Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
monerica komentarzy: 60029.10.2012, 07:18

Na Twiterze tez chodza plotki ze Webb ma byc sedzia z mulami...
Oby to byly tylko plotki...

kaziu874 komentarzy: 672929.10.2012, 04:36

ja bym chcial na muly taki sklad: Wojtek, Sagna, Merte, Verma, Jenki, Arteta, Wilshere, Cazorla, Walcott, Arsha, Giroud.
ale znajac papcia to i tak wystawi swoich pupilkow

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2012, 02:11

Natomiast ja nie widzę nic dziwnego w tym, że przy powrocie Sagny Jenkinson siada na ławce. Jest hierarchia, Sagna jest obecnie lepszym piłkarzem i wybory Wenger są dla mniejak najbardziej logiczne.

Wystawianie Sagny na lewej obronie przy zdrowym Santosie uważam za nonsens.

Zmian w składzie w porównaniu z meczem z QPR nie przewiduję (chyba, że ktoś wyzdrowieje).

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 01:05

Ja sobie teraz tego słucham:

youtube.com/watch?v=jPBm-GvEVlg

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 00:53

Arsenal_1886

Miło by było, ale nie wierzę w powrót Gibbsa na to spotkanie. Za to Chesney i Chamberlain mogą zdążyć się wykurować i wtedy nasz skład od razu lepiej zacznie wyglądać.

Waskitcz

GERWAZY MA KONTUZJĘ! Ile razy można pisać? Już kilka osób go wystawia w składzie na united. Jak już coś, to ewentualnie Podolski moze grać na szpicy, ale biorąc pod uwagę nasze obecne problemy ze skrzydłami, to wątpię w takie rozwiązanie. Poza tym - Poldi na szpicy nie jest tak efektywny, a Giroud się przydaje.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 429.10.2012, 00:52

Gerwazy ma kontuzje i chyba nie zanosi się na szybki powrót

Waskitcz komentarzy: 448529.10.2012, 00:26

I jeszcze ciekawi mnie czy na szpicy zagra Gerwazy czy Olivier.

Ja mam nadzieje na duet Chamboo + Wilshere.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.10.2012, 00:20

Mid > Trzeba mieć nadzieje ,że Gibbs będzie gotów na United . Jeżeli nie to wolę Sagne na LO niż Santosa ,ale Boss tak nie zrobi niestety, bo jego zdaniem jak mamy zdrowego lewego obrońcę to on musi grać na tej pozycji . Nie widzę Santosa w pojedynkach przeciwko Valencii . Vermaelen sobie nie radził z Ekwadorczykiem ,a co dopiero Brazylijczyk . Mam nadzieje ,że na lewej flance ujrzymy duet Gibbs-Podolski . Świetnie się rozumieją .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.10.2012, 00:16

Zastanawia mnie czy w sobotę Wenger postawi na Jenkinsona czy Sagnę. Francuz niby bardziej doświadczony, ale strasznie szkoda by było sadzać Anglika na ławie, bo dobrymi występami zasłużył sobie na udział w takim meczu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.10.2012, 00:02

Czy tylko ja mam tak ze jak wejde na chelsealive to wywala mnie na str - stowarzyszenie jezzowej melomanii?

madderns29

Owszem - nie znaczy. Bynajmniej. Bo nie umiemy z nimi grać. Ale nie ukrywajmy - spora też w tym zasługa sędziów. W tym samym chyba meczu miała miejsce taka sytuacja, w której któryś z piłkarzy united ewidentnie podniósł rękę nad głowę, by zablokować nią dośrodkowanie. Zdecydowanie należał się karny - ale jakoś nikt tego nie wychwycił. Ja oczywiście rozumiem, że takie błędy się zdarzają, ale sorry - to było tak widoczne, że chyba kibic siedzący w najgorszym miejscu na stadionie by to zauważył.

krakuus komentarzy: 182928.10.2012, 23:39

@veron Cyrk nie mecz ,mina Torresa mowi wszystko.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 228.10.2012, 23:36

Mid

O jaa :D Chyba chciałem za daleko śięgnąć w historie. No rzeczywiście w 2011 roku ich pokonaliśmy, ale to nie znaczy, że umiemy grac z United

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.10.2012, 23:34

madderns29

To sobie przypomnij naszą wygraną 1-0 po bramce Ramsey'a :D

Catalonczyk komentarzy: 519828.10.2012, 23:33

* i satysfakcją

JanikK

Ale powiedz mi jedno , czy te zwycięstwa nad drużynami z Topu coś Arsenalowi dały w przeciągu kilku lat ? Poza nadzieją to raczej nic .

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 228.10.2012, 23:31

Janikk

Arsenal potrafi wygrywać z UTD?? Powiedz mi kiedy z nimi ostatnio wygraliśmy. Jak dobrze pamiętam to chyba w 2008 roku 2;0 po pięknej bramce Nasriego

veron komentarzy: 459228.10.2012, 23:21

castalba.tv/channel/11598

za chwile MOTD 2, zobaczymy co tam sedziowie znowu zmalowali na korzysc MUłów, bo nie widziałem na żywo :)

steveaoki komentarzy: 76628.10.2012, 23:16

Jakubburak ---> Gratuluje wygranej, doobre typy miałeś:)

Kanonier4ever komentarzy: 40328.10.2012, 23:12

tuttosport.com/sondaggi/calcio/risultati-1376/Vota+il+Golden+Boy+2012?ok=true
widzieliscie? głosować na Alexa ;]

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.10.2012, 23:12

Bedzie dobrze, Arsenal potrafi wygrać z barceloną,chelsea,liverpoolem, man City,i Utd,poprostu przegrywa z zespolami ze strefy spadkowej, ale grać z druzynami ktore walczą o tytuł potrafią,wiec kanonierzy pod wodzą ramseya dadzą radę ; )

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.10.2012, 23:11

Widzieliście już?

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 628.10.2012, 22:57

@Belzebub666
Ty sie smiejesz ja sie wk*rwiam :(

afckonrad9101 komentarzy: 783428.10.2012, 22:53

Najwazniejsze zeby na OT nie zagral Ramsey , bo grajac w 10 strzelamy sobie w stope...

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141428.10.2012, 22:50

Ja tylko żałuje, że zamiast Gervinho i Poldiego nie kupiliśmy takiego Edena, dla mnie ten ziomek jest kosmiczny :D

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 128.10.2012, 22:50

Na OT trzeba zagrac tak zeby nawet sedziowie nie byli w stanie im pomoc, wierze ze mamy wystarczajace umiejetnosci by tego dokonac

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.10.2012, 22:46

maniek

No ale wiesz - Theo wciąż kontraktu nie podpisał, więc w pierwszym składzie nie wyjdzie :]

steveaoki komentarzy: 76628.10.2012, 22:43

Nie chce nic mówić, ale w letnim okienku transferowym rozpocznie się wielka bitwa o piłkarza Porto Jacksona Martineza, sam Ferguson już ponoć wykłada za niego 27mln euro + Nani!

maniek56 komentarzy: 300728.10.2012, 22:39

ku*wa następny mi wkłada w usta słowa których nie powiedziałem. Idę stąd bo nie chce się denerwować przed snem. Tak w ogóle to mam zły dzień dzisiaj, na ogół jestem cierpliwszy. Dowidzenia wszystkim.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 22:36

*rewelacyjnie nie grali.

maniek56 komentarzy: 300728.10.2012, 22:35

Mid

No i Łolkot już w sumie wrócił i on według mnie będzie najbardziej prawdopodobną opcją na prawe skrzydło.

Belzebub666 komentarzy: 280128.10.2012, 22:35

widzicie co robi Roma ? drugi mecz tak przegrywają prowadząc 2-0 :D

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 22:35

Jest nieprzewidywalna i to jej urok.
Dlatego nie rozumiem głupiego gadania, na tydzień przed meczem że go przegramy, że będzie kompromitacja.

Kontuzje..taa. Oni mają szpital większy od nas, do tego dzisiaj też rewelacyjnie. Zresztą, na poziomie zagrali w drugiej połowie z KFC jak musieli gonic wynik.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.10.2012, 22:34

Ja z kolei jestem ciekaw jakim składem wyjdziemy na spotkanie z mu - zwłaszcza jeśli chodzi o prawe skrzydło. Gerwazy kontuzjowany, Ramsey jest niepewny, a Chambo może wydobrzeje do tego czasu.

AtheneWins

Odwróćmy Twój przykład. Ktoś stawiał że przegramy z Norwich? Ktoś stawiał że przegramy z Schalke (grając kompletny piach), 2-0, grając u siebie? Nikt tego nie przewidywał. Piłka jest nieprzewidywalna ale jeśli mamy przewidywać to róbmy to na podstawie FAKTÓW a fakty są takie że jesteśmy w kryzysie z kontuzjami na bramce i lewej obronie.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141428.10.2012, 22:30

nie rozumiem Was totalnie, skoro jakieś Norwich nie wygrało z nami 30 lat i nagle im się to udaje to czemu my mamy nie wygrać z MU mając tyle indywidualności?? Nie wygraliśmy od 2006 i co? To już jest okrzyknięte jako klątwa? Dziwne podejście

gunners14 komentarzy: 228428.10.2012, 22:29

A tam realizm, realizmem ale Norwich z nami wygrało ;d i wątpię, że realiści z Norwich City mieli taką nadzieję :P

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 22:28

Takie głupie gadanie.

"Przegraliśmy dwa z trzech ostatnich meczy. No to nic, koniec sezonu, nic nie wygramy. Pewnie nawet do LM nie wejdziemy."

Everton, Spurs dali radę pokonać United. Ktoś na to stawiał? Spurs grali taki piach że schło w gardle. A tutaj taki pesymizm jakbym czytał jakiś temat o PZPN za czasow Laty.

afckonrad9101 komentarzy: 783428.10.2012, 22:27

I_Tak_I_Nie
Twoje nastawienie i tak nie ma wplywu na to co wydarzy sie na boisku:] fajnie by bylo wygrac kazdy mecz i tego wymagajmy od Arsenalu, tez chcialbym aby wygrywali z kazdym i wszedzie ale tak nie bedzie nie oszukujmy sie bo to utopia, wiara jak najbardziej ale nie slepa

afckonrad9101 komentarzy: 783428.10.2012, 22:25

AtheneWins
Czlowieku nikt tu Arsenalowi zle nie zyczy , tylko realnie stawia sytuacje, fakty sa jak dla mnie bardzo proste ostatnie trzy mecze gramy slabo, United dobrze, gramy na Old Traford gdzie ostatnio wygralismy w 2006 roku chyba, pozostale mecze przegrywajac , do tego wszysyc wiemy jak w tym sezonie wyglada sedziowanie dla United mecze z Chelsea i LFC to podarowane 6 punktow dla Sir Alexa i spolki, oczywiscie wierze ze powalczymy ale ciezko byc optymista szczegolnie po naszych ostatnich wystepach

maniek56 komentarzy: 300728.10.2012, 22:25

AtheneWins

Kto tu źle życzy Arsenalowi? bo mam nadzieję że nie pijesz do mnie. Jeden już postawił mnie na równi z kibicami srok którzy wychodzili z meczu (tak nawiasem to przykład z dupy wzięty). A reszta najeżdża na mnie bo uważam że stoimy na przegranej pozycji w starciu z MU.

I tak I nie

mam taki sam pogląd jak ty ale jeśli mam przed meczem prognozować i przewidywać wynik to lubię robić to na podstawie faktów i racjonalnych przykładów.