Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal 02.02.2020, 16:01, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjechali na Turf Moor po zwycięstwie w FA Cup przeciwko Bournemouth, jednak w Premier League wygrywanie nie przychodzi im z taką łatwością. W starciach przeciwko teoretycznie słabszym drużynom mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka, jednak w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Burnley spotkali się ze ścianą. The Clarets skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i byli też znacznie bliżej objęcia prowadzenia niż Kanonierzy. Wydawało się, że jedna bramka zadecyduje albo o porażce, albo o wygranej jednej z drużyn. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick, Cork, Westwood, McNeil - Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka (46' Torreira) - Guendouzi, Xhaka - Aubameyang, Özil (63' Willock), Martinelli - Lacazette (89' Nketiah).

Do otwarcia wyniku mogło dojść już w 2. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał dośrodkowanie wprost na swoją głowę, lecz nie trafił w światło bramki. Uderzenie Francuza nie było przypadkowe, ponieważ w kolejnych akcjach widać było, że Mikel Arteta dostosował taktykę pod rywala i londyńczycy częściej niż w poprzednich meczach szukali wysokich piłek wrzucanych w pole karne rywali. To jednak Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą okazję w pierwszym kwadransie. David Luiz posłał perfekcyjne długie podanie do Gabończyka, lecz ten stracił równowagę i fatalnie strzelił obok słupka bliskiego słupka.

The Clarets zdecydowanie byli najgroźniejsi przy rozgrywaniu rzutów rożnych. Natomiast przyjezdni kreowali sobie okazje znacznie rzadziej i każdą z nich marnowali. Sytuacji nie ułatwiły sposób i poziom sędziowania w Premier League. Po jednej z wygranych piłek przez Gabriela Martinellego, w 31. minucie, futbolówka dostała się pod nogi Lacazette'a. Francuz zasugerował się podniesioną chorągiewką przez sędziego liniowego i nie kontynuował gry. Akcja została przerwana niepotrzebnie, ponieważ Francuz nie znajdował się na pozycji spalonej, a miał otwartą drogę do bramki.

Chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi i ostatni otrzymał podanie za plecy obrońców i chciał przelobować golkipera Burnley. Nick Pope znakomicie zachował się w tej sytuacji, skrócił dystans do Gabończyka i po prostu wyłapał piłkę. Po tej sytuacji Arsenal wydawał się wyczekiwać gwizdka sędziego zapraszającego na przerwę. Mogło się to zemścić na piłkarzach Mikela Artety, ponieważ zespół Burnley zintensyfikował swoje ataki, a przy kilku stałych fragmentach to szczęście ratowało Arsenal.

Po przerwie na boisku pojawił się Lucas Torreira. Były gracz Sampdorii zmienił Bukayo Sakę, któremu w pierwszej połowie doskwierał uraz. Dziurę na lewej stronie załatał Granit Xhaka. Kanonierzy nie mogli się odnaleźć w obronie przez około 20 minut i ratowali się faulami, przez co arbiter kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Ekipa Burnley z każdą wrzutką w szesnastkę wydawała się być coraz bliżej zdobycia gola.

Natomiast pierwszą groźna akcja Arsenalu w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem, miała miejsce w 75. minucie. Wtedy Kanonierzy przeprowadzili kontrę spowolnioną przez Gabriela Martinellego. Młody Brazylijczyk podał do Lacazette'a, a ten dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk chybił, ale kilka minut później to Jay Rodriguez mógł mówić o nieprawdopodobnym pechu. Napastnik Burnley uderzył piłkę z powietrza po wrzutce, a piłka odbiła się od poprzeczki, jednak nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żadna z drużyn, pomimo swoich szans, nie znalazła drogi do bramki, a oba kluby podzieliły się punktami.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
cwalin komentarzy: 236114.02.2020, 23:28

@Elastico07: przynajmniej porucha... Jakby powiedział Cieślak.

cwalin komentarzy: 236114.02.2020, 23:23

@ZielonyLisc: tylko Konfederacja.Dobra koniec z polityką.Tylko Arsenal i football.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 114.02.2020, 22:59

Dodam jeszcze, że na Juve już tech czyha ffp, muszą posprzedawać trochę balastu, aby móc kupować.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 114.02.2020, 22:57

W Juve nie będzie mógł sobie pozwolić na taką politykę jak w City Guardiola.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.02.2020, 22:55

Mimo braku bramek meczyk ciekawy dla oka.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.02.2020, 22:54

Szkoda Wilkow

ZielonyLisc komentarzy: 2027514.02.2020, 22:51

A odnośnie futbolu... czysta hipotetyczna teza - City bez LM w następnych latach to być może za sezon lub dwa zobaczymy Pepa w nowym klubie, jak wiadomo on lubi zmienić sobie zespół po jakimś czasie. Ja osobiście obstawiałbym Juve! Kolejny hegemon w lidze + Sarriego długo nie widzę na stanowisku trenera Juventusu.

ZielonyLisc komentarzy: 2027514.02.2020, 22:49

Własnie jechałem sobie furą i co słyszę? Podwyżka małych alkoholi tzn. setek o złotówkę, dwusetek bodajże o 2 złote, małe napoje z cukrem nawet o połowę wartości i to niby w imię ZDROWIA POLAKÓW!! Hahahah, co za tępy naród, dają 500+ i motłoch głosuję, a po dupie obrywają wszyscy nawet ci z 500+!

Przepraszam za wzmiankę o polityce ale nie mogłem inaczej.

@Freo98:
On niewyleczony gra. Poczekaj, az wejdzie na pelne obroty.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333014.02.2020, 22:14

Ban dla City oznacza jedno - odchodzi Pep. Pep obejmie Juve bo Juve ma już dosyć Sarriego. Messi ma dosyć zarządu Barcelony. W przyszłym sezonie może stać się to o czym marzył każdy kto śledzi śledzi piłkę nożną. Istnieje malutka (ale zawsze jakaś) szansa, że zobaczymy Ronaldo i Messiego w jednym klubie. I to już w przyszłym sezonie, bo chyba tylko Guardiola jest w stanie przekonać Leo do odejścia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

KapitanJack10 komentarzy: 5372 newsów: 414.02.2020, 21:45

Bramka dla Wolves zostanie anulowana, ponieważ asystujący Doherty miał krew na głowie a przepisy mówią jasno, że taki zawodnik musi być opatrzony

Freo98 komentarzy: 632214.02.2020, 21:45