Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 16.02.2017, 01:52, Michał Kruczkowski 56 komentarzy Arsenal fatalnie zaprezentował się na Allianz Arenie i został rozbity przez Bayern, przegrywając 1:5. Arsene Wenger spotkał się z dziennikarzami, aby wyjaśnić przyczyny tej klęski.

O meczu...
To był dziwny mecz, ponieważ według mnie nieźle się spisaliśmy w pierwszej połowie. Zaraz przed zejściem do szatni wykreowaliśmy sobie kilka dobrych okazji. Na początku drugiej części spotkania otrzymaliśmy dwa potężne ciosy. Pierwszym było zejście Koscielnego, a następnie straciliśmy dwie bramki w zaledwie trzy minuty. Byliśmy naprawdę zawiedzeni po golu Lewandowskiego, ponieważ wcześniej sędzia odgwizdał dla nas rzut rożny, ale zmienił decyzję. Mieliśmy pięciu zawodników w ich polu karnym, na boisku były dwie piłki, a oni wznowili grę. Prawdziwe problemy zaczęły się po utracie trzeciego gola, ponieważ zatraciliśmy naszą organizację i mocno podupadliśmy w strefie mentalnej. Ostatnie 25 minut w naszym wykonaniu to był istny koszmar. Nie potrafiliśmy w żaden sposób odpowiedzieć na boiskowe wydarzenia.

O tym, dlaczego zejście Koscielnego tak mocno odbiło się na występie drużyny...
Sam bardzo bym chciał, aby Laurent Koscielny pozostał na placu gry. Ciężko powiedzieć, jak bardzo jego absencja wpłynęła na losy meczu. Musimy sobie jakoś poradzić z tym wynikiem. Nieważne, co teraz powiemy, ponieważ z powodu tak bardzo niekorzystnego rezultatu i tak zostanie to przekształcone przez innych w szkodliwy dla nas sposób.

O tym, dlaczego piłkarze zawiedli na polu mentalnym w tak istotnym spotkaniu...
Uważam, że ciężko było przyjąć utratę dwóch goli w tak krótkim czasie. Musimy przeanalizować ten aspekt. Z zewnątrz rzeczywiście tak to wygląda. Straciliśmy nasz szyk, straciliśmy naszego podstawowego stopera. Po trzecim golu nie poradziliśmy sobie zarówno pod względem psychicznym, jak i organizacyjnym. Przed tym całkiem dobrze kontrolowaliśmy przebieg tego starcia.

Arsene WengerBayern MonachiumPomeczowa wypowiedźSklep z gadżetami Arsenalu autor: Michał Kruczkowski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
konrii komentarzy: 406 17.02.2017, 00:17

jeszcz jes rewanż a jak arsenal przycmi słońce w rewanżu i rozniesie bayern

haczker komentarzy: 894 16.02.2017, 21:12

Przed tym całkiem dobrze kontrolowaliśmy przebieg tego starcia.

ಠ_ಠ

piter1908 komentarzy: 3783 16.02.2017, 17:57

te Gadki Wengera nie są już nawet zabawne...
Zawsze to samo, niby graliśmy dobrze a przegraliśmy 5-1 i tylko Wenga nie rozumie dlaczego...

Swoją drogą ciekawi mnie jak wyglądała rozmowa przedmeczowa...
Wenger im musiał powiedzieć coś na zasadzie:
"panowie jesteście tak kure.sko słabi że nie macie szans grać z Bayernem to , że tu jesteście to jest kompletny przypadek, dlatego wybijajcie piłki byle gdzie, chowajcie się za swoimi kolegami i nie denerwujcie bayerny to może nas nie pożre..."

kufaaaaa...
żenada, dlaczego nie możemy ich zaskoczyć i zagrać swojej najlepszej piłki? Przecież My tam potrafiliśmy zgasić Bayern !!!! a teraz mamy 30% posiadania piłki? 250 podań? Jak można przez 10 lat grać jednym stylem i systemem aby zmienić to wszystko na jeden, najważniejszy mecz?????

Oezil w tym meczy pokazał dlaczego nie jest dziś w Realu tylko u Nas... przy bramce Robbena dał popis swoich umiejętności...

PawloPro komentarzy: 613 16.02.2017, 16:34

Ligi mistrzów nie zdobędziemy, mistrzostwa nie zdobędziemy, pucharu myszki Miki nawet nie liczę ale i tak odpadliśmy, a w Fa Cup pewnie odpadniemy w ćwierćfinale. Dodam, że nawet Top4 jest zagrożone. Co za tym idzie? Stoimy w miejscu, co sezon to samo ta jeb.. rutyna. To się musi skończyć. Sam nwm czy zwolnienie Wengera coś da. Myślę, że to zarząd jest głównym problemem. Wenger ma co roku ten sam cel: Top4 i 1/8 LM i ewentualnie jakieś Fa Cup co 10 lat.

fizjo_afc komentarzy: 769 16.02.2017, 15:55

Problemem nie jest kadra a trener. Mieliśmy o wiele lepszych zawodników na pozycjach kilka lat temu a co się działo? za każdym razem pośmiewisko w pierwszym meczu, a później błaganie o cud który nigdy nie nadszedł. Z Wengerem nie wygramy ani Mistrzostwa Anglii, ani Ligi Mistrzów a Puchar Anglii tylko wtedy, gdy najwięksi rywale nawzajem się powybijają. Jak taki trener może zarabiać 7 mln euro? ja tego nie rozumiem.

losnumeros komentarzy: 2241 16.02.2017, 15:31

Ja bym tego dziadka zniszczył na konferencji, ambicja i walka zawodników bierze się od trenera. Wenger sam sprowadzi ten klub na niższe loty

Fanatic komentarzy: 4844 16.02.2017, 15:23

quality

Honorowo zostanie wywieziony na taczce po tym sezonie.

Fanatic komentarzy: 4844 16.02.2017, 15:21

Marna, pełna głupot wypowiedź pomeczowa specjalisty od porażek. Skompromitował Arsenal z Bayernem a teraz pogrąża się tą wypowiedzią tylko po co? Tytuł "five one" mu to mało?

malina110xd komentarzy: 916 16.02.2017, 14:44

Nie kontrowaliśmy tego spotkania w żadnym momencie.

WojO komentarzy: 2232 16.02.2017, 14:32

Wenger ma zasadniczy problem i nie mówię tu już o ustawieniu zespołu, braku Cazorli, tylko o tym, że on nie potrafi przyznać się do błędu.

ljungberg77 komentarzy: 931 16.02.2017, 13:57

patrzcie pozytywnie: przynajmniej gramy w końcu jak Barcelona :))))

a siwy nie odejdzie, psy szczekają karawana jedzie dalej..., no chyba że przestanie przychodzić nagle 60tys ludzi na mecze a miliony przestaną oglądać, klikać na fanpejdże, napędzać koniunkturę itd. a dobrze wiemy że to niemożliwe - tak że jesteście współwinni i macie razem z Wengerem krew Arsenalu na rękach i za ten sezon i pewno za co najmniej 3 kolejne

quality komentarzy: 136 16.02.2017, 13:29

Ohydny mecz w naszym wykonaniu, tu nie ma co bronić, najgorsze jest to że szkoda jak wielki postać dla Arsenalu jak Wenger jest powoli wyrzucana z klubu przez kibiców, no ale temu się nie można dziwić. Mam nadzieję że wygramy FA CUP i Wenger odejdzie chociaż z jakimiś honorami.

mar12301 komentarzy: 16463 16.02.2017, 13:00

Siwy odejdź, proszę cię. Miejże resztki honoru i odejdź. Przestań męczyć. Proszę. Bardzo. Proszę.

Beliar84 komentarzy: 598 16.02.2017, 12:54

I tylko dodaać nalezy to co też niektórzy piszą, ze nie jest to wina Wengera (całkowita) ze siedzi jeszcze na ławce. To jest wina zarządu klubu. Jeżeli nie zmieni się polityka prowadzenia klubu to po odejściu Wengi nic się nie zmieni.
Jak uważacie? Nazwiska najwieksze trenerów które wymieniacie, zechcą przyjść do klubu tak ograniczonego finansowo?? Ja wątpię, a Zarząd też sobie na to nie pozwoli.
Przyjdzie jakiś "no name" który zechce wybić się na firmie Arsenal.

Beliar84 komentarzy: 598 16.02.2017, 12:48

illpadrino

Nic dodać nic ująć.
Amen

illpadrino komentarzy: 6444 newsów: 2 16.02.2017, 12:26

"najfajniejsze" jest to, że tutaj nie można mówić o drużynie/ zespole , który się rozumie na boisku i wspiera i każdy walczy za każdego jak to widać było w drużynie PSG w starciu z Barceloną...

Ozil truchta sobie jak chce i kiedy chce, Ox dostaje piany jak reszta drużyny nie podchodzi do presingu, żeby próbować strzelić na 4-2 (co zmieniłoby lekko sytuację), opaskę kapitana dostaje Gibbs... , Sanchez kuca gdzieś na środku zamyślony całkiem odcięty od drużyny, Mustafi krzyczy na Bellerina i dzięki temu tracimy bramkę na 3-1. Tutaj nie ma zespołu! Jak kiedyś był zespół, drużyna jak bracia na boisku tak teraz jest zlepek jakiś piłkarzyn za wyjątkiem jednego czy dwóch...z trenerem wypalonym psychicznie i fizycznie bez pomysłu na ten LEP...

Sytuacja jest bardzo kryzysowa i miejmy nadzieję, że zostaniemy w top 4 do końca sezonu bo nikt nie będzie chciał do nas przyjść bez LM. (nie dajemy szalonych kontraktów).

Dla mnie to jest porażka nie do opisania...w strefie mentalnej załamanie zawodników i trenera. Żaden nie jest w stanie teraz ten zespół pociągnąć nawet do walki o 2-3 miejsce. Nie ma takiego zawodnika w szatni.

Szkoda gadać.

Mizii komentarzy: 3963 16.02.2017, 11:55

Kończ waść wstydu oszczędź...

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 16.02.2017, 11:20

kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania przed golami na 3:1 ?!?!?!

Naprawdę wystarczyło, że powie iż braki w przygotowaniu mentalnym wynikają z tego, że on sam jest miękką kluchą i już jest zmęczony prowadzeniem tego klubu. Po tylu latach każdy by to zrozumiał i z szacunkiem go pożegnał. Nic dziwnego, że Ozil tak bardzo chce pozostania Francuza, dla niego to trener idealny, zero wymagań, zawsze pierwszy skład i przychylne słowa. Mourinho czy Pep w życiu nie wystawiłby Mesuta w takiej formie zarówno fizycznej jak i psychicznej w tak ważnym meczu.
Podsumowując Wenger out, Ozil out i błagam Cię Alexis zostań z nami. Długo wierzyłem w Arsene'a, ale wczorajszy mecz u mnie przelał gorycz.

Peter_HK44 komentarzy: 1586 16.02.2017, 11:13

Przed trzecim golem "całkiem dobrze kontrolowaliśmy przebieg tego starcia"?
A to Boss chyba inny mecz w tym czasie oglądał.
Może z Hull?

Brak słów.
Tylko Alexisa szkoda.:-(

Fabregas0007 komentarzy: 91 16.02.2017, 10:40

Ogólnie zejście Kosy miało duży wpływ na mecz ponieważ sam gram na stoperze i uwierzcie mi ze zmiana partnera w trakcie meczu zawsze tworzy haos także tutaj sie z Wengerem zgodze ze to byl bardzo mocny cios a poza tym to juz *******y

D_S komentarzy: 228 16.02.2017, 10:30

Oczekiwałem, że powie jedno: Dziękuję, odchodzę.

grzegorz940106 komentarzy: 116 16.02.2017, 10:23

Mysle ze ten sezon powinien byc ostatnim A.Wengera i powinismy sie postarac o Diego Simeone

domino178 komentarzy: 333 16.02.2017, 10:21

Po tym meczu, jak i poprzednich, naszła mnie refleksja, że piłkarze tez maja dosc bossa i sabotuja mecze jak chelsea.... nie chce mi sie wiezyc, ze navle wszyscy zapomnieli jak sie gra. Wczoraj Arsenal mial 3x mniej podań niz Bayern, co przy naszym stylu gry jest hekatomba....ogolnie w ostatnich meczach zawodnicy nie potrafia wymienic kilku podan....

kubex komentarzy: 4077 16.02.2017, 09:39

Skoro Wenger nie widzi że zagraliśmy dramatycznie od początku to jak piłkarze mają to widzieć...

Chcę managera który przyzna się do winy i który od czasu do czasu publicznie skrytykuje danego piłkarza. Do tego wszystkiego potrzebny jest ktoś kto będzie wystawiał piłkarzy w formie a nie za zasługi.

IPiotrek komentarzy: 1376 16.02.2017, 08:56

Nam potrzeba wypadnięcia z top4, żeby zobaczyć o co tak naprawdę chodzi zarządowi AFC.

Ten zespół jest za słaby, aby walczyć w piekielnie wymagającej PL i jednocześnie w LM, a do tego inne pseudopuchary.

DemoNick komentarzy: 7 16.02.2017, 08:55

Najlepiej zwalać na wszystkich tylko nie na siebie. Tylko nieudacznicy winią innych za swoje niepowodzenia.

Marioht komentarzy: 2877 16.02.2017, 08:53

Mam nadzieję, sector.
I oby Zarząd nie zastąpił go kimś na dorobku, ale jakimś doświadczonym, wybitnym strategiem, od którego bił będzie autorytet gdy wejdzie do szatni.

sector komentarzy: 1092 16.02.2017, 08:46

Wenger wygląda na załamanego postawą piłkarzy i tym co się działo na boisku. Jeszcze nigdy nie widziałem z nim takiego wywiadu/konferencji. Jestem niemal pewny w 99% że po tym sezonie odejdzie... Biorąc jeszcze pod uwagę ostatnie słowa Wrighta jest to prawie w 100% potwierdzone.

MociumPAN komentarzy: 1265 16.02.2017, 08:42

kur.. 2 piłki na murawie, czy on nie widzi jakie to żałosne tłumaczenie? Kontrolowanie spotkania? Dobra 1 połowa? My nie potrafiliśmy Bayernowi piłki zabrać i rozegrać 3 podań. #wengerout

n0thing komentarzy: 2803 newsów: 360 16.02.2017, 08:35

Czy ten człowiek wreszcie przyzna się do błędu i przyzna się do błędu?

Marioht komentarzy: 2877 16.02.2017, 08:21

Ciekawe, tym razem były dwie piłki na murawie.
Druzgocąca porażka.

Zobaczymy czy Arsene będzie wstanie podnieść mentalnie tę drużynę, by wywalczyła chociaż miejsce w pierwszej czwórce.

Mam gdzieś Puchar Anglii, mam gdzieś Ligę Mistrzów w której dostajemy regularny łomot w 1/8.
Chcę realnej walki o mistrzostwo do samego końca rozgrywek.

thegunner4life komentarzy: 3133 16.02.2017, 08:20

Najlepsze, że co ROKU jest to samo. Ten sam scenariusz od 13 lat.

A i tak połowa z Was w sierpniu dostanie amnezji i nagle zacznie pisać coś o walce o mistrza. Nie rozumiem tego do tej pory.

bartek komentarzy: 292 16.02.2017, 08:19

Ciekaw kiedy i na ile przedlużą kontakt z Wengerem? Ile jeszcze zmarnowanych lat trzeba żeby go wywalić na zbity pysk?

IPiotrek komentarzy: 1376 16.02.2017, 08:18

@Ovenoo

Ja to wogóle uważam, że zatrzymanie Sancheza po tym sezonie to będzie największy wyczyn Arsenalu od prawie zapomnianego finału LM. Na szczęście Koscielny podpisał już kontrakt.

Wogóle myślę, że nasz podstawowy blok defensywny (może z wyjątkiem lewej strony) jest całkiem na poziomie. Problem jest w drugiej lini, która udowadnia w tym sezonie, że ci zawodnicy to najzwyczajniejsze średniaki bez ambicji, a mając takich kopaczy potrzeba myśli taktycznej i motywatora na ławce trenerskiej, żeby wznieść się na wyższy poziom.

kowalski komentarzy: 2455 16.02.2017, 08:12

Klasyka made in Arsenal. Luty i już po LM i mistrzostwie. Zostaje walka o puchar Anglii i Top 4. Co roku to samo.

Ovenoo komentarzy: 645 16.02.2017, 08:10

IPiotrek - dokładnie. A najbardziej w tym wszystkim żal mi Sancheza i Koscielnego... Jako jedyni zostawiają zawsze całe serce na boisku, podczas gdy Ozil sobie człapie truchtem. Eh, szkoda gadać, się człowiek tylko denerwuje od rana...

IPiotrek komentarzy: 1376 16.02.2017, 08:07

Tak myślałem, że to wina Lewandowskiego, bo strzelił drugą bramkę, jak on mógł nie pytając czy gwiazdy Arsenalu są na taki cios gotowi.

Pierwsza połowa to było preludium do tego co Bayern może nam zrobić. Z łatwością przedostawali się pod nasze pole karne, a my liczyliśmy na szczęście, które akurat w pierwszej połowie było po naszej stronie. Tylko temu szczęściu trzeba było pomóc tak jak zrobił to Alexis, a nie jak później Xhaka i jak zwykle bezużyteczny MOzil.

Nic się nie zmienia, do czołówki Europy nadal brakuje nam bardzo dużo. Jesteśmy tylko bogatym klubem z przeszłością, ale piłkarsko można nas spokojnie nazwać europejskim średniakiem, który czasami ma przebłyski fajnej gry.

Mihex komentarzy: 15416 16.02.2017, 08:02

Enrique przynajmniej się przyznał że porażka jest w dużej mierze jego winą. A ten tutaj? Znowu szuka winy u innych. A bo dwie piłki, a bo zmiana decyzji... Niech powie jeszcze że to nie fair ze Bayern grał w piłkę i ze w ogóle maja lepszych piłkarzy, a on nie. Niech ma w końcu odwagę się przyznać ze to on zawalił, a nie te ciągle "musimy to przeanalizować"

tomekdomek1233 komentarzy: 368 16.02.2017, 07:56

Ej ludzie co wy gadacie.. Jak można porównywać mentalność Arsenalu z A, czy B-klasowa drużyną? Sam w takiej gram i choć umiejętności nam brak to serducho każdy zostawia bo nikt nie chce zawieść reszty.

A co do wypowiedzi wielkiego W to się nie wypowiem. Obiecałem sobie że na forach nie będę używał wulgaryzmów.

Dewry komentarzy: 5541 newsów: 2 16.02.2017, 07:46

page
Mourinho.

schnor25
+++++++

page komentarzy: 1633 newsów: 4 16.02.2017, 07:34

Prawdę mówiąc nie znam trenera, który udzielałby gorszych wywiadów pomeczowych, niż Wenger. Jeśli znacie stereotyp francuza-tchórza, lekkoducha wykręcającego się od odpowiedzialności - tutaj to macie w pełnej krasie.
Takie mydlenie oczu jest tylko śmieszne, może też żenujące.

gunners007 komentarzy: 6706 16.02.2017, 07:32

Wenger ma już wyprawę w odbudowywaniu drużyny po łomotach.
Odnosnie meczu to nie było żadnego planu nawet, stać na własnej połowie i czekać aż Bayern odda nam piłkę, a potem że może Sanchezowi sie uda coś z przodu wywalczyć w pojedynke. No super po prostu, genialny pomysł na poziomie najlepszych trenerów... B klasowych.

tom8203 komentarzy: 246 16.02.2017, 07:24

Teraz to trzeba druzyne mentalnie po tym lamiu odbudowac , zeby z top 4 nie wypasc , to bedzie najwazniejsze bo lm to juz glowy mamy

lays komentarzy: 30247 16.02.2017, 07:12

To był dziwny mecz, ponieważ według mnie nieźle się spisaliśmy w pierwszej połowie.

I skonczylem czytac.

Szkoda, że taki osobnik jak Wenger popadł w przecietnosc.

Gralismy cienko w 1 polowie, wchodzili w nas jak wmaslo, ale byla to poczatkowa faza i nie byli rozegrani tak jak w 2 polowie.

Barney komentarzy: 10064 16.02.2017, 07:12

Wy zrozumcie ten wynik to jest katastrofa nawet słabsze ekipy by tyle nie dostały to przez mentalność Wengera nasi gracze to pizdeczki.

Ja, ktory w ostatnich 10 latach opuściłem może z 2, 3 mecze Arsenalu odpuszczam. Nie ogladam juz w tym sezonie Arsenalu chyba, ze Final FA jestli dadza rade w co watpie.

mitmichael komentarzy: 41207 16.02.2017, 07:10

Panu juz dziekujemy. Jak juz Muller strzela gola to na prawde jest z nami cos nie tak.

Ovenoo komentarzy: 645 16.02.2017, 07:07

Boże, widzisz i nie grzmisz... Wenger standardowo - my nie jesteśmy słabi, my jesteśmy BARDZO MOCNI, po prostu wszystko jest przeciwko nam! "Byliśmy naprawdę zawiedzeni po golu Lewandowskiego, ponieważ wcześniej sędzia odgwizdał dla nas rzut rożny, ale zmienił decyzję." Nie no... proszę Was, ja już nie wytrzymam :D

Barney komentarzy: 10064 16.02.2017, 06:35

Jesem zdania , że takie drużyny jak porto benfina czy Sevilla nie dostały by takiego wjebu. Wenger jest żenada dlatego nasza drużyna mentalnie to ścierwo zero charakteru nie licząc Alexisa

RyChU84 (zawieszony) komentarzy: 193 16.02.2017, 06:24

Dość ****a dość tego....

praptak komentarzy: 4090 16.02.2017, 03:19

Co on sobie do CV doczepia przy każdej przegranej to ja nie moge.. Mou, Ancelotti itd by powiedzieli że ich drużyna była słabsza, opierdzieliliby ją i poszukali śrubek do naprawy machiny, a ten a bo Kościelny zszedł, a bo Lewandowski strzelił (lol). Strata podstawowego stopera? PSG miała 1/3 składu świeżutką a rozjechali Barce z Nejmarami itd.

Słowa "nie wiem co powiedzieć, po raz kolejny zawiedliśmy zawiedliśmy, moja i nasza wina".
Tak powinien wypowiedzieć się trener z klasą.
Dlatego Wenger jest kulturalny, ale nie ma klasy. Przynajmniej od pewnego czasu.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Everton - Arsenal 22.10.2017 - godzina 14:30
? : ?