Pomeczowa konferencja prasowa

Pomeczowa konferencja prasowa 20.11.2016, 12:34, Kamil Garczorz 28 komentarzy

W sobotę rozpoczęła się 12. kolejka Premier League, a w hitowym starciu tej serii spotkały się drużyny Manchesteru United oraz Arsenalu. Oba zespoły podzieliły się punktami, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Oto, co po meczu powiedział opiekun Kanonierów, Arsene Wenger.

O wyniku...

W ofensywie nie pokazaliśmy naszej najlepszej gry, zabrakło nam skuteczności z ostatnich spotkań oraz płynności w grze. Nasi rywale byli dobrze zorganizowani, czym utrudniali nam prowadzenie akcji. W pierwszej połowie mieliśmy nieco przestrzeni, lecz nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Jednak w pierwszych 20 minutach drugiej części spotkania nie istnieliśmy, a Manchester United zasłużenie objął prowadzenie. Później cofnęli się do obrony i pozwolili nam prowadzić grę, a w ostatecznym rozrachunku udało nam się zdobyć wspaniałego gola.

O problemie w ofensywie...

Trudno powiedzieć. Może chodzi o blokadę mentalną, być może o zmęczenie meczami reprezentacyjnymi. Nie wiem. Kilku graczy wróciło do nas w czwartek, a w piątek jechaliśmy do Manchesteru, gdzie graliśmy w sobotę. To wszystko działo się w krótkim odstępie czasu, ale nie jest to wymówką. Manchester spisał się dobrze w obronie.

O tym, czy powinien być rzut karny dla Manchesteru..

Z mojego punktu widzenia nie było faulu, jednak z perspektywy Mourinho zapewne był.

O braku czerwonej kartki dla Darmiana...

To była decyzja sędziego. Nie był to łatwy mecz do prowadzenia, ponieważ na boisku było wiele starć, jednak myślę, że wszystko odbywało się w granicach gry przepisowej.

O Giroudzie oraz Chamberlainie...

Zawodnicy, którzy weszli na boisko spisali się dobrze. Już kilka razy w tym sezonie odrabialiśmy straty, a to pokazuje, że w naszej drużynie jest coś niezwykłego. Jesteśmy zespołem, który nigdy się nie poddaje, jednak wiemy, że możemy grać lepiej w ofensywie.

O walce Girouda o miejsce w składzie...

Jest ważnym członkiem pierwszej drużyny. Po Euro miał długie wakacje, a później nabawił się urazu i dopiero wraca do zdrowia. W ostatnich dwóch meczach był sfrustrowany, ale to jest normalne, ponieważ jest on gotowy do gry. Gra z Alexisem na szpicy działa dobrze. Mamy dwie opcje w ataku, a Giroud może grać w obu, ponieważ Sanchez może przejść na skrzydło. Olivier może grać tylko na środku ataku, więc czasem będę musiał ich połączyć.

Arsene WengerManchester UnitedPremier League autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
brachol23 komentarzy: 30821.11.2016, 19:46

Wojakus to był komentarz z przed miesiąca który specjalnie wkleiłem by wam pokazać, że są zawodnicy co u Wengera beda grac zawsze. To co sie odnosi do Pereza dotyczyło sie meczu z października.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.11.2016, 17:16

Lucas6Z, napisałeś komentarz nie do mojego wpisu a do avatara. W ogóle nie odniosles się do tego co napisałem. Dostałem odpowiedź jakbym napisał że Ramsey jest w świetnej formie. A tematem mojego wpisu były decyzję naszego menedżera.

Jak to Cię interesuje to uważam że Ramsey jest w fatalnej formie, a Wenger niepotrzebnie go wpycha do XI zaraz po kontuzji.

Co do Jenkinsona to uważam że nie jest to kwestia formy jak u Aarona, a braku umiejętności.

Szogun komentarzy: 28576 newsów: 321.11.2016, 10:09

Ja przeważnie narzekam na Wengera ale teraz sytuacja jest lepsza. Nie przegrywamy z czołówką i tych głupio straconych punktów jest mniej a jak wcześniej mówiłem jeśli po grudniu strata do lidera będzie wynosiła około 6 oczek to myślę,że w końcu będzie realna szansa na wygranie tego tytułu. Widać jakieś pozytywne zmiany w końcu nie jeśli chodzi o ławkę trenerską (bo on nigdy nie nauczy się motywować zawodników) ale jeśli chodzi o ławkę i formę ludzi z niej wchodzących. Te punkty będą bardzo ważne. Widzę w końcu jakąś nadzieję na dobry sezon

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.11.2016, 10:03

brachol23

Powiem tak, jak może Perez grać skoro jest od pewnego czasu kontuzjowany i nie wiadomo kiedy bedzie mógł grać?

brachol23 komentarzy: 30821.11.2016, 08:53

Ramsey na skrzydło jak drużyna gra rewelacyjnie. Wróci Cazorla i Wenger bedzie miał problem co z nimi zrobić. Może Ramsey na srodku obrony haha pół żartem pół serio ale Ramsey odstaje od naszych obecnych pomocników a ma monopol na granie zawsze!!

brachol23 komentarzy: 30821.11.2016, 08:51

Oto moja wypowiedz z przed miesiąca!!
19.10.2016; 20:38
Troche martwi brak minut dla Pereza, zwłaszcza że jak zagrał w pucharze od pierwszych minut to udowodnił że na nie zasługuje. Ox w pierwszym skłądzie oznacza, że Wenger nie wyleczył sie ze swojej najwiekszej wady - sentyment i granie pupilami. Mozecie mówić co chcecie ale zobaczycie jak szybciutko Ramsey wdrapie sie do składu kosztem?

Hubertus888 komentarzy: 367421.11.2016, 00:12

Alexis jako drugi napastnik albo skrzydłowy.

Lucas6Z komentarzy: 182220.11.2016, 19:50

pauleta19
Może trochę obiektywizmu?
A. Ramsey gra dramatycznie czy na skrzydle czy na środku boiska. Wczoraj ostatnie 20 minut w środku pola. Odnotowalem w tym czasie 2 straty, strzał w aut który chyba miał być przerzutem, każde podanie które dostał wracało do stoperow, ani razu nie pchnął gry do przodu przy 0:1 dla rywala. Ty udajesz że tego nie widzisz czy na prawdę tak bardzo jedziesz wciąż na fejmie mega talentu walijczyka sprzed 5 lat??
B. Skrzydla? Co chcesz od Jenkinsona skoro Walcott przez cały mecz zanotował 0 akcji skrzydłem, Iwobi to z pojęciem "skrzydlowy" też ma tyle wspólnego co Ramsey. Arsene ma jakąś zardzewiała fazę na upychanie na boisku graczy środka pola ale oni nam totalnie nic na tych skrzydłach nie dają. W obronie nic, do przodu nic, klepanie za 16-ka od kilkunastu lat. Jedyny z prawdziwego zdarzenia skrzydlowy w tej drużynie to Sanchez ale jak widać nasz trener ma na niego inny pomysł a najlepiej grający głową napastnik na świecie siedzi na ławce rezerwowych.
C. Podtrzymuje Ramsey, Jenkinson - to są gracze na ligę niższego szczebla.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.11.2016, 19:43

Po drugie nie rozumiem jak można zrobić pierwszą zmianę w 73 minucie w meczu w którym pół składu grało tak beznadziejnie że limit zmian powinien skończyć się po 45 minutach. Zwłaszcza boli ten okres między początkiem drugiej połowy a golem dla United - 24 minuty w którym było widać że cofnelismy się do desperackiej obrony podczas gdy Wenger spokojnie się temu przyglądał. Wenger mimo że jest świetnym mentorem psychologiem i filozofem futbolu to taktycznie jest upośledzony i nie potrafi reagować na boiskowe wydarzenia.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.11.2016, 19:26

Wystawianie Ramseya na skrzydle jest jeszcze bardziej poronionym pomysłem niż Bendtnera swego czasu. Wenger niszczy coś co świetnie funkcjonowało. Pomagają mu przy tym kontuzje. I efekt mamy taki że gramy powolny statyczny futbol z wolnymi zawodnikami i upośledzonymi oboma skrzydłami (Ramsey i Jenkinson).

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1620.11.2016, 18:56

Jak to dobrze, że kibice nie odpowiadają za transfery klubowe..

Lucas6Z komentarzy: 182220.11.2016, 17:32

"W ofensywie nie pokazaliśmy naszej najlepszej gry" - my w ofensywie nie pokazaliśmy żadnej gry. 0/10. Ramsey jest do sprzedania do 2,3 ligi angielskiej lub do ekstraklasy.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280720.11.2016, 16:43

Owszem trzeba patrzeć przez pryzmat spotkań w tym sezonie. Po za porażką z Liverpoolem Arsenal gra dobrze, czasem ma więcej szczęścia czasem mniej. Nikt nie pamięta 3:0 z Chelsea nikt nie pamięta walki z Burnley i wreszcie wygranej z bułgarami od 0:2 w plecy do 3:2. Ale teraz do środy będzie pierdzenie, że 1:1 z United i to na farcie.

Marioht komentarzy: 611420.11.2016, 16:11

Matt21, niby masz rację. Niby ponieważ z dwoma mocnymi rywalami - Tottenhamem i Manchesterem, Alexis zagrał bardzo słabo.

Być może zatem, Alexis nie radzi sobie lepszymi obrońcami/z lepiej zorganizowaną linią obrony jako wysunięty napastnik?

matt21 komentarzy: 541420.11.2016, 16:02

cesc69

oglądałeś Arsenal od początku sezonu? Czy tylko mecz z Mechesterem?

Też nie jestem zwolennikiem grania z Alexisem na szpicy, ale w większości meczów w tym sezonie ta opcja działała wyśmienicie.

Czemu ludzie całokształt oceniają tylko po ostatnich odczuciach...

ProroK komentarzy: 86120.11.2016, 15:48

Prawda jest taka że, graliśmy piach i niech nie mydli oczu :) Aczkolwiek Boss zawsze bd bronił swoich zawodników chodź by swoim kosztem .

Ashburton komentarzy: 450220.11.2016, 15:38

A tą blokadą mentalną jest Ramsey.

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12620.11.2016, 15:10

Naszą siłę mentalną pokazało 88 minut bezradności, przerażenia i machania rękoma. Niestety psychicznie nasz zespół leży od kilku lat, niespodzianki sprawiamy tylko wtedy jak nikt na nas nie liczy. Lekka presja wyniku i zaczyna się panika. Obserwujemy to co roku w LM, obserwowaliśmy to wczoraj.

Adamo1006 komentarzy: 49020.11.2016, 15:05

Ten wynik jest dobry tylko ze względu na jakość, a raczej jej brak, we wczorajszym meczu. Jeśli w tym sezonie mamy zdobyć mistrzostwo (a skład ku temu mamy przedni), to musimy głównych kandydatów do tytułu ogrywać u siebie, a my tylko zremisowaliśmy z Kogutami (widać było w końcówce spotkania, że ten wynik jest zadowalający dla nas - zadziwiające). Grając tak jak z Chelsea, i Tottenham i Manchester Utd byliby rozłożeni na łopatki.

Jeśli chodzi o skład, to szkoda Bellerina. Jenkinson nie zagrał tragicznie, ale widać u niego brak ogrania. Na lewej obronie powinien grać Gibbs, bo Monreal jest kompletnie bez formy, podobnie jak Walcott, za którego powinien występować Chamberlain. Giroud na szpicę, a Alexis na lewą stronę. Cazorla zapewne będzie pauzował do końca sezonu, a Ramsey wnosi do drużyny bardzo dużo - ale tylko wtedy, gdy jest kontuzjowany, czego przekornie mu życzę, bo najważniejsze jest dobro drużyny, a nie gościa z przypadku.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280720.11.2016, 15:02

Niedawno Arsene gloryfikowany teraz krytykowany, mecz był zacięty Arsenal grał na trudnym terenie. jestem zadowolony z wyniku z gry niekoniecznie. On wie lepiej czy stawiać na Aarona czy nie. Czy jest niereformowalny takich słów forumowiczów nie chcę komentować.

cesc69 komentarzy: 35820.11.2016, 14:40

Co on gada że gra z Alexisem na szpicy działa dobrze, to jest dramat przez całą drugą połowe nie potrafiliśmy wyjść z własnej połowy, brak słów dopiero jak wszedł Giroud to ta gra zaczęła wyglądać dużo lepiej bo potrzebował dwóch obrońców do krycia. Jak Alexis grał na szpicy to piłki do niego nie dochodziły i musiał po nią wyjść a wtedy graliśmy bez napastnika a Giroud potrafi przyjąć piłkę i odegrać pomimo krycia dwóch zawodników.

PietrasM komentarzy: 249420.11.2016, 14:26

Czekałem na ten wywiad, ale nic mi on nie powiedział. Trudno się nie zgodzić, że Wenger przestał się uczyć i gra cały czas to samo. Czasami się uda, czasami nie.
Chciałbym patrzeć optymistycznie na mecz z PSG tak jak to było przed pierwszym spotkaniem, ale po co skoro czuję, że rozczaruję się tak samo jak ostatnio. Nawet nie będę za wysoko poprzeczki zawieszał. 0-0. 1-1. To tyle.

Pewnie skład na PSG chciałbym taki jak wszyscy, ale zobaczymy co Arsene wymyśli:

Sanchez-Giroud-Wallcot
------------Ozil----------
-----Xhaka ---Coq-----
Gibbs--Kos--Mus- Jenki(?)

timiiiii komentarzy: 194820.11.2016, 13:54

smiech mnie ogarnia jak ktos pisze ze "Wenger sie czegos nauczy po wczorajszym meczu". jak widac od kilku sezonow Pan W. juz nieczego sie nie nauczy i nic nie zmieni tego upartego staruszka. wracamy do Ramseyowania i innych temu podobnych ruchow pana W.

fabregas1987 komentarzy: 2578120.11.2016, 13:19

Z PSG moim zdaniem oboje powinni zacząć od pierwszej minuty

kamo99111 komentarzy: 690620.11.2016, 13:17

Śmiem sądzić, że gdyby zmiany zostały przeprowadzone wcześniej zgarnęlibyśmy całą pulę :-) W 50-55 minucie aż prosiło się o zmiany. Ramsey co zagranie, to strata. Elneny grał z zaciągniętym hamulcem. Ozil totalnie bezbarwny i nawet mu się nie chciało wracać po swoich stratach. Jak dla mnie cała trójka do zmiany. Ja rozumiem poprzednie lata gdy na ławce siedzieli zawodnicy pokroju Benia. Ale wczoraj nasza ławka wyglądała na prawdę dobrze i aż się prosiło o wcześniejsze zmiany.

Mam nadzieję, że wczorajszy mecz nauczy Wengera dwóch rzeczy. Po pierwsze Aaron to nie jest obecnie zawodnik na pierwszy skład Arsenalu. Może co najwyżej wchodzić na ostatnie 15-20 minut przy bezpiecznym wyniku(co najmniej 2 bramki naszej przewagi). Po drugie, wcześniejsze zmiany nie bolą, a rezerwowi mogą wnieść nową jakość!!!

mitmichael komentarzy: 4924320.11.2016, 12:44

Wynik bardzo dobry patrzac na poprzedni sezon i wynik w Manchesterze. Z PSG od poczatku powinien zagrac Giroud.

Marioht komentarzy: 611420.11.2016, 12:42

Nic odkrywczego.

Spodziewam się powrotu Giroud do pierwszej jedenastki i przesunięcie Alexisa do lewej pomocy.

Broń Boże Ramseya na prawe skrzydło. W ogóle nie widzę na ten moment miejsca dla niego w Arsenalu.
W środku pola? Są lepsi. Nawet pod nieobecność Cazorli.

Mimo wszystko, tak fatalnego występu, nie wyciągałbym zbyt pochopnych wniosków.
Z Fenerbahce Manchester wyglądał równie żenująco jak my na Old Trafford, a jednak potrafi się szybko pozbierać i zagrać najlepszy mecz pod wodzą Mourinho jak do tej pory chyba.

Z optymizmem zapatruje się na mecz z PSG.

Gryzek komentarzy: 379720.11.2016, 12:41

Bo ja wiem czy ta gra z Alexisem na szpicy działa tak dobrze, wolę go na skrzydle.