Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham!

Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham! 14.03.2015, 16:57, 3396 komentarzy

Z uśmiechami na twarzach i z wielką radością wspominać będą pojedynek przeciwko West Hamowi United kibice Arsenalu. Ich ulubieńcy bez problemu pokonali rywala i zdobyli kolejne ważne punkty, które pomogą im w walce o czołową czwórkę. Największe pochwały należą się Olivierowi Giroudowi i Aaronowi Ramseyowi, ale dzisiejszy sukces to wynik postawy całego zespołu.

Przyjezdni walczyli dzielnie do utraty drugiej bramki. Ten cios całkowicie ich załamał i mimo dobrej postawy Songa czy Jarvisa, podopieczni Allardyce'a ponieśli wysoką porażkę. Kanonierzy natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (72' Cazorla), Özil (83' Flamini), Alexis (65' Welbeck) - Giroud

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Kouyate, Cresswell - Song, Noble (82' Nene), Nolan - Jarvis (75' Amalfitano), Downing - Sakho

W 5. minucie na szóstym metrze z futbolówką znalazł się Theo Walcott. Anglik, który powinien oddać szybki strzał, zawahał się i James Collins odebrał mu piłkę. Można dyskutować, czy była to czysta interwencja, ale na pewno gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na szybkiego gola.

Po niecałym kwadransie gry Alexis Sanchez oddał uderzenie głową na bramkę Adriana. Golkiper Młotów popisał się jednak dobrą interwencją i nie doszło do otwarcia wyniku.

W 22. minucie piękne podanie na wolne pole otrzymał Matt Jarvis. Skrzydłowy West Hamu posłał wrzutkę w pole karne, ale wolej Kevina Nolana został zatrzymany przez Ospinę. Coraz ciekawsze widowisko na Emirates!

Kilkanaście chwil później swoją akcję przeprowadzili Kanonierzy. Aaron Ramsey, bardzo aktywny w pierwszej połowie, podał futbolówkę do Girouda, jednak strzał Francuza z ostrego kąta był niecelny.

W 27. minucie Chambers dośrodkowaniem znalazł w szesnastce rywali Ramseya. Walijczyk uderzył z powietrza, ale Adrian zatrzymał go świetną paradą.

W 33. minucie Ramsey posłał piękną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik oddał bardzo słaby strzał i Adrian nie miał problemów z jego wybronieniem. Niedługo potem golkiper West Hamu interweniował po raz kolejny - sparował na rzut rożny uderzenie Alexisa.

W 36. minucie Sanchez otrzymał pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik za faul na Adrianie.

Jeszcze przed przerwą The Gunners zmarnowali następną bardzo dobrą okazję. Najpierw Özil nie potrafił pokonać golkipera gości, a przy dobitce na pustą bramkę poślizgnął się Theo Walcott i jego strzał ciężko by opisać.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud daje wreszcie prowadzenie Arsenalowi! Mesut Özil zagrał cudownie po ziemi w pole karne, Aaron Ramsey ustawił futbolówkę francuskiemu snajperowi, a ten potężnym strzałem pokonał Adriana! 1-0!

Zaraz po tym trafieniu Chris Foy zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Matt Jarvis zagrał ze skrzydła w pole karne Ospiny. Kolumbijczyk doznał kontuzji przy interwencji, lecz po krótkim czasie podniósł się z murawy i zmiana okazała się niepotrzebna.

Zawodnicy Arsenalu pozwolili zepchnąć się do defensywy, jakby prowadzili różnicą trzech trafień, a nie jednym. Jarvis i Song wyróżniali się na tle kolegów, ale nie potrafili pomóc im doprowadzić do wyrównania.

W 59. minucie byliśmy świadkami niecodziennej zmiany. Sędzia główny, Chris Foy, nabawił się kontuzji i jego obowiązki musiał przejąć Anthony Taylor.

Dominacja gości trwała, a The Gunners nastawili się na kontrataki. Jeden z nich w 63. minucie zmarnował Mesut Özil, który niecelnie podawał do Girouda. Zaraz potem Welbeck wszedł na boisko za Alexisa.

W 72. minucie Santiago Cazorla pojawił się na placu gry. Hiszpan zastąpił nieskutecznego dziś Theo Walcotta. Sam Allardyce również postanowił dokonać małej roszady w składzie i za Matta Jarvisa wprowadził w 75. minucie Morgana Amalfitano. Niedługo później Diafra Sakho został ukarany żółtą kartką.

W 81. minucie Giroud i Ramsey znów znaleźli się w świetle reflektorów. Walijczyk zagrał do Francuza, ten od razu wykonał podanie zwrotne i zawodnik z "16" na plecach spokojnie podwyższył prowadzenie! 2-0!

Kolejne zmiany w obu ekipach: Nene za Noble'a, Flamini w miejsce Özila.

Cóż za wejście Flaminiego! Cazorla podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a Francuz wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości! West Ham na kolanach, Arsenal pokazuje klasę! 3-0!

Trzy minuty doliczone zostały do drugiej części spotkania. Zaraz po ich upłynięciu sędzia zakończył mecz, a piłkarze i kibice gospodarzy mogli świętować pewne zwycięstwo! natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: źrodło: własne
Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 21:20

K204
Też chciałem na nich trafić :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 21:20

Songu
O cholerka! Nie zauważyłem;) już trochę opróżniłem :)

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 21:19

AJR

My, Reading gra z Bradford, Live i AV.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 21:19

Ajr
Ty nie będziesz znał. Był tu taki jeden, co wstawiał rankingi najlepszych meczy dnia, i mówił teksty typu "Al Kair vs bamba xxxx będzie o wiele lepszym widowiskiem niz AFC vs Qpr, i jak moznaby nie oglądać tych Arabów;) Chociaż z drugiej strony, dzięki niemu wiadomo było jakie ciekawe mecze bedą w tygodniu.

songoku95 komentarzy: 2348616.03.2015, 21:19

janik
dzięki, chciałem Ci coś napisać na PW, ale masz pełną skrzynke. Ale cóż mniejsza z tym ;D

Trequartista komentarzy: 536616.03.2015, 21:19

Jak tam gra Swansea? Stawiają się Czerwonce?

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 21:18

danielosik

w Sunderlandzie grał znakomicie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.03.2015, 21:18

Paniu
Przeciez pisalem ze chce Reading ale na Madejski! ale ze spotkanie bedzie na Wembley to tam na nich trafimy. Oby tak bylo jak mowilem :D

AaronLieber27 komentarzy: 612716.03.2015, 21:18

Polish

To Brazylijczyk?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.03.2015, 21:18

Jakie druzyny zostały jeszcze w grze o puchar anglii? Bo troche sie zakręciłęm w tym temacie

songoku95 komentarzy: 2348616.03.2015, 21:17

a pamiętasz może jak Migolet grał w S'landzie, jak wyciągał na ES wszystko? I czy pamiętasz jego początek na Anfield? Jego obecna forma to tylko brak konkurenta, bo bramkarzem jest wybornym, tylko bez formy.

AaronLieber27 komentarzy: 612716.03.2015, 21:17

TheGunners

Wasyl, Rzezniczak, Kedziora, Broz

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020416.03.2015, 21:15

Anderson 2 bramki dzisiaj Wenger działaj .

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.03.2015, 21:15

JanikK
A jakim koneserze powiadasz? Bo niewiele mi wiadomo na ten temat

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 21:15

Songu
Ty to musisz bardzo uważać, jeden warn i po Tobie, a tworzysz tutaj sympatyczną atmosferę ;)

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 716.03.2015, 21:15

Tylko, że to bedzie śmieszne jak postawi na goscia grającego w Championship, zamiast na Fabiańskiego, który regularnie gra w Premier League w Swansea. Zobaczymy, ale dla mnie to nie ma sensu.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2015, 21:15

Pamiętam jak tu niektórzy pisali, że Mignolet jest lepszy od Szczęsnego.

Arsenalx3 komentarzy: 118516.03.2015, 21:15

AJR > Dzięki wielkie, że przypomniales o jedzeniu, aż mnie na wymioty zebrało w tym momencie, a co do pielęgniarek są w porządku, mile i w ogóle, a co najważniejsze młode, hehe ;d

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 21:15

Widzę, że Reading bardzo chce się z nami zmierzyć :)

mitmichael komentarzy: 4924316.03.2015, 21:14

Mignolet siatkarz

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 21:13

Ajr
Właśnie mi przypomniałeś o tym koneserze prawdziwych meczy na k.com. Jak on się nazywał? Granvorka?

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 21:13

songoku

trzymam cie za słowo, a tak na poważnie to mam takie samo odczucie do tego, jak ty :)

songoku95 komentarzy: 2348616.03.2015, 21:13

ehh How zbanowany a taki Michalm1 dalej komentuje na tej stronie.
Cóż za niesprawiedliwość.

Kowal96 komentarzy: 1758916.03.2015, 21:13

Wygląda na to, że gramy z Reading o finał

kamilo_oo komentarzy: 2356716.03.2015, 21:13

Założę się, że za chwilę znowu wróci. :D

AaronLieber27 komentarzy: 612716.03.2015, 21:12

A co myslicie o takim Mierzejewskim, jego transfer do Arabii wedlug mnie przekreslil jego kariere w reprezentacji, ale jesli taki Szukala dostaje powolanie to dlaczego on nie?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.03.2015, 21:12

Arsenalx3
Czasami się zastanawiam jak to jest w spzitalu, jakie jedzonko, jakie pielegniarki :D

Arsenalx3 komentarzy: 118516.03.2015, 21:12

Came4fame > Naprawdę nic ze sportu, a oglądać te pierdoły na polsacie i tvn, wiadomo o jakie chodzi to lepiej już nic nie oglądać.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020416.03.2015, 21:12

Afera że Kuby nie powołał jak chłop mało minut dostaje w BVB.

tyson880 komentarzy: 1049616.03.2015, 21:11

To czas na Liverpool i wynik 1:1.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.03.2015, 21:11

Oczywiście w tym momencie bo jednak Błaszczyk długo pauzował

thegunners101 komentarzy: 247516.03.2015, 21:11

@AaronLieber27
Co chcesz od Wojtkowiaka? Teraz naprawdę złapał formę. Poza tym doświadczony. Nie widzę lepszych kandydatów na ten moment.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.03.2015, 21:11

no to wygląda, że o finał zagramy z Reading

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.03.2015, 21:10

No właśnie to mi się podoba, że Nawałka bierze tych piłkarzy co w nich widzi element swojej układanki a nie tych co im byle dziennikarz pokroju Borka będzie kazał. Chłop ma jaja i sie nie boi

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30916.03.2015, 21:09

Novazzy, rewanż a mecz powtórkowy to jest różnica.
Arsenalx3, żadnego normalnego kanału? Teraz np. na Polsacie Sport Extra leci powtórka wyścigu F1.

Arsenalx3 komentarzy: 118516.03.2015, 21:09

AJR > To bądź zadowolony, bo to okropienstwo tak leżeć bezczynnie i co kilka godzin jakieś kroplowki dostawać, tak było było w moim przypadku.. Dobrze, że lekarz lubi chyba piłkę nożną, bo miałem w środę wyjść, ale powiedziałem, że nie mogę odpuścić naszego meczu i jakoś dało się namówić, hehe ;d

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020416.03.2015, 21:09

Nasze skrzydła na Irlandię są śmieszne.

Novazzy komentarzy: 351016.03.2015, 21:08

@Came co ty brałeś?
Właśnie jest rewanż po pierwszy 0-0
i teraz Reading prowadzi 2-0 i sie pytam czy jak Brad wyrówna na 2-2 to będą karne.

pati39 komentarzy: 1416.03.2015, 21:07

Za co ona dostała bana? Ładne posty przecież, policyjna prowokacja? Żydzi? NWO? Jerzy Urban? kanonierzy.com/profile_id-29854_O_Yuherowa.shtml

songoku95 komentarzy: 2348616.03.2015, 21:07

jak tak oglądam gre nogami Migoleta to nigdy więcej nie będę narzekał na Ospine...

AaronLieber27 komentarzy: 612716.03.2015, 21:07

kanapka

Ogolnie powolania Nawalki to beka

Peszko, Cionek, Wojtkowiak ???

a gdzie tacy zawodnicy jak

Tyton, Kedziora, Broz, Wasyl, Rzezniczak, Salamon, Boenisch, Polanski, Blaszczykowski, Gol nawet Obraniak

grzegorz1211 komentarzy: 1028316.03.2015, 21:06

Liczę dzś na Swansea a za tydzień na MU w meczu z Liverpoolem. Wtedy top4 już by się w miarę wyklarowało i ze spokojem można bedzie obserwować mecze do końca sezonu

pati39 komentarzy: 1416.03.2015, 21:05