Pokazali charakter: Arsenal 3-2 Southampton

Pokazali charakter: Arsenal 3-2 Southampton 08.04.2018, 16:10, Łukasz Wandzel 2121 komentarzy

Po składzie desygnowanym przez Arsene'a Wengera na spotkanie przeciwko Świętym można było przewidzieć, że ta jedenastka nie będzie dominowała. Nie do końca te założenia się sprawdziły podczas popołudniowego starcia na Emirates Stadium. Londyńczycy nie uzyskali znaczącej przewagi, ale pokazali charakter i mimo że przegrywali, zdołali odwrócić przebieg spotkania jeszcze przed przerwą. Southampton nie odpuszczał i doprowadził do wyrównania. Skończyło się więc tak, że Arsenal raz odrabiał wynik, by następnie dwukrotnie wyjść na prowadzenie. Biorąc pod uwagę piłkarzy, jacy znajdowali się na murawie, wydaje się, że spisali się bardzo dobrze. Jak jednak traktować zespół gości jako wyznacznik jakości występu drużyny gospodarzy. Czy jako słabą ekipę ze strefy spadkowej, czy wręcz przeciwnie, klub groźny, bo zdeterminowany do tego, żeby utrzymać się w Premier League?

Warto zwrócić uwagę, że większość piłkarzy wybranych przez francuskiego szkoleniowca The Gunners to rezerwowi, którzy zazwyczaj mają małe szanse na występ w meczu o stawkę. Jako że swoje wielkie aspiracje w Premier League Arsenal musi odłożyć na kolejny sezon, nie dziwi ofensywa złożona z zawodników jak Danny Welbeck, Reiss Nelson i Alex Iwobi. Wyjątkiem jest oczywiście Pierre-Emerick Aubameyang. Dla Gabończyka są to jedyne rozgrywki ze względu na to, że nie może brać udziału w Lidze Europy. Zarówno w pomocy i w obronie także dostali szanse piłkarze, którzy często zaczynają z ławki rezerwowych.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin (74' Holding), Chambers, Mustafi, Kolasinac - Elneny, Xhaka - Iwobi, Nelson (64' Wilshere), Welbeck - Aubameyang (71' Lacazette).

Southampton: McCarthy - Cedric, Stephens, Hoedt, Yoshida (72' Austin), Bertrand - Romeu, Tadic - Hojbjerg, Ward-Prowse - Long (81' Sims).

Dziwi fakt, że przy takiej liczbie zawodników rezerwowych odpowiedzialność za pierwszego straconego gola musiał wziąć Shkodran Mustafi. W 17. minucie po niegroźnym dośrodkowaniu, które powinno być bezproblemowo zatrzymane, przez gapiostwo Niemca do futbolówki dopadł Shane Long i z łatwością otworzył wynik spotkania.

Kiedy Arsenal nie jest w stanie atakować, to zazwyczaj oddaje pole i ma to również przełożenie na liczbę okazji kreowanych przez przeciwnika. Podobnie zaczęło się tym razem. The Gunners nie przejęli całkowicie inicjatywy, dlatego skorzystali z tego gracze gości. Po nieco ponad 10 minutach gospodarze wrócili do gry za sprawą Aubameyanga. Zaczęło się od podania Iwobiego do Welbecka. Anglik zdołał jeszcze znaleźć Gabończyka, któremu szczęśliwie udało się wykończyć sytuację. Danny Welbeck nie zabłyszczał tylko asystą. To on wyprowadził drużynę na prowadzenie. W 38. minucie dostał piłkę, z którą ściął do środka i uderzył tuż sprzed szesnastki. Nie był to gol najładniejszej urody, ponieważ piłkarz Arsenalu nagle nie rozwinął swojej umiejętności strzelania z dystansu. Po prostu futbolówka wpadła do bramki po rykoszecie.

Druga połowa rozpoczęła się znacznie spokojniej od swojej poprzedniczki. Arsenal wykreował sobie kilka okazji, ale najważniejsze, że Southampton musiał się bronić, więc nie miał czasu na stworzenie bezpośredniego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Może poza strzałem Hojbjerga, po którym czeski golkiper niepewnie interweniował. Później z każdą minutą Święci dochodzili do sytuacji, a Kanonierzy o mało nie zostali ukarani za to, że nie podwyższyli prowadzenia. Shane Long trafił do siatki w 63. minucie, ale sędzia dostrzegł, że Irandczyk znajdował się na pozycji spalonej.

Arsenal od tamtej pory mocno się bronił przed zdeterminowanym do uszczknięcia dla siebie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Nie odmieniły tego też zmiany po stronie londyńczyków. Ani wchodzący za Nelsona Wilshere, ani Lacazette zastępujący Aubameyanga, nie dodali skrzydeł zespołowi ciągle skupionemu na defensywie. Najważniejszym zmiennikiem w tym meczu okazał się być Charlie Austin. W 73. minucie Mustafi prawie popełnił ten sam błąd, co przy pierwszym golu, czyli nie zauważył, że za plecami ma przeciwnika. Tym razem udało się zażegnać niebezpieczeństwo. To jednak nic, bo następnie Cédric Soares wtargnął z piłką w pole karne rywala i dograł do Austina, który zamienił to podanie na wyrównującego gola. Obrońcy byli osłupieni.

Na szczęście, drużyna w czerwono-białych strojach w nie pełni podstawowym składzie znowu pokazała charakter. W 81. minucie Danny Welbeck zdobył gola głową po dośrodkowaniu Alexa Iwobiego. Dał tym samym znać, że jest najodpowiedniejszym kandydatem na zawodnika meczu.

W samej końcówce Jack Stephens i Jack Wilshere udowodnili, że za dużo Jacka w jednym miejscu może nieźle namieszać w głowie... Panowie posprzeczali się, ponieważ Wilshere ciągnął przeciwnika za koszulkę, a Stephens odepchnął Kanoniera. Zawodnik Arsenalu obejrzał żółty kartonik, gracz Southamptonu czerwony, z kolei nerwowa atmosfera udzieliła się innym i tak Mohammed Elneny również wyleciał z boiska za przepychanki. Dobrze, że sędzia w końcu zakończył to spotkanie, bo niepotrzebne incydenty sprawiły, że piłkarze obu drużyn traktowali siebie nawzajem naprawdę ostro.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Southamptonem!

Dominik11 komentarzy: 2016211.04.2018, 22:38

To co Wojtek bohaterem jak obroni karnego #COYG Szczęsny.

Barney komentarzy: 2088311.04.2018, 22:38

Właśnie mówiłem ojcu, że głupek z Anglii jeszcze nic nie oddalił.
Chodź karny w sumie mógł, nie musiał być. Buffoon powinien dostać żółta, czerwony poniosło olivera

schnor25 komentarzy: 1854611.04.2018, 22:38

Ja pier... za co ten karny?

Chakaa komentarzy: 191211.04.2018, 22:38

Skuj baba na dziada

Mihex komentarzy: 2360411.04.2018, 22:38

Correa w końcu czerwona... Już 3 powinna być.

Chakaa komentarzy: 191211.04.2018, 22:37

No nie :/

TheBestGooner komentarzy: 358411.04.2018, 22:37

Wejdzie wojtek, obroni i pójdzie zapalić.

Dominik11 komentarzy: 2016211.04.2018, 22:36

Nieee karny dla Realu i czy był karny jestem ciekaw będą jaja jak nie było a sędzia im dał.

schnor25 komentarzy: 1854611.04.2018, 22:36

@Leehu: No jakbyśmy jeszcze My odpali mając solidną zaliczkę z pierwszego meczu, to trzeba by było rozpocząć śledztwo na światową skalę o ustawianie meczów XD

Dominik11 komentarzy: 2016211.04.2018, 22:34

To co mamy dogrywkę w Madrycie.

Leehu komentarzy: 1049611.04.2018, 22:34

No ale z drugiej strony Arsenal w półfinale europejskich rozgrywek jest cudem samym w sobie. :D

Leehu komentarzy: 1049611.04.2018, 22:33

Mam nadzieję że nasi oglądali wczoraj Barcę a dziś oglądają Real, bo my jesteśmy dokładnie w takiej samej sytuacji jak te dwie ekipy, a ten tydzień to jakiś tydzień cudów. :)

Womanizer komentarzy: 989911.04.2018, 22:31

Navas i Vallejo to jakbym widział odbicie lustrzane Cecha i Holdinga

lucasnoline komentarzy: 541611.04.2018, 22:30

@krystiannn:

Błędy idą w dwie strony, często proporcja nie jest równa, no ale tak zawsze będzie wyglądała piłka bez VAR'u. Barca czy Real po prostu lubi często naciągać sędziów na wyimaginowane faule. Ta cała remontada z PSG nie miałaby miejsca, gdyby tak się nie kładli co chwila na tej murawie.

Chakaa komentarzy: 191211.04.2018, 22:30

@COYG19: No chyba niektórzy się zagalopowali heh, sam Realu nie lubię ale wiem że Real to Real a piłka nożna to piłka nożna i wszystko może się zdarzyć

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1411.04.2018, 22:30

Kiedy Arsenal pokonał Milan 3:0 w rewanżu i brakło jednej bramki, wszyscy pisali, że niemal dokonał niemozliwego. Ostatnimi czasy takie comebacki zdarzają się coraz częściej.

Chakaa komentarzy: 191211.04.2018, 22:29

@TheBestGooner: Sam widzisz, w tytule jest Real - Juventus :?

COYG19 komentarzy: 111011.04.2018, 22:29

Real jeszcze w grze, co niektórzy chyba o tym zapomnieli

TheBestGooner komentarzy: 358411.04.2018, 22:28

@Chakaa
Nie ma problemu, ale trochę ogarniałem o co chodzi.

Chakaa komentarzy: 191211.04.2018, 22:27

@TheBestGooner: Jak to XD faktycznie nazwa Real - Juve a tu mecz Bayern. Wybacz widzę że ktoś Ci dał więc ja się po cichu ulatniam. :p

TheGunners273 komentarzy: 98411.04.2018, 22:27

@kamilo_oo: ale wylaczyl juve i napoli

kamilo_oo komentarzy: 2356711.04.2018, 22:27

Dawać Juve jeszcze jedna!

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57911.04.2018, 22:26

Czy Hiszpańskie kluby rzeczywiście są taka potęga w piłce nożnej śmiem wątpić. Moze i wygrywają LM ale przyjrzyjmy się jak wyglądają ich awanse oto niektóre przykłady (z głowy na szybko):

* sławny Mecz Chelsea vs Barca - niepodyktowane 3 karne dla CFC i w ogóle komedia sędziowanie awans Barca

* Real vs Bayern 4-1 z czego kartka dla Bayernu i 2 gole ze spalonych dla Realu

* Barca vs Arsenal i czerwo dla Robina Awans Barcy

* Barca Vs PSG 0;4 po czym trener Barcy na konfie używa slow skoro PSG strzeliło 4 czemu my nie możemy strzelić 6 - no ku*** cud się wydarzył 6-1 awans Barca

* pamiętam mecz United - Real United prowadziło 1;0 i Nani chyba dostał czerwo widmo i tez Real awansował.

Uważam, ze Hiszpańskie kluby budują swoja ''potęgę'' na zwykłych szwindlach prawie każdy awans jest okraszony skandalem kontrowersja i innymi niesprawiedliwościami.

Fakt Roma i Juventus swietnie w rewanzach sie prezentuja, ale pokazuja ze przeciwko ''potegom'' wystarczy ogarniety sedzia i ambicja i ''potegi'' Hiszpanskie kopia sie po czole i nie umia wyprowadzic skladnej akcji.

Pamietajcie latwo gra sie 15 vs 11 ale 11 vs 11 to juz nie jest takie proste i kazdy ma rowne szanse.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1411.04.2018, 22:26

@Mihex: hahahaha

TheBestGooner komentarzy: 358411.04.2018, 22:26