Podsumowanie 20. kolejki Premier League

Podsumowanie 20. kolejki Premier League 30.12.2012, 22:05, Kamil 13 komentarzy

Udało się Arsenalowi zakończyć rok z przytupem. Kanonierzy pewnie pokonali Newcastle na Emirates 7-3. Pragniemy Wam przedstawić pozostałe wyniki, które padły w sobotnich i niedzielnych spotkaniach.

Sunderland 1-2 Tottenham

Mecz na Stadium of Light lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzeni w 1. połowie meczu. Spurs jednak nie poddali się i w przeciągu 3. minut zdobyli 2 gole, które dały im zwycięstwo. Sunderland w tabeli jest na 13. miejscu, Tottenham jest 4.

40' [1 - 0] O'Shea 40'

48' [1 - 1] Cuellar (sam.)

51' [1 - 2] Lennon

Aston Villa 0-3 Wigan Athletic

The Villans kolejny raz się skompromitowali. Nie potrafili się przeciwstawić nawet słabiutkiemu Wigan i to grając na własnym stadionie. Goście odnieśli cenne zwycięstwo i wydostali się ze strefy spadkowej. Aston Villa zajmuje 17. miejsce w tabeli, Wigan jest na 16. pozycji.

3' [0 - 1] Ramis

52' [0 - 2] Boyce

56' [0 - 3] Kone

Fulham 1-2 Swansea

Łabędzie to nie tylko Michu. Udowodnili to na trudnym terenie w meczu z Fulham. Mecz był wyrównany, ale to goście zabiorą do Walii cenny komplet punktów. Fulham zajmuje 14. miejsce w tabeli, Swansea jest na 10. pozycji.

19' [0 - 1] Graham

52' [0 - 2] De Guzman

56' [1 - 2] Ruiz

Manchester United 2-0 WBA

Goście nie byli w stanie przeciwstawić się Czerwonym Diabłom Lider tabeli odniósł spokojne, zasłużone zwycięstwo. Ozdobą tego spotkania było trafienie Robina van Persiego na 2-0. Po tej kolejce - Manchester United umacnia się na czele tabeli, WBA spada na 7. miejsce.

9' [1 - 0] McAuley (sam.)

90'+1 [2 - 0] van Persie

Norwich 3-4 Manchester City

Bardzo ciekawy pojedynek zobaczyli kibice zgromadzeni na Carrow Road. Obywatele rozpoczęli ten mecz piorunująco - 2 gole w przeciągu 5. minut, później mecz się wyrównał i byliśmy świadkami wymiany ciosów. Czerwoną kartkę w tym spotkaniu zobaczył Sami Nasri. Man City w tabeli jest na 2. miejscu, Norwich jest 11.

2' [0 - 1] Dżeko

5' [0 - 2] Dżeko

15' [1 - 2] Pilkington

50' [1 - 3] Aguero

63' [2 - 3] Martin

67' [2 - 4] Bunn (sam.)

75' [3 - 4] Martin

Reading 1-0 West Ham

Na Madejski Stadium zespół Reading podejmował West Ham. Gospodarzom udało się pokonać faworyzowanego rywala po bramce rosyjskiego napastnika. Po tej kolejce - Reading znajduje się na 19. pozycji w lidze, a West Ham jest 12. w tabeli.

5' [1 - 0] Pogrebnyak

Stoke 3-3 Southampton

Na Britannia Stadium zespół Stoke podejmował Southampton. Gospodarze stracili w tym meczu aż 3 gole co wcześniej im się nie zdarzyło, ale udało im się ten mecz zremisować. Stoke po meczu z Świętymi znajduję się na 8. pozycji w tabeli, Southampton to 18. zespół ligi.

10' [0 - 1] Lambert

16' [1 - 1] Jones

24' [1 - 2] Rodriguez

36' [1 - 3] Wilkinson (sam.)

67' [2 - 3] Upson

90' [3 - 3] Jerome

Everton 1-2 Chelsea

Spotkanie na Goodison Park można było nazwać hitem kolejki. Mecz był ciekawy, toczony w szybkim tempie. Bohaterem The Blues okazał się niechciany przez Rafaela Beniteza - Frank Lampard. Chelsea znajduje się na 3. pozycji w lidze, a Everton jest 6.

2' [1 - 0] Pienaar

42' [1 - 1] Lampard

72' [1 - 2] Lampard

QPR 0-3 Liverpool

QPR pewnie zmierza do Championship. Tym razem klęska z Liverpoolem. Chyba nawet Jose Mourinho nie odmieniłby tego zespoły, który spisuje się w lidze katastrofalnie. Liverpool po zwycięstwie znajduję się na 9. pozycji w tabeli, QPR to ostatni zespół ligi.

10' [0 - 1] Suarez

16' [0 - 2] Suarez

28' [0 - 3] Agger

Podsumowanie autor: Kamil źrodło: Własne
fabregas1987 komentarzy: 2570631.12.2012, 12:30

Kiedy będzie "11" kolejki ? Chcę zobaczyć w niej Walcott'a :D

mitmichael komentarzy: 4924331.12.2012, 11:29

Zdecydowanie najlepsza kolejka jaka sie trafiła w tym sezonie - tylu goli dawno nie było. Szkoda, ze Everton nie był w stanie zremisowac z Chelsea bo remis dla Nas byłby idealny.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.12.2012, 10:54

@Borekenema: Tak jak napisał autor podsumowania. Chyba nawet Mou by nie pomógł tej drużynie :P

Lateralus komentarzy: 90331.12.2012, 02:24

Niesamowite widowisko na Carrow Road. Norwich gra naprawdę bardzo dobrze. Myślałem,że po odejściu Lamberta będą walczyć o utrzymanie,a tu miła niespodzianka.Hughton odwala kawał dobrej roboty i Norwich pewnie jeszcze nieraz zaskoczą i urwą punkty w spotkaniach z mocniejszymi rywalami.QPR natomiast pewnie zmierza do Championship. Redknapp wpakował się w niezłe bagno. Z tego wypalonego zespołu "old boys-ów" ciężko będzie zrobić drużynę. Zaskakujący mecz Stoke,który mając najlepszą obronę w lidze daje sobie strzelić 3 bramki.

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 331.12.2012, 00:29

Nie ma na razie żadnych info o zwolnieniu Lamberta? Szkoda by mi go było... Niezły trener...

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 230.12.2012, 23:44

Ale ta Aston Villa jest cieniutka. Każdy ładuje tej drużynie po kilka goli. Remisując 0-0 straciliśmy ewidentnie 2 pkt. A pomyśleć jeszcze, że w ostatnich minutach tego meczu zmieniliśmy ustawienie na bardziej defensywne, aby bronić remisu. Ehhh...

Trequartista komentarzy: 536630.12.2012, 22:49

Joshe Mourinho :D

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3430.12.2012, 22:29

Bardzo ciekawa kolejka obfitująca w wiele goli. Nie pamiętam, kiedy ostatnio padło ponad czterdzieści bramek w jednej rundzie spotkań PL. Oczywiście nasz mecz był najlepszy^^

Lukiner komentarzy: 194930.12.2012, 22:26

W każdym meczu padał co najmniej jeden gol. Takie rzeczy tylko w najlepszej lidze świata - Premier League ;)