Początek maratonu spotkań: Everton vs Arsenal

Początek maratonu spotkań: Everton vs Arsenal 06.04.2019, 13:37, Patryk Bielski 786 komentarzy

Tylko siedem spotkań angielskiej ekstraklasy dzieli Kanonierów od zajęcia upragnionego miejsca w pierwszej czwórce, które daje możliwość gry w Lidze Mistrzów. Tylko albo aż, bo podopiecznych Unaia Emery'ego czeka pięć wyjazdów, gdzie ostatnimi czasy Arsenal nie radził sobie najlepiej. Londyńczycy znajdują się w komfortowej sytuacji - tracą do trzeciego Tottenhamu jedno oczko, mając w zanadrzu jeden mecz więcej do rozegrania. Sezon wkracza w decydującą fazę i wydaje się, że kluczowe będą właśnie mecze na stadionach rywali. Pierwszy taki sprawdzian czeka Kanonierów już jutro, kiedy na Goodison Park zmierzą się z miejscowym Evertonem.

Ostatnie starcie obu zespołów zakończyło się zwycięstwem Arsenalu 2-0. Sukces zrodził się jednak w bólach, bo każdy kto pamięta tamten mecz, zdaje sobie sprawę, że po 90. minutach gry wynik mógł wyglądać zupełnie inaczej. Wtedy o trzech punktach zdecydowała skuteczność Lacazette'a i Aubameyanga. Czy i tym razem możemy spodziewać się, że ta dwójka zagra w wyjściowym składzie od pierwszych minut? Unai Emery na przedmeczowej konferencji prasowej nie chciał zdradzać swoich planów. Można przypuszczać jednak, że na wyjeździe Kanonierzy zagrają bardziej zachowawczo i zdecydują się na wariant z jednym napastnikiem. Należy pamiętać również, że już w czwartek Arsenal czeka ciężkie spotkanie z Napoli w ramach Lidze Europy - rotacja składu jest więc wskazana.

Obie drużyny znajdują się obecnej w dobrej dyspozycji. Arsenal na ostatnich pięć spotkań wygrał cztery i zanotował jedną porażkę z Rennes. Everton również zdaje się nabierać wiatru w żagle. Zespół prowadzony przez Marco Silvę zgarnął 10 na 15 możliwych punktów w minionych rywalizacjach. The Toffees pokazali, że na własnym terenie potrafią być szczególnie groźni, o czym świadczy zwycięstwo z Chelsea czy remis w derbach Liverpoolu.

Marco Silva najprawdopodobniej wystawi do boju tę samą jedenastkę, która dała mu sześć punktów w ostatnich dwóch ligowych pojedynkach. Jedynym nieobecnym w kadrze Portugalczyka jest Yerry Mina, który leczy kontuzję uda. Trener gospodarzy na przedmeczowej konferencji prasowej zdradził, że Jordan Pickford jest gotowy do gry po incydencie przed jednym z pubów, który miał miejsce w zeszły weekend. W obozie Kanonierów długoterminowe urazy wciąż leczą Hector Bellerin, Rob Holding i Dannyt Welbeck. Pod znakiem zapytania stoją też występy Granita Xhaki i Laurenta Koscielnego. W dodatku za czerwoną kartkę nadal pauzuje Lucas Torreira.

Statystyki przemawiają na korzyść Arsenalu. Everton spośród ośmiu ostatnich spotkań z Kanonierami przegrał siedmiokrotnie i zanotował jedno zwycięstwo. Ponadto w ostatnich czterech meczach z londyńczykami The Toffees schodzili z murawy pokonani. Everton to zespół, z którym Arsenal grać lubi i potrafi - wystarczy wspomnieć, że The Gunners ogrywali drużynę z Goodison Park 97 razy w meczach ligowych - to rekord w historii angielskiego futbolu. Podobnie jest z bramkami - Kanonierzy trafiali do siatki jutrzejszego rywala aż 107 razy. Nikt inny dotąd nie przebił tego wyniku.

Według Unaia Emery'ego jego piłkarze z determinacją wyczekują kolejnego meczu, w którym liczą się tylko trzy punkty. Miejmy nadzieję, że po weekendzie ponownie będziemy mogli cieszyć się z trzeciej pozycji angielskiej Premier League.

Spotkanie będzie transmitowane na antenie CANAL+ oraz CANAL+ Sport.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18407.04.2019, 15:27

Dobra, fajnie było oglądać przez 20 minut wymianę podań między obrońcami, parodię w defensywie i dominację Evertonu. Teraz do roboty.

Oldgunner3 komentarzy: 967507.04.2019, 15:26

Sędzia zdymany w podobnej sytuacji dał Guendo kartkę.

Gunner18AFC komentarzy: 3430 newsów: 307.04.2019, 15:26

Nie jestem zwolennikiem Emerego ale wystawiając taki środek pola na wyjeździe to trzeba mieć swój świat. No ale poczekam do końca meczu. Może ugrają

Tevez komentarzy: 408707.04.2019, 15:25

Wnioski po 20 minutach są takie że w kwestii naszej gry na wyjazdach nic się nie zmieniło.

Ech0z komentarzy: 1039607.04.2019, 15:25

Mordy tam evertonowskie dzbany

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202307.04.2019, 15:25

za chiny tego nie wygramy
trzeba też pamiętać kto sędziuje i kto jest sędzią technicznym - to są najgorsi dla nas sędziowie w ostatniej dekadzie i to już widać

mitmichael komentarzy: 4924307.04.2019, 15:25

Czyli dzisiaj wracamy na swoje ukochane 4 miejsce

Garfield_pl komentarzy: 2778107.04.2019, 15:25

@ljungberg77: wyszli z nory eksperci....po co Ty ogladasz?

Freo98 komentarzy: 632207.04.2019, 15:24

Rudzki ślepy ze nie widział na powtórce jak w nogę dostal

daniken komentarzy: 349407.04.2019, 15:24

pierwsze 15minut a Arsenal wygląda jak szłapoki z ekstraklapy

Sztofort komentarzy: 259507.04.2019, 15:23

Za duze dziury sa w srodku, tutaj pokazuje ile Ramsey znaczy dla AFC. Guendo jak to Guendo lata gdzie chce a potem musi ratowac sie faulami zamiast zapierdalac do obrony. Jak chcial Elnenego wystawic to mogl to zrobic z kim innym a nie mlokosem..

mitmichael komentarzy: 4924307.04.2019, 15:23

Ozilowi sie biegac nie chce ale teraz jak patrzyłem to jemu sie nawet roznych nie chce wykonywac, popatrzył teraz na sedziego jak na debila xDD

Dominik11 komentarzy: 2013407.04.2019, 15:22

Nie ma Lucasa, Xhaki i Rambo i nie ma gry.

gunners007 komentarzy: 954307.04.2019, 15:22

Znowu dzieje się to samo. Na ES ten mecz wyglądałby inaczej.

LunaticLama komentarzy: 124907.04.2019, 15:22

Co oni kombinuja z tymi rożnymi. Już druga taka strata

paw3u komentarzy: 562607.04.2019, 15:22

Drugi rzut rożny i drugi żenująco rozegrany - najpierw głupi drybling Mikiego, teraz idiotyczne zachowanie Ozila.

daniken komentarzy: 349407.04.2019, 15:22

Tevez komentarzy: 408707.04.2019, 15:21

Ale trzeba przyznać że piękna asysta Kolasinaca.

Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19207.04.2019, 15:21

"Z xhakha byłby pogrom"
"Wiadomo było dla kumających piłkę że dziś nie wygramy "
Pffffffffff buahahaah ;)

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041307.04.2019, 15:21

@ljungberg77:

Po co odpalać mecz jak z góry wiesz że nie wygramy...

popazona komentarzy: 8307.04.2019, 15:21

Spokojnie jeszcze czas jak będzie remis do przerwy to nie będzie źle.

Thierry_H komentarzy: 1010 newsów: 107.04.2019, 15:21

@Arsenal4Ever14: no racja. Radujmy się, że taka piłkarska potęga jak Everton jedzie nas tylko 1:0 po aż 11 minutach. Wielki sukces i fenomenalny prognostyk na resztę spotkania.

Freo98 komentarzy: 632207.04.2019, 15:20

Wiedziałem ze wszyscy beda od razu zwalali wszystko na Elnenyego

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041307.04.2019, 15:20

Rambo i Ambujang czym szybciej tym lepiej.

Siwy2185 komentarzy: 10607.04.2019, 15:20

Ma ktoś link do meczu ?

KapitanJack10 komentarzy: 5374 newsów: 407.04.2019, 15:19

Wpadł farfocel po rzucie na aferę a k.com? "Dwa mopy w środku to nie mogło się dobrze skoczyć" xDDDD

mitmichael komentarzy: 4924307.04.2019, 15:19

Niestety ale mamy wiecej wyjazdow niz u siebie wiec o LM bedzie mega ciezko. Ciekawy ten nasz Arsenal, tak jakby Emery w meczach u siebie wystawiał inny sklad a na mecze wyjazdowe inny.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333007.04.2019, 15:19

Kobietki już na stronie płaczą.

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202307.04.2019, 15:18

nie ma co zwalać na elnenyego
z xhaką tu byłby pogrom
wiadomo było dla kumających piłkę że dziś nie wygramy ale też nie musimy przegrać

Patriko komentarzy: 526907.04.2019, 15:18

Ja p... 11 minuta a połowa użytkowników już wie, że przegramy albo zremisujemy xD dajcie numery do totka

gunner1990 komentarzy: 370907.04.2019, 15:18

Wystarczylo pochwalić defensywę i cyk jeden

Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19207.04.2019, 15:18

Jak Elneny ma ogarniać jak cały sezon siedział na ławie?? Ee??

Thierry_H komentarzy: 1010 newsów: 107.04.2019, 15:17

Środek pola na miarę solidnego klubu środka tabeli w Championship.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492507.04.2019, 15:17

Jeszcze nie było czystego konta na wyjeździe, więc trzeba było się tej bramki spodziewać. Najważniejsze to strzelać coś.

daniken komentarzy: 349407.04.2019, 15:17