Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 09.11.2015, 16:49, Adam Cygański 16 komentarzy

O swoich odczuciach po meczu…

Po takim meczu, w którym przegrywasz 0-1, a uda ci się wywalczyć remis, czujesz ulgę, ale i złość. Uważam, że gdybyśmy byli bezbłędni i bardziej dokładni, to w ostatnich 15 minutach moglibyśmy rozstrzygnąć losy spotkania na naszą korzyść. Będąc jednak szczerym muszę przyznać, że remis to sprawiedliwy rezultat.

O Giroudzie…

Jest bardzo zły.

O początku meczu w wykonaniu Arsenalu…

Według mnie walczyliśmy i nie można zarzucić nam braku zaangażowania. Cazorla, który zazwyczaj decyduje o naszej grze, tym razem nie był w stanie, by to robić, więc gra z jednym zawodnikiem mniej przeciwko dobrej drużynie, jaką jest Tottenham, jest naprawdę ciężka. Zwykle Cazorla dobrze współpracuje z Özilem, a tym razem Niemiec był osamotniony.

O Gibbsie, który uratował wynik meczu…

Kieran zagrał tam, gdzie występował w dzieciństwie. Zawsze, gdy pojawia się na boisko, daje nam odpowiedni balans. Na ławce miałem bardzo ograniczone pole manewru w wyborze graczy ofensywnych, jednak decyzja ta pozwoliła również na przesunięcie Alexisa na drugą flankę, co jest nową opcją. Ogólnie to wszystko działało dobrze, a Gibbs znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i pokazał, że jest inteligentnym graczem.

O meczu…

To było bardzo intensywne spotkanie, z wielkim zaangażowaniem z obu stron. W pierwszej połowie trochę traciliśmy na wartości, gdyż Cazorla mógł grać na 30% swoich możliwości, gdyż był oszołomiony. Nie wiedziałem wówczas czy zdjąć go z boiska, czy na nim zostawić. W przerwie postanowiłem go zmienić, dzięki czemu mieliśmy lepszą równowagę.

O odpowiedzi ze strony Kanonierów…

Zespół pokazał się z bardzo dobrej strony i nawet przez chwilę nie myślał o poddaniu się. W drugiej połowie Tottenham miał 2-3 dobre okazje na podwyższenie wyniku, jednak przetrwaliśmy to i doprowadziliśmy do wyrównania. Remis to sprawiedliwy wynik.

O zawrotach głowy Cazorli…

Santi nie jest chory, po prostu miał zawroty głowy, które uniemożliwiały mu poruszanie się po boisku. Tak naprawę nie wiedzieliśmy co to jest, więc podjęliśmy decyzję o zmianie. Nie wygląda to jednak najgorzej, gdyż Cazorla powiedział, że teraz jest z nim wszystko w porządku. Mam nadzieję, że to nic złego.

Czy przerwa nadchodzi w dobrym momencie…

Na tę chwilę 10 naszych graczy jest kontuzjowanych. Mam nadzieję, że w przerwie reprezentacyjnej nie wypadnie nikt nowy, a po niej powinni wrócić Ramsey czy Oxlade-Chamberlain. Z drugiej zaś strony Sanchez, który rozgrywa mnóstwo meczów, pojedzie i znów wystąpi w dwóch spotkaniach.

O nowych urazach…

Debuchy zszedł z boiska z powodu zmęczenia, gdyż zagrał on z Bayernem i teraz z Tottenhamem, a brakowało mu ostatnio rywalizacji. Teraz wygląda jednak dobrze.

Czy Boss jest zaskoczony, czy zadowolony z powodu złości Girouda…

Jestem zadowolony. Gdy widzisz gracza, który nic nie robi sobie z powodu zmarnowanych okazji, masz powody do obawy. W ostatnich dwóch meczach – teraz i w tym z Bayernem – Olivier pracował bardzo ciężko i po prostu może zbyt bardzo chciał strzelić gola. To się zdarza.

O pokazaniu charakteru…

Dziś pokazaliśmy wolę walki. Ogólnie uważam, że zawsze, gdy czujemy się rozczarowani, w następnym meczu pokazujemy mocny charakter. Patrząc na dzisiejsze rezultaty widzimy, że Manchester City zremisował 0-0 z Aston Villą, Liverpool przegrał, my zremisowaliśmy 1-1 – to pokazuje tylko, że walka o mistrzostwo będzie bardzo ciężka dla każdego.

Czy Arsenal nie wykorzystał dziś swojej szansy…

To samo możemy powiedzieć o Manchesterze City. Patrząc troszeczkę szerzej, możecie dostrzec, że z ostatnich sześciu meczów pięć wygraliśmy i jeden zremisowaliśmy. Ogólnie jestem rozczarowany, że nie udało nam się i tym razem wygrać, jednak nie da się zwyciężyć w każdym meczu.

Ile punktów drużynie daje Cech…

Nie wiem, jednak ponownie pokazał, ile dla nas znaczy. Być może bramkarz jest najbardziej niedocenianą pozycją w futbolu, gdyż w bardzo dużym stopniu zależy od niego to, czy liczysz się jeszcze w meczu. W przypadku 0-2 byłoby już po wszystkim.

Pomeczowa wypowiedźTottenham Hotspur autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 111.11.2015, 13:48

Wenger ma rację, walczyliśmy ale niestety kadra na chwilę obecną jest zbyt wąska. Brakuje zmienników, którzy mogliby odmienić losy spotkania. Nie liczę Gibbsa bo z całym szacunkiem był to raczej jednorazowy "incydent" choć bardzo ważny. Czekamy na powrót kontuzjowanych, a wtedy juź wszystko powinno wyglądać dobrze. Może Wenger zakupi kogoś w styczniu choć to raczej poboźne życzenie aniżeli plan.

Mariusz1990 komentarzy: 5911.11.2015, 07:54

"Być może bramkarz jest najbardziej niedocenianą pozycją w futbolu, gdyż w bardzo dużym stopniu zależy od niego to, czy liczysz się jeszcze w meczu. " - Święta prawda.
Słyszałem wiele prześmiewczych komentarzy wśród przypadkowych ludzi, że Arsene oszalał, płacąc tyle milionów za "bramkarza emeryta" i pozbywając się przy tym dwóch bardzo dobrych bramkarzy. To jest; naszego Fabiańskiego i Szczęsnego. Pomijając fakt, że Petr Cech może grać u nas jeszcze 5 lat oraz, że wyżej wymienieni panowie nie są światowej klasy bramkarzami.
Dobrą drużynę buduje się od bramkarza.

Dragun11 komentarzy: 9510.11.2015, 23:08

Porażka w COC jest dla nas korzystna ;)

Verminator97 komentarzy: 1490010.11.2015, 08:30

Przed przerwą na reprezentację ten remis nie jest zły patrząc na naszą obecną sytuację kadrową i przebieg spotkania. Wiadomo, że wygrana w derbach dałaby pozytywnego kopa, ale remis to było wszystko na co nas było stać. Teraz po przerwie na reprezentację wrócą zawodnicy kontuzjowani i bd walka na całego. W pl musimy iść łeb w łeb z City, a w LM dwa pewne zwycięstwa i awans z grupy. Wtedy 21 grudnia i wielkie starcie na ES z City. Wierzę, że wtedy będziemy po wyjściu z grupy LM i liderem PL. To po prostu musi być mecz na szczycie.

AaronLieber27 komentarzy: 612710.11.2015, 02:22

Nie zdziwie sie jesli w nastepnym meczu Gibbs zagra na LP

losnumeros komentarzy: 1315809.11.2015, 23:23

Ja się zastanawiam czy Wenger wiedział wcześniej ze Cazorla miał jakis problem? Oby tylko w Boxing Day nie było takiej sytuacji kadrowej

Leehu komentarzy: 1049609.11.2015, 20:26

@fabregas1987: Właśnie i teraz Wenger powiedział bad czy angry, ja obstawiam że powiedział hungry, pewnie śniadania nie zjadł i dlatego tak mu ten mecz wyszedł. :D

fabregas1987 komentarzy: 2570609.11.2015, 20:15

"O Giroudzie…
Jest bardzo zły." cóż za gra słów buhahaha

Ashburton komentarzy: 446109.11.2015, 20:01

Jeśli miał zawroty głowy To dlaczego grał?

Wenger? Why?

mitmichael komentarzy: 4924309.11.2015, 19:52

Szkoda, ze nie gralismy od poczatku swojej pilki jak z Manchesterem United. W tym meczu strasznie duzo błedow było, jeden z najgorszych meczow pod tym wzgledem. Przerwa na reprzentacje sie przyda wszystkim szkoda tylko, ze Sanchez nie bedzie mogł odpoczac.

DawidKan komentarzy: 28909.11.2015, 18:52

Alexis nie ma szans odpocząć bo Chile gra mecze z Kolumbią i Urugwajem więc na pewno zagra.

Dominik11 komentarzy: 2005709.11.2015, 18:08

to już wiemy dlaczego zszedł Cazorla i tak słabo grał

Singularis komentarzy: 42609.11.2015, 18:04

"W przypadku 0-2 byłoby już po wszystkim"

Wat? Trzeba to powiedzieć Liskom Ranieriego, bo pewnie nie wiedzą.

krecik349 komentarzy: 567 newsów: 109.11.2015, 17:27

Jesli Giroud nie olewa sprawy tylko faktycznie chce,to jak najbardziej powinien byc zadowolony,a ostatnio tez strzelal bardzo regularnie.Co do Cazorli to jednak tez gra co mecz a wiek tez juz daje swoje 3 z przodu to zawsze obnizenie sprawnosci fizycznej dla wiekszosci graczy.Sanchez niestety dycha rekawami stad obnizka formy,grywal z malymi urazami i oby nie skonczylo sie to kontuzjami miesni ktore moga go wykluczyc na wiele miesiecy.Mam nadzieje ze trener Chile rowniez to zrozumie i da mu odpoczac co nie co.

zuczek1987 komentarzy: 640309.11.2015, 17:07

giroud miał dogodne sytuacje ale nie 100 % brakowało tylko szczęścia bo wszystko zrobił poprawnie. szkoda ale trzeba zauważyć że poprawił zwinność.