Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach

Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach 27.03.2017, 15:23, Patryk Bielski 560 komentarzy

W miniony weekend z uwagi na przerwę w rozgrywkach ligowych oczy wszystkich fanów piłki kopanej były zwrócone na mecze eliminacji do Mistrzostw Świat, które odbędą się w 2018 roku w Rosji. W meczach na najwyższym szczeblu reprezentacyjnym nie mogło zabraknąć Kanonierów. Poniżej prezentujemy krótki raport z gry podopiecznych Arsene'a Wengera.

Irlandia 0-0 Walia

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut w barwach Walii przeciwko Irlandczykom. Nasza ósemka grała na pozycji ofensywnego pomocnika u boku Garetha Bale'a. Smokom nie udało się jednak złamać defensywy rywali i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Warto odnotować, że Neil Taylor został wyrzucony z boiska za groźne wejście w nogi Seamusa Colemana, które zakończyło się złamaniem nogi tego drugiego.

Hiszpania 4-1 Izrael

Nacho Monreal przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. La Roja bez problemu pokonała rywala dzięki bramkom Davida Silvy, Vitolo, Diego Costy i Isco. Dla gości honorowym trafieniem popisał się Refaelov.

Niemcy U21 1-0 Anglia U21

Rob Holding cały mecz oglądał z ławki rezerwowych. Niemcy zwyciężyli dzięki bramce piłkarza Hoffenheimu Nadiema Amiriego z 23 minuty meczu.

Luksemburg 1-3 Francja

Olivier Giroud był jedną z wyróżniających się postaci sobotniego spotkania Trójkolorowych. Francuski napastnik zdobył dwie bramki, awansując w tabeli strzelców wszech czasów swojej reprezentacji na dziesiąte miejsce. Oprócz gracza Arsenalu bramki zdobywali Aurelien Joachim oraz Antoine Griezmann (obaj z rzutów karnych). Poniżej skrót spotkania:

Szwajcaria 1-0 Łotwa

Granit Xhaka rozegrał pełne 90 minut w meczu przeciwko Łotwie. Pomocnik Arsenalu grał w środku pola u boku Gelsona Fernandesa. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył były kolega Xhaki z Borussii Moenchengladbach Josip Drmic.

Francja U21 0-1 Anglia U21

Ainsley Maitland-Niles rozegrał pełne 90 minut w wygranym przez Synów Albionu 1-0 meczu przeciwko Francuzom. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 77. minucie Adam Armstrong, przesądzając o wyniku spotkania.

Anglia 2-0 Litwa

Alex Oxlade-Chamberlain rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu Anglików przeciwko Litwie na Wembley. Synowie Albionu bez większych problemów poradzili sobie z rywalami, wygrywając 2-0 po bramkach Jermaina Defoe i Jamiego Vardy'ego. Pomocnik Arsenalu grał w środku pomocy wraz z Erikiem Dierem.

Azerbejdżan 1-4 Niemcy

Mesut Özil wrócił do gry po kontuzji kostki w meczu reprezentacji Niemiec przeciwko Azerbejdżanowi. Gospodarze pewnie wygrali mecz po trafieniach Thomasa Müllera, Gomeza oraz dublecie Andre Schürrle. Dla gości honorowego gola zaliczył Dimitrij Nazarov. Özil pojawił się na placu gry w 61. minucie, zmieniając Gomeza. Całe spotkanie na ławce przesiedział natomiast Shkodran Mustafi.

Polska U19 0-2 Chorwacja U19

Krystian Bielik mimo porażki swojego zespołu zebrał pochlebne opinie za swój występ i według ekspertów był jednym z wyróżniających się piłkarzy w defensywie Biało-czerwonych. Bramki dla rywali zdobywali Branimir Kalaica i Josip Brekalo. Poniżej prezentujemy skrót tego spotkania:

Białoruś U19 1-5 Anglia U19

Chris Willock wystąpił od pierwszej minuty spotkania i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Pozostałe bramki dla Anglii strzelali Buckley-Ricketts, Edwards i Nmecha. Jedynego gola dla Białorusi zdobył Mukhamedau.

Chile 3-1 Wenezuela

Alexis Sanchez przyzwyczaił już kibiców La Roja do świetnych występów i tym razem nie było inaczej. Skrzydłowy Arsenalu otworzył wynik spotkania przepięknym strzałem z rzutu wolnego już w piątej minucie spotkania. Po kolejnych dwóch trafieniach Paredesa mecz był już rozstrzygnięty. Dla gości jedyne trafienie zaliczył Rondon. Warto odnotować, że Sanchez nie wykorzystał jedenastki w 77. minucie meczu - swoją drogą chyba najwyższy czas zmienić wykonawcę rzutów karnych, ponieważ Alexis niejednokrotnie pokazywał już, że spala się na linii jedenastego metra.

Egipt 3-0 Togo

Mohamed Elneny także może zaliczyć ostatni mecz kadrowy do udanych. Egipcjanin wygrał wraz ze swoją reprezentacją 3-0 w meczu towarzyskim, wpisując się na listę strzelców i zamykając tym samym wynik spotkania.

Ekwador 0-2 Kolumbia

Kolumbia z Davidem Ospiną w bramce zwiększyła swoje szanse na awans do przyszłorocznych mistrzostw. Tym razem zespołem gorszym okazał się Ekwador, który przegrał na własnym stadionie 0-2 po bramkach Jamesa Rodrigueza i Juana Cuadrado.

Francja 0-2 Hiszpania

W meczu na szczycie - choć jedynie towarzyskim - Francuzi ulegli na własnym stadionie Hiszpanii 0-2. Cały mecz rozegrał Laurent Koscielny, natomiast Olivier Giroud zameldował się na placu gry w 65. minucie zmieniając Mbappe.

Reprezentacje autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Fanatic komentarzy: 599101.04.2017, 02:00

była świetna okazja na mistrzostwo w poprzednim sezonie - nie wygraliśmy a Wenger dodatkowo nie wyciągnął, żadnych wniosków. Postępu za kadencji Wengera nie będzie, mamy za to niestety regres.

ArsenalChampion komentarzy: 802001.04.2017, 00:52

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 601.04.2017, 00:37

Oficjalnie: Wenger z nowym kontraktem

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.04.2017, 00:27

arsenallord, "Takie komentarze z Twojej strony jeszcze rok temu - nie do pomyślenia :D"

Nie wchodząc w dyskusję czy Wenger obiecał, czy nie obiecał trzy lata temu mistrzostwa, ale dał jasno do zrozumienia, że jest to osiągalne. Mistrzostwa nie ma i nie będzie. Co gorsze nawet się koło niego nie zakręciliśmy.

Moja obietnica, że daję Wengerowi trzy lata na wygranie EPL wygasa, stąd ostrzejsze wypowiedzi.

maciekbe komentarzy: 1245831.03.2017, 23:44

Na dobranoc rzucę tylko ważne info - w niedzielę Gazidis wychodzi z jaskini! Spotkanie z kibicami w będzie miało miejsce przed meczem z City, a łysy jest jednym z prowadzących. Zazwyczaj spotkania te traktują o biletach i sprawach związanych z samym stadionem, ale nie wydaje mi się, żeby w obecnej sytuacji udało mi się uniknąć bardziej niewygodnych pytań.
Do jutra

alexis1908 komentarzy: 360331.03.2017, 23:39

oglądać i tak większość osób będzie chociażby z przyzwyczajenia :) jak tak przynajmniej mam że jak gra Arsenal to obojętnie od naszej formy i tak mecz zawsze obejrzę ale od dwumeczu z Bayernem oglądam te mecze jakoś bez emocji

mitmichael komentarzy: 4924331.03.2017, 23:36

Ja juz ogladam mecze Arsenalu bezstresowo bo szkoda sie denerwowac jak na koniec i tak wychodzi jak zawsze

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041331.03.2017, 23:34

Ja będę oglądał na dobre i złe. Mimo wszystko, z każdym meczem jest wiara. Naiwne to trochę, ale chyba tak jak Arsenal jest od tylu lat skazany na taki rozwój sytuacji a nie inny, my jesteśmy skazani na tą naiwność. A nóż widelec, nagle wszystko sie zmieni...

Piotrek95 komentarzy: 947331.03.2017, 23:32

Nilt nie musi oglądać Arsenalu w przyszłym roku, nie będziecie rzygać wtedy, można wrócić za 2 lata albo za 10 jak Arsenal będzie wygrywał, wtedy warto powrócić i podyskutować znów jako wierny kibic Arsenalu

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11731.03.2017, 23:28

pauleta19---> Takie komentarze z Twojej strony jeszcze rok temu - nie do pomyślenia :D

lays komentarzy: 3987131.03.2017, 23:22

pauleta

I tak bedziesz ogladac, tak jak ja.

simson16 komentarzy: 461431.03.2017, 23:04

pauleta19
pkt 5 pkt) i mnie dotyczy...poki Wenger nie odejdzie szkoda strzepic ryja na tej stronie niestety.....

Mihex komentarzy: 2360431.03.2017, 22:54

Ja tam jednak uważam, że głównym powodem pustek jest przerwa na reprezentację. Zwykle gdy nie ma meczów to zapada większa cisza. Jakby to jeszcze sezon ogórkowy był. A tu zero plotek i ploteczek o potencjalnych zakupach. Co najwyżej kolejne straty piłkarzy.

mitmichael komentarzy: 4924331.03.2017, 22:45

Arsenal i Manchester United z najwiekszymi problemami kadrowymi w ostatnich latach

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.03.2017, 22:40

1. Przerwa na reprezentację
2. Słabe wyniki
3. Znieczulenie i wyparcie myśli o Arsenalu po ostatnich spotkaniach
4. Chyba wszyscy się pogodzili z tym, że jeżeli coś osiągniemy w tym sezonie to Puchar Anglii
5. I chyba najważniejszy powód braku ruchu na stronie -99% użytkowników wreszcie się zgadza. Czas na zmiany. A skoro jest zgoda to brak dyskusji. Tym bardziej, że w najbliższym czasie zmian prawdopodobnie nie będzie.

Jak nic się nie zmieni to w przyszłym sezonie nie mam zamiaru temu dalej się przyglądać. Co roku od ośmiu lat puszczają nam powtórkę serialu "Wielkie przedsiębiorstwo - Arsenal. Top4 jak trofeum". Rzygać się chce.

mitmichael komentarzy: 4924331.03.2017, 22:24

Wisla - Lech 0-0, sytuacji było duzo ale Wisła 0 celnych a te celne Lecha to zadnego zagrozenia nie robiły. Mogłem jechac, na stadionie mniej nerwow niz przed telewizorem :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.03.2017, 21:19

Nie no Teo jest swietny: "JAAAA PI3RDOLE!"

Sedziowie nie maja z nim latwego zycia :P

lays komentarzy: 3987131.03.2017, 20:56

Mnie to bardziej interesuje informacja o Sanchezie, nie mozemy go stracic. Jesli chodzi o wplyw graczy na druzyne itp to jest top5 na swiecie.

Aden komentarzy: 98331.03.2017, 20:48

To co Panie i Panowie?
Jutro news, że Papy Wengi przedłużył kontrakt? :D

(Wiem, wiem "Every party needs a pooper that's why we invited you... Partypooper, Partypooper" :P )

lays komentarzy: 3987131.03.2017, 20:44

Wenger: "It's not been a good season. It can still be an acceptable season. We still have a chance to finish in the top 4 & win the FA Cup."

lays komentarzy: 3987131.03.2017, 20:42

Dla mnie to po prostu jest tak, że AW traktuje związek z Arsenalem jak małżeństwo i mimo tego, że wie, że nie układa się kolorowo, to zachowuje sie egoistycznie i boi się zrezygnowac. Tyle lat w jednym klubie, nie chce on tego konczyc, jest przyzwyczajony i kocha to co robi i brakuje mu zdrowego rozsądku.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11731.03.2017, 20:42

WilSHARE---> Bardzo spoko. 3 sezony na niezłym poziomie. 3 przestępstwa i każde z interesującym finałem :D Podejrzewam, że w Danii i Szwecji ten serial zrobił furorę tak jak u nas Belfer.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 831.03.2017, 20:36

arsenallord
Jak ten Most nad Sundem? Westworld jak najbardziej. The Missing nie oglądałem, ale po opisie zapowiada się obiecująco. Z ostatnio oglądanych mogę Ci polecić Taboo.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.03.2017, 20:36

ZielonyLisc, bez zbędnego rozwodzenia się w temacie. Musielibyśmy się także nie zakwalifikować do LE jak Chelsea, bo grając w czwartki w LE jak United o mistrzostwo jest jeszcze ciężej niż grając w LM we wtorki i środy.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11731.03.2017, 20:32

Most nad Sundem zakończony :D Westworld czy Zaginiony teraz oglądać, ktoś podpowie?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 831.03.2017, 20:32

Nielsen-Bednarek, cóż to jest za duet!

ZielonyLisc komentarzy: 2027531.03.2017, 20:29

Gallas: Jeśli Arsenal nie zakwalifikuje się do UEFA Champions League może w przyszłym sezonie być głównym faworytem do walki o mistrzostwo Anglii.

To jest myśl. Nie raz Wenger powtarzał, że LM przeszkadza mu w walce o mistrzostwo. Niech rozegra to taktycznie i nie zakwalifikuje się do LM! Jest jeszcze nadzieja!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.03.2017, 20:01

Wyniki przeprowadzonego badania na Arsenal Supporters’ Trust (kibice Arsenalu i jednocześnie mniejsi udziałowcy). Badanie przeprowadzono między 20, a 26 marca.

1) Czy chcesz, aby Arsene Wenger podpisał nowy kontrakt i pozostał na stanowisku menedżera Arsenalu?
-Nie 78%
-Tak 15%
-Nie wiem 7%

Co ciekawe w 2015 roku AST w 84% uważało, że Wenger jest właściwą osobą na stanowisku, 10% się z tym nie zgadzało, a 6% nie miało jednoznacznego zdania.

Wymieniane przyczyny niechęci do pozostania Wengera:
-"nadszedł czas" - 34%
-potrzeba świeżych pomysłów i nowego podejścia - 11%
-niewłaściwe kierowanie i brak przywództwa - 7%
-brak ambicji - 6%

Wśród osób, które chcą odejścia Wengera ponad 50% wspominało o dziedzictwie Wengera i ponad 25% dziękowało Wegnerowi za dotychczasową posługę klubowi.

2) Czy uważasz, że zarząd Arsenalu zajął się sytuacją kontraktu Arsene'a Wengera w sposób najlepszy dla interesów klubu?
-Nie 86%
-Tak 9%
-Nie wiem 5%

Najczęściej używane słowa w połączeniu z "Wenger":
"wspaniały", "poparcie", "miłość", "szacunek", "fantastyczny".

Lecz często były używane, aby przedstawić przeciwny punkt widzenia poprzez słowa: "ale", "jednak", "mimo to".

Mniej niż 3 % kibiców sugerowało, że Arsene Wenger powinien zostać wyrzucony. Pozostali mówili o "odsunięciu", "przejściu na emeryturę", "planie sukcesji".

No ja tym bardziej nie wiem. W kazdym razie powodzenia :P

Ja tam w tym czasie odpalam Anderlecht z Zulte Waregem ;)

mitmichael komentarzy: 4924331.03.2017, 19:37

@Kanonier204
Spoko, nie wiem czemu Lech ma wieksze szanse na wygrana u bukow skoro Wisła od tylu spotkan u siebie niepokonana, chyba tylko przez wyzsze miejsce w tabeli

2 kwietnia 16:55 Arsenal - Manchester City; CANAL+ SPORT2 Komentarz: Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki

znowu Nudzki :/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.03.2017, 19:26

mitmichael
Ja to nie Ekstraklasowy, wiec tylko pytam :P

mitmichael komentarzy: 4924331.03.2017, 19:24

Nie nie nie, nic podobnego, Wisełka dzisiaj wykolei poznanska lokomotywe :D U siebie gramy bardzo dobrze, 10 spotkan bez porazki. U bukow Lech jest faworytem ale to nie ma zadnego znaczenia dzisiaj. Wisła wygra, tak rzekłem :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.03.2017, 19:05

Antonio Conte's agent suggest he's not guaranteed to stay at @ChelseaFC:

"New opportunities may arise, especially at historical clubs."

hehe

MarkOvermars komentarzy: 912231.03.2017, 18:29

Sląsk gra taką padakę że póki co to zasługują na spadek z ligi

pumeks komentarzy: 2080831.03.2017, 18:29

Z City będzie remis 1-1 lub 0-0.
Obie ekipy nie będą chciały stracić gola.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 831.03.2017, 18:20

Arsenal w niedzielę wygra, a wyniki nadchodzącej kolejki uszczuplą różnicę punktową między zespołami 2-7.

W MOIM ODCZUCIU
Pewny remis w derbach Merseyside. Tottenham też nie wywiezie kompletów z Turf Moor. A Pulis zagarnie punkt/y Czerwonym Diabłom.
Do niedzieli, godziny 17:00 to wyśniony scenariusz. Reszta w nogach Kanonierów.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 131.03.2017, 17:53

Burnley-Spurs 2?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 231.03.2017, 17:42

Former Arsenal player Perry Groves has hinted that Patrick Vieira is set to join Arsene Wenger's coaching staff. [@arseblog] #afc

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.03.2017, 15:29

Dawid Kownacki i Łukasz Trałka nie zagrają w najbliższym ligowym meczu z Wisłą Kraków - poinformował Lech za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Czyli powazne oslabienie Lecha? czy jednak nie az tak?