Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 15.10.2016, 21:06, Marcin L 25 komentarzy

Arsene Wenger po wygranym meczu Arsenalu ze Swansea, który zakończył się wynikiem 3-2, udał się do dziennikarzy. Oto co francuski menedżer miał do powiedzenia.

O zwycięstwie za wszelką cenę...

Zdawało się, że czeka nas przyjemne popołudnie, lecz zakończyło się w bardzo skomplikowany sposób. Myślę, że momentami fantastycznie operowaliśmy piłką, ale przy stanie 2-0 dla nas chyba nieco spuściliśmy z tonu. Potem to samo przydarzyło się, kiedy widniał wynik 3-1. Kiedy graliśmy w dziesięciu, a było 3-2 mieliśmy szansę na czwartego gola, ale równie dobrze to my mogliśmy stracić prowadzenie. Koniec końców udało się nam wygrać, dzięki współpracy i grze do samego końca. Ostatnie minuty były bardzo trudne.

O tym, czy zaangażowanie poprowadziło Arsenal do zwycięstwa...

Takie odnoszę wrażenie. Wzmocniliśmy naszą defensywę podczas gry w dziesięciu. Każdy zawodnik, który pojawił się na murawie miał nastawienie, by poradzić sobie jak najlepiej. Myślę, że to pomogło i zrobiło różnicę.

O czerwonej kartce dla Xhaki...

Został potraktowany zbyt surowo. Oczywiście faul był zamierzony, ale dla mnie to powinna być ciemnożółta kartka. Sędzia jednak wybrał inny kartonik.

O tym, czy Xhaka czegoś się po tym nauczy...

O tym, czy będzie się odwoływał od czerwonej kartki...

Nie.

O tym, czy rozmawiał z Xhaką na temat dyscypliny...

Jeszcze nie. Grając w Niemczech miał kilka czerwonych kartek na swoim koncie, ale nie uważam go za brutalnego piłkarza. Parę razy niezgrabnie interweniował, ponieważ nie jest urodzonym graczem defensywnym. To facet, który lubi ciągnąć grę do przodu. Na pewno odbędę z nim rozmowę. Mam też wrażenie, że Barrow dołożył sporo od siebie, ponieważ mógł dalej biec. Arbiter inaczej jednak zinterpretował całe zdarzenie i należy to uszanować. Stało się to, co się stało, a Xhaka będzie miał nauczkę.

O tym, czy gol Özila został strzelony w stylu Marco van Bastena...

Nie chcę robić porównań, ale była to świetna bramka. Kiedy widzisz Özila strzelającego tak jak dziś, to uświadamiasz sobie, że jest to bardzo rzadki widok. Podczas treningów strzela w zasadzie wtedy, kiedy chce. Rozmawiając z bramkarzami dowiadujesz się, że jest jednym z graczy, których zamiary ciężko przewidzieć. Nigdy nie wiadomo, gdzie pośle piłkę. Podczas meczów jestem szczęśliwy z tego, że zdobywa gole i mam nadzieję, że jego apetyt jeszcze bardziej się powiększy.

O tym, czy Walcott był zawiedziony brakiem hat-tricka na jego koncie...

Mógł mieć trzy lub cztery bramki, szczególnie po akcji Oxlade-Chamberlaina. Skończył jednak mecz z dwoma trafieniami. Teraz wydaje mi się, że ma ich łącznie z siedem, a to całkiem dobry prognostyk.

O tym, czy Walcott stał się nieco bardziej wytrzymałym zawodnikiem...

Powiedziałbym, że nie "nieco", a po prostu bardziej wytrzymałym.

fabregas1987 komentarzy: 2578916.10.2016, 14:36

Niesamowite, że naszymi najlepszymi strzelcami są w tym momencie Alexis i Theo, a nie nominalni środkowi napastnicy.

Womanizer komentarzy: 990816.10.2016, 12:51

Aaron obok Santiego to będzie zbyt ofensywnie, wątpie że w jakimkolwiek meczu w tym sezonie zobaczymy takie zestawienie od 1 minuty.

Z Boro pewnie zagra Elneny-Cazorla. Jeśli Wenger uzna że Coq nie jest jeszcze gotowy grać od początku po kontuzji.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068716.10.2016, 12:46

Dobrze, że Coq już wrócił. Na następne 3 mecze w lidze wskoczy za Xhake.

Spodek komentarzy: 63116.10.2016, 12:42

Mimo, że Coquelin uchodzi u nas w drużynie za pitbulla, to by nie zdecydował się na taki wariant. a xhaka pokazał, że potrafi nie pomyśleć. Jednak myślę, że to bedzie dla niego nauczka i dobrze, że przytrafiło sie nam to w takim meczu, z nienajmocniejszym rywalem i gdy na boisku był Coq

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268316.10.2016, 12:42

A czymże miała by być ta "pomarańczowa" czy "ciemno żółta" kartka??

Nie ma takiej w zasięgu przepisów stąd były tylko 2 wyjścia.
Piłka nie zawsze jest fer ale gdybym sędziował ten mecz to raczej przeważyło by czerwo..

Stało się i się nie odstanie.
W następnym meczu od pierwszych minut najprawdopodobniej zobaczymy Aarona obok Santiago

onlyINSTINCT komentarzy: 11016.10.2016, 12:33

co wy wgl *******icie przecież to był zwykły faul taktyczny na przerwanie kontry, mimo że brutalny bo spóźniony lekko to i tak max na ciemnożółtą jak to Wenger powiedział, pokazanie czerwonej to skandal

Marioht komentarzy: 611416.10.2016, 12:26

Schnor, jak myślę, że Xhaka choć agresywny to inteligentny piłkarz.

Musi jednak poprawić grę w defensywie, o czym wspomniał Arsene Wenger.
I jak najszybciej zaadaptować się w nowej lidze, dostosować się się do tempa grania, które jest znacznie szybsze niż nawet w Niemczech.
Nadmiar agresji + złe ustawienie, spóźnienie = takie faule.

Nie zgodzę się, że grając w nim składzie, Kanonierzy trzymają w rękach odbezpieczony granat.
Aż tak bezmyślny to on nie jest.

schnor25 komentarzy: 1854616.10.2016, 12:04

Gra z Granitem w składzie, to jak mieć granat w domu. Tylko czekać aż wybuchnie w najmniej oczekiwanym momencie. Dobra, Szwajcar ma te 23 lata, ale już swoje rozegrał na poważnym poziomie, więc nie ma co mówić o młodości, czy braku doświadczenia. Jemu czasem przepalają się styki w mózgu, wyłącza się myślenie i dokonuje agresywnych/debilnych fauli skutkujących wyrzuceniem z boiska. Może okrzepnie, może w końcu się ogarnie, może...ale ja w to wątpię. Jeszcze nie raz Granit wyleci u Nas z czerwoną, taki to już niego grajek.

DontCry komentarzy: 760816.10.2016, 11:48

Powiedział tak, ale odwoływał się nie będzie, wniosek jest prosty, sędzia absolutnie miał prawo dać czerwoną kartkę i tyle w temacie.

PietrasM komentarzy: 249416.10.2016, 10:49

Nie zgodzę się z Wengerem, że Barrow dołożył coś od siebie, bo łupnął bezwładnie nogą o nogę co zapewne sprawiło, że faul wyglądał bardziej "brutalnie". Jak mówicie "pomarańczowa" kartka, ale oceniając całokształt gry 'fair' na przestrzeni całego meczu, nie uważam żeby Granit zapracował na usunięcie z boiska.

Kowal96 komentarzy: 1758916.10.2016, 10:37

Wenger podziela moje zdanie, ten faul Xhaki też był dla mnie na "pomarańczową" kartkę :D

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154216.10.2016, 10:19

Najważniejsza jest wygrana.

Marioht komentarzy: 611416.10.2016, 09:14

Spoliczkować oczywiście siebie, nie Bossa. He he.

Marioht komentarzy: 611416.10.2016, 09:12

Ciemnożółta.
A my godzinę po meczu konwersujemy między sobą czy sędzia zasłużenie pokazał czerwoną, czy może jednak powinien być nieco łagodniejszy dla Szwajcara.

Moim zdaniem dał pretekst do pokazania czerwonego kartoniku.

"Ludzie inteligentni nie popełniają tych samych błędów dwa razy. Mam nadzieję, że to zrozumie. "

W zasadzie nie musi z nim już rozmawiać. Gdy słyszysz takie słowa z ust Bossa to musisz spoliczkować i jak najszybciej wziąć w garść.

Ważne trzy punkty!

pawlo12 komentarzy: 114316.10.2016, 05:05

dla mnie liczy się tylko to że jest to kolejna wygrana i nic poza tym.Kiedyś byśmy ten mecz przegrali a teraz,proszę wygrana, chłopaki dali radę i wygrali kolejny mecz z przeciwnikiem z którym im nie szło od kilku lat:)

szyszak komentarzy: 94416.10.2016, 01:05

ciemnożółta xD

badminton komentarzy: 7715.10.2016, 23:11

przerwał z drugiej strony akcję na połowie przeciwnika nie pod polem karnym ścigając go 50metrów i kosa w ostateczności, uważam,że żółta zasłużona, czerwień również można by dać jednak granit nie miał zamiaru robić specjalnie
krzywdy tylko smyrnąć go tam a on się wyłożyć.

W dychę, taka gra, urzekający mecz, było wszystko! Sezon czy dwa temu myślę,że mogłoby być po 'ptakach' i coś by wywieźli do domu punktów.

mitmichael komentarzy: 4924315.10.2016, 22:12

Ze Swansea od poczatku ich awansu do Premier League nam nie szło wiec wyszarpane zwyciestwo bardzo cieszy. Szkoda, ze Walcott nie zaliczył hattricka a był blisko gdzie m.in przeszkodził mu słupek w 84 minucie meczu. A co do kartki dla Xhaki kopnał jednego zawodnika dwa razy wiec dla mnie kartka czerwona słuszna.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.10.2016, 21:23

Podoba mi się ostatnia część wypowiedzi. Pamiętam czasy, gdy zmiana Walcotta w końcówce to był co meczowy rytuał.

Sparku komentarzy: 340215.10.2016, 21:19