafc95 komentarzy: 413629.10.2012, 10:53

jakim skladem jutro wyjdziemy jak myslicie ??

srv92 komentarzy: 60229.10.2012, 10:29

youtube.com/watch?v=tjyitIwgOnY&feature=g-all-u

amazing vid

mallen komentarzy: 2123929.10.2012, 10:25

@nasripolecinakase

Też jestem zdania, że Santos nie jest w optymalnej formie i że gdyby był zdrowy Gibbs to bez dwóch zdań mu się należy miejsce w pierwszej 11. W ostatnim meczu jednak można było zobaczyć, że Santos zaczyna łapać wiatr, a pamiętając jego występ np. z Chelsea na wyjeździe w zeszłym sezonie to może jednak warto jest dać mu szansę z MU.

michal192837465 komentarzy: 765429.10.2012, 10:25

Czyli Kieran nie zagra z Mułami???

AFC1208 komentarzy: 137029.10.2012, 10:24

Jak Arszawin wyjdzie razem na jednej flance z Santosem to mozemy, powiedziec ze zaczynamy od 0-1. Ktoś z nich musi potrfafic bronic, a jak wiadomo Arsza zbyt czesto sie nie cofa, a Santos w def. jest jaki jest. Wole jednak, zeby od poczatku wyszedl Poldi za Arsze.

michal192837465 komentarzy: 765429.10.2012, 10:23

Ja już długo nie mogę się doczekać kolejnej bramki Poldiego, czekam na nią i czekam, a ona nie przychodzi, byłoby super gdyby strzelił ją z Mułami. Chciałbym go zobaczyć od początku, ale jest też Arsha, którego także chce zobaczyć. Waham się nad tym którego by lepiej wystawić. Obaj coś dobrego potrafią, z jednej strony świetne wejście Arshy w meczu z QPR, dodam że mile mnie tym wejściem zaskoczył. Ale jednak Poldi gra dobrze. Będę ucieszony i gdy zagra Poldi i gdy zagra Arsha. A więc skład powinien wyglądać tak:

mallen komentarzy: 2123929.10.2012, 10:20

Może i z tego powodu chciałbym zobaczyć Arshavina na muły, niech pokaże na co go stać w srarciu z dobrą drużyną grając od 1 minut. Dostaniemy w taki sposób odpowiedź czy warto go trzymać w klubie. Upieram się, że powinniśmy na MU wyjść tak:

---------------------Szczęsny------------------
Sagna---Mertesacker---Vermaelen---Santos
----------------------Arteta---------------------
----------------Cazorla---Wilshere-------------
Walcott--------------Giroud-----------Arshavin

crisadus komentarzy: 850729.10.2012, 10:14

Co do Arszawina to trzeba mu dać szansę. Wierzę, że może zrobić więcej na skrzydle niż Ramsey. Na drugiej stronie chciałbym Theo, może jego zgranie z Sagną zaowocuje.

Kaczaza komentarzy: 722029.10.2012, 10:06

Arsza bedzie dobrym wyborem..musi sie pokazac żeby gdzies bezpiecznie wylądowac..a chłop potrafi ładnie pograc..

pronik komentarzy: 517929.10.2012, 09:42

mallen;
wydaje mi sie ze Arsza nie da rady na Younga czy Valencie

Nyguss komentarzy: 104129.10.2012, 09:39

na ten mecz zawsze czekałem z utęsknieniem ale teraz po tym co nasi robili w 3 ostatnich meczach boję się soboty :-\

michal192837465 komentarzy: 765429.10.2012, 09:28

mallen Ja też do dzisiaj jaram się jego powrotem. I przez kilka dni jeszcze będę bardzo szczęśliwy gdy o tym pomyśle.

armata88 komentarzy: 63129.10.2012, 09:20

na mecyzkach 25 miejsce ale liga typerow trwa

mallen komentarzy: 2123929.10.2012, 09:18

Ja do dzisiaj jaram się powrotem Jacka i co chwile oglądam powtórki naszego meczu :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 129.10.2012, 09:15

@GKS
dobra kolejka, ogólnie to ta pozycja się bardzo waha, ale obecnie 90. najczęściej mam tak, że spadam do około 130, by następnego dnia po kolejnych typach podskoczyć do 80-90. mam wrażenie, że w tym typowaniu najważniejsza jest systematyczność

Koccilla komentarzy: 2829.10.2012, 09:14

Bramka, w której stał Cesar była jak zaczarowana, co pokazuje sposób zdobycia upragnionego gola dla Arsenalu.
Mecz bardzo się otworzył, po zmianach w naszym zepsole.

kanonier91 komentarzy: 457029.10.2012, 09:02

Zwyciestwo z United na ich stadionie i mina Persila bezcenne. Wybaczyłbym im wtedy nawet porażkę z Norwich i Schalke.

karlo komentarzy: 906929.10.2012, 08:59

kanonier91
dokladnie tak jak mowisz, niech Boss sie zamartwia kogo postawic miedzy slupki, ja chce zwyciestwa z unite i tyle

Kaczaza komentarzy: 722029.10.2012, 08:58

Wojtas może spaprac sobie kariere tym powrotem..

GKS_AFC komentarzy: 871729.10.2012, 08:57

Po wczorajszym awansowalem na 140 miejsce w typerce to był dobry weekend bo 350.pozycji w gore :d jest tu ktoś kto jest jeszcze wyżej ?:d

bobslej22 komentarzy: 825229.10.2012, 08:55

Josh Franceschi

kanonier91 komentarzy: 457029.10.2012, 08:54

karlo
rozumiem Cie. Najlepszym wyjściem byłoby żeby Wojtek jutro się rozegrał i w sobotę wyszedł na United. Jednak nie ma opcji żeby go jutro ujrzeć. Pożyjemy zobaczymy :)

veron komentarzy: 459229.10.2012, 08:52

Nasz mecz po polsku

1 połowa
download.hellshare.pl/liga-angielska-8-kolejka-20-10-2012-norwich-city-arsenal-londyn-1-pol-mp4/9565670/

2 połowa

bobslej22 komentarzy: 825229.10.2012, 08:51

Pomyłka to ktoś inny :)

bobslej22 komentarzy: 825229.10.2012, 08:49

A tu wydaje mi się że Smalling gra Arsenalem :)

youtube.com/watch?v=9KTWk2raYh8&feature=relmfu

karlo komentarzy: 906929.10.2012, 08:49

kanonier91
na pewno jest w tym sporo racji, ale...zawsze pozostaje jakies ale....boje sie opcji, iz stawiajac na Wlocha moze nam chlop zawalic mecz, no ale z drugiej strony moze to sie też przydażyć Wojtasowi, no reasumujac Boss na klopot kogo poslac na bramke, i mysle jeszcze ze bedzie sie z tym faktem zastanawial do ostatniego momentu

kanonier91 komentarzy: 457029.10.2012, 08:42

Karlo
ja nie byłbym taki przekonany czy warto Wojtak na United wystawiać. Pamiętamy jaka Wojtek prezentował formę przed kontuzja. Po kontuzji wystawiając go na taki mecz nie jest najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem. Pewno ma w głowie jeszcze te 8 bramek puszczonych w ubiegłym sezonie. Oczywiście uważam ze Wojtek jest dużo lepszy od Vito jednak w tym meczu postawiłbym na Włocha jeszcze.

lepszy Wojtek po kontuzji niz Mannone w obecnej dyzpozycji

Pojawiły się jakies informacje czy mecz z Reading będzie transmitowany?

mallen komentarzy: 2123929.10.2012, 08:22

@Kaczaza

Ja myślę, że jak Wojtek będzie w 100% zdrowy to mimo, że to będzie jego pierwszy mecz po kontuzji, to on stanie w bramce, w końcu jest numerem 1.

Kaczaza komentarzy: 722029.10.2012, 08:15

ja uważam że na ManU dalej broni będzie Vito..Wojtas nie wejdzie ot tak...musi powoli poczuc rytm meczowy..czytałem że lavezzi jest mało zadowolony z PSG

karlo komentarzy: 906929.10.2012, 08:15

a ja jestem zdani iz Boss i tak nas zaskoczy skladem na united i raczej zagra na remis, niz milaby pokusic sie o zwyciestwo, wszyscy pamietamy jak skonczya sie nasza ostatnia wycieszka na old traford...

mallen komentarzy: 2123929.10.2012, 08:14

@Maikelosik

Też mam taką nadzieję. Widać, że Gibbs to wielki talent na swojej pozycji, co do Oxa to nic nie trzeba mówić bo będzie z niego minimum Rooney ;)
Mam nadzieję, że AW nie sprzeda Theo bo często nam się przydaje chociażby wchodząc z ławki.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.10.2012, 08:08

ja mam nadzieję, że gibbs wróci i oxlade

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.10.2012, 08:05

Sagna to nadal o klasę lepszy obrońca od jenkinsona. I powinniśmy szybko przedłużyć z nim kontrakt.
Sagna = równowaga defensywa, ofensywa
Jenkinson = zdecydowanie poprawił defensywe, ale ofensywa kuleje przez jego normalne braki techniczne

mallen komentarzy: 2123929.10.2012, 08:04

Myślę, że Sagna wrócił na dobre do pierwszej 11. Jenkinson zapewne zagra z Reading w pucharze, Kościelny również, a z MU usiądą na ławce. Mój typ 11 na mecz z UTD:

Trzeba przyznać, że skład robi wrażenie :)