Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 24.01.2013, 00:08, Michał Kowalczyk 78 komentarzy

O długo oczekiwanym dobrym występie...

Ten mecz to była dobra odpowiedź. Obejrzałem po raz kolejny spotkanie z Chelsea i w drugiej połowie dostrzegłem wiele interesujących aspektów. Dzisiejszy pojedynek kontrolowaliśmy od początku, ale West Ham był groźny przy kontrach i stałych fragmentach gry. Raz zostaliśmy nawet skarceni.

Na początku drugiej połowy narzuciliśmy rywalom zabójcze tempo. Od tamtej pory świetnie poruszaliśmy się po boisku, nasze podania były dokładne, a gra składna. Do momentu kontuzji Pottsa oczywiście. Potem prowadziliśmy już 5-1 i graliśmy w przewadze, więc mecz był mniej ciekawy.

O odpowiedzialności zawodników...

Piłkarze doskonale wiedzieli jak ważny jest ten pojedynek. Trochę się bałem, że nie będziemy w stanie od początku grać jak należy, ale ta drużyna ma niesamowitą mentalność i piłkarską jakość i taką formę chcemy utrzymać do końca sezonu.

O Podolskim...

Zagrał rewelacyjnie. Strzelił bardzo ważną bramkę, bramkarz był bez szans. Potem Lukas doskonale asystował. I strzeliliśmy nawet bramkę z rożnego, a to nowość w naszych szeregach! To było nietypowe.

O straconej bramce...

Przy wyniku 0-1 nie można stracić kolejnej bramki, bo może być już pozamiatane. To była powtórka tamtego meczu z WHU. Wtedy też przegrywaliśmy, ale zdołaliśmy wyciągnąć wynik na 3-1. Taka jest właśnie Premier League, każdy może strzelić każdemu i jeśli nie grasz na sto procent, to możesz mieć kłopoty.

Czy Boss był zmartwiony w pierwszej połowie?

Tak, to był niemały test dla nas. Ale wciąż napieraliśmy i byliśmy bliscy strzelenia kolejnych bramek. Co prawda nie sądziłem, że aż pięciu, ale ważne było doprowadzenia do wyrównania jeszcze przed przerwą. Piłkarze West Ham United kryli nas jeden na jeden i sądziłem, że mogą w końcu mieć z tym problemy.

Czy to był najlepszy mecz Podolskiego?

Na wyjeździe z WHU też zagrał dobrze. Dzisiaj z pewnością zagrał najskuteczniej, wziął na siebie odpowiedzialność, kiedy drużyna tego potrzebowała. Można się spodziewać takiego zachowania od tak doświadczonego piłkarza. Mam wielu zawodników mogących grać na środku, ale wydaję mi się, że Lukas najlepiej odnajduje się na lewym skrzydle.

O Vermaelenie...

Thomas ma problem z kostką. Został kopnięty i krzywo stanął. Nie wiem, czy zagra w sobotę, ale to nic poważnego.

O transferach...

Nie mam nic nowego do powiedzenia. Muszę jednak zakończyć już tę konferencję prasową, ponieważ mam jeszcze coś do zrobienia!

Arsene WengerPomeczowa wypowiedźWest Ham United autor: Michał Kowalczyk źrodło: arsenal.com
poprzednia12następna
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125124.01.2013, 22:16

Przegrany mecz z City. Wygrywamy po dobrej grze ze Swansea. Apetyty rosną. Przegrywamy z Chelsea. I znowu wygrana, teraz z WHU.. No niezbyt mnie to cieszy. Ale jak będziemy grać tak w kratkę to odpadniemy z FA Cup a wygramy z Liverpoolem, heh.

Lukiner komentarzy: 194924.01.2013, 15:47

Ciekawe to ostatnie zdanie, mam tylko nadzieję, że nie chodziło o potrzebę udania się do toalety :)

KedzioRRz komentarzy: 381224.01.2013, 14:28

@gooner66 Też mi się tak wydaje:P

pako komentarzy: 2924.01.2013, 13:38

* obudzi

pako komentarzy: 2924.01.2013, 13:37

Mi diame nie przypadł do gustu już lepiej wyglądała gra cole nie wiem jak na co dzień gra bo nieśledze meczów młotów więc nie wiem. A co do transferów niech się pospieszy wenger bo obodzi sie z reka w nocniku.

piter1908 komentarzy: 505124.01.2013, 11:58

ostatnie zdanie tajemnicze a to nowość u Bossa :)
Mam tylko nadzieję ze nie chodziło o odgarnięcie podjazdu ;p

tomber komentarzy: 652 newsów: 224.01.2013, 11:52

A ja mu nawet dziękuję, że wpadł w Vermę i wybił piłkę z pustej bramki. Ramsey od 3-4 meczów gra coraz lepiej. Wszyscy tu na niego ostatnio narzekają (i na Wengera zarazem), ale on ma naprawdę olbrzymi talent i potrzebuje gry, żeby się rozwinąć i dojść do formy sprzed kontuzji.

rogotnik komentarzy: 55824.01.2013, 11:47

Nie wierze, że to powiem ale Ramsey zzagral naprawde dobrze i nie mozna mieć do niego żadnych pretensji za to,że wpadł w Verme ponieważ robił wszystko,aby nie stracić bramki i nawet Tomas pewnie nie ma nic do Ramseya.

tomber komentarzy: 652 newsów: 224.01.2013, 11:40

Chciałvbym jeszcze zwrócić uwagę na naszą świetną grę głową w defensywie. Wygrywaliśmy większość pojedynków główkowych, mimo że West Ham wcale nie ma niskich piłkarzy.

A Wenger kupi pewnie dwóch światowej klasy piłkarzy: Floriana Thauvina i Afriqye Acquah ;P

mitmichael komentarzy: 4924324.01.2013, 10:50

Widze, ze ostatnia wypowiedz Wengera juz sieje domysły czy aby nie chodzi o transfer. Radze nie wpadac w hurraoptymizm bo wiadomo, ze słowa Wengera mozna odbierac na rozne sposoby. A jezeli jednak miałby co załatwiac to raczej z kims z West Hamu.

gunners14 komentarzy: 228424.01.2013, 10:40

Kostka, ał, znam ten ból. Mam nadzieję, że Verma się wyliże.
Ładnie zagrali, naprawdę ładnie. Mieli pomysł na grę a to się liczy. (;

gunADAMners (redaktor) komentarzy: 378 newsów: 641324.01.2013, 10:38

poszedł pewnie z Diame pogadać

NorbiW komentarzy: 135324.01.2013, 10:28

Ostanie zdanie!!! :D

Wenger ma cos do zrobienia czyli poszedł kminić jakiś transfer na 100%.

Tylko jaki>?

adaminho77 komentarzy: 332524.01.2013, 10:24

No to po transferach. Wenger jest już za bardzo zadowolony obecnymi zawodnikami. :)

pHunt komentarzy: 59624.01.2013, 10:11

Wenger mowi ze transfery beda to tak jest. Jesli klub skonczy na 6 pozycji lub kazdej innej to bedzie to osobista porazka Wengera i jego sposobu robienia transferow jak i sposobu budowania druzyny. W przeciagu tygodnia byly conajmniej 4 newsy dotyczace transferow w kazdym Arsene wypowiedzial sie ze transfery beda. Skonczcie juz ten lament.

Yakub97 komentarzy: 574624.01.2013, 10:07

A to podanie jeszcze Ramseya:d
Komentator nawet zaskoczony myślał że to było wilshera

MARCIN80 komentarzy: 11724.01.2013, 10:00

obawiam się, że te 10 min. pierwszej połowy przekreśli transfery w tym okienku....

Kanonier8 komentarzy: 198324.01.2013, 09:58

oj Wenger Wenger.. ;p chyba go tak kochamy za jego wypowiedzi.. :D Podolski zagrał rewelacyjnie. Nawet jak był w jakimś meczu niewidoczny to i tak to jest zawodnik jednej szansy. Może stać cały mecz ale jedną akcją może zmienić losy spotkania.

Luki342 komentarzy: 271224.01.2013, 09:51

ta ostatnia wypowiedz tajemnicz czyzby jakis transfer :)

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52424.01.2013, 09:47

Panie Wenger pracuj:)

dawcio090909 komentarzy: 187224.01.2013, 09:32

Spokojnie , mam przeczucie że transfery będą.

magicos komentarzy: 25524.01.2013, 09:25

Cieszę się, że jak to zwykle mam w zwyczaju przegapiam początek drugiej połowy bo teraz b bym żałował. Od 46 do 57 min zastanawiałem się czy oglądam Arsenal czy drużynę zaprogramowaną na dokładne podania, parcie do przodu i strzelanie goli - coś co nieczęsto zdarza się w tym sezonie.
Jedna rzecz mnie tylko martwi czy Wenger po takim występie nie zrezygnuje w ogóle z transferów bo stwierdzi że jakość i ducha zwycięstwa ten zespół ma znakomitego i nikogo tak naprawdę nie potrzebuje.
Ramsey - miał kilka niecelnych podań szczególnie na początku meczu, później z każdą minutą było lepiej, a momentami pokazał przebłyski geniuszu, takiego jak pamiętamy sprzed kontuzji i oby to był dobry prognostyk na przyszłość.
Zawodnik meczu - Podolski.

klon44 komentarzy: 16624.01.2013, 09:15

nie sadzielm ze kiedys to napisze ale Ramsey jak dla mnie zdecydowanym graczem meczu, oczywiscie poldi pewnie wygra patrzac na statystyki ale gra walijczyka poza kilkoma podaniami do przeciwnika byla wrecz wysmienita i takiego chcialbym go widziec do konca sezonu. Ogolnie caly mecz ogladalo sie z przekonaniem ze wygramy , oby tylko to nei byl jeden z tych meczy po ktorych dostajemy baty albo po slabym wystepie remisujemy.

dla mnie po tym meczu wystarczy ze kupimy napadziora i na te okienko to bylby tyle.

hei007 komentarzy: 352824.01.2013, 08:47

Znając życie to i tak nie będzie transferów.

michal192837465 komentarzy: 765424.01.2013, 08:45

Mam nadzieję, że Vermie to szybko przejdzie, i będzie gotowy na następny mecz.

mallen komentarzy: 2123824.01.2013, 08:40

Ostatnie zdanie daje nadzieję :)

IanWright komentarzy: 70124.01.2013, 08:32

Paul Merson w Arsenalu grał do końca sezonu 1996/97.
Arsene objął klub 28.09.1996 r.
Zatem Merson grał pod jego wodzą zaledwie 1 sezon.

Faktycznie, szmat czasu żeby człowieka dokładnie poznać...

Fastidios komentarzy: 2124.01.2013, 08:19

Co do osoby Arsena to polecam przeczytać biografię Paula Mersona. Teraz moje spojrzenie na niego znacznie się zmieniło. Wystarczy jeden cytat "Wiem, że jeżeli jutro Arsene zechce opuścić Arsenal, to znajdzie się na świecie tylu chętnych do jego zatrudnienia ile jest klubów na świecie". Ponadto twierdzi, że Arsene mógłby wydać dużo pieniędzy na nowych zawodników i powiększyć dług klubu, ale to nie w stylu Wengera, on myśli bardziej długofalowo. Poza tym można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, jak np. co lubił odstawiać Bould, nazywany przez Paula "Bouldym" ;). I jak ciężko było uwierzyć, że zostanie trenerem.

IanWright komentarzy: 70124.01.2013, 08:18

No [I have nothing to tell you]. That is why I have to shorten the press conference - I have to do some work!

Powiem jeszcze, że gdy Francuz ubiera myśli w angielskie słowa to Polak może się tylko domyślać o co chodzi.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 224.01.2013, 07:57

przecież nie poszedł o 23:00 gadać z Diame o transferze:)

IanWright komentarzy: 70124.01.2013, 07:54

"... Muszę jednak zakończyć już tę konferencję prasową, ponieważ mam jeszcze coś do zrobienia!..."

Poszedł się złamać a wszyscy transfer, transfer.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 224.01.2013, 07:51

ja lubię Wengera, ale uważam, że jego formuła w Arsenalu się wyczerpała...
Sympatyczny gość, legenda

Ramsi komentarzy: 312924.01.2013, 07:11

Wenger out :D

kwiatinho komentarzy: 1311424.01.2013, 07:07

Ostatnie zdanie bardzo ciekawe :D

arsenalfann komentarzy: 1024324.01.2013, 07:00

Nie bądźcie tacy pewni Diame bo tego może nic nie wyjść.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.01.2013, 06:17

tu zapewne chodzi o transfer.. ale pytanie kogo. Najbardziej bym obstawiał Diame.

stoproAFC komentarzy: 11624.01.2013, 05:14

I jak tu nie lubić Wengera...

czarny7777777 komentarzy: 251624.01.2013, 01:40

youtube.com/watch?v=hNyqidITVek

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 324.01.2013, 01:37

Obowiązkowo musiało się pojawić słowo "jakość". :D No, ale akurat we wczorajszym meczu (głównie w drugiej połowie) ową jakość można było dostrzec.

Pierwsza połowa nie była zła, choć - jak to u nas bywa - w prosty sposób straciliśmy gola, a nasza obrona parę razy zaspała. Generalnie jednak mieliśmy inicjatywę, kilka sytuacji było, udało się wyrównać, jednak w większości wypadków brakowało nam zdecydowania albo skuteczności.
Drugą połowę zaczęliśmy z wysokiego C i szybko załatwiliśmy sprawę, aplikując WHU cztery gole, prezentując przy tym miły dla oka futbol. Później zwolniliśmy tempo, szczególnie po tym, jak kontuzji doznał Potts (nie wyglądało to dobrze, ale mam nadzieję, że chłopak szybko wróci do zdrowia) i wynik nie uległ już zmianie.
Efektowny powrót do składu zaliczył Podolski. Bardzo dobre spotkanie rozegrał także Santi i Aaron. Giroud i Walcott w ostatecznym rozrachunku na +, choć Anglik spokojnie mógł zaliczyć nawet trzy asysty. Zresztą, wszyscy (no może poza Chambo, który dał słabą zmianę) zagrali przynajmniej przyzwoicie, nawet Sagna.

Zwycięstwo przekonywujące, gra dłuższymi momentami naprawdę fajna, ale sęk w tym, by dobrą dyspozycję umieć utrzymać przez dłuższy czas, a u nas jest z tym różnie. Zdecydowanie brakuje nam regularności. Nawet w ciągu jednego spotkania notujemy za dużo wahań. M.in. nad tym trzeba popracować.

DirtyMichael komentarzy: 8224.01.2013, 01:33

Cisza przed burzą ... ;D

LeBob komentarzy: 151924.01.2013, 01:15

Czyli Diame... :D

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 224.01.2013, 01:10

W oryginale na końcu jest:

I to można równie dobrze tłumaczyć, że do tej pory nawet nie zaczął nic robić w kwestii transferów. Dopiero po konferencji odpali sobie FM'a i przejrzy zawodników, którzy mają optymalny (jak na Arsenal) rating.

Skiazul komentarzy: 3024.01.2013, 01:09

*w ostatnim pytaniu, sorry, późno już :)

syneusz komentarzy: 1119 newsów: 324.01.2013, 01:08