Podtrzymać dobrą passę na The Emirates: Arsenal vs Newcastle

Podtrzymać dobrą passę na The Emirates: Arsenal vs Newcastle 01.04.2019, 12:06, Patryk Bielski 412 komentarzy

Nikt nie lubi poniedziałków... no chyba że po trzech tygodniach przerwy do gry w angielskiej ekstraklasie wracają Kanonierzy. Już dziś o godzinie 21:00 na Emirates Stadium piłkarze Unaia Emery'ego podejmą Newcastle United.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas emocjonujące widowisko. Arsenal wydaje się nabierać wiatru w żagle - po zwycięstwie z Manchesterem United w Premier League i wyeliminowaniu Stade Rennais z Ligi Europy nadzieje kibiców związane z grą w Lidze Mistrzów zostały rozbudzone. Choć obecnie Kanonierzy okupują piątą lokatę w tabeli, to jeśli dziś zwyciężą, mogą po raz pierwszy w tym sezonie awansować na podium.

Zespół Rafy Beniteza również ma za sobą udany okres. Na pięć ostatnich spotkań w lidze Sroki wygrały trzy mecze, jeden remisując i odnosząc jedną porażkę. Obecnie Newcastle zajmuje bezpieczne 14. miejsce, mając 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Obaj menadżerowie nie mogą narzekać na sytuacje kadrowe swoich zespołów. W Arsenalu po drobnych urazach do gry powinni być gotowi Aaron Ramsey i Nacho Monreal. Niepewny występu jest Granita Xhaka, który w meczu reprezentacyjnym przedwcześnie musiał opuścić boisko. Na murawie na pewno nie zobaczymy Lucasa Torreiry, który pauzuje za czerwoną kartkę. W drużynie gości zawieszony za kartki jest Fabian Schär. Nie zagra też kontuzjowany Longstaff. Do gry wraca natomiast Jamaal Lascelles, który ostatnimi czasy borykał się z kontuzją kolana.

Statystyki zdecydowanie przemawiają na korzyść gospodarzy. Arsenal wygrał 6 kolejnych spotkań z Newcastle przed własną publicznością. Ponadto na 12 ostatnich potyczek, 11 z nich kończyło się zwycięstwami Kanonierów, a tylko raz komplet punktów zgarniały Sroki. Podopieczni Unaia Emery'ego walczą dziś o dziesiąte ligowe zwycięstwo z rzędu u siebie - takim wynikiem nie mogli pochwalić się nawet The Invincibles w sezonie 2003/04.

Kibicom Arsenalu pozostaje wierzyć, że Kanonierzy nie sprawią im dziś primaaprilisowego żartu i podejdą do pojedynku z Newcastle z pełną powagą. Sezon wszedł w decydującą fazę i nie ma miejsca na pomyłki, jeśli celem jest gra w Lidze Mistrzów.

Rozgrywki: 31. kolejka Premier League
Stadion: Emirates Stadium
Czas: 21:00; 01.04.2019
Sędzia: Anthony Taylor

Typ Kanonierzy.com: 3-1

Spotkanie będzie transmitowane na antenie CANAL+ Sport. Dla tych, którzy nie posiadają telewizji cyfrowej, polecamy stronę Footybite.

Newcastle UnitedZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: BBC
Kysio2607 komentarzy: 1336001.04.2019, 22:40

Mamy to!!!

fabregas1987 komentarzy: 2570601.04.2019, 22:39

Może Cienki zamiast Nilesa na końcówkę ?

@wnw46
To swoją drogą. Mój ostatni mecz był z WHU.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52001.04.2019, 22:01

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.04.2019, 22:00

Jedziemy dalej!

Cesc1994 komentarzy: 444101.04.2019, 22:00

Mógłbym prosić o link? :)

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52001.04.2019, 22:00

@mitmichael: Skoro przy 1-0 gra dobrze, to przy 2-0 zacznie z Lacą zakładać pressing. Strach się bać

wnw46 komentarzy: 181701.04.2019, 22:00

@Kanonier204: te przery reprezentacyjne po co to komu?

Mihex komentarzy: 2360401.04.2019, 21:59

@Redzik: to nie ten sam typ po odejsciu ktorego kibice barcelony swietowali i otwierali szampany xd?

mitmichael komentarzy: 4924301.04.2019, 21:58

Skoro Ozil szaleje dopiero przy 2-0 to dawac szybko druga bramke, ładnie gra ale jak sie rozszaleje to moze bedzie pikne pilki posyłac :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.04.2019, 21:57

Za Iwobiego i Mustafiego jakieś mid top grajki i jesteśmy w domu.

dennis93 komentarzy: 107201.04.2019, 21:57

Unai po cichu robi swoje. 3 miejsca dawno już u nas nie było!

mikowhy komentarzy: 3208 newsów: 1001.04.2019, 21:57

Ozil magik dzisiaj.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.04.2019, 21:57

KB notuje w L. One średnio + 20 recoveries :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.04.2019, 21:56

Jakby tak wszyscy presowali jak Laca, to ło matko.

schnor25 komentarzy: 1854601.04.2019, 21:56

@havoc: To był Sokratis i bramka została słusznie nieuznana.

Ech0z komentarzy: 1034401.04.2019, 21:55

Pamiętacie jeszcze ze drugie połowy mamy lepsze? Był problem ze nie mkzmey wygrać pierwszej połowy i myślę że Emery nad tym popracować

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52001.04.2019, 21:54

Laca to jeden z najlepszych transferów w historii klubu. Biega i walczy za trzech

michal192837465 komentarzy: 765401.04.2019, 21:52

Rozkręcili się w końcówce, jeszcze kilka minut i coś by wpadło. Piękne akcje, gdzie Ozil nie dostawił nogi, a Ritchie miał interwencję życia. Wyjść na drugą połowę w taki sposób, w jaki kończyliśmy pierwszą i powinniśmy szybko zamknąć ten mecz.

havoc komentarzy: 1890 newsów: 401.04.2019, 21:51

@DontCry: Przy pierwszej bramce ktos tam trzymal obronce za reke, ktory zmierzal w strone pilki i ramseya.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.04.2019, 21:51

Arsenal have decided to pursue Marseille Sporting Director Andoni Zubizarreta as their #1 target for the position, with the Spaniard tempted by the Gunners' approach, according to L'Équipe.

Emery & Sanllehi see an opportunity to replicate the Manchester City structure of every senior individual being Spanish, potentially in a power move designed to secure their own futures.

helzing komentarzy: 327301.04.2019, 21:51

@DontCry: niestety Sokratis dał podstawe do odgwizdania faulu bo pociągnął :/ lekko bo lekko ale zawsze :/. No i newcastle gra na dwóch bramkarzy? :(

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.04.2019, 21:50

Do przerwy Ramsey przewyższa wszystkich o kilka poziomów. Gdyby nie Sokratis miałby już dwie bramki. Rozgrywa, walczy, kreuje i pracuje w defensywie. Warto było mu też dać opaskę, bo widać że przewodzi zespołem. Krzyczy, podpowiada i motywuje.

Kaniecha komentarzy: 8201.04.2019, 21:50

Iwobi co robi w tej drużynie to ja nie mam pojęcia.. a i mam pytanko dlaczego Koscielnego nie ma nawet na ławce?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.04.2019, 21:50

Gramy dobrze, a pod koniec połowy nawet bardzo dobrze.

Jedno tylko mnie martwi. Powinno być już dobre 3-0, ale niewykorzystane sytuacje spowodowały, że jest "tylko" 1-0, a to ciągle niebezpieczny wynik. Szybka bramka po przerwie mocno by uspokoiła mecz.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 601.04.2019, 21:49

Już to widziałem w siatce ;/
W drugiej strzelmy coś jak najszybciej i oby obyło się bez nerwów.

Oldgunner3 komentarzy: 961801.04.2019, 21:49

Tak;podstawa to dorzucić drugą bramę bo wiadomo coś zawsze wpaść może zwłaszcza jak się ma w obronie tak elektrycznego gościa jak Mustafi.

Arsenal96l komentarzy: 499801.04.2019, 21:49

@Marcinafc93: Czy napisałem że gra źle ??

+ Lacazette

@Matornen: Właśnie to ja bym zapytał Ciebie o to . Nie napisałem że gra źle ale na pewno nie gra mega jak to określiłeś.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52001.04.2019, 21:48

Ewidentnie brak nam skrzydłowych

DontCry komentarzy: 760801.04.2019, 21:48

Laca pechowo, pierwsza bramka Ramsey'a prawidłowa jak na moje. Brakuje dziś szczęścia, a mimo to prowadzimy 1:0, jest git.

Alonso komentarzy: 1282401.04.2019, 21:48

Ritchie pewniejszy w bramce niż Lloris

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 201.04.2019, 21:48

pomimo tego, że ciasno i dają mało miejsca, fajne niektóre akcje

Placio komentarzy: 254401.04.2019, 21:48

@Marcinafc93 to samo miałem pisać. Ciekawe co jeszcze musi zrobić żeby go zauważyli.

Loka komentarzy: 31201.04.2019, 21:48

Dobrze że już ten Ramsey odchodzi bo gra beznadziejenie

fcescf komentarzy: 255401.04.2019, 21:48

Laca świetny strzał

schnor25 komentarzy: 1854601.04.2019, 21:48

Laca ciut wyżej i byłby fajny wynik do szatni.

lukasz845 komentarzy: 453101.04.2019, 21:48

Jakbym widział stary dobry Wengerball :D szkoda tylko zmarnowanych sytuacji, 3:0 już powinno być