Pokonać Goliata: Arsenal vs Barcelona

Pokonać Goliata: Arsenal vs Barcelona 21.02.2016, 20:11, Jakub Knapik 2229 komentarzy

Nadszedł moment długo wyczekiwany przez sympatyków futbolu – hymn Ligi Mistrzów powraca na stadiony topowych europejskich drużyn. Choć mecze 1/8 finału rozpoczęły się już w zeszłym tygodniu, ten, który szczególnie interesuje nas, sympatyków Arsenalu, będzie miał miejsce dopiero pojutrze. Po rozstrzelaniu Olympiakosu 3:0 w Grecji i wskoczeniu w ostatniej chwili do pociągu jadącego na następny przystanek Ligi Mistrzów, na The Emirates zawita kolejny oponent w batalii o to jakże prestiżowe trofeum. W dodatku nie byle jaki oponent – FC Barcelona, prawdopodobnie najlepszy klub na świecie, obrońcy pucharu z zeszłego sezonu. Umówmy się - Kanonierzy nie mogli trafić na groźniejszego przeciwnika. By odnieść korzystny rezultat, będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, a i to może nie wystarczyć, by pokonać hiszpańskiego giganta.

Obie drużyny spotkały się pięciokrotnie – trzy razy (w tym w finale) triumfowała Barcelona, raz zwycięstwo odniósł Arsenal, a raz padł remis. Na korzyść drużyny Arsene’a Wengera przemawia fakt, że nigdy nie przegrali na własnym boisku z Dumą Katalonii. Ostatni dwumecz między zespołami miał miejsce w sezonie 2010/2011 – wówczas w Londynie Kanonierzy zwyciężyli 2:1, zaś w Hiszpanii Barcelona rozbiła angielski klub 3:1. Nie muszę chyba nikomu przypominać kontrowersji, którymi owiany był ten mecz. Mimo to najbardziej pamiętnym spotkaniem z pewnością jest finał Ligi Mistrzów w 2006 roku – Arsenal nigdy nie był bliżej końcowego triumfu w tych rozgrywkach niż wtedy, jednak to Blaugrana świętowała tamtego dnia.

Obecny sezon Ligi Mistrzów w wykonaniu Arsenalu to jedna wielka niewiadoma – dwie porażki w dwóch pierwszych meczach przeciwko Dinamowi Zagrzeb i Olympiakosowi, a także widmo dwóch pojedynków z idealnie funkcjonującym Bayernem sprawiły, że mało kto widział Kanonierów w następnej fazie rozgrywek. Londyńczykom udało się jednak przełamać, zatriumfować nad Bayernem na Emirates Stadium i, mimo sromotnej porażki w Monachium, pokonać Dinamo i Olympiakos, zdobywając przy tym odpowiedni bilans bramkowy, i awansować rzutem na taśmę z drugiego miejsca do kolejnej rundy. Na krajowym podwórku zaś cały czas pozostają w walce o mistrzostwo i FA Cup.

Barcelona z kolei pędzi jak huragan przez wszystkie rozgrywki – wydaje się, że dziewięciopunktowa przewaga nad drugim w tabeli Realem jest bezpieczna i nic już nie wyrwie mistrzostwa z objęć Dumy Katalonii. Podopieczni Luisa Enrique awansowali też do finału Pucharu Hiszpanii, gdzie zmierzą się z Sevillą. W Lidze Mistrzów wygrali grupę, czterokrotnie zwyciężając i dwukrotnie remisując. Wydaje się więc, że jeżeli jakaś drużyna zdobędzie w tym sezonie potrójną koronę, to właśnie Barcelona.

Jeśli chodzi o kontuzje i zawieszenia, obie drużyny nie mają z tym większych problemów. Dla Arsenalu na pewno nie zagrają Wilshere, Cazorla i Rosicky, którzy leczą długoterminowe urazy. Pod znakiem zapytania stoją występy Gabriela i Artety, którzy ostatnio narzekali na bliżej nieokreślone dolegliwości. Barcelona z kolei nie będzie mogła skorzystać z Rafinhi, który jest kontuzjowany, oraz Ardy Turana, który pauzuje za kartki. Luis Enrique nie zabrał ze sobą również Bartry, Douglasa i Sandro.

Ciężko jest przewidzieć końcowy rezultat dwumeczu, ale z pewnością wiele zależy od spotkania w Londynie - jego wynik może zabić, bądź pobudzić nadzieje przed rewanżem w Hiszpanii. Jedno jest pewne – Arsenal nie jest bez szans, ale żeby przejść do następnej rundy, piłkarze będą musieli rozegrać najlepszy mecz w sezonie, o ile nie w życiu.

Arsenal – FC Barcelona

Rozgrywki: 1/8 Ligi Mistrzów

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Czas: 23 lutego, godzina 20:45 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com:

Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Coquelin, Ramsey – Chamberlain, Özil, Alexis – Giroud

Typ Kanonierzy.com: 2:2

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Jakub Knapik źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.02.2016, 21:37

Zgadzam się co do zmiany za Chamberlaina. Tylko Welbeck. Walcott ani nie ogarnia defensywy ani nie grzeszył skutecznością. Campbell też nie miał ostatnio wybitnej formy.

Verminator97 komentarzy: 1490023.02.2016, 21:37

Ox mógł to wbić, ale Suarez też co za dwie sety w końcówce. Dobrze, że nie trafił bo to byłoby niesprawiedliwe. Alexis ładnie tam nimi kręci, ale zawsze 2/3 rywali obok niego. Ja liczę, że w drugiej połowie bardziej zaryzykujemy. Ale czyste konto może zostać utrzymane. :)

Gerwciu komentarzy: 372223.02.2016, 21:37

A najbardziej obawiam się tego, że piłkarze barcy zaczną więcej symulować , a sędzia zacznie drukować

Galithar komentarzy: 913 newsów: 423.02.2016, 21:37

OX dla mnie bardzo ładnie gra, schodzi i pomaga Hectorowi. Szkoda tej okazji Giroud. Poza ostanimi 5 minutami, Arsenal według mnie bardzo ładnie sobie radzi.

Fanatic komentarzy: 599123.02.2016, 21:36

przydalby sie Santi i jakis lis pola karnego do pary z giroudem wiec welbz mile widzany za oxa

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2016, 21:36

Na plus Ramsey, ale musi ogarnąć się ze stratami, bo to co zrobił pod koniec to nie ta liga..

Arsenal1997 komentarzy: 1523.02.2016, 21:36

Ox nie gra tak źle... Giroud w powietrzu robi swoje, troche niewidoczny Ozil, Alexis jakby się przebudził.

Co do sędziego to strasznie gwiżdże dla Barcy, cholernie to widać...

Hoina komentarzy: 1323.02.2016, 21:36

livetv.ge

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.02.2016, 21:36

@19TOMEK91: W sumie jest po 21 więc obstawiam, że część pójdzie spać.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370023.02.2016, 21:36

Premium na ******** bez zarzutu, Welbz na drugą połowę za Ox'a!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.02.2016, 21:36

To co wy macie za streamy jak ja ogladam bez nawet zaciecia - tyle ze od 20 minuty ogladam dopiero.

citas komentarzy: 17523.02.2016, 21:36

Giroud musi się dziś obudzić... mało pożytku z niego dziś. Nie jest źle :) znów trochę zawodzi wykończenie. Czuje że wygramy!

Koen komentarzy: 86123.02.2016, 21:36

Pierwsze pół godziny, gdyby nie to, że za łatwo gubiliśmy piłkę pod pressingiem + niedokładności, było naprawdę dobre, ale ostatni kwadrans nie rokuje za dobrze na drugą połowę, dlatego mam nadzieję, że się teraz ogarną, bo na prawdę pokazali, że potrafią z nimi grać jak równy z równym, gdyby jeszcze tylko nie to że Cakir oczywiście gwiżdże pod Barcę.

widzę, że na streamy co chwile ktoś narzeka... wiec jak nie zależy wam na komentarzu pl to macie www.livetv.ge
głównie sopcasty i acestream (mi sie nie zdarzyło by kiedyś ace padł xD)
teraz wejdzie Welbz! i mamy ich!

Jakubowski komentarzy: 8723.02.2016, 21:36

przeciez rownie dobrze Barca mogla wygrywac

Koroniarz komentarzy: 999123.02.2016, 21:35

Powinno być 1:1, ale jest bardzo dobrze. Jak wyjdzie na to, ze OX musi zejsc to niech wejdzie Joel, zandych Łolkotów

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2016, 21:35

I trzy chyba Oxa..

Ale te 3 spalone byly cholernie ważne. Tam piękne piły szły.

19TOMEK91 komentarzy: 156523.02.2016, 21:35

Masakra ze stremami bo gimba siadla na neta zeby teatr obejrzec...

Co do meczu, nie jest zle jak na razie :)

schnor25 komentarzy: 1854623.02.2016, 21:35

z yt, a jak przez was się wysypie to nie ręczę za siebie :d

ewlf32.blogspot.com/p/ch1.html#.Vsy9lUDaJdg

wojtek1256 komentarzy: 298523.02.2016, 21:35

Chce Welbza! On namiesza, jest szybki i moze zagra bardziej z głową

pierre_afc komentarzy: 1207123.02.2016, 21:35

Remis po pierwszej połowie zasłużony. Oba zespoły miały po dwie akcje po których bramki mogły bądź powinny strzelić bramkę. Oby Oxowi nic nie było bo naprawdę fajnie wygląda, a jeśli niestety nie będzie mógł grać to chcę zobaczyć Welbza, a nie Theo na boisku!!

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52423.02.2016, 21:34

Sprawiedliwy remis po pierwszej połowie.

Gerwciu komentarzy: 372223.02.2016, 21:34

Szkoda , że nie mamy Cazorili w środku pola :(

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.02.2016, 21:34

Największe zaskoczenie na razie jest takie, że Chamberlaina gra lepiej w defensywie niż Sanchez. Dani Alves sobie szaleje po naszej lewej stronie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.02.2016, 21:34

Ale Suarez co mial okazje to szok. Dobrze ze jednak sie im to nie udalo.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11723.02.2016, 21:34

Wenger jaja sobie robił w ostatnich minutach? Jak można tak ryzykować i grać w 10...

Hubertus888 komentarzy: 367423.02.2016, 21:34

Barca gra słabo. Zero pressingu z ich strony, na stojaka wszystko a przy wprowadzaniu piłki się gubią. Serio nie rozumiem czemu nie naciskamy na nich mocno... oni już się rozkrecaja powoli i w drugiej połowie pewnie będą mocniej atakować.

Narazie to co groźne to dzięki Sanchezowi.

Castillo komentarzy: 218823.02.2016, 21:34

Masakra z tymi streamami dzisiaj.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 123.02.2016, 21:34

Powinniśmy wygrywać juz co najmniej jedną bramką

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.02.2016, 21:34

Dobrze jest :) Jeszcze większe zaangażowanie, błysk Ozila, Sancheza... Dobre dośrodkowanie na Oliego i czujna obrona. To da się wygrać :)

worek4 komentarzy: 27823.02.2016, 21:34

mam nadzieje że wejdzie joel a nie theo za oxa

pawlo12 komentarzy: 114323.02.2016, 21:34

barca też mogła prowadzić 2:0 a też nic nie strzeliła...szkoda Ox bo gra fantastycznie,zresztą jak cały zespół:)!!!!

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2016, 21:33

Welbz wejdzie? Jak myślicie?

Mariusz28 komentarzy: 495123.02.2016, 21:33

Żałosna jest ta Barcelona tak samo jak ten marny sędzina. Co to ma być, wszystko jest gwizdane pod ten zespół kukiełek który przewraca się nawet wtedy kiedy nie ma kontaktu z przeciwnikiem.

gunners007 komentarzy: 954323.02.2016, 21:33

Uff mieliśmy fart. Połowa skończyła sie w idealnym momencie.

Fanatic komentarzy: 599123.02.2016, 21:33

Suarez sie uaktywnil pod koniec pierwszej polowy bo byl niewidoczny ale jak juz sie pokazal na radarze to byl zawal...

ElSar komentarzy: 416823.02.2016, 21:33

mimo kontuzji oxa , cieszy jego zaangazowanie w defensywie

mitmichael komentarzy: 4924323.02.2016, 21:33

Mogło byc 2-0 jak pisaliscie to znowu nieskutecznosc na poziomie 100% az w koncu sie pewnie zemsci. Ale jest 0-0 wiec nie jest tak zle jak sie wszyscy spodziewali

marimoshi komentarzy: 471623.02.2016, 21:33

Do 44 minuty dobra gra. Szkoda setki Oxa. MSN nie takie straszne.