Po pierwsze domowe zwycięstwo! Arsenal - Liverpool

Po pierwsze domowe zwycięstwo! Arsenal - Liverpool 23.08.2015, 01:10, bojowy schabowy 3168 komentarzy

Szlagierowe starcie 3. kolejki Premier League między Arsenalem a Liverpoolem to prawdziwa zagadka. Czytając wypowiedzi fanów obydwu zespołów można dojść do prostego wniosku, nikt nie jest pewny zwycięstwa. Zapał kibiców Kanonierów, dotyczący możliwości konkurowania o tytuł, ostudziły pierwsze mecze sezonu, w których zawodnicy Wengera nie zachwycili. Podobna sytuacja dotyczy kibiców The Reds. Oczywiście nie mogą narzekać na komplet punktów, jednak wiele do życzenia pozostawia styl gry podopiecznych Rodgersa.

Liverpool po dwóch kolejkach sezonu pozostaje niepokonany. Na inaugurację pokonał Stoke City, w drugim meczu sezonu zmierzył się z beniaminkiem - Bournemouth – z którym również sobie poradził. Po początku sezonu można wysnuć tezę, że Brendan Rogers poprawił grę defensywną swojego zespołu, The Reds w bieżących rozgrywkach nie stracili jeszcze gola.

Liverpool po odejściu Suareza w końcu doczekał się klasowego napastnika, który większość czasu spędził na boisku, nie w gabinetach lekarskich. Mowa o Christianie Benteke. Belg powoli zaczął się spłacać, zagwarantował swojej drużynie zwycięstwo w meczu z Bournemouth strzelając bramkę po stałym fragmencie gry. Defensorzy Arsenalu będą musieli mieć oko na byłego gracza Aston Villi.

Przed meczem optymizmem napawać mogą ostatnie wyniki Kanonierów z ich poniedziałkowym rywalem. Arsenal w ciągu ostatnich 14 lat przegrał na własnym obiekcie z Liverpoolem jedynie raz, w 2011 roku. Ostatnie starcie między oboma zespołami zakończyło się wysoką wygraną Arsenalu, 4-1. Miało to miejsce na The Emirates.

Statystycznie rywalizacja pomiędzy Kanonierami a The Reds jest bardzo zażarta. Zespoły spotkały się ze sobą na boisku aż 218 razy. Arsenal górą był w 78 meczach, Liverpool wygrał 83 pojedynków. Wyjątkowo często padał wynik remisowy – 57 razy.

Arsene Wenger w piątkowym wywiadzie odniósł się do kadry, którą będzie dysponował na poniedziałkowy mecz. Dostępni będą wszyscy zawodnicy, którzy byli brani pod uwagę przy ustalaniu składu przeciwko Crystal Palace. Na powrót Wilshere’a trzeba będzie poczekać do drugiej połowy września. Welbeck wciąż poddawany jest kuracji, a Tomas Rosicky leczy długoterminowy uraz. W obozie przeciwnika sytuacja wygląda na napiętą, Brendan Rodgers informował media o wątpliwym występie kapitana zespołu – Jordana Hendersona – który w wyniku kontuzji musiał przedwcześnie opuścić boisko w ostatnim meczu. Niepewna sytuacja dotyczy również Joe Allena, jednak Rodgers nie chciał się wypowiadać na temat zdrowia Walijczyka. Poza grą wciąż są Sturridge oraz Flanagan.

Bez wątpienia starcie Arsenalu z Liverpoolem to prawdziwa gratka dla fanów angielskiej piłki. Ostatnie mecze stoczone między oboma zespołami dostarczyły kibicom wielu emocji. Podopieczni Wengera będą chcieli udowodnić, że pierwszy mecz sezonu był tylko wpadką i wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Anglii. Brendan Rodgers udzielając wywiadów nie krył, że jego celem jest wywalczenie przez Liverpool miejsca w TOP4. Przed nami zapowiada się wspaniałe widowisko, które z pewnością dostarczy każdemu fanowi dobrej piłki wielu pozytywnych emocji.

Mihex komentarzy: 2360424.08.2015, 22:00

Jak już bocznego na ŚO przesuwać to już wolę Gibbsa na boisko i Nachosa na środek :P

pumeks komentarzy: 2080824.08.2015, 22:00

Czyli Benteke dostał minimum 12 wrzutek na pole karne?
Ile wrzutek dostał Giroud? Minimum 3

grzegorz1211 komentarzy: 1026924.08.2015, 22:00

Co strona to inne statystyki dla przykładu na C+ podali posiadanie piłki 61 do 39 % a bet365 podaje 51 do 49%. dlatego nigdy nie wieżę w statystyki

lays komentarzy: 3987124.08.2015, 22:00

Cech MOTM, po nim Coq i Paulista jak dla mnie. Ramsey tez bardzo dobry mecz.

Chambers to dno... masakra. Powinien wejsc za niego GIbbs i Monreal do srodka bo skonczy sie to tragicznie w skutkach.

Giroud to dzis gra? Gramy w 9 dzis...

Za Ozila jakis skrzydlowy by sie przydal.

gunners007 komentarzy: 954324.08.2015, 22:00

Co by nie powiedzieć to Rodgers rozwalił nas dziś taktyką. LFC gra tak jak nie lubimy i nie potrafimy to też my bezradni, a oni tworzą mnóstwo sytuacji wykorzystując żałosną obronę.

Beliar84 komentarzy: 81224.08.2015, 22:00

Cocle ratuje nam dupsko....a raczej Chambersa dupsko!

grand92 komentarzy: 793724.08.2015, 22:00

dla mnie obrona powinna wyglądać następująco (jak beda zdrowi) : Kosa-Gabriel jak dla mnie jak się zgrają to będą koty

songoku95 komentarzy: 2348524.08.2015, 22:00

wilshare
damy rade, niech tylko Santi/Aaron lepiej zacznie łączyć formacje.

Peegii komentarzy: 72724.08.2015, 22:00

Mam dziwne przeczucie ze do 55 min stracimy bramkę... Zawsze gdy mam nadzieje ze druga połowa będzie lepsza, my tracimy gola :/

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.08.2015, 22:00

mitmichael
C6 i C7. Tragedia. Jestem z Zielonej i jestem fanem ogromnego talentu Warda. Przykre, że to wszystko się tak potoczyło.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1524.08.2015, 22:00

Benteke dostaje dobre piłki, bo LFC zazwyczaj wyprowadza akcje po naszych błędach, a my nie możemy nic przeforsować.

Fanatic komentarzy: 599124.08.2015, 22:00

Alexis gra jak zwykły przeciętny skrzydłowy umiejący szybko biegać i coś tam od czasu do czasu kiwnąć.... czas oxa wprowadzić bo jest w dryblingu i szybkości lepszy od alexisa ale nie za Alexisa ale za kogoś z pomocników, może za Cazorle, kóremu odpoczynek mentalny by się przydał.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52424.08.2015, 21:59

MaciekGoooner
Giroud nawet nie miał okazji dziś coś spartolić.

kubex komentarzy: 573524.08.2015, 21:59

@simpllemann - święta racja.. co może zrobić napastnik jak piłka jest w naszej obronie.

Sparks974 komentarzy: 16524.08.2015, 21:59

na skrzydlo oxa albo walcotta trzeba wrzucic w 2 polowie

Dan_Crowley komentarzy: 131324.08.2015, 21:59

Debuchy za Chambersa. Nie ma innej mozliwosci.

marimoshi komentarzy: 471624.08.2015, 21:59

Z Chambersem wygrać główkę to nie sztuka :D

rubl14 komentarzy: 36324.08.2015, 21:59

Hehehe :D
instagram.com/p/6x1C5HD0tR/

Kaidus komentarzy: 62624.08.2015, 21:59

Liverpool dostaje ostatnio takie prezenty od sędziów, że głowa mała.

@Chicken - DZIĘKI, od razu lepiej :D

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154224.08.2015, 21:59

Licze, że Wenger zainterweniuje i zdejmie Chambersa.

Maestro08 komentarzy: 133424.08.2015, 21:59

Szkoda że nie ma szybkich zakładów, bo jak zobaczyłem że Chambers w tak tragicznej formie leci jak Messi przez środek boiska i się kiwa, to postawiłbym i 10000zł że ją straci i stracił :D Chociaż kurs pewnie byłby taki, że 30gr bym zarobił.

Redzik
A ile było tu mówienia, że napastnik ma strzelać bramki, nie grać tyłem do niej. Co ma zrobić Giroud skoro nawet podania nie dostaje?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.08.2015, 21:59

Benteke 12 wygranych pojedynków główkowych po 45 minutach. Nice.

marz2 komentarzy: 521924.08.2015, 21:58

simpllemann
Dokładnie tak. Jeżeli ktoś ma zamiar dalej pisać bzdury to lepiej niech już idzie spać. Rozegrania dzisiaj nie mamy nic a nic. Co chwilę tracimy piłę w głupi sposób.
Z przodu najlepszy chyba Santi albo Ramsey. Najlepsi z najsłabszych oczywiście.

kaziu874 komentarzy: 671124.08.2015, 21:58

Chambers pierwszy do zmiany, a do tego Ox musi wejsc, bo z klepania samego nic nie wyjdzie. Cech, Gabriel, Monreal i Coq na najwiekszy plus.

------------------Cech---------------
--Belle--Debuch--Gabriel--Nacho--
---------Ramsey----Coquelin-------
---Sanchez----Santi-----Chambo---
-----------------Giroud--------------

Tak powinno to wygladac w drugiej polowie, ale znajac Wengera pewnie bez zmian wyjdziemy po przerwie, co znajac zycie nam sie odbije czkawka bardzo szybko.

marimoshi komentarzy: 471624.08.2015, 21:58

simplle
No jako jedna z nielicznych osób dostrzegasz. Większość nie widzi jak beznadziejnie gra Sanchez ( co drybling to przegrany,niewraca się za Clyne) oraz gdzie się podział Ozil. Najlepiej wszystko zwalić na Giroud XDDDD #typowe k.com

pumeks komentarzy: 2080824.08.2015, 21:58

Skrtel nawet nie musi z dużo biegać, bo nasze gwiazdy nie potrafia podac celnej piłki na polu karnym do napastnika.
Zobacz ile Benteke dostał CELNYCH podań.

grand92 komentarzy: 793724.08.2015, 21:58

WilSHARE

być może ale wiesz , on stoi w polu karnym i zamiast wypieprzyć kilometr przed siebie to on sie bawi w krótkie podania i to na dodatek nie celne , no ludzie trema , tremą ale mózg powinien pracować chociaż w trybie ECO

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.08.2015, 21:58

songoku95
Na pewno tak będzie. Pamiętny mecz, gdzie Liverpool męczył się całą połowę z nami, a my z samymi sobą. Dobrze, że Debuchy wtedy na 1-1 wyciągnął na koniec połowy.

mitmichael komentarzy: 4924324.08.2015, 21:58

Słyszeliscie co sie wczoraj zuzlowcowi Darcyemu Wardowi stało? w ostatnim 15 biegu wpadł na rywala i poleciał w miejsce gdzie nie było bandy. Ma złamane kregi szyjne C5 i C6, wczoraj wieczorem miał operacje. Niestety prawdopodobnie to oznacza koniec kariery dla Niego. Jak to powiedział były zuzlowiec Cegielski, ktory tez miał wypadek i jezdzi teraz na wozku inwalidzkim ale nie miał przerwanych kregow szyjnych - z takiego wypadku sie nie wychodzi. Jak zobaczyłem ta sytuacje to az mi ciary po plecach poszły. Szkoda chlopaka taki fajny zuzlowiec

kubex komentarzy: 573524.08.2015, 21:58

@worldcup - tak, pewnei jeszcze mocniej by nas docisnęli...

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 124.08.2015, 21:58

Ja czuje remis. Nasz rekord w sezonie bedzie ładnie wygladał xD
W:1 D:1 L:1

TrueGunner komentarzy: 105724.08.2015, 21:57

Pascal Cygan i Squilliaci to przy Chambersie wirtuozi w obronie... to co dzisiaj zobaczyłem w obronie to jakiś żart.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.08.2015, 21:57

SIMPLLEMANN
Benteke wygrał 12 pojedynków główkowych.
Giroud tylko 2 :))

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.08.2015, 21:57

pauleta19 24.08.2015; 20:11
"Cech będzie miał okazję się zrehabilitować."

No i się zrehabilitował za WHU.

SzamanTheGunner komentarzy: 83824.08.2015, 21:57

Szczęsny na bramie dziś = 0:3 do połowy
Cech = 0:0

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52424.08.2015, 21:57

Różnica między Benteke a Giroudem w tym meczu?Belg dostaje podania.

worldcup komentarzy: 116324.08.2015, 21:57

gdyby nie ten "spalony"to mecz by wyglał całkiem inaczej...

Kaidus komentarzy: 62624.08.2015, 21:57

pumeks
Walcott gówno zrobi przy ociężałym, wolnym Słowaku? Myślimy o tym samym Skrtelu?

Novazzy komentarzy: 351024.08.2015, 21:56

@simple
Patrząc na jego gre to był marzec '09...

bobslej22 komentarzy: 813524.08.2015, 21:56

I tak czuję że to wygramy. Fuksem ale wygramy. Giroud pomyłka Ale to co robi Chambers to jakoś kryminał. Gabriel Cech i Coq jak na razie taka mam czyste konto. Nie wiedziałem że dożyję czasie kiedy jesteśmy zesrani u siebie przed Liverpoolem jak kiedyś przed United i do niedawna przed Chelsea

Chicken komentarzy: 70424.08.2015, 21:56

Posłuchajcie przed 2 połową,głowy do gówy wygramy :) youtube.com/watch?v=td9Dh_JTqSw&feature=youtu.be

Mihex komentarzy: 2360424.08.2015, 21:56

Redzik
Oni na Whoscored nie liczą strat, czy jak?

Do Girouda nie ma pretensji, do nikogo z ataku nie ma. Rozegranie nawala już na własnej połowie, więc ofensywni zawodnicy nie mają co liczyć na szanse nawet.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 124.08.2015, 21:56

Ja bym dał Debuychego w przerwie i Ox'a w 60 minucie. Ten drugi ostatnio jest w formie.

Theo10 komentarzy: 818524.08.2015, 21:56

Słupek i poprzeczka to nie gole. Zaś strzał Aarona, to był ewidentny gol. Więc jeśli ktoś w tym meczu może mówić o pechu, to jesteśmy to my.