Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal 02.02.2020, 16:01, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjechali na Turf Moor po zwycięstwie w FA Cup przeciwko Bournemouth, jednak w Premier League wygrywanie nie przychodzi im z taką łatwością. W starciach przeciwko teoretycznie słabszym drużynom mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka, jednak w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Burnley spotkali się ze ścianą. The Clarets skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i byli też znacznie bliżej objęcia prowadzenia niż Kanonierzy. Wydawało się, że jedna bramka zadecyduje albo o porażce, albo o wygranej jednej z drużyn. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick, Cork, Westwood, McNeil - Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka (46' Torreira) - Guendouzi, Xhaka - Aubameyang, Özil (63' Willock), Martinelli - Lacazette (89' Nketiah).

Do otwarcia wyniku mogło dojść już w 2. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał dośrodkowanie wprost na swoją głowę, lecz nie trafił w światło bramki. Uderzenie Francuza nie było przypadkowe, ponieważ w kolejnych akcjach widać było, że Mikel Arteta dostosował taktykę pod rywala i londyńczycy częściej niż w poprzednich meczach szukali wysokich piłek wrzucanych w pole karne rywali. To jednak Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą okazję w pierwszym kwadransie. David Luiz posłał perfekcyjne długie podanie do Gabończyka, lecz ten stracił równowagę i fatalnie strzelił obok słupka bliskiego słupka.

The Clarets zdecydowanie byli najgroźniejsi przy rozgrywaniu rzutów rożnych. Natomiast przyjezdni kreowali sobie okazje znacznie rzadziej i każdą z nich marnowali. Sytuacji nie ułatwiły sposób i poziom sędziowania w Premier League. Po jednej z wygranych piłek przez Gabriela Martinellego, w 31. minucie, futbolówka dostała się pod nogi Lacazette'a. Francuz zasugerował się podniesioną chorągiewką przez sędziego liniowego i nie kontynuował gry. Akcja została przerwana niepotrzebnie, ponieważ Francuz nie znajdował się na pozycji spalonej, a miał otwartą drogę do bramki.

Chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi i ostatni otrzymał podanie za plecy obrońców i chciał przelobować golkipera Burnley. Nick Pope znakomicie zachował się w tej sytuacji, skrócił dystans do Gabończyka i po prostu wyłapał piłkę. Po tej sytuacji Arsenal wydawał się wyczekiwać gwizdka sędziego zapraszającego na przerwę. Mogło się to zemścić na piłkarzach Mikela Artety, ponieważ zespół Burnley zintensyfikował swoje ataki, a przy kilku stałych fragmentach to szczęście ratowało Arsenal.

Po przerwie na boisku pojawił się Lucas Torreira. Były gracz Sampdorii zmienił Bukayo Sakę, któremu w pierwszej połowie doskwierał uraz. Dziurę na lewej stronie załatał Granit Xhaka. Kanonierzy nie mogli się odnaleźć w obronie przez około 20 minut i ratowali się faulami, przez co arbiter kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Ekipa Burnley z każdą wrzutką w szesnastkę wydawała się być coraz bliżej zdobycia gola.

Natomiast pierwszą groźna akcja Arsenalu w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem, miała miejsce w 75. minucie. Wtedy Kanonierzy przeprowadzili kontrę spowolnioną przez Gabriela Martinellego. Młody Brazylijczyk podał do Lacazette'a, a ten dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk chybił, ale kilka minut później to Jay Rodriguez mógł mówić o nieprawdopodobnym pechu. Napastnik Burnley uderzył piłkę z powietrza po wrzutce, a piłka odbiła się od poprzeczki, jednak nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żadna z drużyn, pomimo swoich szans, nie znalazła drogi do bramki, a oba kluby podzieliły się punktami.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52414.02.2020, 15:39

Seria zwycięstw. Ładnie to brzmi.

Od 1 kwietnia 2019 roku tylko raz (!) udało się Arsenalowi wygrać 2 z rzędu mecze w PL. Raz.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.02.2020, 15:15

@Garfield_pl napisał: "Oby chłopaki wreszcie złapali serię zwycięstw i będzie dobrze :)"

Nawet nie serię, mogliby w końcu po prostu wygrać, hehe

ZielonyLisc komentarzy: 2027914.02.2020, 15:15

Słowa, słowa i słowa... W tym klubie zawsze jest daleko od słów do czynów. Musimy to, musimy tamto, musimy sramto, przychodzi mecz i remisujemy z Norwich ;)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.02.2020, 15:14

@mallen:
To statystyka uderzająca bardziej w obrońców/ pomocników, którzy nie tracą już tam piłek:D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.02.2020, 15:11

Arteta: "We needed to generate defensive stability, but not by defending deep, we want to be high and threaten the opponent as much as possible."

Podoba mi się to.

Ranczomen komentarzy: 1232114.02.2020, 14:57

@Redzik napisał: "I think we can improve.""

Oh shit, here we go again :X

Garfield_pl komentarzy: 2795514.02.2020, 14:48

@KapitanJack10 napisał: "Może po prostu meczyki zmieniają odruchowo na złotówki"
Nijak nie wychodzi, chyba że mają swoje kursy funta i przelicznik inny ;)

Garfield_pl komentarzy: 2795514.02.2020, 14:47

Super słucha się Artety, doczekać nie mogę się niedzielnego meczu, i reszty sezonu. Oby chłopaki wreszcie złapali serię zwycięstw i będzie dobrze :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.02.2020, 14:46

Arteta is here - "It was like a mini pre-season for us in Dubai. It was great to be together, not just with the players but the staff. It was a very productive trip."

More patience needed over Tierney, but Arteta says his work ethic is 'incredible'.

Still waiting for the bone and tendon to heal before he can be involved in contact.

Arteta on planning now for the summer transfer window: "Absolutely, we have to plan. I have to tell the club where I think we can improve."

Arteta on Saka's contract: "We have Edu, Raul, Vinai and Huss who are in charge of that. I'm sure we will do the right thing when players deserve to improve and extend their contract."

mallen komentarzy: 2123914.02.2020, 14:40

Jest coś dla hejterów Mikusia:

Od pierwszego spotkania pod wodzą Artety przeciwko Bournemouth, na bramkę Arsenalu oddano zaledwie jeden strzał po stracie piłki w swojej strefie obronnej - to najlepszy wynik w lidze. Dla porównania, po takich stratach za Emery'ego i Ljungberga Arsenal przyjął aż 22 uderzenia ze strony rywali.

Tevez komentarzy: 408714.02.2020, 14:23

Chelsea to klub bez sentymentów. Jesteś słaby to wypadasz niezależnie do tego ile za ciebie zapłacono. Dni Kepy w Londynie wydają się być policzone.

mallen komentarzy: 2123914.02.2020, 14:00

W tym momencie jestem w 300% skoncentrowany na grze w Saint-Étienne, nie myślę o niczym innym. Od następnego sezonu będę w Arsenalu, jednak cały czas śledzę ich wyniki.

William Saliba

KapitanJack10 komentarzy: 5385 newsów: 414.02.2020, 13:43

@Garfield_pl: Może po prostu meczyki zmieniają odruchowo na złotówki

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 114.02.2020, 13:42

@Naburator: Pewnie trzeba odjąć od tego kasę na raty za Pepe itp

Garfield_pl komentarzy: 2795514.02.2020, 13:20

@Naburator: a po sieci od wczoraj newsy że Arsenal nie ma więcej jak 40 baniek :) z tymi 260 to pewnie zagrywka konkurencji, żeby podbić dla nas ceny ;)

Womanizer komentarzy: 990714.02.2020, 13:14

@simson16:

Valencia tydzień temu przegrała gładko 3-0 z Getafe gdzie nawet nie pierdnęli.
0 celnych strzałów przez 90 minut.

Naburator komentarzy: 278414.02.2020, 13:02

W Manchesterze nie ukrywają, że latem zamierzają poważnie przebudować zespół. Z raportu Soccerex wynika, że mają ku temu największe środki - ponad 273 miliony funtów, które mogą przeznaczyć na transfery. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Arsenal (261 milionów), a trzecie Bayern Monachium (220 milionów).

@FabsFAN: bądź kim chcesz ale nie trolluj, jeśli krytykujesz to wierzę, że potrafisz to sensownie napisać, a nie w stylu który dotychczas stosujesz. W końcu studiujesz prawo, więc nie powinno to być dla Ciebie problemem :)

@darek250s: no w sumie w czasach, gdzie ludzie wiecznie wszędzie narzekają, w pracy, na ulicy itd., ktoś kto jest szczęśliwy, jest tym złym i wariatem ;)

Mati992 komentarzy: 24214.02.2020, 12:38

Jakby była połowa z tego to by nie było tak źle , Ozila to już dawno nie powinno być w tym klubie..

Leehu komentarzy: 1049614.02.2020, 12:34

@Mati992: To nie są oszczędności na transfery tylko ogólnie oszczędności i na pewno nie wydamy ich wszystkich w następnym oknie. Jeśli faktycznie tyle mamy to pewnie połowa z tego zostanie budżetem transferowym, z czego część tego budżetu będziesz musiał przekazać na pensje, ale jak uda nam się sprzedać Ozila to o wypłaty dla nowych piłkarzy bym się nie martwił. :)

darek250s komentarzy: 10292 newsów: 514.02.2020, 12:24

Jak na tej stronie masz inne podejście i zdanie to po prostu jesteś inny!

Garfield_pl komentarzy: 2795514.02.2020, 12:22

@Jauregi: ja nie trolluje,tylko jestem optymistą, więc nie moja wina :) mam takie podejście w życiu i bardzo mi to służy :)

Rafson95 komentarzy: 1053114.02.2020, 12:19

Aaa, myślałem że chodzi o kwoty, a tu chodzi o to że oni ściągają samych ogórów xd

już czaje

MadMax14 komentarzy: 266714.02.2020, 12:19

@coooyg11: Najlepsze jest to, że wrzucili do zestawienia kolesia, który nawet koszulki tego klubu nie ubrał xD

Rafson95 komentarzy: 1053114.02.2020, 12:18

@coooyg11:
No i co jest nie tak z tą polityka transferowa Chelsea bo nie rozumiem celu tego komentarza

Thrall komentarzy: 60114.02.2020, 12:05

Widzieliśta ten raport?

Jauregi komentarzy: 414.02.2020, 11:56

ty powinieneś być przed fabsem do posądzenia o trolling, bo tych naiwnych i hurraoptymistycznych osądów to się nie da bez zażenowania czytać

mallen komentarzy: 2123914.02.2020, 11:48

Wiele klubów — szczególnie z Anglii — kontaktuje się z nami, jeśli chodzi o Chukwueze. Czy pojawiają się tam telefony z Arsenalu? Tak, bardzo często! To świetnie, że wielkie zespoły interesują się młodymi zawodnikami z Villareal, jednakże wspominam im, żeby na razie odpuścili i dali im grać.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.02.2020, 11:37

@Kanonier204 napisał: "Niczym Lacazette do strzelania goli."

Potężny Oleksądr prawdziwie się rozstrzelal pod nieobecność Obamy, który go blokował.

@thegunner4life:
Cześć, kolego.

Co do tierneya, to już przed sezonem pisałem, że to żenujący transfer, bo zapłacili prawie 30 milionów za kontuzjowanego goscia6, który wcześniej również lapal często urazy. Narzekacie na Kroenkego, że kapuchy nie daje, ale prawda jest taka, że Afc po prostu marnuje pieniądze Ranczomena.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.02.2020, 11:19

@thegunner4life napisał: "WRÓCIŁEŚ!"

Niczym Lacazette do strzelania goli.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.02.2020, 11:17

21 października 2019 roku miało miejsce pamiętne spotkanie z Sheffield przegrane przez Arsenal 0-1. To również tego dnia kamizelka typu bomber nabrała nowego życia.

@RahU napisał: "Ograł nas dziś siwy janusz w kamizelce typu bomber, który trzy lata temu prowadził klub z czwartej ligi..."

thegunner4life komentarzy: 897914.02.2020, 11:05

@FabsFAN:
WRÓCIŁEŚ!

Pablo11 komentarzy: 82614.02.2020, 11:00

@sWinny: Tak, zostali zgłoszeni

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268314.02.2020, 10:55

@Redzik napisał: "Saliba wczoraj rozegrał 90 minut. Sprokurował rzut karny. Naciągany, ale sami oceńcie."

Moim zdaniem faul był a Saliba źle odczytał intencje atakującego i dopuścił go do groźnej sytuacji. Obrońców z takimi problemami to my już mamy w składzie :)

Garfield_pl komentarzy: 2795514.02.2020, 10:55

@coooyg11: dokładnie :) i pomyśleć, że taki ktoś studiuje prawo ponoć, i oczekiwałoby się mądrych komentarzy, na poziomie, a tu zonk... Nie wiem, ale trollowanie nie jest fajne, i nie budzi uznania, no ale skoro to im pomaga się dowartościować, czują się zauważeni i ich psychika jakoś dzięki temu pozwala im żyć, to niech się cieszą ;) szkoda tylko, że w sieci czują się doceniani, zauważeni, bo nic im to nie da, lepiej w realu szukać atencji i mieć prawdziwych znajomych :)

sWinny komentarzy: 782314.02.2020, 10:50

To gracze których wypozyczyliŝmy będą mogli grać w LE?

Garfield_pl komentarzy: 2795514.02.2020, 10:50

@coooyg11: fabs teraz uczepi się Tierneya, będzie trollował, znów czasowy ban, i znajdzie kolejnego zawodnika, i tak w kółko :)

coooyg11 komentarzy: 318314.02.2020, 10:48

@Garfield_pl: Trollowanie kolego, plusiki w komentarzu, to się liczy :) Im więcej negujesz tym jesteś lepszy, ja naprawdę nie rozumiem po co niektórzy sympatyzują się z Arsenalem, przecież to musi być masochizm ...

coooyg11 komentarzy: 318314.02.2020, 10:45

@FabsFAN: Tierney też pod koniec Lutego kolego :) Nie mogę się doczekać jak wskoczy na swoje obroty i zamknie Ci dziabare :)

Garfield_pl komentarzy: 2795514.02.2020, 10:44

@FabsFAN: przeczytaj jeszcze raz news na Arsenal.com kiedy wraca do treningu Tierney... Mam czasem wrażenie, że ludzie w ogóle nie czytają artykułów tutaj dodawanych,a z Twittera często wrzucają newsy związane z Arsenalem, na zasadzie kopiuj / wklej. O Cedricu od początku było wiadomo, że z kontuzją przyszedł a tu nagle zdziwienie ;)

thegunner4life komentarzy: 897914.02.2020, 10:43

@Simpllemann:
O to przepraszam, no to niech gra cały czas, bo go potrzebujemy.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52414.02.2020, 10:39

@thegunner4life
Saliba już gra.

thegunner4life komentarzy: 897914.02.2020, 10:37

@Alonso:
Tu nie tylko o transfery chodzi. Emery mógł polecieć już w maju. Ktoś kto nie jest wstanie zmotywować piłkarzy na najważniejszy mecz sezonu raczej nie wróży dobrze na przyszłość. Maksymalnie do końca września nie powinno go na Emirates być. Tymczasem oni wydali oświadczenie że mu w 100% ufają, zwolnili go przed najgorszym okresem w lidze praktycznie bez pomysłu kto będzie trenerem. To się wszystko zazębia.

@FabsFAN:
Zobaczymy co będzie z Salibą, on chyba też się leczy teraz.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.02.2020, 10:35

@Alonso:
Koniec lutego i tak lepszy niz maj jak w przypadku Tierneya za 27 milionow! Tyle kapusty za bocznego obronce, ktory rozegral leeko ponad 3 mecze w Premier League.

Alonso komentarzy: 1282414.02.2020, 10:27

@thegunner4life: No niestety. Na początku była nadzieja ale czas brutalnie zweryfikował większość transferów.