Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal 02.02.2020, 16:01, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjechali na Turf Moor po zwycięstwie w FA Cup przeciwko Bournemouth, jednak w Premier League wygrywanie nie przychodzi im z taką łatwością. W starciach przeciwko teoretycznie słabszym drużynom mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka, jednak w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Burnley spotkali się ze ścianą. The Clarets skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i byli też znacznie bliżej objęcia prowadzenia niż Kanonierzy. Wydawało się, że jedna bramka zadecyduje albo o porażce, albo o wygranej jednej z drużyn. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick, Cork, Westwood, McNeil - Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka (46' Torreira) - Guendouzi, Xhaka - Aubameyang, Özil (63' Willock), Martinelli - Lacazette (89' Nketiah).

Do otwarcia wyniku mogło dojść już w 2. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał dośrodkowanie wprost na swoją głowę, lecz nie trafił w światło bramki. Uderzenie Francuza nie było przypadkowe, ponieważ w kolejnych akcjach widać było, że Mikel Arteta dostosował taktykę pod rywala i londyńczycy częściej niż w poprzednich meczach szukali wysokich piłek wrzucanych w pole karne rywali. To jednak Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą okazję w pierwszym kwadransie. David Luiz posłał perfekcyjne długie podanie do Gabończyka, lecz ten stracił równowagę i fatalnie strzelił obok słupka bliskiego słupka.

The Clarets zdecydowanie byli najgroźniejsi przy rozgrywaniu rzutów rożnych. Natomiast przyjezdni kreowali sobie okazje znacznie rzadziej i każdą z nich marnowali. Sytuacji nie ułatwiły sposób i poziom sędziowania w Premier League. Po jednej z wygranych piłek przez Gabriela Martinellego, w 31. minucie, futbolówka dostała się pod nogi Lacazette'a. Francuz zasugerował się podniesioną chorągiewką przez sędziego liniowego i nie kontynuował gry. Akcja została przerwana niepotrzebnie, ponieważ Francuz nie znajdował się na pozycji spalonej, a miał otwartą drogę do bramki.

Chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi i ostatni otrzymał podanie za plecy obrońców i chciał przelobować golkipera Burnley. Nick Pope znakomicie zachował się w tej sytuacji, skrócił dystans do Gabończyka i po prostu wyłapał piłkę. Po tej sytuacji Arsenal wydawał się wyczekiwać gwizdka sędziego zapraszającego na przerwę. Mogło się to zemścić na piłkarzach Mikela Artety, ponieważ zespół Burnley zintensyfikował swoje ataki, a przy kilku stałych fragmentach to szczęście ratowało Arsenal.

Po przerwie na boisku pojawił się Lucas Torreira. Były gracz Sampdorii zmienił Bukayo Sakę, któremu w pierwszej połowie doskwierał uraz. Dziurę na lewej stronie załatał Granit Xhaka. Kanonierzy nie mogli się odnaleźć w obronie przez około 20 minut i ratowali się faulami, przez co arbiter kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Ekipa Burnley z każdą wrzutką w szesnastkę wydawała się być coraz bliżej zdobycia gola.

Natomiast pierwszą groźna akcja Arsenalu w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem, miała miejsce w 75. minucie. Wtedy Kanonierzy przeprowadzili kontrę spowolnioną przez Gabriela Martinellego. Młody Brazylijczyk podał do Lacazette'a, a ten dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk chybił, ale kilka minut później to Jay Rodriguez mógł mówić o nieprawdopodobnym pechu. Napastnik Burnley uderzył piłkę z powietrza po wrzutce, a piłka odbiła się od poprzeczki, jednak nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żadna z drużyn, pomimo swoich szans, nie znalazła drogi do bramki, a oba kluby podzieliły się punktami.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282414.02.2020, 10:26

Tierneya też ściągnęli z kontuzją, ten klub to mem. Latem to nie wiem kto przyjdzie, chyba Umtiti świeżo po operacji kolana gdzie będzie się rehabilitował pół roku zanim zagra.

thegunner4life komentarzy: 895114.02.2020, 10:24

@Alonso:
Heh a jak pisałem we wrześniu, że obecna ekipa od transferów generalnie cały ten zarząd niczym się nie różni od Gazdisa i kolegów to było, że nieprawda oni wiedzą co robią! No to zobaczymy co zrobią z Aubą teraz. Bo albo będzie jak z Ramseyem albo za 30 mln do Barcelony.

Barney komentarzy: 2085014.02.2020, 10:23

Uuu to Nelson może zagrać zamiast Martinelliego

Alonso komentarzy: 1282414.02.2020, 10:20

Jak to Cedric na koniec lutego, to oni go wypożyczyli z kontuzją? Z transferu 5/10 spada na 0/10, co za geniusz go ściągał.

mallen komentarzy: 2123914.02.2020, 10:06

Mari będzie dostępny na Olimpiakos, a Soares i Tirney mają wrócić na koniec lutego :)

Garfield_pl komentarzy: 2778414.02.2020, 10:06

@mallen napisał: "Aaron Ramsey może latem wrócić do Arsenalu"
Może dopłaci i wtedy go weźmiemy ;)

mallen komentarzy: 2123914.02.2020, 10:05

W sumie jakby się kluby dogadały na wypożyczenie to wszystko możliwe z Aaronem.

Aaron Ramsey może latem wrócić do Arsenalu

The Sun

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.02.2020, 10:04

Kolasinac, Saka, Nelson dostępni na mecz z Newcastle.
Tierney - Aiming to be in back in full training by the end of February.

Garfield_pl komentarzy: 2778414.02.2020, 10:03

Saka,Kolasinac,Mari i Nelson dostępni :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.02.2020, 09:55

It is understood Chelsea have scouted Ziyech extensively for three years, and might have made their move last summer were it not for their FIFA-imposed transfer ban.

Ziyech was available for €30 million at the time — a release clause that was removed when he signed a new contract in August 2019, which consisted of a pay rise rather than an extension. Other clubs were interested in acquiring him at that price, but the only serious approach last summer came from Sevilla, and Ziyech did not consider the move a significant step up from Ajax.

Many of Europe’s elite clubs also took a look, but none were totally convinced. Some scouting reports and statistical analysis raised doubts about Ziyech’s occasional tendency to take bad shots from long distance or give the ball away in bad areas. The number of wayward passes that went hand-in-hand with every eye-catching assist divided opinion.

More generally, Ziyech’s lean physique led some to question whether he has the required physicality to stand up to a more intense league. There were also concerns about his spikier personality traits, in addition to all the usual fears about whether Eredivisie production translates to a higher level.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.02.2020, 09:52

@FabsFAN: Tak :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.02.2020, 09:34

@Redzik:
Czy to Nicolas Pepe był faulowany w polu karnym?

coooyg11 komentarzy: 317114.02.2020, 09:31

@Redzik: naprawdę sędzia dał za to karnego ??? Haha śmiech na sali, ja bym jeszcze żółtko dał temu akrobacie

Ziebka komentarzy: 265814.02.2020, 09:20

@Redzik:

Myśle ze w Anglii nie byłoby karnego

Spejsik komentarzy: 340914.02.2020, 09:03

@Slaviola: Aaa, ok, to nie wiedziałem :)

Slaviola komentarzy: 1237614.02.2020, 08:39

@Spejsik:

Bo ma niby znowu dmuchać na wyspach...

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.02.2020, 08:30

Saliba wczoraj rozegrał 90 minut. Sprokurował rzut karny. Naciągany, ale sami oceńcie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 114.02.2020, 08:20

@Kris3Tears: Miałem o tym pisać już wczoraj. Zapowiada się dobrze, oby fabuła się trzymała kupy.

Spejsik komentarzy: 340914.02.2020, 08:05

@cwalin: A dlaczego mają odwołać?

Kris3Tears komentarzy: 442014.02.2020, 07:52

Serialowcy!
Zwiastun nowego serialu z Joe Cole'm (John Shelby z Peaky Blinders) Gangs Of London! https://www.youtube.com/watch?v=4CJ5p4XisHs
Zapowiada się super.
Pisze, że produkcja Sky ale śledzę to od jakiegoś czasu i wiem, że to produkcja Cinemax (USA). Cinemax niestety się rozpada i pewnie sprzedali ten serial Sky. A oryginalne seriale Cinemax które oglądałem, np. Banshee, Strike Back, czy Warrior są super, szczególnie Banshee. Mam nadzieję, że ten też będzie dobry. :)

cwalin komentarzy: 236114.02.2020, 02:55

Już wiem.Niedziela.Mam nadzieję że nie odwołają.

cwalin komentarzy: 236114.02.2020, 02:51

Panowie kiedy następny meczyk?Wiem że z Newcastle na Emirates.

Patriko komentarzy: 526914.02.2020, 00:54

Jakoś Ramos jak walczy o piłkę w 9 na 10 sytuacji ręce ma splecione z tyłu i większość pojedynków wygrywa albo zatrzymuję ciałem piłkę więc da się, przepisy są jakie są i w tej sytuacji karny jest prawidłowy, osobiście wole aby były jasne i każdy dostawał karnego gdy zawodnik rywali powiększa objętość ciała i blokuje nawet przypadkowo strzał ręką niż żeby były cyrki jak chociażby w pamiętnym meczu poprzedniego sezonu naszej ekstraklapy w starciu Lechia - Legia... 0:34 https://www.youtube.com/watch?v=-O1xJx9QT0A

Arsenal96l komentarzy: 501614.02.2020, 00:00

@Traitor: A co Ty nigdy nie skakałeś na "spławik" xd

Jauregi komentarzy: 413.02.2020, 23:31

cóż, jude nawet w 12 na 10 nie było w stanie wygrać, ale przynajmniej wykartkowali sobie pół milanu przed rewanżem. szkoda tylko, że tak późno tego karnego sobie wzięli.

kwiatinho komentarzy: 1312613.02.2020, 23:05

Strzał na bramkę, piłka trafia w rękę która nie jest naturalnie ułożona. Zamiaru nie było ale korzyść była bezsprzeczna.

Sędzia wcześniej nie widział uderzenia łokciem w twarz przez Kessiego potem jeszcze faul Kessiego na Cuadrado który go mija i wchodzi w pole karne (Kessie ma już żółtą kartkę).

Rebič drugi raz uderza łokciem w twarz tym razem Cuadrado sędzia nie chce VARu. (Pierwszy raz był w meczu z Torino w 1/4 pucharu Włoch)

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2413.02.2020, 22:48

Wtf wyskakujac do gory walczac o glowke zawsze sie podnosi rece xD Mial skakac jak taki kołek? XD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2020, 22:45

Jeszcze Ronaldo karnego w środek.

Piękna sprawa

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333013.02.2020, 22:43

Skumajcie to, że nie miał nawet czasu na reakcje by ta rękę jakos uniknąć. Strzał był tak blisko, że się nie dało, sedziowanie dno i zawsze tak będzie.

Tevez komentarzy: 408713.02.2020, 22:41

Popatrzcie tylko co muszą przeżywać kibice Milanu :(

Freo98 komentarzy: 632213.02.2020, 22:39

Co wy gadacie? Skacząc w ten sposób do główki musi mieć z tylu głowy ze może dostać w rękę. Powiększył powierzchnie i blokuje pilke lecąca do bramki

Adu (zawieszony) komentarzy: 549813.02.2020, 22:38

Piłka leciała w stronę bramki, trzeba było nie machać łapami jak skoczek narciarski spadający na bule. Jeszcze pokazuje sędziemu który 10 sekund temu oglądał powtórkę że skakał z rękoma przy ciele.

zdyp komentarzy: 452813.02.2020, 22:38

lol, cale juve
gra piach a i tak dopnie swego

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333013.02.2020, 22:37

Koles odwrocony plecami do strzału, nie ma jak zareagować ręka na to żeby uniknąć karnego a ten go dyktuje, brawo sedzia xD

Womanizer komentarzy: 989213.02.2020, 22:30

Szkoda że Juve gra tylko z Lyonem, bo ostatnio są w takiej dyspozycji że ktoś ciut mocniejszy, choćby Lipsk czy BVB mogliby im nieźle zrobić koło pióra.

navyblue komentarzy: 28113.02.2020, 22:13

Nie zdziwilbym się jakby na Katar 2020 glównym komentującym w TVP mecze Polaków był Mareusz Borek.
Coś chodzą słuchy, że Euro 2020 będzie ostatnią przygodą Szpaka jako konentatora.

jsky007 komentarzy: 65513.02.2020, 22:10

@RahU: teraz złapałem, że wspomniał iż jest to komentarz z audiodeskrypcją. Stad pewnie tak szerokie opisywanie niektórych sytuacji.

navyblue komentarzy: 28113.02.2020, 22:10

@RIVALDO700 napisał: "Kolton odszedl , to i Borek zrobi out na 99 procent. Nie jestem posiadaczem polsatu tylko canalu i tak sie zastanawiam kto tam bedzie robił za nr 1 w komentarzu.
Kiedys nie do pomyslenia by rzucic takiego giganta jak polsat dla yt, az jestem ciekaw ile oni z tego wyciagaja, ze opłaca im sie ten yt od polsatu."

Myślę, że tam mięli jakąś dobrą kasę, jakieś bonusy, jeździli sobie na mecze ale teraz są znani robią swoje projekty. Kakeł sportowy będzie trzepał kasę, nie tylko z YT za subskrybcje ale i za masę reklam które dojdą do ich transmisji. Borek ma jeszcze swoje biznesy związane z boksem, Stanowski ma z weszło wiele biznesów, od gazety, radia, biura podróży po nawet jakieś umowy podpisane w Kongo apropo coś na styl agenta. Pol ma chyba 100 tys subskrybcji swojego kanału tak więc też kasy trochę za to bierze. Jedynie Smokowski nie wiem czym się jeszcze para. Zresztą wszyscy występują w reklamach m.in. Etoto.
Mają wszystko w swoich rękach i sami ustalają reguły. Apropo Borka czy Smokowskiego wydaje mi się, że mogą podpisać jakieś luźne komentowanie w TVP. Borek móglby przejąć shedę po Szpakowskim gdy ten przejdzie na jakiegoś dyrektora w redakcji TVP.

Twarzą Polsatu będzie chyba teraz Bożydar Iwanow.

zdyp komentarzy: 452813.02.2020, 22:09

@Arsenal4Ever14 napisał: "jak ostatniego peta."